Отговори на тема  [ 3 мнения ] 
Edge или ножов конектор ... 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27993
Местоположение: София
Мнение Edge или ножов конектор ...
Edge сигурно ще ми свърши работа, но не мога да се сетя а съм виждал подобен но примерно с два или 3 широки контакта 5-6 мм нейде. Идеята е да се включва платка общо 3 сигнала, няма висок ток но искам да има добър контакт и да не е претенциозно колко точно се вкарва. Винаги може с нормален като изпозлвам няколко контакта в паралел, дори май има предимства, но все пак да питам, ако го им панел маунт ще е екстра.


Вто Яну 17, 2023 8:35 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Нед Ное 21, 2004 10:31 pm
Мнения: 9643
Мнение Re: Edge или ножов конектор ...
https://www.samtec.com/products/mec1-em


Сря Яну 18, 2023 1:31 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27993
Местоположение: София
Мнение Re: Edge или ножов конектор ...
Нещо такова е идеята, но нещо наличностите са никакви особено на такива с малко позиции.
Въпросът е че има няколко усложнения, повечето от тоя тип имат фланец само на късите страни, а се гони IP-66 като мин. та по дължина отзад няма нищо, отделно че и пиновете на тия конектори пропускат като цедка.
За момента ще мисля детайл за отзад с който да се затваря и да се осигурява по-високо I, отпред няма да е само това, самият сензор е в нещо като кутийка, която влиза в друг детайл който е около конектора, целта на това е повече да се заключва сензора, но може да има и О пръстен околовръст за да уплътнява външно. Вътре предполагам може да се използва силикон.

Мислех за ножов предпазител понеже те са елементарни, мога да взема може би само контактите и да ги заболтя на моя детайл който ще правя за отвън, но едж конектора има едно предимство, дава ми възможност да имаме два сензора един отгоре и един от долу, като единият е референтен, с ножов няма да стане точно така, а и повечето ножови са големи.


Прикачени файлове:
connector.jpg
connector.jpg [ 220.39 KiB | Прегледано 743 пъти ]
Сря Яну 18, 2023 4:02 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 3 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 7 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни