Отговори на тема  [ 35 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща
Търся 32 канален логически анализатор 
Автор Съобщение
Ранг: Почетен член
Ранг: Почетен член
Аватар

Регистриран на: Вто Окт 03, 2006 10:58 am
Мнения: 902
Местоположение: Ботевград
Мнение Търся 32 канален логически анализатор
Напоследък като хоби сглобявам китче на базата на 6502 (да си припомня младините). За дебъг ще ми е полезен логически анализатор с 32 канала и да може да работи до 1 Mhz. Понеже е за чесане на краста, се оглеждам за нещо максимално евтино (може и втора ръка). Ако някой е срещал нещо подобно или има за продажба да пише.


Сря Юни 01, 2022 8:23 am
Профил
Ранг: Почетен член
Ранг: Почетен член
Аватар

Регистриран на: Вто Окт 03, 2006 10:58 am
Мнения: 902
Местоположение: Ботевград
Мнение Re: Търся 32 канален логически анализатор
Току що попаднах на това в Amazon

https://www.amazon.com/Perytech-Logic-A ... B07BJXRC2V

Изглежда ще ми свърши работа (не е много евтин но пък и не е чак толкова скъп)

Понеже не съм пазарувал от Амазон, ако някой може да ми отговори как става, например:

1. Регистрирам акаунт в Амазон
2. Плащам примерно с PayPal
2.1 Цената, която плащам е $130+$12.97 (без допълнителни суми)
3. Стоката пристига при мен с куриер


Сря Юни 01, 2022 1:25 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: Търся 32 канален логически анализатор
Ами зависи къде се намираш. Рефистрацията ясна, плащането и то, може да ти начислят ддс. Пристигането е според зависи, амазон доставя вече доста неща с техен сървис, но зависи къде си, в БГ едва ли имат техен.


Чет Юни 02, 2022 5:31 am
Профил
Ранг: Популярен
Ранг: Популярен

Регистриран на: Нед Яну 27, 2008 11:04 am
Мнения: 307
Местоположение: София,Стара Загора
Мнение Re: Търся 32 канален логически анализатор
<<<Току що попаднах на това в Amazon
https://www.amazon.com/Perytech-Logic-A ... B07BJXRC2V
Изглежда ще ми свърши работа (не е много евтин но пък и не е чак толкова скъп)
Понеже не съм пазарувал от Амазон, ако някой може да ми отговори как става, например:
1. Регистрирам акаунт в Амазон
2. Плащам примерно с PayPal
2.1 Цената, която плащам е $130+$12.97 (без допълнителни суми)
3. Стоката пристига при мен с куриер.>>>

Такава е последователността и е вярна. Друго е дали ще получиш това което поръчаш и дали ще ти го изпратят.
Вече 2 пъти ми се случва за стока от Китай става дума - поръчвам, плащам, пишат, че пратката е шипната( не се намира проследяване на такава пратка) и съответно не пристига нищо правиш риклейм и ти връщат парите(банката-PayPal си взима комисионната при връщането на сумата). Това не трябва да се изключва като възможност. Подобни покупки ми се е случвало и в AliExpress. Не са много случаите, но ги има.

_________________
phone: +359 2 8664724
mobile: +359 887 519959
Skype:stefanstefa
E-mail:stesys@abv.bg
http://stesys.eu/
1164 София


Чет Юни 02, 2022 6:13 am
Профил ICQ WWW
Ранг: Почетен член
Ранг: Почетен член
Аватар

Регистриран на: Вто Окт 03, 2006 10:58 am
Мнения: 902
Местоположение: Ботевград
Мнение Re: Търся 32 канален логически анализатор
sss56 написа:
<<<Току що попаднах на това в Amazon
https://www.amazon.com/Perytech-Logic-A ... B07BJXRC2V
Изглежда ще ми свърши работа (не е много евтин но пък и не е чак толкова скъп)
Понеже не съм пазарувал от Амазон, ако някой може да ми отговори как става, например:
1. Регистрирам акаунт в Амазон
2. Плащам примерно с PayPal
2.1 Цената, която плащам е $130+$12.97 (без допълнителни суми)
3. Стоката пристига при мен с куриер.>>>

Такава е последователността и е вярна. Друго е дали ще получиш това което поръчаш и дали ще ти го изпратят.
Вече 2 пъти ми се случва за стока от Китай става дума - поръчвам, плащам, пишат, че пратката е шипната( не се намира проследяване на такава пратка) и съответно не пристига нищо правиш риклейм и ти връщат парите(банката-PayPal си взима комисионната при връщането на сумата). Това не трябва да се изключва като възможност. Подобни покупки ми се е случвало и в AliExpress. Не са много случаите, но ги има.


Хм, ясно - значи като от Aliexpress - аз от там поръчвам доста, но все дребни неща, под $30
Регистрирах се в Амазон, но като дадох за проба да поръчам, не ми дава опция за плащане с PayPal, само карти ми излизат, което е странно. Дали е за конкретната поръчка или по принцип Амазон не работят с PayPal?


Чет Юни 02, 2022 8:35 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Юли 11, 2007 9:16 am
Мнения: 1705
Мнение Re: Търся 32 канален логически анализатор
Нищо странно няма - амазон си работи директно с банкова карта. Доста съм ги ползвал и въпреки, че са ми губили пратки - пари не съм губил.


Чет Юни 02, 2022 9:59 am
Профил
Ранг: Почетен член
Ранг: Почетен член
Аватар

Регистриран на: Вто Окт 03, 2006 10:58 am
Мнения: 902
Местоположение: Ботевград
Мнение Re: Търся 32 канален логически анализатор
michev написа:
Нищо странно няма - амазон си работи директно с банкова карта. Доста съм ги ползвал и въпреки, че са ми губили пратки - пари не съм губил.


Ясно.
За сега мисля да изчакам. Ако все пак някой има нещо за продаване тук в България на прилична цена, да пише.


Чет Юни 02, 2022 11:53 am
Профил
Ранг: Почетен член
Ранг: Почетен член
Аватар

Регистриран на: Съб Сеп 03, 2005 10:31 am
Мнения: 746
Местоположение: Пловдив
Мнение Re: Търся 32 канален логически анализатор
Zeus написа:
Напоследък като хоби сглобявам китче на базата на 6502 (да си припомня младините). За дебъг ще ми е полезен логически анализатор с 32 канала и да може да работи до 1 Mhz. Понеже е за чесане на краста, се оглеждам за нещо максимално евтино (може и втора ръка). Ако някой е срещал нещо подобно или има за продажба да пише.


Само да попитам не би ли ти стигнал 2-4 канен осцилоскоп .
Реално си разработваш софтуера на компютъра пускаш една симулация дали не забива някъде и после наливаш в EPROM-a.
Според мен един EPROM емулатора ще върши повече работа , поне според 30+ годишният ми опит с 6502 .Той е прекалено прост процесор и честотата не е толкова висока .

_________________
"I really do like SOLDERING as my programming language." Bob Pease


Чет Юни 02, 2022 5:25 pm
Профил ICQ
Ранг: Почетен член
Ранг: Почетен член
Аватар

Регистриран на: Вто Окт 03, 2006 10:58 am
Мнения: 902
Местоположение: Ботевград
Мнение Re: Търся 32 канален логически анализатор
По принцип съм понапреднал с кит-а. Вече съм му навързал 24 бутона и 7 сегмента индикация с TM1638. Имам серийна комуникация през FT245RL, написал съм bootloader и съм го сложил в ЕЕПРОМ-а (ползвам паралелен флаш). За сега имам функции за наливане на Hex файл в RAM паметта, стартиране от адрес и дъмп на произволен участък от RAM-a. Сега съм се заел с бутоните и индикацията. Написал съм протокола и индикацията работи добре, но при четене на бутоните се бъгва произволно (а като сложа програмата на W65C816SXB кита си работи ок). След дъмп на вече стартираната програма се оказва, че променя произволно байтове от RAM а, където е самият сорс. Така се насочих към смущения на сигналите (ползвам универсална платка, рейки и репинг). Реших да разрепинговам всичко и да напоя жиците отдолу (беше прекалено подредено и явно паралелните връзки си казаха думата. Още не съм довършил поенето, та ще видим какво ще стане.
Та мисълта ми беше, че за такива проблеми си трябва следене на ця;ата адресна шина и шината за данни + няколко управляващи сигнала - та затова се насочих към 32 канала. Иначе разполагам със Saleae (ригинален) но за съжаление само с 8 канала.
P.S. Иначе си сглобих с Arduino mega 2560 анализатор по пример от Интернет, върши чудесна работа при стъпково изпълнение, но с тези комуникации, които ползвам е неизползваем.


Чет Юни 02, 2022 8:02 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Яну 01, 2012 7:04 pm
Мнения: 2581
Местоположение: Велико Търново / София
Мнение Re: Търся 32 канален логически анализатор
Още ми седи диспута от мин. година за онази рам памет.
Цитат:
Please note that if this request is determined to be unrelated to logistics, we will hand over the refund request to the seller.

"Моля забележете, че ако тази молба не се отнася към логистиката, ние ще препратим молбата за връщане на парите към продавача."

бел.пр. Може да си налеете студена вода от чешмата или хладилника.

_________________
https://github.com/slav4ocom/


Чет Юни 02, 2022 10:44 pm
Профил
Ранг: Почетен член
Ранг: Почетен член
Аватар

Регистриран на: Съб Сеп 03, 2005 10:31 am
Мнения: 746
Местоположение: Пловдив
Мнение Re: Търся 32 канален логически анализатор
Zeus написа:
По принцип съм понапреднал с кит-а. Вече съм му навързал 24 бутона и 7 сегмента индикация с TM1638. Имам серийна комуникация през FT245RL, написал съм bootloader и съм го сложил в ЕЕПРОМ-а (ползвам паралелен флаш). За сега имам функции за наливане на Hex файл в RAM паметта, стартиране от адрес и дъмп на произволен участък от RAM-a. Сега съм се заел с бутоните и индикацията. Написал съм протокола и индикацията работи добре, но при четене на бутоните се бъгва произволно (а като сложа програмата на W65C816SXB кита си работи ок). След дъмп на вече стартираната програма се оказва, че променя произволно байтове от RAM а, където е самият сорс. Така се насочих към смущения на сигналите (ползвам универсална платка, рейки и репинг). Реших да разрепинговам всичко и да напоя жиците отдолу (беше прекалено подредено и явно паралелните връзки си казаха думата. Още не съм довършил поенето, та ще видим какво ще стане.
Та мисълта ми беше, че за такива проблеми си трябва следене на ця;ата адресна шина и шината за данни + няколко управляващи сигнала - та затова се насочих към 32 канала. Иначе разполагам със Saleae (ригинален) но за съжаление само с 8 канала.
P.S. Иначе си сглобих с Arduino mega 2560 анализатор по пример от Интернет, върши чудесна работа при стъпково изпълнение, но с тези комуникации, които ползвам е неизползваем.


Как се държи със 65C02 ? В Първото 6502 регистрите са динамични и ако спреш клок-а или не е достатъчна висок честота на F0 ( по спомени около над 60khz ) забравя .
Таймингите на 816 са другибда не говорим че на шината з данни излизат старшите адреси по положителен фронт на F0 (пак по спомени). .Още повече с тези хвърчащи жици , да не говорим че чистият 6502 консумира доста повече . Все си мисля че това трудно ще го хванеш с логически анализатор , да не говорим и за капацитет който добавят допълнителните жици .Може да се окаже че със закачен анализатор работи бетон :) (от собствен опит ). По скоро направи една програма за писане и четене само в RAM - а и виж кога се скапва и какво записв .

_________________
"I really do like SOLDERING as my programming language." Bob Pease


Пет Юни 03, 2022 12:00 am
Профил ICQ
Ранг: Почетен член
Ранг: Почетен член
Аватар

Регистриран на: Вто Окт 03, 2006 10:58 am
Мнения: 902
Местоположение: Ботевград
Мнение Re: Търся 32 канален логически анализатор
Моя грешка, че не съм пояснил. Кита го сглобявам изцяло с CMOS серията


Пет Юни 03, 2022 8:09 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 22, 2004 10:24 pm
Мнения: 1923
Местоположение: Габрово
Мнение Re: Търся 32 канален логически анализатор
Ето тук има. :wink:

Аз си купих този. Засега съм доволен. Вярно не е най евтиното нещо което можеш да срещнеш но работи добре.


Нед Юни 05, 2022 8:42 pm
Профил ICQ
Ранг: Почетен член
Ранг: Почетен член
Аватар

Регистриран на: Вто Окт 03, 2006 10:58 am
Мнения: 902
Местоположение: Ботевград
Мнение Re: Търся 32 канален логически анализатор
Tisho написа:
Ето тук има. :wink:

Аз си купих този. Засега съм доволен. Вярно не е най евтиното нещо което можеш да срещнеш но работи добре.


Да, изглежда добре, но $399 за "чесане на краста" си е доста. За сега малко забавих нещата поради липса на свободно време, но като навържа всичко, може и да тръгнат нещата без анализатор.

И все пак оставам отворен към евтини предложения, стига да покриват изискванията (32 канала, 1 MHz)


Пон Юни 06, 2022 8:04 am
Профил
Ранг: Почетен член
Ранг: Почетен член
Аватар

Регистриран на: Вто Окт 03, 2006 10:58 am
Мнения: 902
Местоположение: Ботевград
Мнение Re: Търся 32 канален логически анализатор
Току-що поръчах това:

https://uk.banggood.com/Hantek-4032L-Lo ... rehouse=CN

Като спецификация изглежда добре. Ще видим като пристигне.


Вто Юни 07, 2022 10:35 am
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 35 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 10 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни