Отговори на тема  [ 293 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 16, 17, 18, 19, 20  Следваща
Спам темата на ike 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10573
Местоположение: София
Мнение Re: Спам темата на ike
petko_sz написа:
Синия зъб беше спрян , а nfc нямам !

Тони се бъзика с теб...
Истината е, че всичко това е конспирация. Рашаните са ти вдигнали мерника и те шпионират.


Съб Окт 08, 2022 8:13 pm
Профил
Ранг: Популярен
Ранг: Популярен

Регистриран на: Чет Яну 19, 2012 10:06 pm
Мнения: 362
Мнение Re: Спам темата на ike
itso.t написа:
petko_sz написа:
Синия зъб беше спрян , а nfc нямам !

Тони се бъзика с теб...
Истината е, че всичко това е конспирация. Рашаните са ти вдигнали мерника и те шпионират.


Ицо , не Те познавам лично , но съдейки от постовете Ти тук - те имам за Авторитет , аре не падай до ниво което не Ти подхожда !

(не е заяждане , просто във свободна тема публикувах това което "ме е впечатлило" ... а ако смятаме да усираме и тая тема с фашистка пропаганда - убеден съм , че това е далеч ,далеч над възможностите на рашастан - те си застинаха във времето на КТ315)

_________________
Първата жертва на войната пада ... Истината !


Нед Окт 09, 2022 12:16 pm
Профил ICQ WWW
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10573
Местоположение: София
Мнение Re: Спам темата на ike
Избъзиках се, не се връзвай.
В темата са споменати и други методи за комуникация между устройствата която не може да бъде хваната ако човек не е подготвен, и в съответният момент не разполага с подходящи технически средства.
Досадното е, че нещата ще се развиват в тая посока. Няма оправия.


Нед Окт 09, 2022 9:30 pm
Профил
Ранг: Популярен
Ранг: Популярен

Регистриран на: Чет Яну 19, 2012 10:06 pm
Мнения: 362
Мнение Re: Спам темата на ike
... хрумна ми идеята - другият месец ще отида пак в същият офис (ще си оставя мобилният в колата) и ще си поиграя с ябълков (дори не споменавам нарочно марка и модел тук сега - за да е "чист експеримента") и ще Докладвам резултатите !!!

_________________
Първата жертва на войната пада ... Истината !


Пон Окт 10, 2022 7:44 am
Профил ICQ WWW
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Фев 26, 2006 5:52 pm
Мнения: 10356
Местоположение: Добрич
Мнение Re: Спам темата на ike
Google имат timeline... тва нещо всеки месец ми дава отчет (без да го му го искам естествено) колко км съм пътувал, колко време съм пазарувал, колко време съм бил на хотел. По принцип това го прави по навигацията, но подозирам че следи и wifi мрежите. Понеже това за хотелите се бърка яко на село. Хотелите са поне на 100м, но ползвам wifi-a на комшията, а той се води къща за гости. Най-вероятно си мисли, че спа при комшията.
Мисълта ми е, че това стандартно си ме следи къде ходя. Даже не се крие. От там до рекламите пътят е ясен.


Пон Окт 10, 2022 8:10 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Окт 11, 2011 10:53 pm
Мнения: 4174
Местоположение: Brussels / Пловдив
Мнение Re: Спам темата на ike
+ bluetooth ... дори и само с wifi & bluetooth триангулацията на позицията е май под 10 метра т.е. в рамките на магазина могат да те следят колко време пред кой щанд си бил. Горе долу на този принцип работи и епълския AirTag - дедето оня ден ми се оплаква, че на айфона и нещо мрънкало, че някакъв еъртаг я следи в училищния автобус - оказа се, че на друго дете родителита са му сложили такъв в чантата и тоя мрънка, че се движи непрекъснато по същия маршрут.

_________________
Мразя да мразя ...


Пон Окт 10, 2022 5:02 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Фев 06, 2007 7:44 pm
Мнения: 2786
Местоположение: Пловдив
Мнение Re: Спам темата на ike
И как човек може да се "отърве" от това следене, без да се отървава от телефона си?
В съседните теми казвате, че изключването на WIFi, BT и GPS-a са на апликейшън ниво, а не на системно. Ако правилно съм разбрал това означава, че ОС-а може да активира тези функции когато си поиска въпреки, че уж съм ги изключил ?!? Това вярно ли е наистина?

(Основно използвам телефон "с фенерче", а не умнофона, но там да кажем, че следенето е на ниво тел. оператор и мрежа от клетки, от което отърване няма.)


Вто Окт 11, 2022 8:10 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: Спам темата на ike
Ами телефон на който му се вади батерията, и колкото по-прост, толкова по-добре.


Вто Окт 11, 2022 8:39 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Фев 06, 2007 7:44 pm
Мнения: 2786
Местоположение: Пловдив
Мнение Re: Спам темата на ike
ToHu написа:
Ами телефон на който му се вади батерията, и колкото по-прост, толкова по-добре.


Това с ваденето на батерията е ясно, но така се лишавам от телефон, на който примерно децата могат да ми се обадят при спешна нужда.

По-скоро нещо за хакване на ОС-а на умнофон-а.
То от следенето на оператора през клетките - отърване няма, но поне да се отървем от това през интернет и после от спам рекламите ...


Вто Окт 11, 2022 8:46 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10573
Местоположение: София
Мнение Re: Спам темата на ike
emilvtc написа:
...Основно използвам телефон "с фенерче", а не умнофона, но там да кажем, че следенето е на ниво тел. оператор и мрежа от клетки, от което отърване няма.

И това не е точно така. На фенерчетата също не им е чиста работата. И аз имам такова и на моменти любезно ме подсеща че данните на телефона са изключени, и ми обяснява откъде и как мога да ги включа. :D
Е, поне когато данните са изключени наистина са изключени. Поне според информацията от оператора.

Пътят е само един - телефона в продавалника. Същото важи и за всичко което е смарт и с андроид. Тогава пък ще те засичат през устройствата на околните... :mrgreen:


Вто Окт 11, 2022 9:58 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Окт 11, 2011 10:53 pm
Мнения: 4174
Местоположение: Brussels / Пловдив
Мнение Re: Спам темата на ike
Ами да носиш навсякъде със себе си микрофон, камера закачени към радио предавател с достатъчно мощна батерия да работи няколко часа/дни и отгоре на всичко да не разбираш и да нямаш контрол върху управлението им надявайки се само на честната дума и почтенноста на този от когото си го купил ... хм ...и да си мислиш, че никой не гледа и слуша ...

_________________
Мразя да мразя ...


Вто Окт 11, 2022 10:42 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пет Фев 04, 2005 8:59 pm
Мнения: 6019
Местоположение: София
Мнение Re: Спам темата на ike
nik написа:
Войната не е от сега, аз поне каквото помня прослеждам събития от повече от 20 години назад ритане по кокалчетата и мръсни номера, ту русия, ту китай, ту някоя друга държава "санкционират" с някакъв измислен предтекст, ей сега пак китай задъвкаха, много били напреднали с чиповете дай да ги санкционираме... ами нали им забранихте да ползват американски технологии, съвсем логично беше да се очаква че ще си произвеждат сами за в бъдеще... това спъване на развитието не е спирало, просто сега бие много на очи, незнам защо, не вярвам да съм поумнял чак толкова, по скоро политиците изглупяха чак толкова че освен че вършат малоумни глупости и пропагандата им малоумна и не хваща дикиш вече

Подобни саботажи като спъване на цели държави, като измислени санкции, терористични актове, а сега и газовите тръби, всичко това американците го правят постоянно, и това че никой до сега не им е отговарял подобаващо не означава че подобни актове не са повод за война, за много по малко са започвали войни

И аз така много мразя американците. Ето например в вчера ще лягам да спя и както винаги проверявам под леглото - гледам там се хили един американец. Питам го: "Какво правиш тук?" Той си мълчи уж не ме разбира. Сипах му в една купичка прясно мляко и му нарязах малко кренвирши да не седи гладно и жадно гадинчето. На сутринта видях че като всеки американец и този ми се е изпитал в обувките. Ти се грижиш за него, а той само пропаганда, санкции и пикане в обувките знае.

_________________
Warriors of the Night, ASSEMBLER!!!


Сря Окт 12, 2022 12:03 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пет Фев 04, 2005 8:59 pm
Мнения: 6019
Местоположение: София
Мнение Re: Спам темата на ike
nik написа:
всички сме чували лафа че е много важно да си светиш с последен модел ай фон докато ходиш до външния кенеф
и тази година няма да е по различно, зомбираните все още вярват на западната пропаганда и други приказни герои и са спокойни че всичко е наред

Всъщност и в Украйна и в България хората си серат по домовете.
Само в "Самая Могачая" хората серат в тайгата, бранейки се от вълци и бели мечки.

_________________
Warriors of the Night, ASSEMBLER!!!


Чет Окт 13, 2022 7:58 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пет Фев 04, 2005 8:59 pm
Мнения: 6019
Местоположение: София
Мнение Re: Спам темата на ike
nik написа:
верно че в сф е 1/3 от населението на БГ ама все пак, останалите 2/3 и те са хора, разходете се малко из милата родина, да ги видите и те как живеят, малки градчета опустели, отдавна затворени училища, библиотеки, магазини и всичко присъщо за един град, селата около тях вече са недостъпни, било заради погълнати пътища от капинаци, или направо поникнали дървета през асфалта, щото нали много коли минават та чак задръствания правят, и там бабите дето са останали само 85 инчови плазми гледат, нито инч по-малко

И аз това се чудя. Защо младите се натискат да са някакво малко шефче, дето по цял ден само препраща мейлове за 6-8 ооо лева на месец в Софията, като може да става в 4 часа сутринта да дои кравите, да ги пасе, да ги води на ветеринар, да пренася бали със сено и след това до 23 вечерта да рине лайна в някое забутано село в Родопите?

_________________
Warriors of the Night, ASSEMBLER!!!


Чет Окт 13, 2022 9:25 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Авг 31, 2005 12:57 pm
Мнения: 1040
Мнение Re: Спам темата на ike
ike написа:
И аз това се чудя. Защо младите се натискат да са някакво малко шефче, дето по цял ден само препраща мейлове за 6-8 ооо лева на месец в Софията, като може да става в 4 часа сутринта да дои кравите, да ги пасе, да ги води на ветеринар, да пренася бали със сено и след това до 23 вечерта да рине лайна в някое забутано село в Родопите?


То и аз си задавам същия въпрос - в англия уеб програмистче 6-8к паунда на месец, живее в забутано село, ако не е нетфликса кино и културен живот нула. Пътува по 2 часа на ден, жената не работи, разходите му в пъти по-големи от бг пък стои там само за 2 пъти по-висока заплата?


Пет Окт 14, 2022 10:56 am
Профил WWW
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 293 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 16, 17, 18, 19, 20  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 19 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни