Отговори на тема  [ 614 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38 ... 41  Следваща
Относително евтини осцилоскопи 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пет Апр 13, 2018 3:00 pm
Мнения: 1313
Местоположение: София
Мнение Re: Относително евтини осцилоскопи
Grubi написа:
Не са осцилоскопи - диоди са, 100 броя в кутията си, но ако някой някой му трябват
https://www.ebay.com/itm/265067646979

За форума може да измислим по-добра цена.

Не че ще купувам, но за уточнение - 100 или 1000 са в кутията?
На картинката в и-бей пише 1000.


Вто Фев 08, 2022 1:46 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 16, 2006 8:42 am
Мнения: 10892
Местоположение: Гьотеборг
Мнение Re: Относително евтини осцилоскопи
Хубаво, че си го видял - оправих го, 1000бр. са. Благодаря!


Вто Фев 08, 2022 2:06 pm
Профил
Ранг: Почетен член
Ранг: Почетен член

Регистриран на: Нед Окт 25, 2009 12:48 pm
Мнения: 661
Мнение Re: Относително евтини осцилоскопи
Гледам го от няколко месеца, и се чудя. Не, че нямам осцилоскопи, но китайците ме кефят с ентусиазма си, хубав външен дизайн, има си някакъв view imager за данни, подобно на Yokogawa, почти всичко като функции, дето и Ригол го предлагат. Изобщо не го числя към висок или среден клас машини, но за тези пари...

https://www.aliexpress.com/item/1005003 ... _edm_other


Сря Фев 09, 2022 2:49 pm
Профил
Ранг: Почетен член
Ранг: Почетен член
Аватар

Регистриран на: Съб Сеп 03, 2005 10:31 am
Мнения: 746
Местоположение: Пловдив
Мнение Re: Относително евтини осцилоскопи
d_jelev написа:
Гледам го от няколко месеца, и се чудя. Не, че нямам осцилоскопи, но китайците ме кефят с ентусиазма си, хубав външен дизайн, има си някакъв view imager за данни, подобно на Yokogawa, почти всичко като функции, дето и Ригол го предлагат. Изобщо не го числя към висок или среден клас машини, но за тези пари...

https://www.aliexpress.com/item/1005003 ... _edm_other


Има уреди има и играчки , "всеки сам си преценя". Аз не бих си купил точно този .

_________________
"I really do like SOLDERING as my programming language." Bob Pease


Чет Фев 10, 2022 1:41 am
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Яну 01, 2012 7:04 pm
Мнения: 2581
Местоположение: Велико Търново / София
Мнение Re: Относително евтини осцилоскопи
Ами аз още си стоя със диспута, шести месец. Това за 70лв. а туй ако нещо не е наред, представи си някой реши да отвори диспут какво става ?
1. Ако алито връща винаги парите всеки ще каже, че не го е получил или не работи - тоя търговец трябва да е луд да продава там.
2. Ако алито решава да не връща парите, то търговеца може да си прави всякакви магарии. Клиентът трябва да е луд да копува от там.
3. Ако всичко е точно - ще е супер, ама гаранция - Франция :) При такова разстояние и цената на връщането системата е сложна и да се получи адекватно съдийство за диспутите е нереално. Вероятността единият от 2мата контрагенти да остане на*бан е твърде висока. При това силно предполагам коя страна. Щото другата нямаше да продава ако алито решаваше винаги в полза на клиента...

_________________
https://github.com/slav4ocom/


Чет Фев 10, 2022 1:57 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 16, 2006 8:42 am
Мнения: 10892
Местоположение: Гьотеборг
Мнение Re: Относително евтини осцилоскопи
Приятен спектрален анализатор, аудио :) Да ви оправя настроението за деня


Прикачени файлове:
Sanwa_FSA1.jpg
Sanwa_FSA1.jpg [ 87.53 KiB | Прегледано 1313 пъти ]
Вто Фев 15, 2022 10:51 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 16, 2006 8:42 am
Мнения: 10892
Местоположение: Гьотеборг
Мнение Re: Относително евтини осцилоскопи
Grubi написа:
Още един скоп - Тектроникс TDS210, 60MHz, двуканален. Чист и почти неизползван.
Две оригинални сонди (от снимката), книжки, калибровъчен сертификат, нова чанта.
600лв. с Еконт/наложен платеж до вас, гаранция 10 дни - ако не ви хареса, връщате го както сте го получили, без да задавам въпроси. Транспорта е включен, но ако го връщате - транспорта ще е за ваша сметка. За повече снимки, коментари и т.н. - на лични.


Мисля, че още е наличен, макар че го дал да го оглеждат... някой за 500лв?


Сря Фев 23, 2022 11:02 am
Профил
Ранг: Почетен член
Ранг: Почетен член

Регистриран на: Нед Окт 25, 2009 12:48 pm
Мнения: 661
Мнение Re: Относително евтини осцилоскопи
С този осцилоскоп започнах преди 16-17 години. В момента цената на нов, неразопакован, в оказиони е под 600$. Говорим за машина, производство 1997.
Нов TBS1052C струва под 550$ в момента. Преди 6-7 години си купих подобен (TDS2012 100MHz, два канала, цветен) на почти двойна цена. Разликата между Tektronix и по-скъпичките Rigol е осезаема, затова исках да имам и добра машина, с която да сверявам как се справят по-ниските класове. Ми не се справят по-добре - само дето са цветни с много копчета - грешки при измервания на малки сигнали, честотна лента, тригера се губи и т.н. "300MHz Ригол" едва хваща с много изкривявания 200MHz синусоида, а ако е правоъгълен сигнал, пада и под 100, като пак го заваля. 100MHz Tektronix си е 100MHz машина, точно, както е по спецификация. Затова препоръчвам да се вземе и класна машина. Но тази TDS210 ми се струва много пари за старо нещо.


Сря Фев 23, 2022 11:27 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 16, 2006 8:42 am
Мнения: 10892
Местоположение: Гьотеборг
Мнение Re: Относително евтини осцилоскопи
разбира се, всеки има право на свое мнение. засега му искам толкова, може да се продаде по-евтино, може и по-скъпо и така. просто повдигнах темата и свалих цената.


Сря Фев 23, 2022 12:17 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 16, 2006 8:42 am
Мнения: 10892
Местоположение: Гьотеборг
Мнение Re: Относително евтини осцилоскопи
поради всеобщата инфлация...реших да сваля още цената - 450лв.


Вто Мар 15, 2022 4:37 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Юни 07, 2005 5:20 pm
Мнения: 3212
Мнение Re: Относително евтини осцилоскопи
Grubi написа:
Grubi написа:
Още един скоп - Тектроникс TDS210, 60MHz, двуканален. Чист и почти неизползван.
Две оригинални сонди (от снимката), книжки, калибровъчен сертификат, нова чанта.
600лв. с Еконт/наложен платеж до вас, гаранция 10 дни - ако не ви хареса, връщате го както сте го получили, без да задавам въпроси. Транспорта е включен, но ако го връщате - транспорта ще е за ваша сметка. За повече снимки, коментари и т.н. - на лични.


Мисля, че още е наличен, макар че го дал да го оглеждат... някой за 500лв?


Тая серия не беше ли с аналогова памет? Това би обяснило високата цена в сравнение с "нормалните" осцилоскопи.


Сря Мар 23, 2022 6:22 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Юни 07, 2005 5:20 pm
Мнения: 3212
Мнение Re: Относително евтини осцилоскопи
d_jelev написа:
С този осцилоскоп започнах преди 16-17 години. В момента цената на нов, неразопакован, в оказиони е под 600$. Говорим за машина, производство 1997.
Нов TBS1052C струва под 550$ в момента. Преди 6-7 години си купих подобен (TDS2012 100MHz, два канала, цветен) на почти двойна цена. Разликата между Tektronix и по-скъпичките Rigol е осезаема, затова исках да имам и добра машина, с която да сверявам как се справят по-ниските класове. Ми не се справят по-добре - само дето са цветни с много копчета - грешки при измервания на малки сигнали, честотна лента, тригера се губи и т.н. "300MHz Ригол" едва хваща с много изкривявания 200MHz синусоида, а ако е правоъгълен сигнал, пада и под 100, като пак го заваля. 100MHz Tektronix си е 100MHz машина, точно, както е по спецификация. Затова препоръчвам да се вземе и класна машина. Но тази TDS210 ми се струва много пари за старо нещо.


За да гледаш правоъгълен сигнал на 300MHz скоп, честотата на сигнала не би трябвало да е над 30MHz (кажи-речи 10 пъти по-ниска). Това важи за всеки осцилоскоп.
Отделно се гледа честотата на семплиране и т.н. Демек, провери заклавиатурното устройство дали работи добре с уреда. Понякога уреда "разочарова" ако не познаваш начина му на работа (на конкретния модел!).

Иии по темата - загледах се по Siglent SDS2102X Plus. Огромна памет, доста функции, като дори може да се хакне до 500MHz и да се отключат всички приложения. Мооже да се купи от европейски магазин/склад на фирмата с безплатна доставка. За съжаление офертата им с включена сонда за логическия анализатор е изтекла в момента.... не се сещам миналата седмица дали беше така. Май изпуснах далаверата, ще чакам...


Сря Мар 23, 2022 6:33 pm
Профил
Ранг: Почетен член
Ранг: Почетен член

Регистриран на: Нед Окт 25, 2009 12:48 pm
Мнения: 661
Мнение Re: Относително евтини осцилоскопи
velio написа:

За да гледаш правоъгълен сигнал на 300MHz скоп, честотата на сигнала не би трябвало да е над 30MHz (кажи-речи 10 пъти по-ниска). Това важи за всеки осцилоскоп.
Отделно се гледа честотата на семплиране и т.н. Демек, провери заклавиатурното устройство дали работи добре с уреда. Понякога уреда "разочарова" ако не познаваш начина му на работа (на конкретния модел!).


Това ми е ясно. Работя с осцилоскопи от 20 години и едва ли съм толкова гламав, ама може и да съм - няма да се учудя. И не съм се изразил добре по-горе. Осцилоскопите са специфицирани за различни сигнали - синусоида 100MHz, обаче правоъгълен сигнал да е 10-20MHz, да речем. Има си ги в спецификациите дори и на най-пиратските марки. С моя Тектроникс успявам да си хващам над 25МHz правоъгълници, като той е 100MHz. Обаче не е точно така с Ригол, който уж е кракнат на 300MHz за синусоида. Еми, близо е и по спомени стигаше 200MHz и нагоре, но дотам, а се мъчих доста да си играя с настройки и тригери. Правоъгълните сигнали са още по зле - там някъде около 25-30MHz. Hе знам дали е от крака (oригинално Rigol-ът ми е само 70MHz). Купих си евтиното китайче, FNIRSI на 100MHz, но вкъщи успявам да го тествам до 80MHz sine с моя китайски генератор (който си работи добре), стига докъм 23MHz правоъгълни, обаче говоря за много "овални" правоъгълни сигнали.
Имат значение и навиците на инженера. На работата сме с почти последни поколения Yokogawa, LeCroy, Tektronix - говорим за 1-2GHz устройства с какви ли не още екстри по тях. Последният проблем ми е там да мисля как да си настроя осцилоскопа, за да видя 100+MHz правоъгълен сигнал. Осцилоскопите си хващат всички сигнали и паразитни феномени в тези честоти без ядове. Вкъщи с евтините и лимитирани машини е друго.
Как да е, да не зацапваме темата повече.


Сря Мар 23, 2022 7:02 pm
Профил
Ранг: Почетен член
Ранг: Почетен член

Регистриран на: Нед Окт 25, 2009 12:48 pm
Мнения: 661
Мнение Re: Относително евтини осцилоскопи
Груби, чак сега видях, че цената си дал в лв. За такъв осцилоскоп, както казваш - почти нов, цена 250USD е много прилична оферта. Обаче имам вече 4 осцилоскопа и нямам място за пети.
Тектроникс много трудно се развалят (освен ако юзъра не се постарае сериозно и върже например нещо много високо към входа, без да се замисли). Едва ли купувачът ще има проблеми с тази машина. Ако нещо се повреди обаче, проста замяна няма как да стане, ще трябва да се прави ъпгрейд и ри-дизайн.


Сря Мар 23, 2022 7:31 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10573
Местоположение: София
Мнение Re: Относително евтини осцилоскопи
d_jelev написа:
...Обаче не е точно така с Ригол, който уж е кракнат на 300MHz за синусоида. Еми, близо е и по спомени стигаше 200MHz и нагоре, но дотам, а се мъчих доста да си играя с настройки и тригери. Правоъгълните сигнали са още по зле - там някъде около 25-30MHz. Hе знам дали е от крака (oригинално Rigol-ът ми е само 70MHz)...

Не знам как е при Ригол, но мога да споделя как е при дъртите тектроникси.
Имам такъв, 4-канален, 500MHz. С преконфигуриране (май беше хадруерно, с джъмпери) тръгваше на гигахерц. С една дребна особеност - някъде по пътя на измервания сигнал имаше запоен кондензатор с който АЧХ има завал на високи честоти, колкото да не може да мине калибрацията за гигахерц.
Моделът който оригинално е на гигахерц е без тоя кондензатор.
Та да не би и при Ригол да има подобна закачка?


Сря Мар 23, 2022 7:50 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 614 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38 ... 41  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Desert Leo и 5 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни