Отговори на тема  [ 83 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6
Работилници за механика 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 16, 2006 8:42 am
Мнения: 10891
Местоположение: Гьотеборг
Мнение Re: Работилници за механика
Честно казано с фрилансъри нещо не ми хареса историята. Първия прототип беше от такъв и излезе пълна недомислица.
По-добре някой, който няма да изчезне утре, или просто да каже че не може повече от това.

Имам и предишен опит с такива - уж взеха една пари да направят нещо, а резултат така и не видях.
Но това го слагам в графа NRE разходи...


Сря Окт 02, 2019 9:45 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: Работилници за механика
И моя опит с фрилансъри не е много позитивен, въпреки че на времето самият аз вземах поръчки да ги работим и през еланс. Абе точно това дето ми е кеф да се знаимавам, ама няма време вече за такива неща, кажи после какъв е бил резултата и кого си намерил. Като цяло тия които се занимават д аправят моделчета за филми и др. подобни, разни арт неща, наблюдението ми е че са напълно негодни за инженерни детайли, за тях е важно да докарат външност, но функционалност, интериорен дизайн и др. такива ... кажи после дали са ти свършили работа.


Сря Окт 02, 2019 4:19 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 16, 2006 8:42 am
Мнения: 10891
Местоположение: Гьотеборг
Мнение Re: Работилници за механика
Ми ще ги видим, ако успея другата седмица да стигна и до тях. Което ми напомня, че трябва да им пиша.


Сря Окт 02, 2019 4:21 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: Работилници за механика
Ще ми е интересно, за толкова години в БГ това ми е бил най-сериозният проблем, то инженерните дизайни на пластмасариите си ги правим сами, да съм по-точен сам, но прототипирането винаги е някаква мъка, обикновенно го пускам на едни тайванци, самите те нямат принтер но някъде печатат и качеството е много добро, и става по-бързо и лесно от колкото да се боря с местните, освен всичко друго при тях са ми произвеждали и дребни серии на доста разумни цени като за 3д принт. Не съм пробвал Дитра, те от скоро се занимават с това и не съм имал нищо за молдинг та да видя и те как са, иначе фирми много резултат доста посредствен. Да ти кажа дребни неща като за демо или концепт прув съм си ги правил сам на на едно смотано давинчи, пускам малко в -, след това шкурка, кит, шкурка, грунд, боя ... не можеш да разбереш че е принт, ама доста трудоемък процес. Имахме човек до скоро който се занимаваше с това ама нещо се разболя и се пенсионира инае само за такива работи, ако му кажеш от блокче пластмаса ще ти издялка кутия и няма да разбереш че е ръчно правена, страшна ръка и око.


Сря Окт 02, 2019 6:02 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Фев 07, 2012 10:22 pm
Мнения: 3074
Мнение Re: Работилници за механика
Прототип... по-едри (20х15х5см, 40х40х20)правихме някъде Китай/Тайван с фрезоване, малкият(2 части) беше май към 200 долара...гледам 3Д печат се предлага масово....та въпросът опира до конструктор.
Тук , освен 2-3 колеги, никой не се занимава с това. Евентуално можем да попитаме познати/колеги.
Е, как да ги заинтересоваме? Затова споменах скица/бюджет...


Сря Окт 02, 2019 6:52 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 16, 2006 8:42 am
Мнения: 10891
Местоположение: Гьотеборг
Мнение Re: Работилници за механика
Някой от тия

http://mdc-bg.com/contacts.aspx
https://instalo.bg/bg/%D1%83%D1%81%D0%B ... %B3%D0%B8/
https://www.gikdesign.com/3%D0%B4-%D0%B ... %BD%D0%B5/


Сря Окт 09, 2019 8:52 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: Работилници за механика
Абе то всеки може да критикува ама ... без да съм работил с никой от тях, първите страницата им не казва нищо, по-скоро отказва, основана 90-те, това добре, звучи ми като няколко други за които по-добре да не казвам нищо, може и да са ок хората но по скоро ще се окаже професор който ще ти обясни какво ти е нужно и как нищо не разбираш.
Вторите изглеждат по-добре, но не виждам да имат опит с това което те интересува. Третите нямат нищо общо, 90% от проектите им са уеб страници, имат архитектурни принтове и някакви доста посредствени 3д модели които дори не са май правени на истински кад.
Ако тоя който ще ти го прави работи на нещо различно от фюжън 360/инвентар/солид/про инженер/catia/или др,от тоя калибър, изобщо не се захващай.
До де ги писах тия постове досега да ти бях моделирал кутията ;) между другото тук една колежка ме излъга да се затътря до Вегас твърде рано, от Понеделник се чудя какво да правя, най-рано можем да влизаме в залата от утре и вече ме хвана секлета, вчера по едно време се тръшнах да спя,ама как се спи по обяд ..снощи легнах в 9 и днес от 5 съм буден ...мъкаааа ....


Сря Окт 09, 2019 4:29 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Авг 31, 2005 12:57 pm
Мнения: 1040
Мнение Re: Работилници за механика
....


Пон Май 15, 2023 6:40 pm
Профил WWW
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 83 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 8 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни