Микроконтролери и електроника
http://mcu-bg.com/mcu_site/

Място за Upload..?
http://mcu-bg.com/mcu_site/viewtopic.php?f=6&t=1334
Страница 1 от 2

Автор:  max's [ Пет Ное 25, 2005 8:42 pm ]
Заглавие:  Място за Upload..?

Останали някой читав сървър за free-upload?.Ползвах досега Дата-та...но Store-тата тотално се разпаднаха още преди месец.....та ако някой се сеща за нещо подходящо пък и с лимит до 30МБ пак ми отговаря.

Автор:  vlado [ Пет Ное 25, 2005 9:01 pm ]
Заглавие: 

Трябва ти начин да пратиш някому големи файлове или просто да ги сложиш онлайн, че за в бъдеще да могат да бъдат сваляни?

Автор:  max's [ Пет Ное 25, 2005 9:11 pm ]
Заглавие: 

"просто....онлайн, че за в бъдеще да могат да бъдат сваляни?"....само толкова.
Преди ползвах http://www.briefcase.yahoo.com....обаче все се намира някой умник да си свали всичко ...и на края да ми изтрие всички файлове.

Автор:  vlado [ Сря Ное 30, 2005 11:29 pm ]
Заглавие: 

За изпращане на големи файлове можеш да ползваш Dropload.com - слагаш файл(ове) там и казваш на интересуващите се страни откъде да ги дръпнат. Ама след 7 дена ги изтриват от сървъра. Ти май търсиш друго...

Автор:  max's [ Чет Дек 01, 2005 4:35 pm ]
Заглавие: 

vlado написа:
За изпращане на големи файлове можеш да ползваш Dropload.com - слагаш файл(ове) там и казваш на интересуващите се страни откъде да ги дръпнат. Ама след 7 дена ги изтриват от сървъра. Ти май търсиш друго...

..10x за Линка...не го знаех...доста е полезен,но за сега се паркирах на free.bol.bg предлагат и домейн,лимит 150МБ...та опрайхме временно работата...само дето има някакъви мъки с upload-a та се наложи да ползвам разните му там ftp: командъри и навигатори...то това bol.bg по някой път e нещо като bull.bg...та се инати от време на време :lol:...но върши работа!

Автор:  vlado [ Чет Дек 01, 2005 10:00 pm ]
Заглавие: 

Само нали знаеш, че free.bol.bg е недостъпен от чужбина без човек да трябва да търси разни български или турски проксита? Ама ако го ползваш главно за препращане на файлове до БГ Интернет потребители, няма проблем.

Автор:  max's [ Пет Дек 02, 2005 3:09 am ]
Заглавие: 

.....абе сега ме караш да се претиснявам,че може да си прав...щото пуснах на едно място да разгледат хората едни снимки от моя адрес и се оплакаха..."i cant see the pics"....
а иначе това е написано под указания в бол.бг:
"Услугата включва:
*пълен достъп от целия свят, а не само от България, както други подобни сървъри!
*150 Мб дисково пространство (в момента временно е премахнато това ограничение!).
*в отделен прозорец се отваря рекламен банер.
ама я вярно, я не.....но другия начин е да се пробва....е това ми е регистрацията:
http://free.bol.bg/thedeveloper
та ако не го отвориш........прав си!

Автор:  vlado [ Пет Дек 02, 2005 6:16 am ]
Заглавие: 

Sorry, ама това виждам като кликна на връзката:

Цитат:
The page cannot be displayed
The page you are looking for is currently unavailable. The Web site might be experiencing technical difficulties, or you may need to adjust your browser settings.

--------------------------------------------------------------------------------

Ще пробвам утре пак, ама честно да ти кажа не ми се вярва да е временен "проблем". Просто доста от българските сървъри не са Интернет сървъри, а БГНет сървъри... Ама ще пробвам пак утре. Днес опитах по едно време да видя бол.бг от корп-нета в офиса и резултатът беше същия.

Автор:  [ Пет Дек 02, 2005 11:21 am ]
Заглавие: 

Намери си някой безплатен прокси сървър в чужбина и си задай в настройките да се използва проксито. Ако виждаш бол.бг значи се вижда в иностранство, ако ли не мамят.

Автор:  max's [ Пет Дек 02, 2005 1:36 pm ]
Заглавие: 

pirev написа:
Намери си някой безплатен прокси сървър в чужбина и си задай в настройките да се използва проксито. Ако виждаш бол.бг значи се вижда в иностранство, ако ли не мамят.
........има много free host-ве,обаче някой те карат да чакащ по месец да ти активират услугата....други пък като избереш в полето "country:Bulgaria"...те връщат по 100-на пъти при регистарция:примерно....паролата не може да бъде само от цифри...ако напишеш само буквена парола...не било нищо смислено,обаче като избереш "country:UK"..изведнъж всичко се оправя.Има и такива хостове но има и платени като тези:
US hosting www.buck-host.com plans from $1
UK hosting www.host4apound.co.uk Plans from £1
цените са направо смешни,обаче как да платиш..."по канализацията може би"
@владо...помолих и други хора да отворят моя адрес ...та резултата е същия.От бол.бг казаха че проблема е временен...ама и те нещо не си вярват.

Автор:  HCL [ Пет Дек 02, 2005 1:52 pm ]
Заглавие: 

Май не мамят, но ...
Цитат:
(213.169.53.62): icmp_seq=1 ttl=44 time=1425 ms
(213.169.53.62): icmp_seq=2 ttl=44 time=1429 ms
т(213.169.53.62): icmp_seq=3 ttl=44 time=1431 ms

ping-a си го казва. Над 1 секунда да ми върне icmp пакет... че то май с пощенски гълъби по-бързо.
Vlado това което виждаш са интерпретации на browser-a. Реланото съобщение трябва да е time out на 80-и порт. Иначе казано омръзнало му на пича да чака отговор и обявява, че не може да достигне страницата.
А факта, че бол.бг-то в собствената си мрежа имат закаснение по-голямо от това с което стигам до Англия говори много красноречиво :roll:

Автор:  Цецо [ Пет Дек 02, 2005 1:58 pm ]
Заглавие: 

Закъснението е такова когато се опитваш да го достигнеш отвън. Така прави и HIT.BG. Просто номера е да те откажат, преди да си установил, че на тия сървари има от пиле мляко.

По принцип идеята е българските хостинг сървари да са недостъпни извън БГ. Щото Бил Гейтс и Холивъдските продуценти, ще намерят доста интересни неща по тях (ако имаха достъп). Намираш някой приятел мрежар в БГ, да ти пусне едно прокси. И си готов. Но е важното проксито да е българско и да има свободен достъп до хостинга. Защото и доста от корпоративните интернет доставчици в БГ, нямат канал към хостинг сърварите.

Автор:  bateAz [ Пет Дек 02, 2005 2:43 pm ]
Заглавие: 

Безплатен обяд няма. Така няма и безплатни сървъри. Фрее техно Линк и прочие си изкарват приходите от такси, които вземат от доставчиците на Интернет, т.е. в крайна сметка ти си плащаш достъпа до тях ( даунлоода ) с месечната такса за Интернет. Ако доставчикът откаже да плаща, абонатите му нямат достъп до съответния сървър. Това сме го имали много пъти - я 'дата бг', я някой друг току изчезне и от едно място се тегли, а от друго - к*р.
А от чужденеция няма кой да му плати на сърваропирата за трафика и той естествено не пуска достъп отвън - това за него просто е неплатен трафик. А в държава като нашата на него му дреме на х*я какво хоства и има ли ти авторски права. Да не мислите, че навън са с превръзка на очите и не знаят какво къде го има?

Автор:  vlado [ Пет Дек 02, 2005 6:31 pm ]
Заглавие: 

Аз точно за това говоря - в България като че ли няма Интернет, а БГНет. Интернетът за мен е отворена система. И като я затвориш, си губи основния смисъл и се превръща пак в някаква мрежа тип "квартална"... било то и в по-голям мащаб.
То хубаво да си намерим прокси сървър и тем подобни трикове, ама от опит ще ви кажа, че хората от чужбина няма изобщо да искат да се занимават с това. Ако даден сайт не е достъпен при кликване върху линк до него или копи-пейст на адреса в браузъра, просто няма да се занимават. Главното предимство на Интернет е лесната му достъпност. Като караш клиенти (или просто хора, интересуващи се от сайта ти) да правят магии за да стигнат до него, интересът им просто ще се изпари.
А, и още нещо -
Код:
>ping -t -i 255 free.bol.bg
ми връща съобщение след съобщение "Request timed out". Така че не мисля че е просто закъснение. Достъпът от външни мрежи е забранен и точка. Така че, max, ако държиш на сайт, който да е достъпен и от чужбина, май ще трябва да плащаш ;-). Или да продължиш да ползваш Yahoo Briefcase.

Автор:  Цецо [ Пет Дек 02, 2005 6:37 pm ]
Заглавие: 

Хе-Хе, че кой си хоства фирмения сайта на такива сървъри бе хора? Те са предназначени за квартална употреба, да си съхраняваме пиратския софтуер и порното върху тях. Хостинга там е безплатен и ако си правиш страница, то е само за да се учиш или да си правиш забавление от нея.

За сериозен хостинг си има компании. Плащаш си годишна такса и ти дават колкото място ти трябва. Достъпно от всякъде с добър трафик. Наемаш си и именце и готово. Но това са други сървари, там нещата са контролирани.

Докат кварталните масиви - те са за собствена употреба вътре в БГ, това им е идеята. Чужденците там място нямат, даже е противопоказно, че ще вземат пак да гракнат, че пиратстваме.

Страница 1 от 2 Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/