Отговори на тема  [ 5 мнения ] 
Плазмено почистване и лазерно заваряване на батерии и други 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 16, 2006 8:42 am
Мнения: 10939
Местоположение: Гьотеборг
Мнение Плазмено почистване и лазерно заваряване на батерии и други
Предполагам, че е по добре да питам направо ТоНи,
но според моята информация плазменото почистване се
използва доста в България, значи и заваряването не е е
далеч - предполагам Язаки, Санмина и т.н. И явно не е
отскоро, и не е само по големите градове.

Ако някой има повече информация или дори е замесен, да напише няколко реда.


Сря Яну 04, 2023 4:16 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27998
Местоположение: София
Мнение Re: Плазмено почистване и лазерно заваряване на батерии и др
Ами за плазменото почистване не знам извън много специфични области, в сензата доколкото си спомням имаха плазмено, поне така ми се върти из главата. То не е нещо сложно, но при големи детайли започва да става скъпо като оборудване. В Гуадалахара знам 1-2 фирми които го използват за почистване на дисплеи и тъч панели преди асемблажа. В БГ такова приложение евентуално може да има някъде но не съм чул, това не означава, че няма.
Виж лазерното заваряване е друга бира, използва се отдавна, отново знам за Сензата, имаше и няколко робота купени но не мога да се сетя къде бяха. Реално до преди 5-6 години беше повече екзотика, в момента е популярно защото цените станаха по приемливи, между 30-60к е читав ръчен лазер. Не знам кой има такъв в БГ, тука /САЩ/ го има в почти всеки по-сериозен бижютерен/ювелирен магазин.
В шийт метала повечето фирми които познавам и в САЩ и в БГ нямат, предполагам защото не им се е налагало. Те това е едно приложение https://youtu.be/D0xY-rBn2LA
Но аз лично на малко места съм го виждал в употреба.
За заварки на батерии е удачно, може би фирми които специализират в това го имат.
А за лазерното почистване, знам, че камартон са продали няколко системи, мисля и евромаркет бяха продали няколко, но на кого не помня, имах някъде име на фирма защото исках да им наема лазера но не го дадоха.
Заглеждам тук дали няма да изпадне нещо употребявано, за нов не ми се дават пари щото ще го използвам веднъж на високосна година ...


Сря Яну 04, 2023 4:41 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 16, 2006 8:42 am
Мнения: 10939
Местоположение: Гьотеборг
Мнение Re: Плазмено почистване и лазерно заваряване на батерии и др
Плазмено почистване/активиране - не лазерно. Чичото с когото говорих каза, че постоянно пътува до БГ. То като почистиш така става и за бондиране, и за ултразвукова заварка и за лазерна такава. По-прицип знаеш, че има технически изсквания за клас чистота-иначе някой може да сгази лука. По-скоро авроматичноте линии са ми интересни, отколкото ръчните - но явно има сериозен напредък в областта, и се ползва навсякъде.

Което от своя страна - води до изискване за ръчни такива, при малки или неочаквани ремонти.


Чет Яну 05, 2023 12:54 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27998
Местоположение: София
Мнение Re: Плазмено почистване и лазерно заваряване на батерии и др
Тъй де, за плазмено казах, отделно споменах и лазерното, което също е интересно, във връзка с лазерното заваряване. За определени процеси плазменото почистване няма алтернативи, това което наистина е интересно са open air решенията.


Чет Яну 05, 2023 2:33 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 16, 2006 8:42 am
Мнения: 10939
Местоположение: Гьотеборг
Мнение Re: Плазмено почистване и лазерно заваряване на батерии и др
Точно така - прави се на "открито", не във евакуирана камера като за керамика и платки при бондирането на чипове.


Чет Яну 05, 2023 11:25 am
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 5 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 9 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни