Отговори на тема  [ 9 мнения ] 
Търся Спешно квартира за Студент в Хамбург ! 
Автор Съобщение
Ранг: Популярен
Ранг: Популярен

Регистриран на: Чет Яну 19, 2012 10:06 pm
Мнения: 367
Мнение Търся Спешно квартира за Студент в Хамбург !
Привет , на всички Скъпи Съфорумници !
Чета Форума редовно , пиша Рядко , и най-важното ТОВА Е ЕДИНСТВЕНАТА СОЦИАЛНА МЕДИЯ В КОЯТО СЕ ПОДВИЗАВАМ ЗАДОЧНО .
Та ... след моето първо начално "шашкане" какво точно искам да напиша - ще обобщя и фактите :
Моя голям син Мартин бе приет в HAW Hamburg специалност "Computer Science" , летен семестър - от което изпитвам Колосална Гордост , но и тук започват "изпитанията" ...
Вече сме тук , спим два дни на хотел , а аз се завръщам в Неделя - и трябва да му осигурят подслон в някаква сграда тук дорде му излезе класирането за общежитие (според любезната лелка от гишето - може да минат 2-3 месеца) - през това време ... ... ...


Та понеже знам , че във Форумът пишат много Космополити и сте разселени из всички кътчета на Галактиката

;)

Искам да помоля за помощ (срещу заплащане РАЗБИРА СЕ - ние и в момента плащаме по 60 евро за хотел на нощ) да приютим младежа (няма вредни навици - не пуши и не пие - буквално му трябва легълце под покрив) на първо време !


Оставям телефон - спешно е :


+359898303998

_________________
Първата жертва на войната пада ... Истината !


Вто Фев 21, 2023 8:14 pm
Профил WWW
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Фев 07, 2012 10:22 pm
Мнения: 3074
Мнение Re: Търся Спешно квартира за Студент в Хамбург !
Може да ти е полезно:

https://www.facebook.com/bulgarivhamburg.bg/


Вто Фев 21, 2023 8:48 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Окт 11, 2011 10:53 pm
Мнения: 4194
Местоположение: Brussels / Пловдив
Мнение Re: Търся Спешно квартира за Студент в Хамбург !
Преди 10-15 години бях в подобна ситуация като се преместихме в Брюксел. Имахме хотел за 3 дни с надеждата, че ще наемем нещо за ден два както си знаехме, че става в БГ. Да ама не - оказа се, че отнема време. Отделно туземците хич не обичат такива навлеци като нас и са направили Параграф 22 - за да сключиш договор за наем трябва да имаш банкова сметка където да направиш депозит, а за банкова сметка ти трябва адрес т.е. сключен договор за наем - абе педали. Лошото беше, че за дните след хотела ни цените по хотелите отиваха по 400-500 за ден - щото имало някакво мероприятие и хотелите си режат резонно глави. И в последния момент натоварен с все багаж, жена и дете в рент-а-кара го карам към летището да връщам колата без ясна идея къде ще спим вечерта ... тоя стрес не го пожелавам на никого ... пътьом мернах един апарт хотел и набих спирачки, жена ми притича и без да пита за цена или да оглежда стаята я нае за месец - излезе ни май над хилядарка т.е. двойно на наема за студио но все пак успяхме да се справим и през това време вече имахме адрес в хотела, отворихме банкова сметка и си наехме апартамент в същия квартал в който изкарахме 10-на години. Късмет ... та след всички излишни приказки - ако не намериш друго решение огледай се за апарт хотел :D

_________________
Мразя да мразя ...


Вто Фев 21, 2023 9:36 pm
Профил
Ранг: Популярен
Ранг: Популярен

Регистриран на: Чет Яну 19, 2012 10:06 pm
Мнения: 367
Мнение Re: Търся Спешно квартира за Студент в Хамбург !
stefan63 написа:
Може да ти е полезно:

https://www.facebook.com/bulgarivhamburg.bg/


О ! СЪРДЕЧНО ТИ БЛАГОДАРЯ stefan63 - това е едно добро начало (всъщност съм блокиран от Фейсбук от преди 3-4 години и оттогава ги игнорнал като явление , та влизах от профила на Синът ... та , съвсем изключих че мога да намеря там такава Група !)

Говорих с една от админките на групата - утре имам среща - никак не обичам да слагам всички яйца в една кошница , но тоя път Съдбата ме сюрпризира !

Мерси още веднъж , и пак оставам в очакване на Идеи / Оферти / Помощ ... ... ...

_________________
Първата жертва на войната пада ... Истината !


Вто Фев 21, 2023 9:38 pm
Профил WWW
Online
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пет Юни 03, 2005 8:39 pm
Мнения: 1971
Мнение Re: Търся Спешно квартира за Студент в Хамбург !
Големият син спа няколко дни в хостел, докато го "пуснат" в общежитието. По-евтино е от хотел.

_________________
Определянето стойността на дадена величина се нарича ИЗМЕРВАНЕ!


Вто Фев 21, 2023 10:19 pm
Профил
Ранг: Популярен
Ранг: Популярен

Регистриран на: Чет Яну 19, 2012 10:06 pm
Мнения: 367
Мнение Re: Търся Спешно квартира за Студент в Хамбург !
syscop написа:
Големият син спа няколко дни в хостел, докато го "пуснат" в общежитието. По-евтино е от хотел.


Да ,да - това е ясно , аз под дефолт казвам "хотел" ,но тук където сме отседнали (все пак трябва да е близо да Университета) това е някаква дупка , по скоро хостел ... Няма значение !

Както и да го наричат - това е най-евтиното което може да се намери за подслон (за двама / краткосрочно) ...
Както и да е - не искам да разводнявам темата (и да поблагодаря само на palavarov - за окуражителните Думи !) ... тръпката е голям , но явно така е трябвало да се случи за да "възмажее младежа" - щот нали до сега ---> Мама меси , тати носи , леглото изпънато , климатика надут


:)

_________________
Първата жертва на войната пада ... Истината !


Вто Фев 21, 2023 10:31 pm
Профил WWW
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 16, 2006 8:42 am
Мнения: 10940
Местоположение: Гьотеборг
Мнение Re: Търся Спешно квартира за Студент в Хамбург !
AirBnB и после директно си говориш със собственика, те се познават.
Другия вариант е - в кампуса на всеки университет обилновенно има обяви
за споделяне на квартира, някои студенти напускат, други ги няма покрай техни
си задължения и така. Успех! Не е лесно, но не е невъзможно.
Освен това има студентски съюз в кампуса - членството трябва да е някакви смешни пари,
те също могат да помогнат.

Иначе Фейс-а локално вероятно също е добър вариант.


Сря Фев 22, 2023 8:29 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Дек 14, 2004 12:31 pm
Мнения: 3302
Мнение Re: Търся Спешно квартира за Студент в Хамбург !
Ако трябва да осигуриш нещо в рамките на няколко часа. Има и евтини подслони като хостели и апартаменти по периферията на града, в краен случай и извън града, важното е да има градски транспорт.
https://www.booking.com/

Ако имаш 1-2 дена време да се занимаваш със запитвания, понякога става и директно. Както Груби каза резервираш за няколко дена и се пазариш след това директно със собственика за по-дълъг период. Някои ще настояват да минеш през платформата заради застраховката която предлага.
http://airbnb.com/

Ако имаш няколко седмици да търсиш стая във WG (квартира). Това е най-оптималният вариант за студент според мен, като изключим студентското общежитие. Не само е най-евтиният, но и ако попадне в добра среда ще си подобри езиковите способности и ще се навлезе бързо в средата. Германия не е Америка, но си има особености, които трябва да се научат. Може да се наложи да смени няколко квартири докато попадне на правилната среда.
https://www.wg-gesucht.de

Ако има няколко месеца на разположение и е оправен може да търси собствено жилище, което той самият да отдава под наем. Така ще има по-директен контрол върху това с кои хора ще живее.
http://immobilienscout24.de/

Успех и ако имаш други въпроси питай, тук или на лични


Сря Фев 22, 2023 11:18 am
Профил WWW
Ранг: Популярен
Ранг: Популярен

Регистриран на: Чет Яну 19, 2012 10:06 pm
Мнения: 367
Мнение Re: Търся Спешно квартира за Студент в Хамбург !
Супер !
СУПЕР ВИ БЛАГОДРАЯ за ценните съвети - засега влязох във връзка с Българи от групата във Фейса и до 1 Март съм намерил подслон (роми с огромни сърца ) ...
После пак съм на изходна позиция , но пък и всеки ден се случва нещо ново !


Сърдечно благодаря ... ... ...

_________________
Първата жертва на войната пада ... Истината !


Сря Фев 22, 2023 12:58 pm
Профил WWW
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 9 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 8 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни