Отговори на тема  [ 15 мнения ] 
Къде си поръчвате опаковки 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Къде си поръчвате опаковки
.. трябва ми фирма която да ми произвежда опаковки, но ми се иска да не са прости картонени кутии, такива има доста. Това което по скоро ми трябва е фирма която може да произвежда опаковка подобна на тази за хардове ако сте виждали в какви опаковки идват, от нещо като пенопоулиуретан. Друга възможност са формовани тавички, или пък формован дунапрен, но ако е дунапрен или тава трябва да е антистатик, та затова си мисля опаковка като за хардове е наи лесно, треално може да се слепя от правоъгълни арчета, дали ще е дунапрен, или друг подобен материал няма значение, там всяка платка ще си е в торбичка и няма нужда да е антистатик. И кашони ще ми трябват, но гледамимаоста фирми да правят, и аз преди време съм поръчвал на една печатница в софия .. мисля че там не е проблем.


Пет Яну 25, 2008 7:24 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пон Сеп 27, 2004 8:22 am
Мнения: 15501
Местоположение: София
Мнение 
Ми нямам си на идея, ама ако пробваш някой - дай отзиви :)

_________________
"Да еба и шибаната държава" мислеше си Гошо, докато се опитваше да улучи кофата за боклук от балкона на осмия етаж.


Пет Яну 25, 2008 8:07 am
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Юни 07, 2005 5:20 pm
Мнения: 3212
Мнение 
Става въпрос за листов материал (антистатична пластмаса) вакумно формован?
Ако така мога да поразпитам. Имам един приятел, който се занимаваше с проектиране на инструментите с които се правят онези гнезда в бонбониерите... дано се сещаш какво имам предвид...
Но не е в софия... Поогледай се за фирма правеща бонбони. Почти сигурно имат машина за опаковките (тука в Престиж имат със сигурност). Само трябва да ти се направи инструмент (по-скоро форма с дупки...)


Последна промяна velio на Пон Фев 11, 2008 2:36 pm, променена общо 2 пъти



Пет Яну 25, 2008 8:17 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение 
Мда, нео такова имам в предвид, то това е единия вариант, другия е да е формувао от дуапрен .. ммм абе има такива ама сега не мога да ти дам пример. Последния вариант е да не е формовано, м да са просто слепени така че да се получи като блистер за дискове, там са примерно 2 реда по 10 дупки, в които се пъха диска.


Пет Яну 25, 2008 11:08 pm
Профил
Ранг: Минаващ
Ранг: Минаващ

Регистриран на: Сря Юли 25, 2007 3:20 pm
Мнения: 11
Местоположение: sofia
Мнение 
"Това което по скоро ми трябва е фирма която може да произвежда опаковка подобна на тази за хардове ако сте виждали в какви опаковки идват, от нещо като пенопоулиуретан. Друга възможност са ............"
ToHu

По повод тия опаковки – аз не съм виждал "опаковките за хардове", та много-много не си представям за какво става дума. Искам да попитам няколко неща в тази връзка и после ще проверя на едно- две места ( при познати ) какво ще кажат. На мен самия ми е интересно – имам си някакво тайно влечение към опаковките.
1. В кашона някакъв уред ( кутия ) ли ще има или няколко платки в пликчета ( или и двете ) ?
2. Колко голям е уредът ( или каквото е там ) ?
3. Колко голяма ще е кутията ( кашонът ) ?
4. Опаковката предимно за защита при транспорт ли е, или предимно за да изглежда по-лъскава стоката ?
5. Колко бройки от опаковката трябва да се направят ? Ясно е, че сигурно не са ужасно много, но все пак приблизително колко ?
6. Това съвсем еднократна поръчка ли ще бъде или по-нататък ще има нужда от още такива опаковки ?
7. Колко горе-долу трябва да струва тая опаковка, за да е приемлива и смислена цената ? ( и само вътрешната част, и цялата опаковка ?)


Съб Фев 09, 2008 12:07 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 10, 2006 1:40 pm
Мнения: 2258
Мнение 
Oblak написа:
7. Колко горе-долу трябва да струва тая опаковка, за да е приемлива и смислена цената ? ( и само вътрешната част, и цялата опаковка ?)


ей това показва голям професионализъм, когато поискам на някой оферта и той ми отговори нещо подобно ми става ясно че:
1. той не може да си направи много добре сметката т.е. няма много опит и тепърва ще се учи на моята поръчка, значи нямам работа с него
2. той може да си направи сметката но се опитва да ме изработи на по-висока цена т.е. я да видим този колко е в час дали няма да мога да го натоваря повече

и в двата случая им тегля една майна и с това се приключва :)


Съб Фев 09, 2008 12:56 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пон Юни 05, 2006 12:48 pm
Мнения: 4393
Местоположение: където небето среща земята, ракията е Jameson, а бирата Guinness
Мнение 
Oblak написа:
.....На мен самия ми е интересно – имам си някакво тайно влечение към опаковките.
...

странно... а си мислех, че аз съм извратен ..... :-k [-( O:)

иначе тези за харддиксковете са от нещо поли-хххх дето се пресоват във форми ? за тези прозрачните нали ?... но като гледам вече хората бягат от тях :!:
явно ги гонят заради екологията - нали вече всичко поли-хххх е вредно за природата, пък и място заемат повече отколкото само джаджата в някакво анистатично пликче.

наскоро купувах дискове и те си бяха само в антистатични пликчета...
но незнам ако това дето ще опаковаш е чупливо.... може би наистина трябва, но отдавна не съм виждал масова продукция в такава опаковка...

_________________
... ако трети ден не ти се работи... това означава, че е сряда !


Съб Фев 09, 2008 1:54 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение 
Здравей,

Ами относно въпросите :
1. Платки, два типа платки.
2. Едната 65х98 другата 130х30
3. Това е относително, за момента това на което съм се спрял е 400х480х120
4. Опаковката е както за защита, така и за вид
5. Колко бройки, ами общо ще ми трябват около 100 от единиа тип и около 140 от другия тип, като не са ми нужни наведнъж, ако е нещо което се прави на ръка
6. Ами това е бройката за момента, може да се дстави наведнъж, или применро по 10 на месец.
7.Ами ...нямам определена цена, цената не мисля че ще е основният проблем, надценките на тези продукти са в хиляди проценти, така че ....

Идеята в момента ми е да е на такива "тавички", като кашоните са с еднакъв размер и за двтаа тиа платки, от едното се събират 4 тави, от другото 3, което е точно 60 комплекта в два кашона.
Когато имах в предвид опаковка като от харддиск, ами те са в едни стиропорени, където диска се мушка, абе представи си ония поставки за CD-та високите, където дисковете сепъхат като на стелаж, и си мислех че може да е нещо такова, платките да се пускат в торбички и след това да с епоставят в отделенията http://img.alibaba.com/photo/11462660/S ... Drives.jpg ето тук се вижданещо подобно, ама е затиснато с дискове :)

атачвам pdf на това което съм измислил, но подлежи на корекции.


Прикачени файлове:
package - new.pdf [130.76 KiB]
160 пъти
Съб Фев 09, 2008 2:50 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение 
MYXATA написа:
Oblak написа:
.....На мен самия ми е интересно – имам си някакво тайно влечение към опаковките.
...

странно... а си мислех, че аз съм извратен ..... :-k [-( O:)

иначе тези за харддиксковете са от нещо поли-хххх дето се пресоват във форми ? за тези прозрачните нали ?... но като гледам вече хората бягат от тях :!:
явно ги гонят заради екологията - нали вече всичко поли-хххх е вредно за природата, пък и място заемат повече отколкото само джаджата в някакво анистатично пликче.

наскоро купувах дискове и те си бяха само в антистатични пликчета...
но незнам ако това дето ще опаковаш е чупливо.... може би наистина трябва, но отдавна не съм виждал масова продукция в такава опаковка...


ами чупливо е, това са си платки с компоненти, не става да ги сложеш в пликче и да ги насипеш в кашона, а и като продаваш едното за 3 цифрена сума в $, клиента няма да е очарован да получи кашон с насипани в него платки. Гледам два варианта се практикуват като цяло, за всяка платка се прави опаковка, малка картотена която е лесна за призводство, но така доста място се заема според мен, ама знам ли може да греша. Другият вариант е така, на тавички, стиропорени, дунапренени и какви ли не още.

а за дисковете, така се продават всички, по 20 диска са опаковка, на месец поръчвам по 30-на диска, и всички така идват в стиропорени опаковки. Иначе като си го купиш от магазина няма как, те купуват ОЕМ версиите. В САЩ мое си купиш диск ретайл, който си е в опаковка, едно време и тк се продаваха но вече май няма.


Съб Фев 09, 2008 2:58 pm
Профил
Ранг: Минаващ
Ранг: Минаващ

Регистриран на: Сря Юли 25, 2007 3:20 pm
Мнения: 11
Местоположение: sofia
Мнение 
"ей това показва голям професионализъм, когато поискам на някой оферта и той ми отговори нещо подобно ми става ясно че:
1. ...............................................................................................
2. той може да си направи сметката но се опитва да ме изработи на по-висока цена ........."

Заек


Ама аз не съм професионалист в областта на опаковките – признавам си без бой. :) ….. Това обаче може би е добре в конкретния случай, тъй като професионалистите обикновено са обявили едни минимални количества от 1000-2000 бр. нагоре.

А въпросите за „ приемливата цена” и „бройката” са си точно на място и са коректни.
И нямат НИЩО ОБЩО С ПРЕЦАКВАНЕТО НА КЛИЕНТА.
Обяснявам възможно най-кратко защо въпросите са коректни.
Понеже:
А. Цените на материалите, които КЛИЕНТЪТ си е харесал за опаковката ( различни мукави, велпапета, луксозни картони, фолия и т.н.) могат да се различават в пъти.
Б. При малки тиражи са важни „общите разходи”( т.е. извън цената на материали и труд ). Такива са например: //// Дизайн и предпечат на пълноцветна опаковка – ако има и релефен печат, това е още по-зле //// Направата на щанца -- преди няколко години цената беше един лев на линеен сантиметър нож или биг //// Направата на матрица, в която да се излива някакъв пено-пластичен материал //// и т.п. Ако тия „общи разходи” се разпределят на 5000 опаковки, може и да не се усети, че въобще ги има. Ако обаче се разпределят на 50 опаковки, то цената на една опаковка ( без всякаква печалба или надценка ) може да стане абсурдно висока, т.е. БЕЗСМИСЛЕНА и НЕПРИЕМЛИВА. Ето защо при малки тиражи целта е тези паразитни „общи разходи” да се намалят до минимум – за съжаление дори и тогава може да се окаже, че цената ( ФЗЦ ) е неприемливо висока.


Пон Фев 11, 2008 2:01 am
Профил
Ранг: Минаващ
Ранг: Минаващ

Регистриран на: Сря Юли 25, 2007 3:20 pm
Мнения: 11
Местоположение: sofia
Мнение 
Здрасти, ToHu

Разгледах и снимката, и схемите. Ще ги покажа и ще питам.

П.С. – Обаче още отсега виждам един недостатък на проекта от pdf-файла ( може и да греша, разбира се ) – в тавичките има прекалено много гнезда за платките и са прекалено нагъсто. Увеличава се вероятността от дефект някъде по тавичката и тогава ще трябва да се изхвърлят накуп 20 или 30 гнезда. Освен това формата за изливане на такава тавичка е доста сложна и прецизна ( и вероятно скъпа ). Струва ми се, че е по-добре тавичките да имат по 2-3 гнезда максимум и по-голям борд отстрани и между гнездата. После такива малки тавички могат да се подреждат в кашона ( който вече може да е с различен размер ), като между тях се слага допълнителна защита, пълнеж или укрепване ( и хорозонтално, и вертикално -- където е необходимо ) – напр. картон, тънък листов стиропор, тънък листов дунапрен, депрон или нещо друго подобно. Вярно, че така се губи от пространството в кашона ( и се трупат обемни килограми ), но всичко друго става много по-лесно. Отпада и необходимостта от поръчка на специален кашон с точни размери.


Пон Фев 11, 2008 2:15 am
Профил
Ранг: Минаващ
Ранг: Минаващ

Регистриран на: Сря Юли 25, 2007 3:20 pm
Мнения: 11
Местоположение: sofia
Мнение 
Здрасти, ToHu

Показах снимката и схемите на моите познати, но понеже не можаха да ми кажат нищо смислено в началото, ги оставих да мислят и евентуално да питат други техни познати и колеги по въпроса. Затова и дълго време не съм писал тука. Моите познати в едната фирма по принцип правят картонени кутии и вътрешната част на опаковката ( когато въобше има такава ) е от някакъв щанцован и сложно сгънат картон, който оформя нещо като гнезда за самата стока -- показаха ми такава опаковка за някакъв козметичен комплект от две части. Обаче тоя вид опаковка въобще не става за твоите платки ( това е според мен, де ), а и фирмата там работи общо взето с много големи тиражи -- трябва да осигурят работа на две техни печатници. Дадоха ми обаче данните на някакви производители на блистер-опаковки, с които те са работили -- ще ги напиша по-надолу. На другото място, където питах ( те са ситопечатари ), като цяло пак нямаше резултат.
============================================================
Въобще оказа се, че никой не знае къде в България се произвеждат опаковки тип "паничка с гнездо" от някакъв вид порест материал. Иначе всички се сещат за какво става дума, но са виждали само вносни ( според тях ) такива опаковки. Това, което успях да измъкна като информация, която евентуално (?) да ти свърши някяква работа, е следното:

Фирма "ЦИВА" -- Своге. Произвеждат опаковки чрез вакуум-формоване от пластмаса -- нещо като опаковките за хард-дисковете ( от снимката ) или тия за бонбони. Не се знае имат ли сайт, но за контакт има телефони: тел./факс 726-23-76 ( това е София ); 0888-855-752; 0888-398-260.

Приоизводители на същия тип опаковки ( блистер или вакуум-формовани ),
които обаче са в Ботевград -- имат сайтове:
Фирма "Теда-М": http://www.teda-mm.com/
Фирма "Блистер": http://www.blister.hit.bg/1024.htm
Вторият сайт работи с по две кликания на всеки бутон.

Друга идея, която ми дадоха, но не знам доколко може да бъде полезна -- да се обърнеш за някаква инфорнация, консултация или съвет към Инситута по Опаковки НИЕРА ( има го още от социализЪма ) -- в смисъл, че там може да знаят нещо по въпроса. Те изглежда нямат сайт, Google намира за тях само това:
http://niera.business.bg/
=========================================================
Е, това е -- надявам се, че все нещо може да ти свърши работа.


Сря Фев 27, 2008 5:21 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение 
Ами благодаря за инфото. Да се прави директно от порест материал наистина е скъпо, в смисъл директно формоване, ине си заслужава за малки серии, но не е никакъв проблем да се направи от 3 слоя залепени един за друг. Самите 3 слоя могат лесно да се изрежат, има такива програмируеми машини. В крайна сметка ако ненамеря някой да ми го направи завършено ще търся някой който реже. Тк ми дадоха една фирма в Русе, чух се с тях, но след като им пратих уточнени параметри повече не съм ги чувал.
От хартия знам как се прави, но определено не е за нискосерйно производство, също и термоформована пластмаса .. трябва доста голяма матрица за формуането, която е доста по проста от тази за Шприцване но пак струва не млако.
Броят на гнездата е заради кашона, иначе не исля че може д аима кой знае какви дефекти, а и да има едва ли ще са фатални. Аз май почвам все повече да се замислям за варианта всяка платка да си е в кутийка, или едн акутийка за комплект, защото една от трапецовидните платки е в комплект с две от другите. Нещо такова, верно повече картон ще има, и повече ще тежи, но за едн атаква платка сравнително лесно се прави кутийка, и това дето да е крепи вътре.


Сря Фев 27, 2008 6:24 pm
Профил
Ранг: Минаващ
Ранг: Минаващ

Регистриран на: Сря Юли 25, 2007 3:20 pm
Мнения: 11
Местоположение: sofia
Мнение 
Самите 3 слоя могат лесно да се изрежат, има такива програмируеми машини. В крайна сметка ако ненамеря някой да ми го направи завършено ще търся някой който реже.
ToHu

Този вариант с рязянето може би въобше не е толкова лош. Имам предвид следното -- всичко ще си е под твой контрол; ще можеш да правиш промени в движение -- ако е нужно; ако ти е кеф, ще можеш да си изрежеш и само две опаковки и т.п.

А ти имаш ли предвид някакъв конкретен материал, който да се използва за рязане?
Питам ,защото на мене ми минаха в главата някакви такива мисли:
Не знам как смяташ --- като материал за твоите опаковки подходящ ли е материалът, от който са най-различните изолационни плоскости – стиродур, полидур, депрон и т.н. ? Всичко това всъщност е експандиран полистирол ( по западному – полистирен ), т.е. по- плътен стиропор. Със сигурност се реже добре ( от CNC–машини – гледал съм го по телевизията ) и слоевете могат да се залепят един за друг много лесно – с най-обикновено лепило КАЛЕ, което е разтворен плистирол. Ако материалът е подходящ ( като твърдост, тегло, защита, антистатичност ), то от него би могло да се слепят най-общо казано два вида тавички ( без значение дали за една или за три платки -- според мен е по-добре за комплект от три – трапецовидна и две от другите ):
А.По-сложен модел от три или четири слоя с всички пдробности на платката. …… и
Б.По-опростен модел ( от два слоя ), при който гнездата за платките са обикновени правоъгълници с дълбочина около 20-25 мм ( малко повече от дебелината на платките ), а самите платки са сложени първо в плик и после в съответното гнездо.

След това вече подобна опаковка може да се слага в отделна картонена кутия от тънък картон и после в кашон …. или директно в кашон …. или да се увие първо с тънко найлоново фолио и после в кашон …. и т.н. --- има най-различни варианти и възможности.

Така де, нещо много се отплеснах.
Ако ми хрумне нещо друго смислено -- ще напиша.


Пет Фев 29, 2008 10:53 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение 
Каквото и да е трябва да има някаква проводимост за да не трупа статика. има подобни дунапрени които са антистатични, и с подходяща плътност.


Вто Мар 04, 2008 9:24 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 15 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни