Отговори на тема  [ 1150 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75 ... 77  Следваща
Платкаджийници и фирми за насищане 
Автор Съобщение
Ранг: Почетен член
Ранг: Почетен член

Регистриран на: Нед Окт 25, 2009 12:48 pm
Мнения: 661
Мнение Re: Платкаджийници и фирми за насищане
al_at написа:
П.С. Платкаджийницата в БИЦ Изот фигурира в списъка - Прима-Тех.


Правилно!
:)


Вто Апр 19, 2022 2:17 pm
Профил
Ранг: Ориентиран
Ранг: Ориентиран
Аватар

Регистриран на: Вто Окт 05, 2010 10:51 am
Мнения: 280
Местоположение: Русе
Мнение Re: Платкаджийници и фирми за насищане
Русенската платкаджийница отдавна не прави голи платки, присъствието и' е фиктивно в този списък. Технически погледнато, вероятно можеш да си поръчаш, но реално поръчката отива в Чайна. Когато все още работеха съм потъчвал много пъти там, само платки, които си струва, разбира се. Перфектни бяха на фона на българския платкаджийски пазар.


Сря Май 11, 2022 10:34 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: Платкаджийници и фирми за насищане
Вчера гледам в линкед новина, Санмина са направили в БГ фабрика за насищане на платки. Бил съм в няколко техни фабрики, нещата там са сериозни, въпроса е, че не се интересуват от дребни поръчки.


Сря Май 11, 2022 4:56 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Юли 26, 2006 11:15 am
Мнения: 1244
Местоположение: Phoenix AZ
Мнение Re: Платкаджийници и фирми за насищане
ToHu написа:
Вчера гледам в линкед новина, Санмина са направили в БГ фабрика за насищане на платки. Бил съм в няколко техни фабрики, нещата там са сериозни, въпроса е, че не се интересуват от дребни поръчки.


https://marketing.sanmina.com/sanmina-b ... roduction/

Sanmina’s facility in Plovdiv, Bulgaria is the company’s newest addition to its global footprint, joining Sanmina on April 2, 2021, after an acquisition from LED-lighting maker Osram. Within just a handful of years, the team in Plovdiv was instrumental in helping Osram grow the site into a state-of-the-art factory that Sanmina found attractive to enhance its European presence and extend support for new and existing customers.

На снимките изглежда голямо , ама е неиде на карая на града ,съдеки по нивата със слънчоглед. :D :D :D :D :D


Чет Юни 09, 2022 5:25 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Съб Юни 24, 2006 7:25 pm
Мнения: 2276
Мнение Re: Платкаджийници и фирми за насищане
Санмина не стъпват на гола поляна. Купиха преди 1 или 2 години фабриката на Осрам и сега работят предимно за тях. И наистина са в полето. Осрам се прочуха с това, че биха сондо за вода, в резултат на което, работниците им масово се изподрискаха. Икономисват отвсякъде.

_________________
Две плюс две е приблизително равно на четири. Факт!


Чет Юни 09, 2022 6:18 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: Платкаджийници и фирми за насищане
Това не знам коя от фабриките на осрам е, по една от тях уж щяхме да работим, препроектирахме за да оптимизираме цената и накрая ще работим ама някой друг път, и един главен изпълнител си взеха .. един обект нямат нвреме издаден ама кк да е... тънкаж, това му е майката


Чет Юни 09, 2022 6:26 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Чет Юни 25, 2009 12:01 pm
Мнения: 2201
Мнение Re: Платкаджийници и фирми за насищане
Момци, обмислям тук една магария! То едва ли съм открил топлата вода, така че да питам. Идеята е следната - слагам всичката карантия на платката(R,C, ferrite bead, smd L) на ботъм. След което поръчвам на чайните на наситят ботъма, а важните неща, които са на топ си ги насищам аз. Обаче ме притесняват няколко неща. Има ли вариант елементите на ботъма да са запоени с някакъв калпав тинол дето да се прецата като го вкарам пак във фурната? Или да изпопадат елементите? Да са спестили примерно от пастата и да няма достатъчно, за да ги задържи? Някой пробвал ли е нещо подобно?
Ясно, че малките жълти ръчички не стават да запояват важни неща, но поне за дребните да ги използвам...
Поздрави!

_________________
www.elkran.com


Пет Юни 17, 2022 2:18 pm
Профил
Ранг: Ориентиран
Ранг: Ориентиран
Аватар

Регистриран на: Вто Окт 05, 2010 10:51 am
Мнения: 280
Местоположение: Русе
Мнение Re: Платкаджийници и фирми за насищане
...жълтите ръчички не стават да запояват важни неща...
Ти се шегуваш, би трябвало само това да кажа :-)
Ще добавя само, ще щом можеш произволно да разпределяш компонентите на важни и неважни на различен слой, едва ли има нещо сложно по платките ти.
Иначе по това, което питаш, ами нали такава е по принцип технологията, запоява се единия слой, а след това другия. Сега, ако кажеш на китайците да ти запояват оловно, пък после ти запояваш безоловно, може и нещо да изпада....


Пет Юни 17, 2022 2:25 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Чет Юни 25, 2009 12:01 pm
Мнения: 2201
Мнение Re: Платкаджийници и фирми за насищане
Имам предвид по обикновените платкаджийници! Знам, че жълтурите произвеждат де що има - дъна, телефони, хардове. За друго говоря. jlc, pcbways, elecrow не стават да им се повери нещо отговорно...
Тип лоу кост насищане. Аз затова му викам магария...

_________________
www.elkran.com


Пет Юни 17, 2022 2:36 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10573
Местоположение: София
Мнение Re: Платкаджийници и фирми за насищане
Идеята ти не е лоша, но обикновено кое се монтира първо и кое второ не се определя на принципа "важно" и "ширпотреба", а на тежки компоненти които ще паднат ако се монтират "на първо печене", такива които са чувствителни към прегряване - фолийни кондензатори, светодиоди и разни други капризи, и всичко останало...


Пет Юни 17, 2022 2:45 pm
Профил
Ранг: Ориентиран
Ранг: Ориентиран
Аватар

Регистриран на: Вто Окт 05, 2010 10:51 am
Мнения: 280
Местоположение: Русе
Мнение Re: Платкаджийници и фирми за насищане
Моля, дайте пресен опит за българска платкаджийница, която може да направи 4-слойна платка с изисквания за импеданс на Top и Bottom (Microstrip). Във Вирус опитах, май не знаят за какво става дума, в Селектра - не посмях да питам. Микрон-20 ми отговориха, но нещо не ми харесва... Задавам си въпроса кратко и ясно в два реда, а ми отговарят с 4 реда неща, които не съм питал, и 0- за които съм питал :-) .
По принцип исках 2 ядра по 0.1mm и по средата prepreg, май никой тук не прави така, "обърнат" стек.


Сря Окт 05, 2022 3:47 pm
Профил
Ранг: Почетен член
Ранг: Почетен член

Регистриран на: Съб Окт 30, 2004 10:19 pm
Мнения: 605
Мнение Re: Платкаджийници и фирми за насищане
Скоро звъних на Селектра доста продължително, телефонът не се вдига.
На сайта им няма никаква нова информация.
Дали работят още?


Сря Окт 05, 2022 3:53 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Май 29, 2007 1:23 pm
Мнения: 3545
Местоположение: Високо в планината
Мнение Re: Платкаджийници и фирми за насищане
Ники написа:
...
Дали работят още?

Не, за съжаление.

_________________
Хайде де!


Сря Окт 05, 2022 4:17 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пет Апр 13, 2018 3:00 pm
Мнения: 1311
Местоположение: София
Мнение Re: Платкаджийници и фирми за насищане
milmar написа:
Моля, дайте пресен опит за българска платкаджийница, която може да направи 4-слойна платка с изисквания за импеданс на Top и Bottom (Microstrip). Във Вирус опитах, май не знаят за какво става дума, в Селектра - не посмях да питам. Микрон-20 ми отговориха, но нещо не ми харесва... Задавам си въпроса кратко и ясно в два реда, а ми отговарят с 4 реда неща, които не съм питал, и 0- за които съм питал :-) .
По принцип исках 2 ядра по 0.1mm и по средата prepreg, май никой тук не прави така, "обърнат" стек.

Мисля, че импеданс контрол и българска платкаджийница са две несъвместими понятия. И custom stackup - също.
PCBWay предлагат импеданс контрол:
https://www.pcbway.com/capabilities.html
Не съм ги пробвал, може да влезеш в контакт с тях и да ги питаш. Като влезеш в сайта им, веднага ти предлагат чат.


Сря Окт 05, 2022 4:30 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Яну 25, 2012 8:14 am
Мнения: 4572
Местоположение: Новата земя на племето Мутум'ба
Мнение Re: Платкаджийници и фирми за насищане
PCBway за с много добро качество. Но ценово има какво да се желае. Привидно са евтини, но допълнителните такси за това и онова бързо се натрупват

_________________
'просто' е технически синоним на 'красиво'


Сря Окт 05, 2022 5:36 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 1150 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75 ... 77  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 8 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни