Отговори на тема  [ 8 мнения ] 
Хлебарки в машините (: 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 20, 2009 10:54 pm
Мнения: 11338
Местоположение: "Занзибар"
Мнение Хлебарки в машините (:
А бе аз влязох тук да питам нещо, ама така ми бръмчи главата, че забравих к'во :D . Поне да дам акъл, че цял ден с това се блъсках:

Вредата от хлебарките из машините не е в създаването на неестетичен вътрешен вид а в това, че лайната им са силно проводими!
Обаче ако видиш миши лайна направо сменяй всички жици, освен ако имаш нерви/възможност да ги гледаш милиметър по милиметър за нагризване.
С к'во се занимаваме в 21-и век - идва свършека на света! :)

Донесоха ми няколко машинарии като микровълнови, везна, модерна кафемашина и т.н. Като ги отворих ми се изправи косата: гробище на хлебарки, изсипват се с литри 8O Между всеки 2-а по-големи елемента на платката имаше завряна гадина. Явно някой е пръскал, ама къъъсно.

Процедура - изпитана, не е за сефте, щото ми писна да си подритвам здравната книжка:
1. В стаята за чистене (тя е наш патент обаче може и навън-навън) ги одухах със сгъстен въздух за да се махнат повечето трупове.
2. С ръкавици и маска разглобих всичко до максимално приемливо ниво.
3. Най-най-мръсното го напръсках смело и безотговорно с препарат съдържащ 5% сода каустик и след половин час го измих с вряла вода.
4. Напръсках всичко с добър почистващо-обеззаразяващ препарат (да живей NCH) в който имаше и малко органична киселина. Малей, как лъсна! После търкане, вряла вода и одухване.
5. Накрая обилно поливане със спирт и пак одухване

Трябваше да ги одухам и с горещ въздух ама то работното време заклони към края. Хващам се на бас, че утре всичко ще е наред.
Път той клиентът ще си плати :twisted:


Пет Юни 25, 2010 8:31 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Нед Юли 24, 2005 9:28 am
Мнения: 2657
Мнение 
Цитат:
да живей NCH
8O 8O 8O
тва не е ли малко твърде силно за обеззаразяване !?


Пет Юни 25, 2010 9:13 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Апр 20, 2005 11:02 am
Мнения: 8873
Местоположение: Разград
Мнение 
Абе вие много вредители имате на тоя остров 8O


Пет Юни 25, 2010 10:02 pm
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пет Ное 12, 2004 2:38 pm
Мнения: 9103
Местоположение: Chicago, IL
Мнение 
Баси, интересно на какво прилича това кафене, където в кафе машината бъка от хлебарки 8O .
Иначе верно при вас бъка яко от гадини :D .


Пет Юни 25, 2010 10:44 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 20, 2009 10:54 pm
Мнения: 11338
Местоположение: "Занзибар"
Мнение 
@ zaphod : Не, бе, NCH е фирма за препарати, може би най-добрите в света, само дето ги продава на концентрат в цистерни и обикновено стигат до потребителя под друга марка.

@ другите: вие зад кулисите на кафене не сте ли влизали? "Животните" тук изобщо не са повече от в София напр. ако не броим мишлетатата, щото тук е природа а не бетон. Да, ама в бетона се въдят истинки плъхове за които 4 квадрата едножичен кабел е дъвка.


Пет Юни 25, 2010 11:55 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пет Ное 12, 2004 2:38 pm
Мнения: 9103
Местоположение: Chicago, IL
Мнение 
Бонго, извинявай много ама обикновенно кафе машината не е зад кулисите, а на челна линия и щом тя се е напълнила с хлебарки, значи са джиткали по бара :D .


Съб Юни 26, 2010 12:07 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 20, 2009 10:54 pm
Мнения: 11338
Местоположение: "Занзибар"
Мнение 
Dimitar написа:
Бонго, извинявай много ама обикновенно кафе машината не е зад кулисите, а на челна линия и щом тя се е напълнила с хлебарки, значи са джиткали по бара :D .

Да, ама нощно време. Тя през деня е много гореща. А последно в София изпод салфетката на сандвича ми изпълзя такава едра...
Ама да не спорим за глупости. Гадините ги има навсякъде, най-вече в големите градове. Аз затова не купувам отвън освен ако не са ми харесали машините им отвътре и/или не познавам персонала. Щото не само хлебарките правят хигиената...


Съб Юни 26, 2010 12:30 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Юни 07, 2005 5:20 pm
Мнения: 3212
Мнение 
То това с хлебарките го има и по други техники - касовите апарати например :).
Никак не са рядкост.


Пон Юни 28, 2010 9:50 am
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 8 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 5 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни