Отговори на тема  [ 22 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Транспорт на автомобил от Словения до София. 
Автор Съобщение
Ранг: Почетен член
Ранг: Почетен член

Регистриран на: Вто Окт 25, 2005 9:54 am
Мнения: 867
Мнение Транспорт на автомобил от Словения до София.
Здравейте,
Знам че не е в тематиката на форума но имам проблем - скъсах ангренажен ремък в Любляна. Сега трябва да си прибера колата- Хюндай Санта фе,. Някакви идеи или контакти на човек който може да свърши работата на нормална цена?


Нед Яну 21, 2018 4:58 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Ное 27, 2012 8:27 pm
Мнения: 2008
Мнение Re: Транспорт на автомобил от Словения до София.
Ти ли пишеш от сутринта по групите в фейса или има и втори закъсал на път за Германия? Погледни в ГПС най близкият сервиз или потърси най близкият паркинг за тирове.


Нед Яну 21, 2018 6:16 pm
Профил
Ранг: Почетен член
Ранг: Почетен член

Регистриран на: Вто Окт 25, 2005 9:54 am
Мнения: 867
Мнение Re: Транспорт на автомобил от Словения до София.
Сигурно е друг, аз бях тръгнал за Австрия. Вече организирах транспорта, благодарение на човек от форума за което му благодаря!


Нед Яну 21, 2018 6:48 pm
Профил
Online
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 28025
Местоположение: София
Мнение Re: Транспорт на автомобил от Словения до София.
Е не е ли по-лесно да си намериш сервиз?


Пон Яну 22, 2018 12:33 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Чет Апр 16, 2009 12:26 am
Мнения: 2642
Местоположение: София
Мнение Re: Транспорт на автомобил от Словения до София.
Е то зависи от мотора, мое и да е за скрап или ремонта да е половин кола. Аз на стария Ситроен два пъти късам ангренаж но няма щети щото мотора е дурако устойчив, нов ремък и нов вал и те тека.


Пон Яну 22, 2018 2:49 am
Профил
Ранг: Почетен член
Ранг: Почетен член

Регистриран на: Вто Окт 25, 2005 9:54 am
Мнения: 867
Мнение Re: Транспорт на автомобил от Словения до София.
Щетата може да е само клапани, може да е глава, може и някое бутало да е заминало. Скъсах ремъка при изпреварване със 140, в момента стартера не върти, т.е двигателят е блокирал. Та предпочетох да се върна и да си я правя на спокойствие в София. Тук и от някоя морга може да се вземе нещо...


Пон Яну 22, 2018 10:22 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Апр 20, 2005 11:02 am
Мнения: 8902
Местоположение: Разград
Мнение Re: Транспорт на автомобил от Словения до София.
Лоша работа :( ... По добре направо търси двигател. Вероятно ще ти излезе по-евтино, отколкото да правиш ремонт на този. Един колега го игра този филм преди няколко месеца, макар че неговата барака е и доста по-нисък клас. Тръгна да си го прави и накрая му излезе колкото работещ двигател от някоя морга. Има морги които събират ударени/запалени коли със здрави агрегати, свалят, обслужват и продават с гаранция даже.


Пон Яну 22, 2018 11:23 am
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Съб Фев 18, 2006 10:55 pm
Мнения: 1301
Местоположение: София
Мнение Re: Транспорт на автомобил от Словения до София.
Cekins написа:
Тръгна да си го прави и накрая му излезе колкото работещ двигател от някоя морга.
В интерес на истината, ако е направен както трябва ремонта е 100 пъти по-добре отколкото да се рискува с двигател от морга в неизвестно състояние пък макар и с гаранция... Поне аз така си мисля...

_________________
Някой ден и костенурките ще се научат да летят...


Пон Яну 22, 2018 1:55 pm
Профил ICQ
Online
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10623
Местоположение: София
Мнение Re: Транспорт на автомобил от Словения до София.
ToHu написа:
Е не е ли по-лесно да си намериш сервиз?

За можене, вероятно може, ама нали знаеш приказката за болния на легло?

Преди доста години, по принуда ползвах услугите на сръбски сервиз. Смяна на водна помпа. Ами резнаха ми главата некъде откъм коленете. :D Хората си имаха подход и репертоар. Профи работа. Дори и аз успях да ги оценя. :D
Тогава направих една бърза сметка, беше малко по-евтино от това да си викна репатрак от нашенско да ме прибере, но пък по-бързо. Ама и ремонта не беше особено тежък. Според мен де. :D
Е, тук се наложи да се "мине след тях", за да им се оправят тъпотиите. Бяха натегнали ангренажния ремък с голямата тръба.
За двигател който не може да превърти, не бих си и помислил за подобна интервенция в странство.


Пон Яну 22, 2018 1:58 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пон Дек 19, 2005 11:21 am
Мнения: 1029
Мнение Re: Транспорт на автомобил от Словения до София.
Като свършите работата и ако си доволен похвали ги тези хора, може и на други да им се наложи. Предполагам няма да имат нещо против малко реклама.


Пон Яну 22, 2018 2:01 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Май 29, 2007 1:23 pm
Мнения: 3546
Местоположение: Високо в планината
Мнение Re: Транспорт на автомобил от Словения до София.
Преди две години на връщане към България закъсахме на Германо-австрийската граница - алтернатора се счупи. На магистралата, късен следобед, температура малко под нулата, ние с жената и пет-месечната ни дъщеря. В картите имахме малко пари, а до другата сметка в България нямахме никакъв достъп. Един приятел от Линц ни дръпна до тях, където сам успях да сменя алтернатора. Там го намерих за 20 евро. Същия, пак втора употреба, тук за под 200 лв не го видях никъде. Та цялото упражнение, като изключим нервите, ми излезе 20 евро + малко труд. Не ми се мисли колко щяха да ми вземат, ако трябваше да викаме пътна помощ + да плащаме за сервиз. Тогава разбрах и колко струват хубавите ни застрахователи - има ги колкото да ти приберат парите.

_________________
Хайде де!


Пон Яну 22, 2018 2:11 pm
Профил
Online
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 28025
Местоположение: София
Мнение Re: Транспорт на автомобил от Словения до София.
Ремонта на двигател след скъсан ангренаж е малко стрелба в тъмното. Ако клапаните не са ударили бутала добре, но твояъ случай ме е такъв, иначе щеше да върти. От тук нататък има много варианти, но има потенциален и то не малък риск за повреда която не се вижда на глава, колянов вал, блок. Ясно е че разпределителен вал с всички джвъчки, ударени бутала в едно с мотовилки и лагери се сменят без да ги оглеждаш дори. В един момент може да се окаже че мотор на стара е доста по-малък риск. Отделно, кал се късат тия ангренажи, не и ли правиш профилактика? Не че критикувам, верно може и да е дефект, но на баба алфа съм го сменял 3 пъти,двата пъти просто защото така или иначе го сваляха, като е свален смяната не струва много... Е има при нея вдна ролка дето я продават като златна, ама поне се змае че ангренажа е ОК.


Пон Яну 22, 2018 5:26 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пон Дек 19, 2005 11:21 am
Мнения: 1029
Мнение Re: Транспорт на автомобил от Словения до София.
dan написа:
Та цялото упражнение, като изключим нервите, ми излезе 20 евро + малко труд. Не ми се мисли колко щяха да ми вземат, ако трябваше да викаме пътна помощ + да плащаме за сервиз. Тогава разбрах и колко струват хубавите ни застрахователи - има ги колкото да ти приберат парите.


Извадил си късмет. Аз миналата година имах подобен случай, блокира ни лагер на алтернатора в Иран, за щастие тъкмо на влизане в град Бам. Тъй като на колата същия ремък върти и водната помпа не можехме да се движим без алтернатора. Избутахме я встрани от пътя и го свалихме на място.

Първият човек който питахме за сервиз, нарамили алтернатора, ни каза да се качим направо в неговата кола. Обиколи доста, защото беше почивен ден и първите няколко сервиза бяха затворени. В крайна сметка ни остави в работещ сервиз за алтернатори, но майстора не говореше и дума английски. С ръкомахания и като взе алтернатора в ръцете разбра каква е повредата. Смени лагера и после с неговата кола ни закара обратно до нашата.


Пон Яну 22, 2018 6:08 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Яну 24, 2006 5:34 pm
Мнения: 1699
Местоположение: Варна
Мнение Re: Транспорт на автомобил от Словения до София.
Koleto написа:
... В интерес на истината, ако е направен както трябва ремонта е 100 пъти по-добре отколкото да се рискува с двигател от морга в неизвестно състояние пък макар и с гаранция... Поне аз така си мисля...


2012 бръмчах до Сф , измъкнала се семеринга на разпред. вал , маслото чао , ламба сигурно е светнала , ама пилота бързаше...Купихме мотор от Монтана за 500 лв. (човека дет го изрови си знаеше моргаджиите) . Все още си карам с въпросния двигател. Бе късмет си е.

_________________
За пари сичко праим,даже и работим...


Вто Яну 23, 2018 8:03 am
Профил ICQ
Ранг: Почетен член
Ранг: Почетен член

Регистриран на: Вто Окт 25, 2005 9:54 am
Мнения: 867
Мнение Re: Транспорт на автомобил от Словения до София.
За да няма спекулации как така ми се е скъсал ангренажния ремък, не го ли сменям :) Двигателя е отворен и диагнозата е ясна:
- Счупено алуминиево рамо на обтяжната ролка на ангренажния ремък, самия ремък е здрав, ама ефекта е същия. Последствията са счупен колянов вал и вероятно всичко намляно по главата. Та ще търся цял двигател да купувам...


Вто Яну 23, 2018 5:01 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 22 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: itso.t, ToHu и 13 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни