Отговори на тема  [ 15576 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 921, 922, 923, 924, 925, 926, 927 ... 1039  Следваща
Новини от страната 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Фев 06, 2007 7:44 pm
Мнения: 2800
Местоположение: Пловдив
Мнение Re: Новини от страната
Един малко дълъг разговор с Кузман Илиев от преди 2 седмици За Приемането На Еврото, Вдигането На Лихвите И Справянето С Инфлацията.

Той в случая е ЗА еврото (за разлика от Григор Сарийски) и излага своите доводи и обяснения.


Чет Дек 08, 2022 12:33 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10621
Местоположение: София
Мнение Re: Новини от страната
Шенген? Нешенген?
Ами Нешенген. Тоест, през крив макарон. :mrgreen:


Чет Дек 08, 2022 6:18 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Фев 06, 2007 7:44 pm
Мнения: 2800
Местоположение: Пловдив
Мнение Re: Новини от страната
Според мен сме разграден двор.
И аз ако бях на местото на западняците - и аз нямаше да премахна границите си към държава, която е разграден двор по отношение на границите и.

Този Кузман Илиев го слушам за сефте и е първия, който не-политически защитава тезата ЗА еврото.

Ще ми се да чуя и други смислени специалисти, които са ЗА еврото.

п.п.
Ако сте попадали и на други икономически анализатори (а не политически) ЗА еврото - дайте линк към тях.


Чет Дек 08, 2022 7:17 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Фев 26, 2006 5:52 pm
Мнения: 10370
Местоположение: Добрич
Мнение Re: Новини от страната
emilvtc написа:
Този Кузман Илиев го слушам за сефте и е първия, който не-политически защитава тезата ЗА еврото.

И на мен ми е интересно да чуя не-политически мнения, обаче това много дълго бре... Чух два-три аргумента и не знам дали има други.
Първият, че докато има борд, има и риск някой да го бутне. Това е така, но по тая логика докато има България винаги ще има риск някой да я завладее. С това не искам да иронизирам аргумента му. Напротив, предвид политиците ни рискът си е съвсем реален. Мен по-скоро ме притесни другата му теза за пенсионните фондове. Ако валутните резерви са риск, то пенсионните фондове какво са?
Вторият му аргумент за това че резервите не са супер ликвидни. И това по принцип е вярно. Ако всички масово се втурнат в БНБ да си обърнат левчетата си, то няма как да бъдат обслужени. Работата е там, че това важи за всяка една банка. Никоя банка не държи всичките си пари в трезора си. В случая държавата задължава данъци, осигуровки и куп други плащания да са в лева. Така че няма как всички да се наредим в БНБ. Могат да го направят само спекуланти, но БНБ лесно може да си реши проблеми с ликвидността, а спекулантите гарантирано губят и ситуацията е абсурдна.
Третият му аргумент, че покритието на лева може би е частично би бил доста сериозен аргумент. Ако е верен обаче. Винаги е имало леко разминаване доколкото съм гледал справките на управление емисионно и задълженията на БНБ. Но това е в рамките на нормалното, щото курсът е фиксиран, а стойността на резервите не е. Ако тоя пич има някаква вътрешна информация то по-добре да я сподели. Щото така е малко ЕЖК.
Като цяло в аргументите му има нещо вярно. Дори и в последния, но за него се надявам че е силно преувеличен слух, щото ако е истина ще е страшно.


Чет Дек 08, 2022 8:35 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 28019
Местоположение: София
Мнение Re: Новини от страната
И коя всъщност държава в Европа не е разграден двор ? Всъщност нашия е сравнително добре пазена от Турците :) Навремето на заставата като някои й пресучале в посока Турция никой не се притесняваше, Турците ни ги връщаха до ден два :)
2010 ли да е било ...минах от Румъния в Унгария без грам някой й да ме провери, забутахме се в някакви села, нещо се омотахме гармина ми даде някакви кози пътеки и се оказахме в унгарско на няколко км от КПП, после се връщахме да ни пишат че сме влезли ...та а то не е само Унгария така, а за морските граници няма да говорим, единствените които ги хващат са ония с еднодръвките и то не ги точно хващат а спасяват :)


Пет Дек 09, 2022 1:25 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Мар 22, 2006 2:25 am
Мнения: 6019
Мнение Re: Новини от страната
Всичко е политика и изнудване, няма нищо общо с официалните версии, лошото е че ние сме вечно от губещата страна която никога не си търси интереса


Пет Дек 09, 2022 6:46 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Юни 07, 2005 5:20 pm
Мнения: 3231
Мнение Re: Новини от страната
На мен силно впечатление ми прави как говорят политиците. Никой не поема да помисли как да се решат наболели проблеми. Основно се говори "другите" колко са лоши. Т.е. - изберете нас. Пълно безхаберие за това което се случва. После - машините им виновни че никой не гласувал.


Пет Дек 09, 2022 2:43 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Фев 06, 2007 7:44 pm
Мнения: 2800
Местоположение: Пловдив
Мнение Re: Новини от страната
Ако случайно сте забравили филма "Yes Minister !" - можете пак да го изгледате. Точно по темата с политиците и управлението е.


Пет Дек 09, 2022 11:12 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 16, 2006 8:42 am
Мнения: 10941
Местоположение: Гьотеборг
Мнение Re: Новини от страната
Коледен грил, добре че не е с батерии :)
https://dnes.dir.bg/na-fokus/ferari-izg ... fiya-vodeo


Чет Дек 22, 2022 11:06 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 16, 2006 8:42 am
Мнения: 10941
Местоположение: Гьотеборг
Мнение Re: Новини от страната
Ето ви още една връзка със Швеция/САЩ
https://dnes.dir.bg/ikonomika/kray-na-p ... duy-snimki


Чет Дек 22, 2022 1:49 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Фев 26, 2006 5:52 pm
Мнения: 10370
Местоположение: Добрич
Мнение Re: Новини от страната
Grubi написа:
Ето ви още една връзка със Швеция/САЩ
https://dnes.dir.bg/ikonomika/kray-na-p ... duy-snimki


Тъкмо за това писах в другата тема...

Тия от дира, обаче са сменили номерацията на блоковете...
5-и блок го преобурудваха за новото руско гориво (ТВСА-12) и алтернатива на това правят само французите. Така че ако купуваме френско, то ще е за 5-и блок. Както писах в другата тема това според мен беше причината за преобурудването. Докато 6-и блок си е все още с оригиналния тип гориво (не знам точно означението му) и такова правят американците.


Чет Дек 22, 2022 2:40 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 16, 2006 8:42 am
Мнения: 10941
Местоположение: Гьотеборг
Мнение Re: Новини от страната
Да и аз писах в съседната, т.е. отговорих ти.
Викам да отворим една тема за атомната и да видим докъде ще стигнем.
Шведите сега са с "дясно" правителство и точиха зъби за нови атомни... но ще видим.
Социалистите и зелените обаче им дръпат постоянно чергата...


Чет Дек 22, 2022 2:44 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Фев 26, 2006 5:52 pm
Мнения: 10370
Местоположение: Добрич
Мнение Re: Новини от страната
Ами тя темата е широка и твърде политизирана...
Макар, че то кое не е политизирано вече?

Та не знам има ли смисъл... аз се интересувам и опитвам да ги следя нещата като хоби. Не се интересувам от политическата им страна, а за съжаление в момента тя е определящата ;-(


Чет Дек 22, 2022 3:02 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Мар 22, 2006 2:25 am
Мнения: 6019
Мнение Re: Новини от страната
https://m.dir.bg/business/energien-paza ... tane-1-lev
Взеха да се сещат че в тая държава живеят хора... май интересите на тия хора са важни само преди избори... защо ми се струва че без постоянно правителство е по добре... така поне през 3 месеца се сещат че има живи хора, вместо през 4 години


Чет Дек 22, 2022 3:15 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 28019
Местоположение: София
Мнение Re: Новини от страната
ммм за мен това са глупости, не трябва да има компенсации на нищо, това е замазване на очите, ако ще правят нещо нека е смислено


Чет Дек 22, 2022 4:26 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 15576 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 921, 922, 923, 924, 925, 926, 927 ... 1039  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 7 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни