Отговори на тема  [ 180 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 12  Следваща
Магазини за електроника в София 
Автор Съобщение
Ранг: Ориентиран
Ранг: Ориентиран
Аватар

Регистриран на: Пон Окт 17, 2005 9:00 am
Мнения: 249
Местоположение: Sofia
Мнение Re: Магазини за електроника в София
ЕЛИМЕКС
http://www.elimex.bg

_________________
Когато някой ти каже, че няма начин, значи има начин


Пон Дек 02, 2013 1:55 pm
Профил WWW
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пет Фев 04, 2005 8:59 pm
Мнения: 6019
Местоположение: София
Мнение Re: Магазини за електроника в София
за ЕЛИМЕКС
Изображение
Знам, че съм сексист, ама ако ми трябват електронни компоненти, много бих се притеснил, ако на телефона ми вдигне жена.

_________________
Warriors of the Night, ASSEMBLER!!!


Пон Дек 02, 2013 2:34 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Апр 20, 2005 11:02 am
Мнения: 8873
Местоположение: Разград
Мнение Re: Магазини за електроника в София
:) @ike - само жени са - познавам ги лично голяма част от тия дето вдигат телефона (и не само). Тази която е на снимката е на жена ми регионалния мениджър... Да ти кажа честно, от всичките там има една дето наистина разбира. Другите поне познават компонентата база - и то няма как да е иначе - по цял ден с това се занимават.


Пон Дек 02, 2013 6:30 pm
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 2:25 pm
Мнения: 4975
Местоположение: София
Мнение Re: Магазини за електроника в София
ike написа:
за ЕЛИМЕКС
Изображение
Знам, че съм сексист, ама ако ми трябват електронни компоненти, много бих се притеснил, ако на телефона ми вдигне жена.


А, бе важното е да ти продава това, което ти трябва. Кви са тези предубеждения?


Вто Дек 03, 2013 8:06 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Чет Юни 25, 2009 12:01 pm
Мнения: 2201
Мнение Re: Магазини за електроника в София
Не знам дали тук е мястото, но имам въпросче! Някой поръчвал ли е директно от Маузер? Интересува ме има ли някакви проблеми - митнически такси, време на доставка и т.н. Интересува ме, защото в сайта дават, че над 150Е доставката е без пари...
Поздрави!

_________________
www.elkran.com


Пет Дек 11, 2015 6:14 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: Магазини за електроника в София
Ами сигурно повечето тук са поръчвали, аз лично съм поръчвал много пъти. Зависи къде ще поръчаш, дали в европейския или САЩ, то от известно време да поръчаш в САЩ магазина от европа е доста сложен процес, последно миналата седмица псувах по въпроса, така че каквото пише това е. Дори по едно време и за по-малки суми бепе бепзлатно ако не ме лъже паметта.


Пет Дек 11, 2015 7:32 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пон Сеп 27, 2004 8:22 am
Мнения: 15501
Местоположение: София
Мнение Re: Магазини за електроника в София
В момента Маузер е златния доставчик за БГ. Проблеми с митницата няма, защото фактурират от Европа, даваш си VAT-a и газ. Просто трябва да докараш 150 евра поръчка и ти идва без пари доставката. Идват за 2-4 дни.

На всичко отгоре цените им в последно време са по ниски и от Фарнел и от Digikey.

Пу да не му е уроки! Един съвет, поръчвай в долари :)

За сметка на това Digikey взеха да се засират нещо. Номенклатура голяма, ама като отвориш...0 броя. Доставка... друг път. Отделно, че става разправия на митниците. Реално си чакаш нещата минимум седмица. Последно ми врътнаха и някакъв номер с картата, караха ме да се ауторизирам през факса, въпреки, че с тая карта съм пазарувал от тях. В последната една година съм ги отебал почти тотално, в редки случаи за някоя екзотика само.

Фарнел пък са царе при дребните доставки, щото шипинга е евтин. И пак няма митници. Въобще някой като ми каже, че от ЕС нямало полза и ми иде да го сложа да повиси един ден на БГ митница да обяснява как тривиални АЦП-та не са стока с двойна употреба.

_________________
"Да еба и шибаната държава" мислеше си Гошо, докато се опитваше да улучи кофата за боклук от балкона на осмия етаж.


Пет Дек 11, 2015 7:52 pm
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пет Фев 04, 2005 8:59 pm
Мнения: 6019
Местоположение: София
Мнение Re: Магазини за електроника в София
Донбре че, излъгахме ЕС, да ни вкарат при тях. Ако не ни беше минал номера, сега щяхме да сме на нивото на Македония и Албания. А закона за стоките с въжможна двойна употреба не е променян от както е написан преди 20 години. И в момента всичката електроника е с порядъци по-бърза от записаните в закона.

_________________
Warriors of the Night, ASSEMBLER!!!


Пет Дек 11, 2015 8:42 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: Магазини за електроника в София
Eeee както и друг път съм казвал проблема с митницата е само от грешният подход ;D
За маузер съм съгласен, но и в долари да пазаруваш ако не влезеш в САЩ версията май няма никаква разлика в цената. Обаче от там ако си с БГ IP май не можеш да шипнеш за поне не на тия цени. А мен последно по някаква причина въпреки че шипвам с US акаунт към US адрес много упорито се опитваше да ми набутва EUR цени.
Иначе аз от край време предпочитам Маузер, много рядко пазарувам от диджито и то неща които в Маузер ги няма. Но и Маузер взеха да ограничават някои наличности, ей сега пазарувах едни оптични конектори които дори според Tyco ги имаше налични в Маузер, да ама не, напазарувах ги от ...onlinecomponents от тия никога не бях пазарувал но ровейки по сайта ан Tyco с доставчици стигнах до тия.

А ей сега като се загледах как се казват тия виждам поръчката ми от маузер, czech@mouser.com ... и като погледнах фактурата "Sales: +420 517070880" ще е смешно ако се окаже че са го шипвали от европа до САЩ само за да си го донеса от САЩ до Европа :D


Пет Дек 11, 2015 11:27 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пон Сеп 27, 2004 8:22 am
Мнения: 15501
Местоположение: София
Мнение Re: Магазини за електроника в София
Нямам идея как е за САЩ. В Европейската версия на Маузер цените в долари са видимо по-изгодни от цените в евро. Това стана от как долара подскочи, явно се застраховат срещу валутни рискове и еврото е по неизгоден курс.

Аз си цъкам, че съм в БГ, но просто съм цъкнал и пазарувам в долари. Курса на нашата банка спрямо техния е поне едно 5% спестени. На 1000$ фактура се натрупва прилична сума.

Относно митницата - Тони при теб оборотите са други, заслужава си да имаш изграден канал при тия ..... хубавци. Аз до митница опирам веднъж на месеца. Обикновенно оставям куриера да се оправя, ама и те се дънят. Отделно, че отскоро (или поне аз отскоро го усетих), FEDEX БГ се изтарикатиха и ми налага 5 кинта допълнителна такса за освобождаване след 3тата позиция (5 кинта на позиция!). Което е тотално безумие, сещай се при един BOM от 100 позиции за какво говорим, а Дигито шипва предимно с Федекс. Кретения пълна.

Затова и в последно време съм щастлив с Маузера, незнам докога ще минава номера с фактурирането в Европа де, дано задържи.

_________________
"Да еба и шибаната държава" мислеше си Гошо, докато се опитваше да улучи кофата за боклук от балкона на осмия етаж.


Съб Дек 12, 2015 9:02 am
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Нед Ное 21, 2004 10:31 pm
Мнения: 9635
Мнение Re: Магазини за електроника в София
ike написа:
А закона за стоките с въжможна двойна употреба не е променян от както е написан преди 20 години. И в момента всичката електроника е с порядъци по-бърза от записаните в закона.

Ми той закона може и да не се променя (не съм го чел скоро), защото детайлите са изнесени в "Оня списък". който си е достатъчно апокрифен сам по себе си (никъде не е публикуван) и е доста труден за намиране. е, не чак като 'докторската' дисертация на боцко.

но си прав - съдържанието на списъка е безнадеждно остаряло. дори когато излезе за пръв път, пентиум 4 влизаше в него...
тя и самата философия на закона е сбъркана - това е по-скоро контрол на износ на технологии, продължение на COCOM. за да се ограничи 'вероятния противник' да прави всичко на транзистори :) което не се случва, както виждаме. а за борба с тероризма пък не върши никаква работа - там се залага на много ниски технологии.


Съб Дек 12, 2015 9:22 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: Магазини за електроника в София
Цецо, аз бях дал едни контакти ако не се лъжа на бомбаджията, тва е една мома която извършва митническо обслужване, от години я изпозлвам както и почти всички фирми вносители на компоти ... тъй де ... компютри ... какво и как прави не ме вълнува, цената за по-малкит енеща е фиксирана, ама по малки разбирай и за по няколко хил $ също. Аз изобщо не знам дали някога ми е вземала по-различна цена, хем съм вкарвал разни извратени неща, много пъти за по малките неща и ДДС-то ми внася пък аз после и нося парите, т.е. ниакъв ангажимент нямаш, само вфигаш телефона и казваш имам пратка във федекс. Много е удобно, а тия от федекс и ДХЛ са пълни идиоти, един единствен път ги изпозлвах за митническо освобождаване и вотри път няма да се повтори, ако трябва аз лично ще го освобождавам и пак ще изгубя по малко време и нерви.


Съб Дек 12, 2015 9:53 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 16, 2006 8:42 am
Мнения: 10892
Местоположение: Гьотеборг
Мнение Re: Магазини за електроника в София
като чета какво пишете, си мисля че май ще е по-лесно да поръчвате всичко през Швеция или Германия за по-близко. Тук всичко що прави прототипи (а то не е никак малко) поръчва през Диги, Фарнел и Маузер - даже и BOM-вете са обвързани с техните ордер кодове. ТМЕ също, въпреки че не е толкова популярно. Случвало се е да поръчвам по три пъти на седмица.

Жив митнически служител съм виждал на семинар за предприемачи, някаква цербер кака, но на много малко народ им се случва да не ги видят изобщо през живота си - ако има нещо ти пращат фактура директно.

Магазини като на Комет не останаха, има нещо подобно на Конрад в който се продава всичко от вибратор до Raspberry Pi, и от много време ми се върти в главата да отворя нещо като филиал на Комет тук. Фирми за доставка на компоненти има, но те нямат малки магазинчета като Кет например - кашоните с компоненти отиват
на боклука директно, или в добрия случай на студентски търг. За Германия даже не ми се мисли за какви обеми става дума.


Съб Дек 12, 2015 10:16 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пет Фев 04, 2005 8:59 pm
Мнения: 6019
Местоположение: София
Мнение Re: Магазини за електроника в София
ДедоБоре написа:
тя и самата философия на закона е сбъркана - това е по-скоро контрол на износ на технологии, продължение на COCOM. за да се ограничи 'вероятния противник' да прави всичко на транзистори :) което не се случва, както виждаме.

Да по идея с този закон, гадните китайци го духат и не могат да се снабдят с прецизни индустриални машини и управляваща електроника.
А реално го духат нормалните хора, защото компютри, таблети, телефони и играчки попадат в този закон когато ги Внасяме от Китай.
Май по едно време компютрите ги изкараха от списък, ама как ще обясниш на митничар че това:
Изображение
е компютър, а не управление за балистична ракета.


Edit: Май тук е списъка КЛАСИФИЦИРАНЕ НА ИЗДЕЛИЯ И ТЕХНОЛОГИИ С ДВОЙНА УПОТРЕБА http://www.exportcontrol.bg/Modulbg.php?id=1531
Струва ми се, че са извадили повечето електроника, което е добре, но гледам са са оставили софтуера. Тоест като внасяш игра, трябва да доказваш, че с нея не можеш примерно да заглушаваш шума от подводница.

_________________
Warriors of the Night, ASSEMBLER!!!


Съб Дек 12, 2015 1:15 pm
Профил
Ранг: Почетен член
Ранг: Почетен член
Аватар

Регистриран на: Сря Фев 04, 2015 7:11 pm
Мнения: 610
Мнение Re: Магазини за електроника в София
Смисъла на "двойната употреба" беше да не ИЗНАСЯШ такива стоки към "несигурни" държави. А за внос няма проблем , даже се чудеха откъде да се докопат. И основно това беше наказание спрямо нас от запада. Обаче нашия демократически бюрократизъм повтаря като папагал старите соц.закони без да знае въобще какъв им е смисъла ,кога и защо са били приети. Всъщност ако това продължава да важи за вноса излиза ,че новите ни "приятели" продължават да ни наказват.
Но по-важното е да се докарат 2млрд. преизпълнение на митата.


Съб Дек 12, 2015 3:41 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 180 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 12  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни