Отговори на тема  [ 180 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 8, 9, 10, 11, 12  Следваща
Магазини за електроника в София 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Мар 31, 2009 9:25 am
Мнения: 1391
Мнение Re: Магазини за електроника в София
itso.t написа:
Не знам какви връзкари сте, ама при мен като начини на доставка продължава да има само с куриери.
Много се изкушавам да последвам съвета на Даниел - да въведа адреса в Дружда и да заявя доставка до него. :D
Тествано от няколко компютъра, с различна ОС, браузери и т.н.
Прикачени файлове:
comet.jpg

Да не би това да кеш на браузера пробвай да изчистиш кеша и кукиката за store.comet.bg. Въпреки че с различни браузери не би трябвало това да е проблем освен ако преди това не е бил отварян този адрес. Тази възможност се е появила не много отдавна във връзка с ограничаването и мерките срещу заразата.
При мен тествано с няколко браузера се вижда това което посочих. Ако ми изпратиш на ЛС потребителското име утре може да помоля колегите да го проверят.


Сря Фев 10, 2021 9:31 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10573
Местоположение: София
Мнение Re: Магазини за електроника в София
Трябва да проверя настройките на последния компютър, че е прясна инсталация, но настройвам браузерите на всички компютри да не използват кеш.
Проблемът лесно се тества и ако се използва "private mode" или както се нарича в съответния браузер. Тогава кеша и кулинарните изделия не участват.


Сря Фев 10, 2021 11:29 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Апр 20, 2005 11:02 am
Мнения: 8873
Местоположение: Разград
Мнение Re: Магазини за електроника в София
По подразбиране за плащане ми излиза наложен платеж и така не дава опция за вземане от магазин. Като избера друг вариант и веднага излизат двата магазина. Та явно страницата се прави на умна и щом искаш наложен платеж - значи ще е с куриер. Само че няма вариант плащане в брой на място при получаване :) Така направо могат да останат само двата магазина като вариант за получаване.

Налагало ни се е да купим някоя дреболия спешно като сме в София и ако трябва да се плати по банков път ще стане след 3 дена. Вариантите с картово плащане може и да не са ни много удачните, щото малко трудно се осчетоводяват и осребряват фактури платени с лична карта - не че не ни ги осребряват ама счетоводителя се мръщи.


Чет Фев 11, 2021 9:11 am
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 16, 2006 8:42 am
Мнения: 10892
Местоположение: Гьотеборг
Мнение Re: Магазини за електроника в София
При нас има нещо което се казва Swish - вързано е директно с банката и телефонен номер. Например в някой магазини, или на агро-базари, битаци, изложения - няма как да имаш карточетец и т.н. - само ти дават истински телефонен номер, или някаква уникална комбинация от цифри - подписваш с елелктронен подпис и парите стигат до тебе директно. Почти като Paypal, мисля че се издават и електронни бележки, ако трябва за отчет.
Има магазини в които има всички опции - карта, телефон, в брой и други които не искат да виждат книжни/железни пари изобщо. За пазаруване онлайн също го има, аз май така с директен превод и електронен подпис си пазарувам книги от БГ.


Чет Фев 11, 2021 11:51 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Мар 31, 2009 9:25 am
Мнения: 1391
Мнение Re: Магазини за електроника в София
Cekins написа:
По подразбиране за плащане ми излиза наложен платеж и така не дава опция за вземане от магазин. Като избера друг вариант и веднага излизат двата магазина. Та явно страницата се прави на умна и щом искаш наложен платеж - значи ще е с куриер. Само че няма вариант плащане в брой на място при получаване :) Така направо могат да останат само двата магазина като вариант за получаване.

Налагало ни се е да купим някоя дреболия спешно като сме в София и ако трябва да се плати по банков път ще стане след 3 дена. Вариантите с картово плащане може и да не са ни много удачните, щото малко трудно се осчетоводяват и осребряват фактури платени с лична карта - не че не ни ги осребряват ама счетоводителя се мръщи.

Има още един вариант за плащане който се използва за редовните клиенти. Отложено плащане. Клиентът разполага с кредит на договорена сума и време и може да купува до изчерпването му. В края на договорения период системата праща фактура за общата изразходвана сума. Естествено това няма как да се приложи на всички клиенти :)


Чет Фев 11, 2021 12:42 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 16, 2006 8:42 am
Мнения: 10892
Местоположение: Гьотеборг
Мнение Re: Магазини за електроника в София
Има - слагате дъска "Вересии" във Facebook, който не си плати до 30-то число на месеца - лихва и отпада от дъската :)


Чет Фев 11, 2021 12:47 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Апр 20, 2005 11:02 am
Мнения: 8873
Местоположение: Разград
Мнение Re: Магазини за електроника в София
Мисълта ми беше че в сайта ти дава варианти за избор на получаване в зависимост от начина на плащане. То ясно че имате и такива на отсрочено. Ние също предпочитаме такъв вариант но за нашите спорадични поръчки се съмнявам да можем да се договорим. Ще видим по нататък до къде ще я докараме. Иначе с доставчиците дето обемите са големи - с всички си имаме сключени договори за отложено плащане.


Чет Фев 11, 2021 12:56 pm
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10573
Местоположение: София
Мнение Re: Магазини за електроника в София
Cekins написа:
По подразбиране за плащане ми излиза наложен платеж и така не дава опция за вземане от магазин. Като избера друг вариант и веднага излизат двата магазина. Та явно страницата се прави на умна и щом искаш наложен платеж - значи ще е с куриер. Само че няма вариант плащане в брой на място при получаване :) Така направо могат да останат само двата магазина като вариант за получаване...

С плащане с карта стана работата. Яаба даба ду. :D
Благодаря за подсказването. :)


Чет Фев 11, 2021 1:43 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Мар 31, 2009 9:25 am
Мнения: 1391
Мнение Re: Магазини за електроника в София
Питах току що. Опцията за взимане от магазина се появява само когато се избере плащане с карта. Някои клиенти плащат и кеш но заради мерките официално това е спряно като опция.


Чет Фев 11, 2021 2:46 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 20, 2009 10:54 pm
Мнения: 11338
Местоположение: "Занзибар"
Мнение Re: Магазини за електроника в София
А бе внимавайте с тези карти, освен ако не са виртуални.
През август/септември ми бяха хакнали имейла от Полша и го ползвали за пазарене. Успях да го възстановя и да сменя паролата. Днес по радиото казаха, че ставало през стари и скоро неползвани профили в Сурат-тефтеря какъвто е моят.
В интерес на истината нямам крадено нито от виртуалната (има 150лв), нито от дебитната карта, но щом са ми ползвали мейла...


Пет Фев 12, 2021 12:32 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 16, 2006 8:42 am
Мнения: 10892
Местоположение: Гьотеборг
Мнение Re: Магазини за електроника в София
Има си стандарт - първия път предплащаш, после фактури с 10, 20, 30, 60 дни отложено плащане (за някои и повече, щото са твърде големи да ги изгубим като клиенти). Освен това се проверява кредитна история и т.н. Ако не си платят, напомняне 1-2 пъти със съоветна такса и лихва. 3-я път - към агенцията по плащания/взимания - някои се сърдят, други викат, и т.н., но тук няма нищо по естествено -не плащаш, има фирми които от това печелят - купуват ти фактурите, съдят длъжниците и т.н. Ще ми кажете че е гнусно, но също толкова гнусно е да не си получиш заплатата или да ти съсипят бизнеса и живота.


Пет Фев 12, 2021 9:24 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Мар 31, 2009 9:25 am
Мнения: 1391
Мнение Re: Магазини за електроника в София
А, в България няма чак такъв стандарт. И да има случаи да се почака. Но нещата се нареждат. :)
За разлика от международните дистрибутори - там един път стъпиш ли накриво и си аут от бизнеса с тях, а ако сумата е голяма и тотално.
Занеш примерите :)

А относно колекторските фирми - да и тук се навъдиха. Тъпото е че някой път се продава задължения за 50 лева и се почва с таксите 20 лева за ъпдейт на базата, 30 лева за изготвяне на кредитно досие, 45 лева такса за известяване и т.н и се оказва че дължиш вместо 50 -200.
И започват да те притесняват докато не платиш понеже няма съд който да признае подобни разходи по дълг.
Имаше доста такива случаи напоследък с клиенти на Spark при който поради някаква причина плащането за услугата не е минала и се оказва че никой не ги е уведомил. Голям скандал стана.


Пет Фев 12, 2021 9:41 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 16, 2006 8:42 am
Мнения: 10892
Местоположение: Гьотеборг
Мнение Re: Магазини за електроника в София
Тук последната дума е на държавната агенция по взиманията, т.е. тя взима парите. А колекторите само известяват и начисляват още и още парички върху основния ти дълг. Ужасна работа, радвам се че досега не съм имал взимане-даване с тях. Но не е нищо необичайно, всеки може да им падне в ръчичките и лошото е, че даже да платиш влиза в кредитната история, която е публична при всяка проверка.

Но е съвсем нормално да напишеш във фактурата 30 дни отложено плащане, напомняне 5-10Евро, наказателна лихва 15% и всеки си прави сметката дали иска и може да отлага. А фактурата си е един вид договор.


Пет Фев 12, 2021 10:53 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: Магазини за електроника в София
Колекторските фирми най-ги обичам. Миналото лято /2019/ докато бях по Мексико съм забравил да плащам на ментел и те взели че ангажирали колекторска фирма, а не е тоя педал акаунт мениджъра да ми няма и щатският номер. Та имаше набиване на канчета, първо на него после на колекторската фирма. Интересното е че могли да намерят счетоводителката за да и кажат че ни дали на колекторска, но не могли да я намерят за да питат няма ли да си платим. Тия от колекторската може да се сетите какво получиха, платих направо на ментел. Съвсем скоро пак ще му набивам канчето, понеже моя телефон е отделен от корпоративния акаунт сега като ме няма пращам една колежка да плаща, аз никога не бях гледал, ама за един телефон редовно сметката е над 200 без да го включвам даже. Оказа се че някак си имам 5 карти, МС офис и някакъв Клауд Сървис, как са се оказали в плана идея си нямам.Преди години пък някакъв очевиден мутраген ме искаше заплати да запорирам на служител, след кратък разговор с участието на майка му, багажник и гъз повече не посмяха да ми звънят.


Пет Фев 12, 2021 8:34 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Мар 31, 2009 9:25 am
Мнения: 1391
Мнение Re: Магазини за електроника в София
Raspberry Pi 400


Прикачени файлове:
1024-2164.jpg
1024-2164.jpg [ 479.74 KiB | Прегледано 6909 пъти ]
Сря Фев 17, 2021 3:02 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 180 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 8, 9, 10, 11, 12  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 12 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни