Отговори на тема  [ 37 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3
Проектиране и 3D принтиране 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 16, 2006 8:42 am
Мнения: 10935
Местоположение: Гьотеборг
Мнение Re: Проектиране и 3D принтиране
Cekins написа:
Този детайл ми излезе $8.54, като принт-а е $3.59 - остатъка транспорт,ддс и мито. 45мм е дълъг и плътната част е около ф20, стърчащите неща са около ф30. Материала пише че е найлон (буквално), но той е някакъв консуматив от НР. Цената май я смятат на обем материал - гледам че в поръчката пише 7.5см3 и солида ми го дава толкова.

п.п: - Дедо - няма как по друг начин - ще запуша ребрата на охлаждането. Точно там в оребряването има по-дебела част, където ще пробия отвори и ше нарежа резбички - М2 :) Те реално ще държат детайла да не изпадне. Вътре в дупката има място за о-ринг да уплътнява да не издиша от там и съответно ако не ми съвпада лазера с отвора на дюзата мога малко да го "настройвам" - предвидил съм о-ринга да е ф1мм а дълбочината там е оставена да е 0.75. Ако се наложи мога малко да притягам болтчетата и да измествам центъра в някоя посока. За да не се скъсат ушичките ще трябва да регулирам налягането, ама това ще го измисля.

Не ми се тества колко ще издържат но с ръка като го напъвам (не много) материала не поддава въобще. Самата технология на печат прави детайла доста плътен, така че не очаквам проблеми в това отношение.


Резба М2...това наистина заслужава да се види, ако държи такова нещо. Правил съм М3 в ABS, но с цената на няколко развалени детайла и доста запалени свещи, а колко държи е друг въпрос. Пишат ли колко време им е отнело и колко време ти отне от поръчка до получаване? Това като единствен детайл ли им го поръча, или направиха няколко? Според това което виждам от видеото - вероятно запълват цялата работна площ с разни проекти. Само едноцветен или многоцветен печат предлагат?


Чет Дек 29, 2022 3:40 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27994
Местоположение: София
Мнение Re: Проектиране и 3D принтиране
като цяло 3д принта им е бърз, аз в JLC не съм поръчвал, дори не знаех че имат такъв сървис, но в PCBWay предполагам условията са същите. Много интересна е цената на фрезованите детайли. Те тоя детайл е $55 със шипинга $89. Интересното е че пусках запитване за други детайли, които трябва да са в пъти по-евтини, но са в пъти по-скъпи. Имам усещането, че модула който остойностява не смята операциите коректно, съответно нещо което може да се направи от плоча 6 или 8 мм с чисто 2Д фрезоване, го остойностява да се изработи от доста по-дебел материал с 3D фрезоване и няколко установки, т.е. не ориентира и базира правилно детайла. Въпросът е че след това тази оферта минава и човешка проверка и цената не се променя.
п.с. цената е без резбите, тях си ги правих аз.


Прикачени файлове:
DSC_2682.JPG
DSC_2682.JPG [ 4.3 MiB | Прегледано 332 пъти ]
Чет Дек 29, 2022 4:02 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Апр 20, 2005 11:02 am
Мнения: 8888
Местоположение: Разград
Мнение Re: Проектиране и 3D принтиране
Ааа - резбата М2 ще е в алуминия на радиатора на лазера. Иначе никакви проблеми - имам метчик (че даже май и 1.5 имам).

За MJF-а има разни клипчета - не е лепило - печатат с някаква течност която реагира на IR и само където има "мастило" се разтапя после като го мине с лампата. То това е нещо като лазерно синтероване каращисано с мастилено-струен принтер - нанася слой материал на прах, печата върху него и накрая го осветява с лампа.

Моя детай "бай стругар" ще го направи ама не знаеш какво ще ти чуят ушите. Отделно колко време ще го прави само той си знае. А тоя страничния отвор за входа на въздуха пък такива варианти ще ти предложи че ще ти стане лошо. Така както е на модела - забрави да го направи. Мислех си да занимавам колегата от предната работа да ми го избачка на цпу-то, ама го знам че няма да има половината нужни инструменти за такава финнария.

Ако концепцията работи и ушичките не издържат - ще го пусна на от неръждавейка да го напечатам. А може и просто да вдигна дебелината на целия пръстен с ушите и пак ще стане. Ама сега като се замисля - сечението ми е 1 - 1.5 см2, има 3 ушички и така като го гледам ще издържат на 1 кг напън всяко - вероятно ще издържат на 2 бара налягане.


Чет Дек 29, 2022 4:16 pm
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 16, 2006 8:42 am
Мнения: 10935
Местоположение: Гьотеборг
Мнение Re: Проектиране и 3D принтиране
A някой от тия предлагат ли печатане с метал - предполагам цените може да са нечовешки там, особено ако е от титан?
Но ако все пак услугата я има... защо не. Само да намериш правилния влак.


Чет Дек 29, 2022 4:19 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Апр 20, 2005 11:02 am
Мнения: 8888
Местоположение: Разград
Мнение Re: Проектиране и 3D принтиране
JLC имат само от 316. PCBWAY Имат и алуминии и бронз и титан и разни други .Цените са брутални - тоя детайл е $30-$40 в JLC. В PCBWAY май е по скъпо. Те имат и machining.

На по-горния въпрос - има цветен MJF - цената е брутална. Как точно казваш какъв да е цвета - идея си нямам - там на картинката им има някакви гейски зъбни колелета (шарени като дъга). Сроковете - де да знам - уж е за 72 часа изработка. В общи линии 10-тина дни и е при мене (идват със Спиди техните неща). Гледам сега в детайлите на поръчката - на 12-ти сутринта е започната, на 14-ти е завършена, на 15 я взема куриера, на 20-ти е доставена. Поръчката я пуснах в събота и я пуснах с ъпрувал (много тъпо от моя страна) и чак в понеделник беше ъпрувед, че да я платя и да се задейства. Абе 10 дни тотал.


Чет Дек 29, 2022 4:44 pm
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27994
Местоположение: София
Мнение Re: Проектиране и 3D принтиране
Ами $40-50 за неръждавейка не са много, бай стругар няма да ти излезе по-малко.
Детайла в тоя си вид е куц за струговане, или трябва да завариш детайлчето с резбата или отиваш на фреза/център ...или на polygonal turning ..ама това не става при бай стругар. Ти си дизайнвал детайл като за 3D принт :) Гледам много от китайските са стругови а входа за въздуха е заварена тръбичка.


Чет Дек 29, 2022 6:38 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Апр 20, 2005 11:02 am
Мнения: 8888
Местоположение: Разград
Мнение Re: Проектиране и 3D принтиране
Е то аз ако щях да го мъча на струг и аз щях тръбичката за входа да я направя отделна заварена/запоена. На струга на предната работа може да се направи и така както съм го проектирал - има ъглова фрезова глава и може да ги прави тия работи - даже на струга подобни операции понякога стават по-бързо отколкото на фрезата - преди месец ми правиха едни цилиндрични детайли с квадрат от едината страна - момъка каза че на струга излизало на половина време - и то не заради скоростта на обработка ами заради времето за зареждане на детайла - просто на струга му е много по лесно да хване цилиндричния детайл на патронника. Иначе като видя че се получава но има проблем със здравината ще го поръчам на 3д принт от метал. Сега това е малко прууф ъф консепт и тест на MJF технологията.


Нед Яну 01, 2023 2:41 pm
Профил ICQ
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 37 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни