Отговори на тема  [ 98 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Следваща
USB logic analyser/osciloscope 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Фев 26, 2006 5:52 pm
Мнения: 10368
Местоположение: Добрич
Мнение USB logic analyser/osciloscope
Трябва да взема нещо такова за хора с малко опит да се учат и бъзикат. Демек добре е входовете да издържат поне 20-30V, че иначе много бързо ще му видят сметката. Сондите също ако са малко по-издържливи/качествени ще е екстра.
Тия евтините клонинги на USBee, Саеле мисля че май не отговарят на тия условия. Гледам има разни Hantek по 70-80$ хем са с осцилоскоп. По принцип осцилоскопа не е задължителен, аз съм им дал един, но той е с кинескоп, а те искат да го ползват и за коли, та не е удобен.
DSLogic гледам имат кит комбо за 270$ дето даже и аз бих могъл да ползвам, ама се чудя дали да давам толкоз пари...

Други да препоръчате?


Съб Фев 03, 2018 12:56 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Фев 26, 2006 5:52 pm
Мнения: 10368
Местоположение: Добрич
Мнение Re: USB logic analyser/osciloscope
някой пробвал ли е sigrok.org ?


Пон Фев 05, 2018 9:09 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Юли 11, 2007 9:16 am
Мнения: 1705
Мнение Re: USB logic analyser/osciloscope
Скоро си играх с него. За убунту 16.04 се наложи да си го компилирам сам, за да достигна до последната налична версия (има разлики). Като цяло съм много позитивно настроен към него. Поддържа внушително количество хардуер. Декодира страшно много протоколи. Възможно е да стекваш протокол към проткол..


Пон Фев 05, 2018 9:49 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Фев 26, 2006 5:52 pm
Мнения: 10368
Местоположение: Добрич
Мнение Re: USB logic analyser/osciloscope
Абе изглежда ми доста интересно... Добре е замислено и ако продължат да го развиват наистина може да стане трепач. Струва си сякаш да избера съвместимо желязо, даже ме изкушават за нещо с по-добри параметри... За съжаление това което поддържат са по-стари и по-скъпи модели. Ако ще давам 200-300$ искам да е за нещо по-съвременно, примерно нещо с Zynq, а не с ПИК ;-)


Пон Фев 05, 2018 10:19 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пон Мар 13, 2006 12:59 pm
Мнения: 3855
Местоположение: Габрово
Мнение Re: USB logic analyser/osciloscope
Най-достъпното сигурно ще е 10 доларов сайпрес и да му сложиш някакви защите на линиите отпред?


Пон Фев 05, 2018 3:00 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Фев 26, 2006 5:52 pm
Мнения: 10368
Местоположение: Добрич
Мнение Re: USB logic analyser/osciloscope
E ти има малко по-скъпи китайчета дето уж са със защити... Доколко са защити е друга бира ;-)
Иначе гледах доста варианти, с аналогови входове, без аналогови, с компресии, без компресии, с фпга, с asic... Много са, може би трябваше да направя списък. Покрай sigrok-a почнах да гледам и по-скъпи, смисъл нещо дето и аз бих могъл да ползвам. Значи най-евтините и сравнително читави анализаторчета са около 40-50$. Това обаче е без компресия и сравнително бавно, демек до към 10-20MHz сигнали.
Сериозните анализаторчета почват от около 100$ но са без поддръжка от sigrok. Пак за около 100$ има и миксед сигнал, но без особено добри параметри и пак без поддръжка. Общо взето в диапазона 100-200$ има с доста добри параметри, но от жълти или неизвестни доставчици и неясно колко добър софтуер. И като няма поддръжка от sigrok и нещо се въздържам...
Маркови с добри параметри почват от 200$. Примерно Digital Discovery е с 8 канала на 800MS/s или 32 канала на 200MS/s. Analog Discovery-то пък е около 270-280$ и има 10-20MHz двуканален скоп, плюс 16 канален 100MS/s анализатор. Може би това е най-добрата оферта като цена/възможности.


Пон Фев 05, 2018 7:28 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пон Мар 13, 2006 12:59 pm
Мнения: 3855
Местоположение: Габрово
Мнение Re: USB logic analyser/osciloscope
Аз в "актива" си имам едно изгорено сайпреско и то не беше по ниво на входовете, а поради разлика в масите на пц-то и таргета. Защита срещу това "няма открита" :) , или поне не друга освен галванично отделяне. А това на high speed е мишън импосибъл. Та отиваме на етернет значи.


Пон Фев 05, 2018 8:20 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 22, 2004 10:24 pm
Мнения: 1923
Местоположение: Габрово
Мнение Re: USB logic analyser/osciloscope
viewforum.php?f=13
Или
http://www.dreamsourcelab.com/dslogic.html

Като съм пробвал само второто. Добре работи. :)
Защитите все още не съм пробвал, но го отварях изглежда добре направено.


Пон Фев 05, 2018 8:37 pm
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Юли 11, 2007 9:16 am
Мнения: 1705
Мнение Re: USB logic analyser/osciloscope
gicho написа:
Аз в "актива" си имам едно изгорено сайпреско и то не беше по ниво на входовете, а поради разлика в масите на пц-то и таргета. Защита срещу това "няма открита" :) , или поне не друга освен галванично отделяне. А това на high speed е мишън импосибъл. Та отиваме на етернет значи.

Ето ти един вариант :).
За малките анализаторчета от сорта на клонинг на Салеае 8 - може да си изолираш направо входовете един по един - има достатъчно цифрови изолатори до към 150мбпс, та все нещо би могло да се нагоди.


Пон Фев 05, 2018 8:51 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Нед Ное 21, 2004 10:31 pm
Мнения: 9645
Мнение Re: USB logic analyser/osciloscope
гледам, че поддържа общуване с външни нормални уреди по GPIB.
някаква идея как става? дали иска чудовищните библиотеки на NI за VISA и приятели, или просто им реди тъпи команди?


Пон Фев 05, 2018 9:08 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Юли 11, 2007 9:16 am
Мнения: 1705
Мнение Re: USB logic analyser/osciloscope
ДедоБоре написа:
гледам, че поддържа общуване с външни нормални уреди по GPIB.
някаква идея как става? дали иска чудовищните библиотеки на NI за VISA и приятели, или просто им реди тъпи команди?

По спомен - май използва libgpib.


Пон Фев 05, 2018 9:21 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Фев 26, 2006 5:52 pm
Мнения: 10368
Местоположение: Добрич
Мнение Re: USB logic analyser/osciloscope
Tisho написа:
Като съм пробвал само второто. Добре работи. :)


С каква памет е твоето?
В ебей има dslogic за 70$ и dslogic plus за около 115$. Уж разликата е в паметта като за евтиното я дават 256К, което предполагам е вътрешната памет на фпга-то, за другото е 32MB. Aма много голяма разлика в цената като за един SDRAM чип. Освен това параметрите са еднакви, което да кажем е подвеждаща реклама.
На сайта на оригиналите пък версиите са нормална и PRO като и двете са с еднакви параметри, само дето в продажба е само PRO-то...
На сайта на sigrok пък пише че не правят разлика между PRO и нормална версия.
С приставка за осцилоскоп отива на 180$ (с неясно коя версия)... оригинално е 280$ колкото аналог дисковерито и не си струва. То даже на 180$ пак не си струва (дисковерито е с много повече неща).

Иначе с изолоция има разни bitscope, ама тя изолацията е ясна - сложили са собствено захранване и са развързали сайпресчето. И това на цена около 300$ някак си не ме изкушават въобще ;-)


Вто Фев 06, 2018 11:36 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Окт 11, 2011 10:53 pm
Мнения: 4194
Местоположение: Brussels / Пловдив
Мнение Re: USB logic analyser/osciloscope
https://www.cnx-software.com/2018/02/05 ... 50-review/

_________________
Мразя да мразя ...


Вто Фев 06, 2018 1:55 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Фев 13, 2013 2:35 pm
Мнения: 1748
Мнение Re: USB logic analyser/osciloscope
Погледни го и това за справка. Ползвахме по-стара версия

PoScope Mega50 bundle

Изображение

https://www.poscope.com/product/poscope-mega50-bundle/


Вто Фев 06, 2018 4:01 pm
Профил WWW
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Фев 26, 2006 5:52 pm
Мнения: 10368
Местоположение: Добрич
Мнение Re: USB logic analyser/osciloscope
bobihot написа:
PoScope Mega50 bundle


Много измислено изглежда бре ;-) Уж са словенци, ама спецификациите сякаш са писани от китайци. Е тва е за същите пари и поне има спецификация и доставка от Комет...


Вто Фев 06, 2018 4:37 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 98 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 13 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни