Отговори на тема  [ 25 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
пазаруване от ибей 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Яну 01, 2012 7:04 pm
Мнения: 2586
Местоположение: Велико Търново / София
Мнение пазаруване от ибей
Реших да си кача малко пари във пей-пал, обаче ми искат паролата за онлайн банкирането. Има ли някакъв друг начин да добавя пари в сметката. Имам и линкната карта към пей-пала обаче я ползвах да тегля пари от него.

_________________
https://github.com/slav4ocom/


Нед Юли 22, 2018 9:50 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пон Дек 19, 2005 11:21 am
Мнения: 1029
Мнение Re: пазаруване от ибей
Как пей пал ще ти искат паролата за банкирането? Да не те препраща за 3Д автентикация към банката?

Защо ще 'качваш пари' в пайпал? Аз като плащам през него ако има пари в пейпал сметката ги взема от там, ако не си ги взема от картата в момента на плащане.


Нед Юли 22, 2018 10:00 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Яну 01, 2012 7:04 pm
Мнения: 2586
Местоположение: Велико Търново / София
Мнение Re: пазаруване от ибей
Ами само чрез пей-пал може да се плати, не може директно. То и аз като съм продавал, само чрез пей-пал можех да получа парите. И реших да кача във портфейла, обаче ме препраща към "add funds using trustly" после ме пита колко евро, да посоча и банката и после ми изкарва Моля, въведете идентификационните си данни за вход в DSK Direct. Потребителско име Парола. Откъде накъде ще ми ги иска ?
п.с. а сега има опция. Обаче интересното е че пише "yove bought this item" "you commited to buy this item, please continue with checkout" И как ще съм го купил като не съм го платил ?

_________________
https://github.com/slav4ocom/


Нед Юли 22, 2018 10:18 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пон Дек 19, 2005 11:21 am
Мнения: 1029
Мнение Re: пазаруване от ибей
Не знам, и на мен ми е странно това. Аз съм си въвел картата в Pay Pal, имам 0 лева в сметката там, при плащане парите се вземат директно от картата. Ако има някаква наличност в Pay Pal сметката може да я изхарчи първо нея, но не виждам никакъв смисъл да 'зареждаш' пари там.


Нед Юли 22, 2018 10:24 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Яну 01, 2012 7:04 pm
Мнения: 2586
Местоположение: Велико Търново / София
Мнение Re: пазаруване от ибей
Да сега ми предложи опция и платих с картата директно :)
Интересно обаче нямаше как да откажа поръчката, едва ли не съм длъжен да платя, ама как ще ме задължат. Преди като бях продал, имах някакви такси 2-3 лв. дължах на ибей, скъсаха ме от имейли да им платя, даже пишеше че можело да ме пратят на нещо като ЧСИ 8O
Абе малко ме ядосват като цяло, но пък има доста нещица, дето ги няма още в Алито

_________________
https://github.com/slav4ocom/


Нед Юли 22, 2018 10:26 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10614
Местоположение: София
Мнение Re: пазаруване от ибей
slav4o.com написа:
п.с. а сега има опция. Обаче интересното е че пише "yove bought this item" "you commited to buy this item, please continue with checkout" И как ще съм го купил като не съм го платил ?

Един вид, минали сте стъпка едно в сделката - стиснали сте си ръцете с продавача, и той ти е обещал че това е твоят чарк, а ти си обещал да му го платиш. А за да стане наистина твой, трябва прекроиш обещанията в дела, и действително да го платиш.


Нед Юли 22, 2018 10:33 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Яну 01, 2012 7:04 pm
Мнения: 2586
Местоположение: Велико Търново / София
Мнение Re: пазаруване от ибей
Да но исках да се откажа. Пък нямах опция. И ако не платях какво щеше да стане ? А проблема беше в плащането, но сега платих след 16 дена...

_________________
https://github.com/slav4ocom/


Нед Юли 22, 2018 10:43 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Мар 08, 2006 1:12 pm
Мнения: 1976
Местоположение: Котел
Мнение Re: пазаруване от ибей
Ако не платиш след като си купил от ебей ще ти изтрият /блокират/ акаунта. И след това не може даже да си регистрираш нов със същия адрес, имейл, пейпал, телефон...веднага го казва. Сега се сетих - не го трият а те пращат на резервната скамейка за година, блокират акаунта за толкова.


Пон Юли 23, 2018 6:34 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пон Сеп 27, 2004 8:22 am
Мнения: 15501
Местоположение: София
Мнение Re: пазаруване от ибей
Не се случва автоматично. Дава ти се възможност да се разбереш с продавача. Аз съм го правил, казах му, че съм се объркал и толкоз, свалиха казуса и се приключи.

Е не трябва да ти става навик, предполагам.

_________________
"Да еба и шибаната държава" мислеше си Гошо, докато се опитваше да улучи кофата за боклук от балкона на осмия етаж.


Пон Юли 23, 2018 8:34 am
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Нед Ное 21, 2004 10:31 pm
Мнения: 9645
Мнение Re: пазаруване от ибей
аз също съм канцелирал поръчка, просто се обясняваш с продавача с адекватни думи.
а някой да ти иска паролата за банката - това не съм го виждал. във всички случаи не му я давай!


Пон Юли 23, 2018 10:21 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пет Фев 04, 2005 8:59 pm
Мнения: 6019
Местоположение: София
Мнение Re: пазаруване от ибей
slav4o.com написа:
Реших да си кача малко пари във пей-пал, обаче ми искат паролата за онлайн банкирането. Има ли някакъв друг начин да добавя пари в сметката. Имам и линкната карта към пей-пала обаче я ползвах да тегля пари от него.

Пейпал се ползва основно да пазаруваш, като той тегли пари от линкнатата ти карта, вместо китайците. За по-лесно може да си линкнеш и другата карта и да пазаруваш в Интернет от тази дето има пари в нея.
slav4o.com написа:
И реших да кача във портфейла, обаче ме препраща към "add funds using trustly" после ме пита колко евро, да посоча и банката и после ми изкарва Моля, въведете идентификационните си данни за вход в DSK Direct. Потребителско име Парола. Откъде накъде ще ми ги иска ?


Код:
What is Instant Top Up?
Our Instant Top Up feature allows you to instantly transfer funds from your bank account to your PayPal account. Log in to our partner Trustly's network with your PayPal credentials, select your bank and specify the amount you want to transfer. Follow the steps to confirm the transfer – and start shopping. Please note that you need to have confirmed the email address on your PayPal account in order to use Instant Top Up.

Това не го ли разбираш? Преведи си го в гъгъл транслейт, ако не разбираш.
Искаш да вкараш пари в Пейпал от trustly.com които си партрнират с банката ти и trustly.com ти иска да се логнеш с креденциите за DSK Direct. Ако не искаш да ги ползваш не ги ползвай, никой не ти е упрял пистолет в главата за да ползваш услугите на trustly.com.

Цитат:
Обаче интересното е че пише "yove bought this item" "you commited to buy this item, please continue with checkout" И как ще съм го купил като не съм го платил ?

Това е същото, като да оидеш в супермаркета, да напълниш количката, да ги сложиш нещата на лентата, докато ги цъкат с баркод нещата ти да си ги прибираш в чантичката и
накрая касиерката, като каже: "30 лева."
Ти да й кажеш: "кви 5 лева?".
Тя ще ти отговори: " За нещата които купи."
И ти да кажеш: " И как ще съм го купил, като не съм го платил ?"

Цитат:
Интересно обаче нямаше как да откажа поръчката, едва ли не съм длъжен да платя, ама как ще ме задължат.

Ако не искаш да поръчваш ... не поръчвай - толкова е просто.

Цитат:
Преди като бях продал, имах някакви такси 2-3 лв. дължах на ибей, скъсаха ме от имейли да им платя, даже пишеше че можело да ме пратят на нещо като ЧСИ

Ако не искаш да им плащаш не ги ползвай. Винаги можеш да обикаляш по улиците и да питаш хората дали не искат да си купят от теб.


Държиш се като племеника ми дето е на 14 години и смята че целия свят му е длъжен лично на него. Сигурен ли си че имаш 18 години и можеш законо да извършваш тези сделки? Звучиш ми, като малко дете.

_________________
Warriors of the Night, ASSEMBLER!!!


Пон Юли 23, 2018 3:33 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 10, 2006 1:40 pm
Мнения: 2258
Мнение Re: пазаруване от ибей
slav4o.com написа:
Ами само чрез пей-пал може да се плати, не може директно. То и аз като съм продавал, само чрез пей-пал можех да получа парите. И реших да кача във портфейла, обаче ме препраща към "add funds using trustly" после ме пита колко евро, да посоча и банката и после ми изкарва Моля, въведете идентификационните си данни за вход в DSK Direct. Потребителско име Парола. Откъде накъде ще ми ги иска ?
п.с. а сега има опция. Обаче интересното е че пише "yove bought this item" "you commited to buy this item, please continue with checkout" И как ще съм го купил като не съм го платил ?


няма шанс пейпал да ти иска парола за банката ти, да не си отишъл на някакъв фишинг сайт?
в пейпал само си пишеш кода на картата, срок на годност и цвц кода това им е достатъчно да ти вземат парите


Вто Юли 24, 2018 8:41 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пон Сеп 27, 2004 8:22 am
Мнения: 15501
Местоположение: София
Мнение Re: пазаруване от ибей
Абе по принцип има някакви транзакции от карта, които минават през PayPal, но само като оторизираща система, без въобще да се логваш към системата. Въвеждаш си ги данните на картата в момента на плащане както обикновенно. Незнам каква е точно хавата, ама и на мен ми се е случвало да пазарувам така. Даде ми избор - да се логна в пейпал ИЛИ да платя с картата, но през системата на пей-пал. Понеже ползвах фирмена карта, която няма акаунт в пей пал, пуснах директна транзакция, но после в извлечението, плащането го пишеше пак през пей-пал. Каша.

Та незнам (тоест не помня) дали при такава транзакция не ми е поискало 3D кода на картата (или както там му викат). Незнам дали е неговия кейс де, просто хипотезирам.

_________________
"Да еба и шибаната държава" мислеше си Гошо, докато се опитваше да улучи кофата за боклук от балкона на осмия етаж.


Вто Юли 24, 2018 9:23 am
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Яну 01, 2012 7:04 pm
Мнения: 2586
Местоположение: Велико Търново / София
Мнение Re: пазаруване от ибей
За да се плаща директно с карта, търговеца трябва да има пос терминал. Тези които нямат им плащаш по PayPal. Като им платиш парите отиват в портфейла и после цъкат withdraw funds към линкнатата карта. За да платя аз по PayPal трябва да имам пари в порфейла. Дава ми само опцията add funds using Trustly. Това Trustly ми иска паролата за банкирането. Но аз не мисля че е добра идея да я давам. Четох, има доста писано доста за това Trustly...
Преди две седмици търговеца приемаше плащане само през PayPal, сега обаче я имаше опицята за директно плащане. Въведох ръчно данните от виртуалната ми карта и платих. Във PayPal не пише нищо да съм правил. То можеше и с друга карта да платя. Т.е. нищо в случая не минава през PayPal

_________________
https://github.com/slav4ocom/


Вто Юли 24, 2018 12:59 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Яну 01, 2012 7:04 pm
Мнения: 2586
Местоположение: Велико Търново / София
Мнение Re: пазаруване от ибей
radolin написа:
Не знам, и на мен ми е странно това. Аз съм си въвел картата в Pay Pal, имам 0 лева в сметката там, при плащане парите се вземат директно от картата. Ако има някаква наличност в Pay Pal сметката може да я изхарчи първо нея, но не виждам никакъв смисъл да 'зареждаш' пари там.

Да забравих да кажа, това беше първото нещо което пробвах, сложих повече пари дори от необходимото във линкнатата карта, но не можа да стане плащането. Доколкото помня пишеше, че ми е празен портфейла.

_________________
https://github.com/slav4ocom/


Вто Юли 24, 2018 4:25 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 25 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 17 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни