Отговори на тема  [ 98 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Следваща
USB logic analyser/osciloscope 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Фев 06, 2007 7:44 pm
Мнения: 2786
Местоположение: Пловдив
Мнение Re: USB logic analyser/osciloscope
itso.t написа:
А какво имаш предвид под направа на клонинг? Имал си платка с CY7C68013 и си програмирал в еепрома VID и PID за USB?

Може и така да се каже. Процесора няма РОМ/флаш и програмата му се зарежда от драйвера през USB
от PC-то. Можеш да погледнеш какво бях направил в тази тема във форума ни.

emilvtc написа:
...от години използвам SaleAE Pro 16.

Аз още се мъча с Dslogic +. Върши някаква работа, но има какво да се желае. Малко му е буферчето, нисък семпълрейт при 16 канала. Кьорава работа. Добре де, полу кьорава... :mrgreen:[/quote]

SaleAE Pro 16 е с USB3 и поддържа досте големи буфери. Записвал съм радиокомуникационни 16 канални логове по 20 минути със семпълрейт 4MSPS.
Всеки един от каналите му може да се използва и като аналогов вход.
Минах преди време на него заради повечето канали спрямо USBee-AX, който имаше 8 цифрови и 1 аналогов с мултиплексор отпред, за да постигне 2 аналогови входа.


Вто Мар 28, 2023 8:13 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10574
Местоположение: София
Мнение Re: USB logic analyser/osciloscope
Благодаря за информацията. Утре ще го разуча.


Вто Мар 28, 2023 9:45 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10574
Местоположение: София
Мнение Re: USB logic analyser/osciloscope
Странен е тоя проект. След като са се появили клонинги на USBee авторите му са махнали старата версия на софтуера, явно са променили VID и PID на новите версии на хардуера и са пуснали нов софтуер който не работи с клонингите.
Рашките от темата в казус.ру използват някаква ранна бета версия на Саеале.

Прегледах новата версия на софтуера. Много е войнствен. Кликна на някой бутон, той се разлюти и гръмне. Дръпна някой слайдер, пак се разлюти че му се било препълнило нещо, и пак гръмне... :D


Чет Мар 30, 2023 9:31 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Фев 13, 2013 2:35 pm
Мнения: 1748
Мнение Re: USB logic analyser/osciloscope
Ползвах едни опенсорснати и си вадеха на китайчето пълните възможности


Пет Мар 31, 2023 8:37 am
Профил WWW
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Фев 06, 2007 7:44 pm
Мнения: 2786
Местоположение: Пловдив
Мнение Re: USB logic analyser/osciloscope
bobihot написа:
Ползвах едни опенсорснати и си вадеха на китайчето пълните възможности

Можеш ли да дадеш линк към проекта ?

(На времето имаше версия за Линукс, но в нея още не беше интегриран аналогивия канал)


Пет Мар 31, 2023 10:44 am
Профил
Ранг: Почетен член
Ранг: Почетен член
Аватар

Регистриран на: Съб Сеп 03, 2005 10:31 am
Мнения: 746
Местоположение: Пловдив
Мнение Re: USB logic analyser/osciloscope
emilvtc написа:
bobihot написа:
Ползвах едни опенсорснати и си вадеха на китайчето пълните възможности

Можеш ли да дадеш линк към проекта ?

(На времето имаше версия за Линукс, но в нея още не беше интегриран аналогивия канал)


SigRok не го ли поддържа ?

_________________
"I really do like SOLDERING as my programming language." Bob Pease


Пет Мар 31, 2023 4:46 pm
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Фев 06, 2007 7:44 pm
Мнения: 2786
Местоположение: Пловдив
Мнение Re: USB logic analyser/osciloscope
Да, май това беше. 10x.
https://sigrok.org/wiki/Noname_LHT00SU1


Пет Мар 31, 2023 8:01 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10574
Местоположение: София
Мнение Re: USB logic analyser/osciloscope
itso.t написа:
Не е лоша джаджата, но и липсва една полезна функционалност - плеър на записания стрийм.
Някой използва ли подобен дивайс - logic pattern generator?

Да довърша тематиката. Проблемът е решен с Digital Discovery на Digilent.
Прилична джаджа. Малък и е буфера, но засега върши работа. С малко префасониране на данните може "плейва" записаните с DsLogic.

Бях се огледал към някакви възрастни Аджиленти и Тектроникси, но като се има предвид преклонната им възраст и евентуалната нужда от освежаване или ремонт, и се отказах. Засега... :lol:


Вто Май 02, 2023 5:54 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пон Юни 05, 2006 12:48 pm
Мнения: 4393
Местоположение: където небето среща земята, ракията е Jameson, а бирата Guinness
Мнение Re: USB logic analyser/osciloscope
https://digilent.com/shop/analog-discovery-3/

Прясно-прясно :)

_________________
... ако трети ден не ти се работи... това означава, че е сряда !


Чет Юни 15, 2023 10:51 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Окт 11, 2011 10:53 pm
Мнения: 4174
Местоположение: Brussels / Пловдив
Мнение Re: USB logic analyser/osciloscope
MYXATA написа:
https://digilent.com/shop/analog-discovery-3/

Прясно-прясно :)

Заглеждам ги дижилент напоследък ама се чудех дали про-то им няма да е по подходящо?

https://digilent.com/shop/analog-discov ... lloscopes/

Да не говорим, че за тези пари може да се вземе и ригол 5000 (според конфигурацията де, ама той се хаква до макс):

https://www.amazon.de/-/en/MSO5354-4-Ch ... 08VDXT4TM/

_________________
Мразя да мразя ...


Чет Юни 15, 2023 2:35 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: USB logic analyser/osciloscope
Ама те са доста различни неща. Ригола наистина изглежда интересен за тия пари, те вече се понаучиха та предполагам няма да има някакви изненади. Проблема там аз го виждам в малкия буфер за логическия. С дигилент Прото пък имаш 14 бита, това е хубаво, но това е за бавни сигнали, ако искаш да видиш нещо на 30-40 Mhz ще е зор със 100 MSPS. В същото време гледам че и там буфера на логическия е малък, не знам дали може да праща всичко към рс-то и там да се пише. Та в това отношение май по-малките им са по-добре чисто като логически. Последните седмици усилено ползвам салето и това че може да прави дълги записи се оказва много полезно в конкретният случай. Та като говорим за анализатор, това ми се струва важно.


Чет Юни 15, 2023 2:57 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Окт 11, 2011 10:53 pm
Мнения: 4174
Местоположение: Brussels / Пловдив
Мнение Re: USB logic analyser/osciloscope
Абе те и на Салеаето му вкараха да може да следи бавни аналогови сигнали, а и то е в същия бюджет ... аналог 3 ми хареса, че е хем малък, хем може да прави криво ляво какво ли не - че и захранване да го играе за по непретенциозни устройства т.е. като за програмист би било удобно. Ама то вече идва време да мигрирам към топлите страни и сигурно ще остане за есента - не ми се рискува да се замота доставката и да не успея да го взема с мен.

_________________
Мразя да мразя ...


Чет Юни 15, 2023 3:34 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10574
Местоположение: София
Мнение Re: USB logic analyser/osciloscope
ToHu написа:
...Последните седмици усилено ползвам салето и това че може да прави дълги записи се оказва много полезно в конкретният случай. Та като говорим за анализатор, това ми се струва важно.

Уточни кой модел използваш, че последните ревизии са доста памет, два гигабита по спомен, и могат да запишат дълга поредица.
Тия които накупихме навремето са с доста по-скромни възможности.
Не че и те не вършат работа, ама мечо Пух...


Чет Юни 15, 2023 3:39 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: USB logic analyser/osciloscope
Въпроса е позволява ли директно да пишеш логическия на компа, па било и на по-нисък рейт. 125 MSPS за логическия са ни риба ни рак, бавно за бързи шини, излишно бързо за бавни. Ако заради тоя рейт са махнали възможността да пишеш на компа кофти. Бавните аналогови имат смисъла си, то си става логер, може да гледаш какво се случва в дълъг период, но цената на тия салета е станала ненормална.
Моето е от първите, 8 цифрови входа, рядко го използвам, ама ей сега го разпорих, логва spi. За истински логически със всички екстри имам HP, верно че огромно ама работи, но и то е сравнително бавно за модерните бусове, но то и не ми се налага.
Едит.
Ицо, от старите, почти първите, 24 Ms, 8 канала, е не е най-първоро им, но старо поне 10-12 години по спомен със сайпрес вътре. Последно писах на по 3 часа парчета, и то най-вече за да се отварят по лесно после, иначе записвах по 7+8 часа.


Чет Юни 15, 2023 4:02 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Окт 11, 2011 10:53 pm
Мнения: 4174
Местоположение: Brussels / Пловдив
Мнение Re: USB logic analyser/osciloscope
ToHu написа:
Въпроса е позволява ли директно да пишеш логическия на компа, па било и на по-нисък рейт. 125 MSPS за логическия са ни риба ни рак, бавно за бързи шини, излишно бързо за бавни. Ако заради тоя рейт са махнали възможността да пишеш на компа кофти. Бавните аналогови имат смисъла си, то си става логер, може да гледаш какво се случва в дълъг период, но цената на тия салета е станала ненормална.
Моето е от първите, 8 цифрови входа, рядко го използвам, ама ей сега го разпорих, логва spi. За истински логически със всички екстри имам HP, верно че огромно ама работи, но и то е сравнително бавно за модерните бусове, но то и не ми се налага.
Едит.
Ицо, от старите, почти първите, 24 Ms, 8 канала, е не е най-първоро им, но старо поне 10-12 години по спомен със сайпрес вътре. Последно писах на по 3 часа парчета, и то най-вече за да се отварят по лесно после, иначе записвах по 7+8 часа.

Пълно е с жълти ментета аналози на този модел за по яма и $10 ... последната им генерация верно е луди пари. Но от друга страна уж теоретично може да имаш 16 аналогови входа. Само, че общия семплрейт се споделя от всички входове по равно т.е. или имаш един що годо бърз аналогов вход (все пак не чак толкова бърз де ама не е като да не върши работа) или имаш 16, 16 пъти още по бавни аналогови входа ... та не знам и аз. Иначе гледам, че го има в Амазоня и доставката му е за 2 дни. Ама като пари излиза почти като 350 МХц 4+16 входов Ригол. Ама пък влиза в джоба. Абе ще се поослушам още малко и ще видя и някое друго ревю по темата. То е ясно, че няма как да се размине хем евтино хем читаво.

_________________
Мразя да мразя ...


Чет Юни 15, 2023 4:38 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 98 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 19 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни