Отговори на тема  [ 1161 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74 ... 78  Следваща
Платкаджийници и фирми за насищане 
Автор Съобщение
Ранг: Почетен член
Ранг: Почетен член

Регистриран на: Нед Окт 25, 2009 12:48 pm
Мнения: 670
Мнение Re: Платкаджийници и фирми за насищане
ipetrov написа:
milmar написа:
ipetrov написа:
.....

Колега, говорим за JLCPCB - най-големият производител в света на малки серии платки. Площта на четирите им завода общо, вероятно е по-голяма от София.


Това кой ти го каза? Хич не го вярвам. Даже си мисля, че тази фирма е съвсем отскоро на пазара. Аз лично я чух за сефте преди 3 години.


Сря Дек 08, 2021 4:46 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 16, 2006 8:42 am
Мнения: 10940
Местоположение: Гьотеборг
Мнение Re: Платкаджийници и фирми за насищане
Кажете ако някой е чувал - тукашния производител и знам че Бета(германците) дават стенсил стартер китове(подложка с пинчета за захващане) за прототипи и правят безплатни или малки стенсили, които пасват на този кит за единични или малки панели.
Ясно ми е, че някой ще каже - ами използвай тиксо и толкова, ама кита е по-удобен.
Та, на въпроса - pcbway и jlcpcb правят ли такива малки стенсили и китове или само големи (с рамки и без)?


Пон Апр 04, 2022 5:02 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Яну 25, 2012 8:14 am
Мнения: 4616
Местоположение: Новата земя на племето Мутум'ба
Мнение Re: Платкаджийници и фирми за насищане
Кое наричаш голям стенсил? Аз миналата седмица получих последния от JLC и е доста дребен. С рамка, но така го исках

_________________
'просто' е технически синоним на 'красиво'


Пон Апр 04, 2022 8:28 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 16, 2006 8:42 am
Мнения: 10940
Местоположение: Гьотеборг
Мнение Re: Платкаджийници и фирми за насищане
При платка 50х50, получаваш стенсил 100х100. ей това е дребен стенсил. Милиметри.


Пон Апр 04, 2022 8:55 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27998
Местоположение: София
Мнение Re: Платкаджийници и фирми за насищане
Абе колкото половин София не знам, 450 хил кв.м така се пишат, ако приемем, че не са китайски кв.м. не е лош размер, виждал съм и по-големи, но силно ме съмнява, че малко са преувеличили, имайки в предвид това, че произвеждат само 2/4/6 слоя и всичките технологични ограничения които имат ... да няма поне една по модерна линия на тая квадратура е доста съмнително.


Чет Апр 07, 2022 7:05 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Апр 20, 2005 11:02 am
Мнения: 8892
Местоположение: Разград
Мнение Re: Платкаджийници и фирми за насищане
Абе какво могат и какво не могат някой път е почти без значение - в моя случай си заслужават похвала - преди около 2-3 седмици реших да пробвам колко най-евтино могат да ми излязат 5 платки нещо като производтсвен прототип - в смисъл че дизайна е 99% ясен с малки неизвестни та реших преди да поръчвам серия да си я тествам както подобава. понеже нямам бърза работа реших да тествам колко най-евтино може да стане - 5-те платки 80х90мм - 3 и нещо евро и то заради махане на техен сериен номер. Най-евтиния транспорт 2-3 седмици още към 3.5 евра - общо излезе под 15 лв. всичко.

Днес пристигнаха със Спиди - без мита, без ддс - нищо. Та ако някой му трябват много евтини протоипи и не ги бърза - спокойно може да се поръчва и с най-евтиния транспорт. В интерес на истината на 2-рия ден платките бяха готови и още 4-5 дена минаха докато излетят от Китай.


Вто Апр 19, 2022 8:17 am
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27998
Местоположение: София
Мнение Re: Платкаджийници и фирми за насищане
Аз от известно време използвам pcbway, за двослойни до 80х90 цената е $5 за 5 бр.с нормалния транспорт всичко излиза $25 и са при мен в рамките на 3-5 дни от пускането на поръчката. По-скъпи са с $2 платките но като сложиш транспорт си е нищо, а аз рядко мога да ги чакам със седмици. При jlcpcb излиза по-евтино ако имаш по-големички.


Вто Апр 19, 2022 9:38 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Апр 20, 2005 11:02 am
Мнения: 8892
Местоположение: Разград
Мнение Re: Платкаджийници и фирми за насищане
Ми долар и нещо бяха без да им се маха производствения номер. Това си беше експеримент по скоро не за цена и качеството, колкото дали и кога ще дойдат с възможно най-евтиния транспорт. Иначе човека за когото ги правя въобще нямаше да направи на въпрос 27-те евра на DHL експрес. Ама понеже имаше и друга логистика и има време за платките та реших да пробвам. В общи линии се бях подготвил психически за битка с Български Пощи за митница, ама явно и JLCPCB почнах да прекарват през логистичен център някъде из ЕУ. PCBWAY си пишат че имат такава опция ама там транспорта не е 3.5 евра :) И не е чак за 3 дни - нещо като 1-2 седмици май беше. При тях същото нещо излизаше нещо около 30-35$ май - и платките са малко по скъпи и транспорта.

Сега чакам сгоден момент да пробвам Eurocircuits. От пръв поглед ме грабнаха как са си направили системата за онлайн поръчки и най вече за панелизиране - можеш сам да си подредиш панела при поръчката. За китайците трябва да си играя да панелизирам, че и мойте са с фрезоване и табове с mousebyte и е малко играчка.


Вто Апр 19, 2022 10:40 am
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27998
Местоположение: София
Мнение Re: Платкаджийници и фирми за насищане
Ами както казах редовно поръчвам, цената е 24 или $25 за 5 платки за 24 часа с DHL. Обикновенно DHL доставят за 3 дни, и вече зависи по кое време поръчаш. Ако примерно поръчам Петък американско време пристигат Вторник до края на деня, но това до клиента във финикс, до Инди обикновенно е ден повече, може би DHL да кацат в Аризона.
Иначе и от двете като качество съм доволен, но jlcpcb имат повече ограничения в нормите.
Отделно ми прави впечатление, че pcbway не използват моите гербери за солдер маска, или поне така изглежда. Имах наскоро две поръчки, и за двете имаше коментар, че медта ми е много близо и солдера не може да се получи, докато тя беше със затворен солдер, т.е.в-у медта за да е в нормата им за мин.дебелина. Отделно имаше нещо покрай минималните отстояния, едно пише в сайта, друго ми писаха от производството, но като цяло няма проблеми, но онова DSP с малката стъпка на топките не го пусках при тях, нещо много на косъм беше всичко.


Вто Апр 19, 2022 11:33 am
Профил
Ранг: Почетен член
Ранг: Почетен член

Регистриран на: Нед Окт 25, 2009 12:48 pm
Мнения: 670
Мнение Re: Платкаджийници и фирми за насищане
Тони, да разбирам ли, че не препоръчваш pcbway за BGA? Защото имам един голям борд с много ситняци вътре като DDR4, но най-голямата ми питанка е за BGA 500 pins, вътрешните топчици са със стъпка 0.65mm, външните са с 0.4mm. И Microvias 0.2/0.4mm. Точно за pcbway се точех, но сега ме разколебаваш. Намалих платката на 6 слоя да се ядва като цена, но ако трябва да я давам на Eurocircuits, ще излезе двойно поне. При тях си правя по-малки неща, те могат да изработят тези изисквания, но цената си е фактор.


Последна промяна d_jelev на Вто Апр 19, 2022 1:38 pm, променена общо 1 път



Вто Апр 19, 2022 11:51 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27998
Местоположение: София
Мнение Re: Платкаджийници и фирми за насищане
Е не, от китайците според мен pcbway са точно за BGA, стига да не е някое изкелифенчено, това дето не го пуснах беше на 0.3 стъпка май, което идва много на косъм с техните възможности.
Няма да минеш със стандартна платка, ще трябва да е адвансед, цените са им други но пак са доста добри. В сайта пише, че правят отвори 0.065 лазерни, но като говорих с тях не ми казаха да ги могат. Иначе правят запълнени и плейнвани вии, така че нямаш проблем с BGA дори и да имаш Виа в пада, просто 0.3 стъпка започва да става проблем. За 0.65 нямаш никакви грижи дори не отиваш в Адванс графата, 0.4 също мисля става без проблем, миктовиите мисля и те няма да са проблем но ако не, Виа в пада със запълване и плейнване.
Преди да си ритнал всичко, говори си със спорта им, кажи им какво искаш да правиш,те си говорят с технолозите и ще ти кажат как да го направиш. Аз останах с добри впечатления, дадоха ми решение за въпросното BGA но ми беше някак си много на лимита, отделно аз нещо се бях само заблудил и изобщо нямаше нужда да използвам въпросният чип, и минах на друг при който си минах с една 4 слойна платка вместо да правя чипскейли и подобни, че тя платката е доста голяма.


Вто Апр 19, 2022 12:55 pm
Профил
Ранг: Почетен член
Ранг: Почетен член

Регистриран на: Нед Окт 25, 2009 12:48 pm
Мнения: 670
Мнение Re: Платкаджийници и фирми за насищане
Благодаря за отговора. И аз останах с такова впечатление, горе долу твоите изводи. Напаснал съм си правилата в платката според pcbway, като възможности и като layer stack, защото ми трябва за контрол на импедансите. Но eurocircuits са ми план B, ако нещо не се получи с китайците. Унгарците произвеждат със сходни на pcbway параметри, а layer stack ползвам със стандартна конфигурация, та не вярвам да има пречки, ако я правя в Унгария. Все пак само най-популярните prepreg съм турил в сметките.


Вто Апр 19, 2022 1:46 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 16, 2006 8:42 am
Мнения: 10940
Местоположение: Гьотеборг
Мнение Re: Платкаджийници и фирми за насищане
я вижте тука какво пише - излиза, че сме пълни с платкаджийници :)
https://www.pcbdirectory.com/manufactur ... y=Bulgaria


Вто Апр 19, 2022 1:59 pm
Профил
Ранг: Почетен член
Ранг: Почетен член

Регистриран на: Нед Окт 25, 2009 12:48 pm
Мнения: 670
Мнение Re: Платкаджийници и фирми за насищане
Хемтроник ги знам отдавна. SET са най-старата ни платкаджийница, и дълго време бяха номер едно в България. Последно работех с тях през 2005. Селектра не ги виждам, явно наистина са разпуснали фирмата след смъртта на собственика от Ковид през 2020. Имаше една доста добра платкаджийница на Цариградско Шосе, където беше ИЗОТ. Но не знам какво е станало с тях, откакто напуснах България. При тях си давах платките, народни цени, добро качество. Мисля че до 8 слоя не им беше проблем. ама ето - забравих им заглавието, да видя дали са там още.


Вто Апр 19, 2022 2:10 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пет Апр 13, 2018 3:00 pm
Мнения: 1324
Местоположение: София
Мнение Re: Платкаджийници и фирми за насищане
Дори липсват някои. Например БАН:
http://cpr.bas.bg/pechatni_platki.html
Или Хардтех:
https://hardtech.bg
Някои от списъка не са български, но да не издребняваме.
П.С. Платкаджийницата в БИЦ Изот фигурира в списъка - Прима-Тех.


Вто Апр 19, 2022 2:14 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 1161 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74 ... 78  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 13 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни