Отговори на тема  [ 15576 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 919, 920, 921, 922, 923, 924, 925 ... 1039  Следваща
Новини от страната 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Мар 22, 2006 2:25 am
Мнения: 6004
Мнение Re: Новини от страната
Не бе, той си ги изброява така профилактично, да не пропусне някой :D


Пон Ное 28, 2022 3:20 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Фев 06, 2007 7:44 pm
Мнения: 2786
Местоположение: Пловдив
Мнение Re: Новини от страната
Относно приемането на еврото - няй накрая доживях да видя нещо като дебат по темата, но дебата като че ли не беше много равностоен.
Исках, но не можах да чуя някакви силни аргументи в подкрепата на приемането на еврото. Дали защото не го гледам напълно непредубедено и причината е в мен, дали защото опонентите като че ли не бяха равностойни, или пък просто защото няма такива силни аргументи в подкрепа на приемане на еврото...

Ще ми се да се организират и други диспути да се чуят силни аргументи от едната и от другата страна, за да можем по-информирано да си изградим нямамво виждане по въпроса (което съвсем не означава, че ще е правилно).

Интересното е, че това не се дискутира в националните масмедии, а все по някакви интернет туберски канали...
Защо ли е така ?


Пон Ное 28, 2022 4:13 pm
Профил
Ранг: Почетен член
Ранг: Почетен член

Регистриран на: Вто Окт 25, 2005 9:54 am
Мнения: 864
Мнение Re: Новини от страната
Ролята му е очевидна, бялата златка волен се пропи, и спря да върши работата за която му се плаща и копейкин го наследи... интересно тия индивиди все от морето идват, всъщност въобще не е инересно а си е ясно като бял ден...


Пон Ное 28, 2022 4:34 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Фев 06, 2007 7:44 pm
Мнения: 2786
Местоположение: Пловдив
Мнение Re: Новини от страната
Още един дебат (от преди месец) за еврото.


Пон Ное 28, 2022 4:45 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: Новини от страната
Аз лично не намирам смисъл, ЕУ никога няма да бъде САЩ, а еврото е заложник на интересите на Франция и Германия. Да, теоретично би следвало да има положителен ефект, но явно Чехия, Полша, Дания, Исландия, Швеция все още не са открили. Не случайно ги споменавам тях, Чехия и Швеция са си индустриални държави, за които евтиното финансиране е важно, както и за всички останали де. Та въпросът е те по-глупави ли са ?
Не мисля.


Пон Ное 28, 2022 5:34 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Мар 22, 2006 2:25 am
Мнения: 6004
Мнение Re: Новини от страната
А англичаните по глупави ли са - влязоха в ес и излязоха без да позволят дори да се издума за евро


Пон Ное 28, 2022 5:58 pm
Профил
Ранг: Минаващ
Ранг: Минаващ

Регистриран на: Пон Сеп 13, 2021 7:55 pm
Мнения: 87
Местоположение: Живот №25
Мнение Re: Новини от страната
уви,и тук русофилите са болшевики...и аз като тги рядко минавам тук затова...


Пон Ное 28, 2022 9:10 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Яну 25, 2012 8:14 am
Мнения: 4572
Местоположение: Новата земя на племето Мутум'ба
Мнение Re: Новини от страната
За съжаление бъркаш, което е типично за повечето изповядващи твоята вяра :)
Никой тук не е "русофил" или аз поне не знам за такива. Това да посочваш проблемите в "демокрацията" не те прави автоматично русофил. Нещата не са само черно или само бяло. Но дори и някой да беше, какво от това? Нали уж по дефиниция толерираме всякакви мнения, или не?

_________________
'просто' е технически синоним на 'красиво'


Пон Ное 28, 2022 9:24 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: Новини от страната
Аз съм Русофил, поне дотолкова доколкото съм Американофоб, но двете неща нямат нищо общо. И за Русия мога да изброя доста проблеми, но някак си тези които виждам в САЩ са доста по-фундаментални и ограничаващи. Някои уж са хубави, но то всичко много хубаво всъщност не е хубаво. Например съдебната система, и конкретно това всеки да съди всеки за общо взето нищо. Това ако изключим социалистическите им забежки, е един от най-сериозните проблеми в САЩ, който води до невъобразими разходи и неефективност. Високата цена на услугите неминуемо е свързана и с това, а високата цена на здравеопазването е директно свързана с това. Не малка част от БВП се губи точно заради тази възможност, утре някой да те осъди за нещо. Липсва това което те му казват common sense, за пример, ти си идиот, купил си си горещо кафе, пил си и си се изгорил, и съдиш тоя дето ти го е продал за милиони. В една нормална дръжава тоя който завежда иск, най-малкото щяха да го вкарат в лудница с ел.шокова терапия а не да му присъдят 2 млн обещетение.
Докато мислиш само от гледна точка на клиенти ще кажеш ами какво лошо в това, ще ми сервират безопасно кафе. Да ама това безопасно кафе започва да ти излиза твърде солено, но естествено то няма как да го разбереш. При 1 млн приходи от продажба на кафе на ден към онзи момент, за 30-те изминали години са продали кафе за поне 20 млрд, ако само с 10% им е поскъпнала услугата за да се предпазят от такива искове това са 2 млрд отишли на вятъра, защото някой идиот си е изгорил езика от малоумие. Това може да го мултиплицираш във всичко, в някои сфери като здравеопазване и медикаменти нещата са страшни, оскъпяването е безумно, дори не можеш да си го представиш. Не съм търсил статистика, но няма да се очудя ако едни 10-15% от БВП на САЩ са разходи свързани с дела или предпазване от потенциални дела. Официално 3.1% от GDP е генериран от застрахователния сектор, но това е нищо в сравнение с верижното оскъпяване на стоки и услуги причинено от риска от дела.
Та ... ето нещо което уж е хубаво но е докарано до крайност която го извратява.


Вто Ное 29, 2022 1:36 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Окт 11, 2011 10:53 pm
Мнения: 4174
Местоположение: Brussels / Пловдив
Мнение Re: Новини от страната
Н'бабане Гт'муан'га написа:
За съжаление бъркаш, което е типично за повечето изповядващи твоята вяра :)
Никой тук не е "русофил" или аз поне не знам за такива. Това да посочваш проблемите в "демокрацията" не те прави автоматично русофил. Нещата не са само черно или само бяло. Но дори и някой да беше, какво от това? Нали уж по дефиниция толерираме всякакви мнения, или не?

За русофили не знам ама пък за сметка на това е пълно с (не?)осъзнати западнофобстващи путинофили :D

_________________
Мразя да мразя ...


Вто Ное 29, 2022 10:46 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10573
Местоположение: София
Мнение Re: Новини от страната
Русофили, русофоби... Загубена работа...

Я кажете има ли пикофоби. А атмегафоби? Поне да се дърляме за нещо по-смислено... :D


Вто Ное 29, 2022 10:58 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Апр 27, 2005 11:48 am
Мнения: 4671
Мнение Re: Новини от страната
една PIC-офобия от мен :D


Прикачени файлове:
PIC24F.jpg
PIC24F.jpg [ 224.38 KiB | Прегледано 547 пъти ]

_________________
main[-1u]={1};
Вто Ное 29, 2022 11:20 am
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Яну 25, 2012 8:14 am
Мнения: 4572
Местоположение: Новата земя на племето Мутум'ба
Мнение Re: Новини от страната
Дуино за пик24 ли бе?? Не е зле. Със сигурност ще има зарадвани :)
Аз пик24 доста го харесвам ама продължавам да го бъхтя по първобитния начин върху желязото вместо с напреднали фреймуъркс като дуино и т.н... Ама трябва да пробвам и така

_________________
'просто' е технически синоним на 'красиво'


Вто Ное 29, 2022 11:31 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Апр 27, 2005 11:48 am
Мнения: 4671
Мнение Re: Новини от страната
линк: https://github.com/Wiz-IO/XC16
ма може да има мноо грешки :)

_________________
main[-1u]={1};


Вто Ное 29, 2022 12:41 pm
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: Новини от страната
Стига бе ....нямаш сърце......


Вто Ное 29, 2022 4:21 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 15576 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 919, 920, 921, 922, 923, 924, 925 ... 1039  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 14 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни