Отговори на тема  [ 125 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Следваща
За цигарите 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Май 29, 2007 1:23 pm
Мнения: 3545
Местоположение: Високо в планината
Мнение За цигарите
Провокиран от един разговор по Дарик радио се замислих по следната тема:

"Абе, майка му стара, защо изобщо се произвеждат и продават цигари?".

На практика те носят само вреди на народа- крадат го, тровят го, взимат му работното време...

То е ясно отчасти защо- защото някой някъде взима някакви пари? Но тогава, дяволите да ги вземат, защо не позволят и марихуаната, хероина и т.н..? Какъв е тоя двоен аршин, с който се мерят "производителите" и търговците на опияти?

Вчера ме болеше главата, а трябваше да ходя на доста места. И болката обостри това, което иначе всеки ден ме дразни: на всякъде- на улиците, по спирките, по парковете, в кафенетата, EVERYWHERE, UEBERALL, разни зависими хора ме карат да дишам дима им!!!

Та: как мислите, няма ли да е добре да се забрани производството и продажбата на тютюн поне в България?

_________________
Хайде де!


Нед Май 13, 2012 7:14 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Съб Юни 24, 2006 7:25 pm
Мнения: 2276
Мнение Re: За цигарите
Историческа даденост. Тютюнът е доказан наркотик и ако не беше толкова отдавна масово употребяван, щеше да е забранен. Впрочем чуват се галсове и за разрешаване на другите наркотици.
На конкретния въпрос да ти отговорят пушачите - те са зависимите. Ако не могат да си взимат дозата , повечето ще превъртят.

_________________
Две плюс две е приблизително равно на четири. Факт!


Нед Май 13, 2012 8:07 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Май 29, 2007 1:23 pm
Мнения: 3545
Местоположение: Високо в планината
Мнение Re: За цигарите
На този принцип трябва да питаме хероинозависимите дали да позволим свободната продажба на хероин и хомосексуалистите дали да разрешим гей-браковете...
А самият някога бях страстен пушач и знам какво им е. Но това не променя обективната истина- цигартите са 100% зло.
Отделно от това физическата зависимост преминава доста бързо ( за мен около седмица, но ми беше наистина зле). Психическата пристрастеност/привързаност към цигарите е по-дълготрайния проблем.

Но най-големият проблем: защо някой ще ме принуждава да дишам миризмите на изгорялите му лайна, също така децата ми и хората наоколо. На всичкото отгоре после Държавата ( в лицето на НЗОК) взима от МОИТЕ пари, за да лекува НЕГОВИЯ рак. Че и плащам за дълготрайна нетрудоспособност и т.н.

А и мое лично наблюдение е, че децата, израснали в среда на пушачи много по-често започват да пушат.

_________________
Хайде де!


Нед Май 13, 2012 8:30 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пет Май 01, 2009 3:01 pm
Мнения: 1438
Мнение Re: За цигарите
dan написа:
Та: как мислите, няма ли да е добре да се забрани производството и продажбата на тютюн поне в България?

+1
Това ми е мнението като непушач дразнещ се от нахални пушачи. Но ако се погледне безпристрастно чак забрана май е пресилено.


Нед Май 13, 2012 8:36 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 10, 2006 1:40 pm
Мнения: 2258
Мнение Re: За цигарите
ще отшуми, като спрат рекламите на цигари и по филмите престанат да експонират образа на коравия мачо с цигара в уста
децата ще спрат да подражават


Нед Май 13, 2012 8:42 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10614
Местоположение: София
Мнение Re: За цигарите
dan написа:
...Та: как мислите, няма ли да е добре да се забрани производството и продажбата на тютюн поне в България?

Ще резюмирам: не мисля, че съществува правителство, което е в състояние да удържи натиска на тютюневите компании, ако реши да прокара подобна забрана. И не визирам само нашата държава...
С което смятам въпроса относно разискваната забрана за приключен. :D

Останалите ти разсъждение са едностранчиви и повърхностни... За да не навлизаме в излишни дискусии, няма да ги коментирам.


Нед Май 13, 2012 10:04 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Апр 20, 2005 11:02 am
Мнения: 8891
Местоположение: Разград
Мнение Re: За цигарите
Твърде добре си плащаме пушачите. Не се набирай чак толкова. Акциза ми на една кутия е около 3 лв., като пуша примерно по кутия на ден това прави 90 лв. месечно вноска в бюджета. А ти бившия пушач едва ли внасяш повече от 30-40 лв. здравна осигуровка. Тъй че не излизай с тоя номер, че си плащал лечението и нетрудоспособноста. А другото вече е въпрос на култура - това че има селяци дето не се съобразяват с никого, не означава, че всички са такива. Аз винаги се старая да се съобразявам с непушачите, особено с бившите пушачи, че при тях проблема е по-сериозен от тия дето никога не са пушили :)

Другата страна на монетата - производството ако бъде забранено или спряно ще имаш една доста сериозна маса необразовани, гладни и озверели люде, дето не ми се мисли как ще укротиш. Пък за приходите от акцизи да не говорим. С алкохола е същата работа - реално погледнато той също е опиат, който причинява достатъчно смърт и болести. Кафето също е един вид наркотик. Колата и тя. И то така като се тръгне по веригата - ми аз съм пристрастен и към храната - всеки ден ми се яде.


Нед Май 13, 2012 10:13 am
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пон Сеп 27, 2004 8:22 am
Мнения: 15501
Местоположение: София
Мнение Re: За цигарите
Ами аз като непушач съм за твърда забрана за пушене на обществени места и 10 пъти по - висок акциз.

Обективно погледанто обаче, като ще забраняваме цигарите, трябва да забраним и твърдия акохол. След това трябва да забраним свинското. След това колите които са над 50 конски сили. Мотоциклетите. Всики видове екстремен спорт. И накрая ще се превърнем на едни шибани еврочиновници, които си търсят просто какво да забранят.

Като цяло, всичко на тоя свят може да бъде вредно или отровно. Въпроса е да се намери баланса. Тъй като цигарите са си доказан световен здравен проблем е редно да се рестриктират.

Мен по друго нещо ми е интересно. Какви са тия хора дето ще протестират в защита на пушачите? Аз лично познавам много пушачи, но всичките приемат подобни забрани с разбиране и даже се надяват, това да им даде повод да откажат пушенето. Единия даже казва - искам цигарите да са толкова скъпи, че да не мога да си ги позволя.

Ама сега гледам митинг, чак си организират пушачите...

Аз също съм пушил, но за мой късмет спрях навреме.

_________________
"Да еба и шибаната държава" мислеше си Гошо, докато се опитваше да улучи кофата за боклук от балкона на осмия етаж.


Нед Май 13, 2012 10:20 am
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Апр 20, 2005 11:02 am
Мнения: 8891
Местоположение: Разград
Мнение Re: За цигарите
Че те малко ли са рестриктирани - това че в БГ акциза е толкова нисък си е само временно положение. В UK една кутия е 5 паунда, в Германия 5 Евро.

Аз като пушач нямам нищо против забраните - не ми е проблем да изляза навън и да си изпуша една цигара - уважавам правилния избор на непушачите - това че не мога да ги откажа си е мой проблем а не техен. То в общи линии повечето врява се вдига от кръчмарите, щото им се опразват заведенията, ама и това ще премине. Само дето трябва време за да пооткажем пушенето. Не на всеки му се отдава добре.


Нед Май 13, 2012 10:30 am
Профил ICQ
Ранг: Почетен член
Ранг: Почетен член
Аватар

Регистриран на: Съб Окт 30, 2004 4:18 am
Мнения: 632
Мнение Re: За цигарите
+1 Цецо
Аз по принцип съм против всякакви забрани за алкохол,наркотици и всякакви подобни вредни за здравето неща.Всеки сам да си преценява как ще живее и колко.Ясно е,че който иска да употребява нещо си-употребява!Нито закон го възпира нито това,че си бил тровил организма.Но не трябва да се тровят хората които са решили да не употребяват.

_________________
Не мога да знам всичко,а и не искам.Тогава би било прекалено лесно и скучно!


Нед Май 13, 2012 10:49 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Нед Юни 10, 2007 1:22 pm
Мнения: 6492
Местоположение: София
Мнение Re: За цигарите
Винаги съм мислел и аз като Cekins, че няма по-войнстващо нетолерантно нещо
от бившия непушач - ама постовете тука говорят против това, май сред никога непушилите
има повече воини.
Аз пушех много до преди 20 години, когато спрях (бил съм на 36, демек).

Не ми е ясно *какво* толкова им пречи на непушачите нечие пушене.
Когато е много опушено разбирам, ама острите реакции когато просто надушат
цигара - а те са преобладаващи в реалността - са просто плод на мозъчен
проблем, явно ги е яд, че не могат да вкарат някого в правия път.

_________________
-------------------
www.tgi-sci.com
-------------------
http://www.flickr.com/photos/didi_tgi/


Нед Май 13, 2012 11:17 am
Профил WWW
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пет Фев 04, 2005 8:59 pm
Мнения: 6019
Местоположение: София
Мнение Re: За цигарите
Cekins написа:
Аз като пушач ...


Китайските електронни цигари не стават ли за заместител?

_________________
Warriors of the Night, ASSEMBLER!!!


Нед Май 13, 2012 11:34 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пон Сеп 27, 2004 8:22 am
Мнения: 15501
Местоположение: София
Мнение Re: За цигарите
ike написа:
Cekins написа:
Аз като пушач ...


Китайските електронни цигари не стават ли за заместител?


Колкото никотиновите дъвки и лепенки. Няма ли достатъчно проклетия, никакви фокуси не помагат.

_________________
"Да еба и шибаната държава" мислеше си Гошо, докато се опитваше да улучи кофата за боклук от балкона на осмия етаж.


Нед Май 13, 2012 1:04 pm
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пет Май 01, 2009 3:01 pm
Мнения: 1438
Мнение Re: За цигарите
tgi написа:
Не ми е ясно *какво* толкова им пречи на непушачите нечие пушене.

Лично мен ме дразни когато около мен някой пуши и всичкия дим(или поне така ми се струва) идва в мен. Неприятна ми е миризмата, люти ми на очите, стяга ме гърлото и ме избива на кашляне, а и като знам, че това ми се случва заради някой, дето си смуче доволно фаса и не му дреме какво става около него, през главата ми преминават агресивни мисли и се застояват там известно време. Все едно някой да кашля или да ти киха в лицето. Не вярвам да ти е приятно. Дразни ме да се кача в асансьора и вътре облак останал от нетърпелив наркоман преди мен. Толкова ли не може да изтрае няколко етажа?? Обърнал ли си внимание, че пушача си пали цигара в заведение или в кола без да пита пречи ли на някой? Значи като му се пуши на него всичко наоколо ще трябва да дишат заедно с него. Ако не ми пречи с подобно нахалство нямам нищо против пушачите. Да си пушат и да си се опушват на воля. Всеки има право да прави каквото му харесва, но без да принуждава косвено околните да търпят нещо, което им е неприятно.

Аз познавам хора, които обичат люто. Ама люто... смърт. Веднъж опитах една такава чушка та щях да пукна. Я си представи, че като някой такъв яде люто и ти залютява и на теб. Я си представи някой зиморничав, дето ходи с яке при 30+ градуса. Ти би ли се потил заедно с него? Би ли моржувал в някое езеро през дупка в леда заедно с някой твой сибирски гост?

Такива са моите виждания като непушач. Като съм с хора, които пушат съм се съобразявал с тях, изчаквал съм ги или съм спирал колата само за да пушат. Но не съм отказвал да спра само защото на мен не ми се пуши и да им викам "какво толкова нищо няма да ти стане".


Нед Май 13, 2012 1:43 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Нед Юни 10, 2007 1:22 pm
Мнения: 6492
Местоположение: София
Мнение Re: За цигарите
Да ме прощаваш ама ако те дразни останалата миризма на цигари в асансьора толкова,
че да си спомниш за нея и по-късно проблемът не е в миризмата :D .

_________________
-------------------
www.tgi-sci.com
-------------------
http://www.flickr.com/photos/didi_tgi/


Нед Май 13, 2012 1:57 pm
Профил WWW
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 125 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 14 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни