Отговори на тема  [ 10 мнения ] 
Фейк или не... 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Юни 07, 2005 5:20 pm
Мнения: 3212
Мнение Фейк или не...
ИС е MCP1702T-3302.
На едната снимка е оригинална схема (мостра от комет и т.н.), на другата снимка е схема от китайски доставчик... Лично на мен не ми изглеждат да са твърде оригинални като се има предвид качеството на надписа и съмнителното наличие на следи от абразив. За пръв път виждам такива ИС. Имаме три различни вида ИС които изглеждат по абсолютно същия начин, STF202 е другия, за третия не се сещам сега. Много съмнително е ИС на различни производители да изглеждат по еднакъв начин. Обикновено имат някакви разлики в корпусите или начина на надписване. Знам ли.

Общо взето ни пуснаха по пързалката - един вид докажете че са фалшиви... :?


Прикачени файлове:
Коментар на файл: оригинолна ИС
09062011(002).jpg
09062011(002).jpg [ 201.76 KiB | Прегледано 5675 пъти ]
Коментар на файл: китайска ИС
27052011.jpg
27052011.jpg [ 208.72 KiB | Прегледано 5676 пъти ]
Чет Юни 09, 2011 2:16 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Юни 07, 2005 5:20 pm
Мнения: 3212
Мнение 
STF202....


Прикачени файлове:
09062011(004).jpg
09062011(004).jpg [ 224.28 KiB | Прегледано 5676 пъти ]
09062011(003).jpg
09062011(003).jpg [ 207.55 KiB | Прегледано 5675 пъти ]
Чет Юни 09, 2011 2:23 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пон Сеп 27, 2004 8:22 am
Мнения: 15501
Местоположение: София
Мнение 
А работят ли като хората?

_________________
"Да еба и шибаната държава" мислеше си Гошо, докато се опитваше да улучи кофата за боклук от балкона на осмия етаж.


Чет Юни 09, 2011 3:32 pm
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Юни 07, 2005 5:20 pm
Мнения: 3212
Мнение 
Трудно е да се прецени. До колкото знам имаме проблеми с тях. Но не със всички. Явно работят донякъде, може би.
Предстои да се доказват разликите.
Сега се сетих за третата ИС - AP1084. Нейните фалшификати не издържат импулсни натоварвания, докато оригинала е твърд като камък! Интересното е че не всички фалшификати се дънят. Или поне в продукта е така.
Ще трябва явно да се занимая сериозно с изследването им за видим до колко е сериозен проблема. Лошото е че вече имаме рекламации заради точно тези ИС.


Чет Юни 09, 2011 8:17 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Нед Ное 21, 2004 10:31 pm
Мнения: 9635
Мнение 
Цитат:
за такайците има два типа бели хора - добри бели хора и лоши бели хора.
добрите бели хора се лъжат лесно.
лошите бели хора се лъжат по-трудно.

колкото и да се пазариш, да се сучеш, тръшкаш и т.н., ако се стигне до сделка си прекаран.
ако си твърде голям тарикат и такаеца не може да те прекара - просто не се стига до сделка.

сложих го като цитат, защото съм го казвал по много поводи. това поведение им е в кръвта.
каквото и да ги питаш - имат го. утре, обаче. щото им трябва време да го надпишат :roll:
могат да ти доставят всичко, при това на доста атрактивни цени.

и тука вече навлизаме в дебрите на сделката. трябва да си подготвен за това, което купуваш.
да го познаваш визуално, най-добре ако може да тестваш. обаче в поне половината случай се касае до тенологичния брак от редовното производство.
т.е. нещата, които не са минали през Q&A на линията и би трябвало да се унищожат.
но не е просто, защото "такива са разпоредбите" и просто не може да се хвърлят в кофата. веднага шефа на отдела намира някой братовчед, който срещи добро заплащане и с много пъшкане идва и ги натоварва. не безплато - плаща му се. после нещата веднага се появяват на пазара на цена примерно 30 до 50% от нормалната. те даже си работят, просто не са гарантирани в граничните режими.

това е масова практика, не само за компоненти - за всичко. като попаднеш на такава сделка (като собственик) ти отговарят ехидно "ами тука е така! или свиквай или си обирай крушите"
това започва да се превръща в национална политика, насърчавана от новото политбюро на всички нива. чужденеца вече не е добре дошъл. единствената валута е юана, другото ма хич не ги и интересува. партията може всичко - виж какви градове, магистрали и заводи построихме. тук е така.

такайска му работа...
компоненти трябва да се купуват само на място. което не е лесно.
пък и човека, дето разбира от компонентите, надали ще го пратят да ги купува. най-добре е да са двама - единия да се пазари, другия да гледа.

купени от такай компоненти би трябвало да се подложат на тестове, преди да ги пуснете в производство. обаче това си е скъпо занимание - изисква време, наука и хора. и докато време може би ще намерите, другите две са почти загубена кауза. от друга страна, ако цената е 1/10 от гарантирания доставчик (за да си заслужава предното), почти е сигурно, че са ви натоварили с менте и тогава пак няма смисъл от усилието.
ако цената е 1/2 или 1/3 - какво ще стане ако сте затрили сериозен ресурс за да установите, че сте купили евтин боклук.

такайците хич не обичат тристранни сделки - купувача плаща на трета страна, която има репутация и пред двете страни, продавача праща стоката и посредника плаща на доставчика чак след като потвърди, че всичко е ОК със стоката. всичко кеш 100% преди шипинга. гаранция - друг път. каквото ти пратят - това е. и понеже в такай всички фирми имат само сметки в юани, (ти не можеш да платиш в юани, разбира се) ти дават една сметцица в долари като жест "от мен да мине, айде ще ти вземем скапаните кинти". обикновено това е личната сметка в хонк конг на шефа.

резултата е - един милион милионери.


Чет Юни 09, 2011 9:45 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Нед Юли 24, 2005 9:28 am
Мнения: 2657
Мнение 
който го е страх от мечки да не ходи в гората , купувайте си от комет :)


Пет Юни 10, 2011 6:11 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Юни 07, 2005 5:20 pm
Мнения: 3212
Мнение 
Охоу,
Да не казвам и на тях какво сме им връщали. Но поне си го вземат. В това отношение са ОК.


Пет Юни 10, 2011 9:16 am
Профил
Ранг: Популярен
Ранг: Популярен

Регистриран на: Чет Ное 29, 2007 1:22 pm
Мнения: 309
Местоположение: Vratsa
Мнение 
Определено са прешкурвани и премаркирани и то грубо. Не са си направили труда да ги асфалтират дори -
http://www.aeri.com/detection-of-counterfeit.asp


Пет Юни 10, 2011 9:43 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Юни 07, 2005 5:20 pm
Мнения: 3212
Мнение 
sigkill написа:
Определено са прешкурвани и премаркирани и то грубо. Не са си направили труда да ги асфалтират дори -
http://www.aeri.com/detection-of-counterfeit.asp


8O

Имах съмнения за AP1084 обаче след като прочетох статията....
Пичовете са я боядисали отгоре и не личат следите от изтриването. Боята пада със спирт... Всичко лъсва отдолу...
Освен това счупих две ИС - има разлика в големината на кристалите.


Пет Юни 10, 2011 5:12 pm
Профил
Ранг: Минаващ
Ранг: Минаващ

Регистриран на: Чет Окт 18, 2007 12:00 am
Мнения: 27
Местоположение: Пловдив
Мнение 
Тази лично на мен ми аресва 09062011(004).jpg, какво ще кажете ?

По темата, натъквал съм се на неработещи коректно акселерометри на Кионикс, но ставаше въпрос за "дефект" в комуникационния протокол.
След около 6 месеца отново погледнах сайта на фирмата - бяха прекратили не само този модел, но и 2-3 поради споменатите "дефекти".

Имал съм иначе среща с ментаци на МС34063.


Пон Юни 27, 2011 8:56 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 10 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 11 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни