Отговори на тема  [ 293 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 20  Следваща
Спам темата на ike 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пет Юни 03, 2005 8:39 pm
Мнения: 1954
Мнение Re: Спам темата на ike
AA написа:
Как Евроком пускат интернет по коаксиалната си кабелна мрежа във Велико Търново? Как работи обратния канал на един магистрален усилвател за кабелна телевизия?


Търсиш по нета за docsis и четеш :)

Downstream-а заема от един до няколко стандартни тв канала в зависимост от версията. Upstream-a е от 5Mhz до към 40MHz. По спомен docsis 3.0 позволява до 1gbps на порт. Скоростта зависи и от типа модулацията - BPSK, QAM16-QAM1024.

_________________
Определянето стойността на дадена величина се нарича ИЗМЕРВАНЕ!


Сря Дек 08, 2021 10:17 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Яну 01, 2012 7:04 pm
Мнения: 2581
Местоположение: Велико Търново / София
Мнение Re: Спам темата на ike
AA написа:
Как Евроком пускат интернет по коаксиалната си кабелна мрежа във Велико Търново? Как работи обратния канал на един магистрален усилвател за кабелна телевизия?

Е той го каза, че обратният канал е на друга честота :)

_________________
https://github.com/slav4ocom/


Сря Дек 08, 2021 10:17 pm
Профил
Ранг: Популярен
Ранг: Популярен
Аватар

Регистриран на: Вто Дек 14, 2004 9:02 am
Мнения: 324
Мнение Re: Спам темата на ike
Не много успешен опит за риторични въпроси без да съм прочел внимателно предходни постове. Както се написа два поста по-горе - оспамихме спам темата.


Сря Дек 08, 2021 11:32 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пет Фев 04, 2005 8:59 pm
Мнения: 6019
Местоположение: София
Мнение Re: Спам темата на ike
Grubi написа:
... - но не може да минеш горен клас или в гимназия, без да знаеш официалния език в страната, и таблицата за умножение и т.н.

Имам лоши новини за теб. В момента масово завършващите гимназия не могат да четат и не знаят таблицата за умножение.
Единственото което могат да правят е да повтарят "предизвикателствата" от тик-ток - ядът пакетчета за пералня (Tide Pods) и пият белина.

_________________
Warriors of the Night, ASSEMBLER!!!


Чет Дек 09, 2021 12:04 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 16, 2006 8:42 am
Мнения: 10892
Местоположение: Гьотеборг
Мнение Re: Спам темата на ike
Лошите новини ги виждам сам... дори и в Швеция, затова го пиша. Не живея на Марс :)


Чет Дек 09, 2021 12:07 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 20, 2009 10:54 pm
Мнения: 11338
Местоположение: "Занзибар"
Мнение Re: Спам темата на ike
Да ви светна с нещо от първо лице: жената е специализирала навремето педагогия, макар с друга основна специалност. Навремето постигна чудеса и беше сред най-добрите в БГ. Но от "много пари" офейкахме за чужденеция, там жената без проблеми работи и по специалността си, а като се върнахме ѝ се наложи да изкара още едно педагогическо висше - справи се блестящо, аз например никога не бих се решил.
Жената искаше да почне работа в някоя детска градина (за най-лесно), но после ѝ хрумна, че май е по-лесно като втора учителка за първи-четвърти клас (да знайш, либе ле!). Все пак е на възраст вече и си има здравословни проблеми.
Още като започна ѝ се наложи да пише ежедневно огромни фермани и то само на M$ Office, пари и обучение- йок. К'во ми пати главата...
Постепенно положението се смарангясва повече, все по-нови реформи, все повече изисквания, задължиха учителите да гледат онлайн курсове на които само се прозяват, пишат им по-твърди и неоправдани оценки от на учениците, направиха ги зависими от Сулю и Пулю и т.н.
В момента работния ден на жената често надминава 12 часа, като съвсем малка част от него е посветен на обучението на децата!

А едно време селото са го управлявали даскала, попа и кмета!


Чет Дек 09, 2021 1:32 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пет Фев 04, 2005 8:59 pm
Мнения: 6019
Местоположение: София
Мнение Re: Спам темата на ike
itso.t написа:
Бизнес идея - да се пусне на пазара програматор за чиповете във ваксините.

Изпреварили са те. Вече са пуснали депрограматор за чипове във ваксините:
https://www.24chasa.bg/novini/article/10488193
https://faktor.bg/bg/articles/varvi-rus ... -vaksinata

_________________
Warriors of the Night, ASSEMBLER!!!


Съб Дек 18, 2021 1:03 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пон Юни 05, 2006 12:48 pm
Мнения: 4393
Местоположение: където небето среща земята, ракията е Jameson, а бирата Guinness
Мнение Re: Спам темата на ike
ike написа:
itso.t написа:
Бизнес идея - да се пусне на пазара програматор за чиповете във ваксините.

Изпреварили са те. Вече са пуснали депрограматор за чипове във ваксините:
https://www.24chasa.bg/novini/article/10488193
https://faktor.bg/bg/articles/varvi-rus ... -vaksinata


Аз пък ще стъпя на тази платформа и ще открия бюро за "нано чип туннинг".
демек изтелям старият код (с програматора), хаквам го (без хакване не може :!:), ако е по завътян код ще го кракна, и после го наливам обратно (с програматора) в потърпевшият пациент през лепенката. трябва да се актуализират цените малко, защото то си е като чип тунинга на голфа или бмвто - имаш с по 50 конски силиповече и харчи наполовина по-малко..... демек 20 лева нищо не е , поне 50, и то като за приятели... за потребители на форума - с отстъпка. само онези дето активно списват в "екранирането на 5г" темата няма отстъпка :)

в случая с тунинга на ковид нано чиповете - незнам каква полза да изтъкна - може би не те лови 5г, или не те засича ЦРЪ/ФСБ/МОСАД.... или пък не ти вкисва млякото в хладилника... абе с малко по-агресивен маркетинг може да се изкара бая пара - то балъците по света се множат :)

_________________
... ако трети ден не ти се работи... това означава, че е сряда !


Вто Дек 21, 2021 6:42 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10573
Местоположение: София
Мнение Re: Спам темата на ike
Забелязвам интерес към програматорите ми...
Дали споменах, че заради липсата на чипове и "обстановката" се наложи цената да бъде коригирана? :lol:


Вто Дек 21, 2021 8:03 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пет Фев 04, 2005 8:59 pm
Мнения: 6019
Местоположение: София
Мнение Re: Спам темата на ike
itso.t написа:
Китайските чаркове ще се разпоят от китайската платка, щото са запоени с китайски припой.

Не знам ти от къде пазаруваш, но при мен всички он-лайн и оф-лаин магазини продават китайска стока с китайски компоненти.
Качеството което ще получиш зависи от това дали някой виси на главата на китайците и ги следи да не правят глупости и ... зависи от това колко си платил за стоката. Няма как да сортираш - най-ниска цена и да очакваш най-високо качество.

_________________
Warriors of the Night, ASSEMBLER!!!


Пон Яну 10, 2022 3:35 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пет Фев 04, 2005 8:59 pm
Мнения: 6019
Местоположение: София
Мнение Re: Спам темата на ike
d_jelev написа:
Според мен е некоректно да се ползва понятието импулсен, защото реално ти трябва power transformer за flyback topology.

Обаждам се неподготвен, защото следя от горе отгоре темата.
Според мен е некоректно да се ползва понятието трансформатор, защото реално ти трябва coupled inductor за flyback topology.

_________________
Warriors of the Night, ASSEMBLER!!!


Сря Яну 12, 2022 4:52 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пет Фев 04, 2005 8:59 pm
Мнения: 6019
Местоположение: София
Мнение Re: Спам темата на ike
Цецо написа:
Аз лично мисля, че това е добре. Индустрията има нужда от отрезвяване, тая консуматорщина на евтиния на корем само девалвира стойността на бранша като цяло, от което губим всички.

Преди повече от 40 години, имаше две фирми IBM и Apple. IBM бяха огромни и имаха твоето мислене.
Магьосника WOZ с помоща на Jobs ето тук:
Изображение
стартираха най-скъпата в момента компания в света.

_________________
Warriors of the Night, ASSEMBLER!!!


Пон Яну 17, 2022 8:05 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 20, 2009 10:54 pm
Мнения: 11338
Местоположение: "Занзибар"
Мнение Re: Спам темата на ike
А Рокфелер е започнал с две ябълки!


Пон Яну 17, 2022 8:27 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пон Юни 05, 2006 12:48 pm
Мнения: 4393
Местоположение: където небето среща земята, ракията е Jameson, а бирата Guinness
Мнение Re: Спам темата на ike
bongo_x2 написа:
А Рокфелер е започнал с две ябълки!

Ти нали на покойният Иво кармански приписват думите че не трябва да се пита какси направил първият милион. Шо натам е лвсно...

_________________
... ако трети ден не ти се работи... това означава, че е сряда !


Вто Яну 18, 2022 4:28 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пет Фев 04, 2005 8:59 pm
Мнения: 6019
Местоположение: София
Мнение Re: Спам темата на ike
bongo_x2 написа:
Напомня ми за клипчето с онази африканска маймуна, явно израсла покрай войниците, на която набутаха калашник в ръцете и тя без малко да изпозастреля всички. А някои руснаци вече и за ушанка нямат пари...


Видеото е фалшиво. Best Branded Video Ad: https://tubularinsights.com/planet-of-t ... oax-video/
Ако беше истинско, отката щеше да изхвърли автомата от ръцете на примата, а звука от изстрела щеше да изплаши животното.

_________________
Warriors of the Night, ASSEMBLER!!!


Последна промяна ike на Чет Яну 27, 2022 7:07 pm, променена общо 1 път



Чет Яну 27, 2022 5:26 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 293 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 20  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 8 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни