Отговори на тема  [ 3 мнения ] 
Логически анализатор и генератор (replay) с поне 16 канала 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пон Мар 13, 2006 12:59 pm
Мнения: 3855
Местоположение: Габрово
Мнение Логически анализатор и генератор (replay) с поне 16 канала
Търся "нещо", дето може да запише стрийм от 16 паралелни цифрови канала (1.8V, 3.3V) и после да може да ги възпроизведе обратно. Като прецизност на времената мисля че 10-20нс ще е ок - самите данни са с клок къмто 20МХз максимум.
Ако мога да го накарам да изкарва клок по време на записа на някой пин, ще е бонус. Стига ми да записва нещо като 100-на милисекунди, но ако е неограничено (пц стрийминг) ще е още по-добре.
Целта е лесно да се изследват различни процесори как обработват тия данни, и то в повтаряема среда (с повтаряеми входни данни). Ако могат да се закачат няколко (поне два) и да се синхронизират (към едно ПЦ), ще е по-добре, но мисля че има как да разпределя 16-те канала за такава постановка. Идеята е да се следи как се държи едни модул (с паралелен 8 битов бъс и подобен изходен бъс), и да се проверява че смените на софтуер, хардуер и т.н. не са променили важните параметри - функционалност, закъснение и т.н.
Доколкото гледат, по-натоканите риголски скопове (MSO5000) го могат - но там не е толкова удобно за автоматизация. Сигурен съм че разни data aquisition платки и софтуери на NI ще станат, ама търся някаква тънкана. Даже ако ще да е нещо от типа на сигрок или нещо друго любителско?
Като се замисля, дори 68013 салеае варианти може да са добра база - ама незнам има ли продукти (и техните китайски клонинги), дето да имат двете посоки - и вход, и изход? То може и да са си отделни, не ми пречи да накачуля 4 броя по 20 долара...

Едит: дигитал дисковъри-то на диджилент май има потенциал за решение?


Нед Юли 03, 2022 3:56 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Юли 11, 2007 9:16 am
Мнения: 1705
Мнение Re: Логически анализатор и генератор (replay) с поне 16 кана
Имам такова под ръка. Ако смяташ, че можеш да се оправиш с него - ще ти го подаря.


Пон Юли 04, 2022 9:43 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пон Мар 13, 2006 12:59 pm
Мнения: 3855
Местоположение: Габрово
Мнение Re: Логически анализатор и генератор (replay) с поне 16 кана
Благодаря, ама ми идва малко, а и трябва да е нещо, дето може да се купува.
Разгледах digital discovery-то и ме радва, само не видях колко му е паметта.


Пон Юли 04, 2022 8:18 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 3 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 9 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни