Отговори на тема  [ 37 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3
Нова водопроводна инсталация 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Чет Апр 16, 2009 12:26 am
Мнения: 2642
Местоположение: София
Мнение Re: Нова водопроводна инсталация
Тая помпа малко слабинка ми иде но не знам мое и да ти върши работа, за някои неща слагам запас е така да има. За лампата потърси, и аз ще видя дали съм запазил някой линк, но по спомен на повечето евентуални бацили им трябва от десетки секунди до минути да загинат на 90-95% или трябва яко мощност да ги трепе на момента а тия лапмпи не дават такава мощност. Аз имам филтър и преди помпата, всички са с пластмасова турбина и ако имаш пясък във водата яде турбината.


Сря Мар 30, 2022 8:22 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Фев 06, 2007 7:44 pm
Мнения: 2798
Местоположение: Пловдив
Мнение Re: Нова водопроводна инсталация
За UV лампара за филтрация намерих това инфо от Павирани.

Гледам, че скъпите модели имат сензр, с който мерят интензитетра на лъчение на лампата. Това много ли е важно или може и без него?

Мисля лампата при мен да не свети постоянно, а да я пала малко преди да заработи помпата и да я гася малко след ткато тя спре . Т.е. в импулсен режи.
Ако честото палене не я скапе (някой има ли инфо за това), то това би удължило живота и с години.

За да не зависим от тока в грида, можем да сложим и малък солар за дозареждане на батерията за помпата, UV лампата и осветлението на къщата.


Сря Мар 30, 2022 11:11 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Чет Апр 16, 2009 12:26 am
Мнения: 2642
Местоположение: София
Мнение Re: Нова водопроводна инсталация
Да за такова инфо ти говоря, ся трябва да си сметнеш, щото мен ама хич ме ме няма по сметките и карам на усет, колко вата е лампата и колко вата лъчи пуска на тая дължина на вълната, колко е обема на водосъдържателя на самата лампа, колко ще ти е дебита и колко време е нужно на една порция вода да мине през водосъдържателя, при различен дебит времето ще е различно. Това принципно е обикновена луминисцентна лампа без луминифор и тръбата е от кварцово стъкло да минават лъчите. Та според мен няма проблем да се пали и гаси често стига пусковото устройство да е добро и да не товари лампата и да я скапва. Моята е такава https://инсектицидни-лампи.com/bakteritsidna-pura-30w-osram.html
Друго не мога да ти кажа по въпроса, това е което знам и съм чел, вече ти си си преценяваш и смяташ.


Чет Мар 31, 2022 2:47 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Фев 06, 2007 7:44 pm
Мнения: 2798
Местоположение: Пловдив
Мнение Re: Нова водопроводна инсталация
Попаднах на това интервю, в което се спрягат машини и за битово филтриране и озониране на вода, но не разбрах името на фирмата.
Те заменяли диспенсърите с водните бидони, като се свързват към ВиК мрежата и филтрират и озонират водата.
Някой има ли инфо за тези озониращи машини и/или името на фирмата?

А за UV лампите - гледам, че има и такива работещи на 12V.
Продължавам с проучването им, но ако наистина има битов озонатор/диспенсър - това изглежда истинското решение.


Пет Апр 01, 2022 12:50 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Чет Апр 16, 2009 12:26 am
Мнения: 2642
Местоположение: София
Мнение Re: Нова водопроводна инсталация
Интересно нещо е това озониране, нищо не знам по въпроса, но някои неща ми направиха впечатление.
Цитат:
Пречистване на водата За питейна вода. Озонът убива бактериите, отстранява остатъчните йони на хлора и окисите на тежките метали, разлага вредните органични и неорганични вещества. Пречистената вода е приятна за пиене, тъй като запазва полезните минерали и натуралния си вкус.

Цитат:
Озонът не е просто дезинфектант, той има стерилизиращо действие. Има свойството да унищожава не само бактерии, но и вируси, спори, гъби, плесени, мухъл, цисти и много други замърсители, като едновременно с това премахва разтворения органичен материал в следствие на окислението. Когато се използва правилно озонът е един от най-добрите методи за окисляване на замърсители.

Тук имаме и химик нека обясни, ако чете темата, как може да окислиш окис, не знам сигурно може щом като се окисли вода и става водороден пероксид.
Как озона различва полезните минерали от не полезните, примерно окисите на тежки метали които ги отстранява, как ги отстранява и къде отиват.
Не знам но е интересно ще се радвам ако споделяш какво си намерил по темата с озона.
Знам от опит че е отровен и при по-висока концентрация яко ти се сгажда и доповръща, тва като си играх с моята лампа в един сандък обеззаразявах семена и цели растения, щях да пукна от озон, после прочетох по въпроса.
Мен ако питаш изчакай си изследванията на водата и тогава мисли ако имаш нужда.


Пет Апр 01, 2022 2:17 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Апр 20, 2005 11:02 am
Мнения: 8888
Местоположение: Разград
Мнение Re: Нова водопроводна инсталация
Ако не забравя ще питам на коя фирма са тези дето ги сложиха при нас.


Пет Апр 01, 2022 10:53 am
Профил ICQ
Ранг: Популярен
Ранг: Популярен

Регистриран на: Чет Авг 09, 2012 7:42 am
Мнения: 351
Местоположение: Бургас
Мнение Re: Нова водопроводна инсталация
Ако под "химик" визирате мен - пали къщата и бегай... :axe: :) Пък и химик съм, но не ми е тясна специалност водоподготовка или технология на водата, както и да е. Сега нещо за металите, техните оксиди и т.н. Повечето елементи от Менделеевата таблица имат по няколко степени на окисление. Примерно металите. Бележа ги в случая с "Ме", метален оксид "МеО". Принципно в природата има естествени, устойчиви метални оксиди, примерно МеО, които, да кажем, че са отровни. Но ако с помощта на УВ, озониране и т.н. ги окислим до МеО2, МеО3, МеОх, МехОу, които са сравнително или напълно инертни спрямо човешкия метаболизъм печелим. Това е много опростено, само за нагледен пример. Не е точно така и толкова лесно в действителност, но това се учи в университета за 4-5 или повече години и не ми се задълбава в момента и не е форумното пространство място за обучения по темата.
Хубава вечер!
:)

_________________
Химик-галфон съм аз. :)


Пет Апр 01, 2022 7:09 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 37 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 16 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни