Отговори на тема  [ 180 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 12  Следваща
Магазини за електроника в София 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Нед Ное 21, 2004 10:31 pm
Мнения: 9635
Мнение Re: Магазини за електроника в София
моя опит беше много озадачаващ
тука също съм писал по темата.
пропуснал съм само един детайл. след култовия израз "донеси ми бележка, че не ти трябва бележка", аз попитах от къде се вади тази бележка.
митничаря ми отговори: отиваш в министерство на икономиката и където е най-голямата опашка - от там.

трябва да се гледа последната промяна на регламента.
ето извадка:
Цитат:
стр. 104
3.„Микропроцесорни микросхеми“, „микрокомпютърни микросхеми“ и микроконтролерни микросхеми, произведени от съставни полупроводници и работещи при синхронизирана (тактова) честота над 40 MHz;
Бележка:3A001.a.3. включва цифрови сигнални процесори, цифрови матрични процесори и цифрови копроцесори.

бееее... за половината пикове трява да имаш бележка

Цитат:
5.
Аналогово-цифрови преобразувателни (АЦП/ADC) и цифрово-аналогови преобразувателни (ЦАП/DAC) интегрални схеми, както следва:
a. Аналогово-цифрови преобразуватели (АЦП/ADC), притежаващи някоя от изброените по-долу характеристики:N.B.:ВЖ. СЪЩО 3A101
1. Разделителна способност 8 bit или повече, но по-малка от 10 bit с изходяща скорост, по-голяма от 1 000 милиона цикъла за секунда;
2. Разделителна способност 10 bit или повече, но по-малка от 12 bit с изходяща скорост, по-голяма от 300 милиона цикъла за секунда;
3. Разделителна способност 12 bit с изходяща скорост, по-голяма от 200 милиона цикъла за секунда;
4. Разделителна способност повече от 12 bit, но по-малка или равна на 14 bit, с изходяща скорост, по-голяма от 125 милиона цикъла за секунда; или
5. Разделителна способност повече от 14 bit с изходяща скорост, по-голяма от 20 милиона цикъла за секунда;

14 битови АЦП-та на 20-25MHz са двайсетина лева :? в диджито само 14-бита АЦП над 20MHz са 1500 вида...
Цитат:
6.
Електрооптични и „оптични интегрални схеми“, проектирани за „обработка на сигнали“, притежаващи всички изброени по-долу характеристики:
a. Един или повече от един вътрешен „лазерен“ диод;
b. Един или повече от един вътрешен светлочувствителен елемент; и
c. Оптични вълноводи;

а де... сапунерките за PON по къщите на хората дали са декларирани?
Цитат:
12. Процесори, използващи бързо преобразуване на Фурие (БПФ/FFT), имащи стандартно време за изпълнение при N-точков комплекс, използващ БПФ/FFT, с брой на точките по-малък от (N log2 N)/20 480 ms, където N е броят точки;Техническа бележка:Когато N е равно на 1 024 точки, формулата в 3A001.a.12. дава време за изпълнение 500 μѕ.

мдааа... това е 2kHz! и забележете - не говорят за точността (!)
преди 20 години на 486/DX2 го бяхме докарали до към 4ms на двойна точност, като нищо на единична ще под 500μѕ
ще е интересно tgi на неговото PPC на асеблер колко вдига (фурието де)

и т.н.


Съб Дек 12, 2015 3:47 pm
Профил
Ранг: Почетен член
Ранг: Почетен член
Аватар

Регистриран на: Сря Фев 04, 2015 7:11 pm
Мнения: 610
Мнение Re: Магазини за електроника в София
Цитат:
Регламент (ЕО)No 428/2009 на Съвета изисква изделиятаи технологиитес двойна употреба да подлежат на ефек­тивен контрол при износа им от Съюза или при транзитното им преминаване през него, или при доставянето им на трета държава в резултат на брокерски услуги, предоставени от брокер, пребиваващ или установен в Съюза.

Сиреч ,не важи за потребители вътре в Съюза! Обаче няма да се учудя ако нашите папагали са преписали някой стар западен КОКОМ списък в който се водим "вражеска" държава.

Но дори и да сваляме самолети и подводници, едно е 100% сигурно - няма да са наши.


Съб Дек 12, 2015 4:11 pm
Профил
Ранг: Професионалист
Ранг: Професионалист

Регистриран на: Чет Авг 27, 2015 10:54 am
Мнения: 539
Мнение Re: Магазини за електроника в София
www.tme.eu , като се регистрираш и поработиш малко ти пускат цени с около -20% по-ниско от колкото се виждат в сайта принципно. Идват за 2-3 дни нещата до врата в България на цена за доставка по-малко от вътрешна пратка на Еконт.

_________________
www.ev-bg.com


Чет Юни 15, 2017 3:31 pm
Профил WWW
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Съб Сеп 25, 2004 11:32 am
Мнения: 7878
Местоположение: София
Мнение Re: Магазини за електроника в София
Трудно ми е да повярвам, че все още има търговци, които яко неглижират интернета и онлайн търговията като цяло, но ето, че Електронинвест ме изненадват. :D


Пон Юли 23, 2018 3:05 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 2:25 pm
Мнения: 4975
Местоположение: София
Мнение Re: Магазини за електроника в София
Не се изненадвай... :evil: Преди малко ми сервират, че клиент иска още 30 бр. от дивайс, който си чака част от компонентите и това се знае от поне 3 месеца...


Пон Юли 23, 2018 3:13 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Чет Апр 16, 2009 12:26 am
Мнения: 2636
Местоположение: София
Мнение Re: Магазини за електроника в София
Нещо не работи Е-магазина на Комет. Нещо са чоплили по сайта, сайта си работи а на магазина дава грешка, и с Хром и с Лисица все тая.


Нед Апр 21, 2019 2:53 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Нед Ное 21, 2004 10:31 pm
Мнения: 9635
Мнение Re: Магазини за електроника в София
то сайта на народното събрание (с малка буква) не работи от вчера, ти за магазините си се закахарил :roll:

принципно, уикенда се ползва за ръчкане по сървъри, ъпдейти и подобни свещеносдействия, защото има поверие сред админите, че тогава е по-малко натоварването.

а след последния пач на наредбата (също с малка буква) за касовите апарати, доста ел. магазини изчезнаха от нета. и излезе нова 'промоция' - безплатна доставка при плащане по банка. гледам колеги почнаха и от касовите апарати да се отказват. ще изчакаме амазон и ибей да си купят по милион-два касови апарата и чак тогава ще отменим наредбата.


Нед Апр 21, 2019 6:30 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Апр 20, 2005 11:02 am
Мнения: 8873
Местоположение: Разград
Мнение Re: Магазини за електроника в София
Е не е нормално в 3:53 сутринта в неделя да ровиш по магазини за електроника :) Между другото май имат някакъв проблем със сертификата от няколко дена. Миналата седмица със хром и лисица пак не се отваряше. С Edge и от телефон (моя) си бачкаше нормално.


Нед Апр 21, 2019 8:25 am
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Чет Апр 16, 2009 12:26 am
Мнения: 2636
Местоположение: София
Мнение Re: Магазини за електроника в София
Оправили са го.
Що да не е нормално, аз работя нощно време.


Пон Апр 22, 2019 3:02 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 16, 2006 8:42 am
Мнения: 10891
Местоположение: Гьотеборг
Мнение Re: Магазини за електроника в София
Някой да има впечатление от тия юнаци, т.е. да е купувал нови или стари компоненти от тях
http://www.hermeses.com/contacts.php


Може да ми се наложи за едни стари дисплеи...


Сря Окт 16, 2019 3:02 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пон Май 12, 2014 10:49 pm
Мнения: 4379
Местоположение: София
Мнение Re: Магазини за електроника в София
Някой да знае откъде, у нас, могат да се закупят бели светодиоди SMD 3528 с Vf около 9V и мощност около 1W ? Цветната температура не е от значение.

Трябват ми десетина броя за да си оправя един прожектор.

Намирам ги в TME, но цена + доставка са почти колкото нов прожектор.


Вто Фев 04, 2020 4:05 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пон Дек 19, 2005 11:21 am
Мнения: 1025
Мнение Re: Магазини за електроника в София
Тези могат да ти ги доставят от TME безплатно - https://www.ketbg.com/


Вто Фев 04, 2020 5:08 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пет Апр 13, 2018 3:00 pm
Мнения: 1313
Местоположение: София
Мнение Re: Магазини за електроника в София
Като гледам, тези от ketbg.com доставят и от Mouser, а там също има:
https://www.mouser.bg/Optoelectronics/L ... d3Z1yoplp5


Вто Фев 04, 2020 5:11 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пон Май 12, 2014 10:49 pm
Мнения: 4379
Местоположение: София
Мнение Re: Магазини за електроника в София
Много Ви благодаря! :prayer:

Поръчах тези от Mouser.


Вто Фев 04, 2020 6:07 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Май 29, 2007 1:23 pm
Мнения: 3545
Местоположение: Високо в планината
Мнение Re: Магазини за електроника в София
Аз ли нещо не търся като хората, търсачките на магазините ли са скапани... Половината неща, които търся, не мога да ги намеря ( тме ги избягвам, че не продават на нерегистрирани по ДДС).
Ферити и макари - иди-дойди мога да си обясня защо са толкова постни наличностите, но половин час да търся изолационни подложки за TO-247 в сайта на комет и да няма...

_________________
Хайде де!


Пон Фев 08, 2021 2:55 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 180 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 12  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни