Отговори на тема  [ 2495 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 160, 161, 162, 163, 164, 165, 166, 167  Следваща
Коли 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пет Юни 03, 2005 8:39 pm
Мнения: 1954
Мнение Re: Коли
Айде на фордовете - https://tech.slashdot.org/story/23/02/2 ... s-payments

_________________
Определянето стойността на дадена величина се нарича ИЗМЕРВАНЕ!


Вто Фев 28, 2023 8:13 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 16, 2006 8:42 am
Мнения: 10892
Местоположение: Гьотеборг
Мнение Re: Коли
Замислям се за някакъв бус, подобно на кемпер - ама не съвсем. Предимно за дълги разходки и екскурзии. Примерно 8-10 места.
Заглеждам се в едни динозаври - Шевролет Експрес, 3.8-5.8... май няма подобни като обем, комфорт и двигатели
при Волксваген и сие? Електричките засега отпадат, хибриди... не се сещам да има лесно достъпни.


Пон Апр 10, 2023 4:00 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: Коли
Ами според мен при микробусите е точно обратното, американците нямат почти нищо, тояшевролет и един GM май са единственото в този клас. Имаш пгромен избор от европейски, Мерцедес, VW, Ford, Renault ..като мерцедес май имат най-широката гама пътнически.


Пон Апр 10, 2023 4:35 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Юли 26, 2006 11:15 am
Мнения: 1244
Местоположение: Phoenix AZ
Мнение Re: Коли
Grubi написа:
Замислям се за някакъв бус, подобно на кемпер - ама не съвсем. Предимно за дълги разходки и екскурзии. Примерно 8-10 места.
Заглеждам се в едни динозаври - Шевролет Експрес, 3.8-5.8... май няма подобни като обем, комфорт и двигатели
при Волксваген и сие? Електричките засега отпадат, хибриди... не се сещам да има лесно достъпни.



Дирекно те съветвам- видиш ли американска кола - бягаи надалеч.
Казвам ти го като човек видял какво е в кухнята на Краислер и на ГМ.... Верно в последно време някои неща ги поуправиха но все още са далече от японците или еврпоеиците.
Книга мога да напиша....ама марода не вярва.


Пон Апр 10, 2023 6:28 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Яну 25, 2012 8:14 am
Мнения: 4579
Местоположение: Новата земя на племето Мутум'ба
Мнение Re: Коли
HSB написа:
Книга мога да напиша....ама марода не вярва.


Остави книгата ама кажи поне с няколко изречения какво си видял, че на мен ми стана любопитно

_________________
'просто' е технически синоним на 'красиво'


Пон Апр 10, 2023 7:21 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: Коли
Ами какво, като навсякъде другаде :) Ако трябва да сме откровени, нещата тук обаче взеха малко да се пооправят, дори имат модели които хич не са толкова лоши, за разлика от това нещата в Европа тотално се засират, и май колкото по-скъпа колата, толкова по-засрани, с риск да засегна Ицо на любима марка, ама Мерцедес напоследък май е лидер в омазването, естествено BWM прави всичко възможно да не загуби лидерското място , а Ауди както винаги се бори да е в тройката :) Сега да уточня, със цялата пропадия, и трите марки са далеч по-добре от повечето други, особено американските, но май скоро ще се срещнат нейде по средата.
Май японските все така са победители от гледна точка стабилно качество, не казвам върха, но сравнително високо и стабилно, но и там вече има доста изключения в зависимост от това кой е индианеца асемблирал каруцата.


Пон Апр 10, 2023 7:56 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10574
Местоположение: София
Мнение Re: Коли
Бъркаш ме с някого. Аз нямам любима марка. Това включва и автомобилите които ползвам текущо. :D
Има автомобили които ми харесват към момента на покупка, и такива от които съм доволен / недоволен по време на експлоатацията. И толкова.
Ако някога открия идеалния автомобил може да се залюбим с някой производител. Но това едва ли ще се случи...

А моите впечатления от японските автомобили се вместват в една дума: евтино.
Циганят се за такива дреболии, че чак дразнят.


Пон Апр 10, 2023 8:12 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 16, 2006 8:42 am
Мнения: 10892
Местоположение: Гьотеборг
Мнение Re: Коли
Искам голямо, мощно и трудно развалящо се.
Не ща екстри. Не ми пука дали харчи в повече, може да е бензин, може и дизел. Може и хибрид, но сигурно ще е скъпо.


Пон Апр 10, 2023 8:52 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: Коли
Ами много относително според мен. Директно давам пример, по нова година сменяхме колата на голямата щерка. Старата и беше някакво CRV, нищо претенциозно но не беше и ужасно зле. Новата решихме да е вече нещо малко по-направено и минах и гледах всичко което се сетих, дори и BMW гледах въпреки че са ми много анти. Ами първото нещо което установих, Ауди, Мерцедес и сие които са в по-нисък ценови клас са ужасни. Пробвах някакво Q5 ама то няма нищо общо с това което имаме в БГ, усещането е като в тико, вярно беше едно от най-евтините, ама толкова недодялано няма на къде. Горе долу същото и с BMW. Мерцедесче някакво малко, но пък то беше доста по-малко като размер, беше горе долу направено, не видях толкова ужасен мерцедес колкото BMW и Audi. Обаче изобщо не може да се сравнят нито като финиш нито като опции с Лексус, Акюра или Инфинити в сходен ценови диапазон. Примерно Q-то излизаше около $900 на месец и беше меко казано долнопробно направено, Мерцедеса се доближаваше като качество, но пак за около $900 и то доста по-малък като размер. Взехме и Акюра, въпреки, че лично аз харесах повече инфинитито, цената не помня точно но около $700, като опции почти всичко възможно, и като интериор изглежда като космически кораб сравнено с Аудито.
Та не знам, но аз от Японски коли съм доволен, от SUV-тата нищо не мога да си харесам затова сме с Q-то но вече разбирам защо струва 130 евра ... евтино такова е пълна боза. Сега за камионче се оглеждам, то стана две години де ама все е сега, цените се вдигнаха, сега са на път да паднат, та за там може и да е американско дръвче, но то голям избор няма, в размера който търся Японско няма, Тундрата се доближава ама не баш.


Пон Апр 10, 2023 9:13 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: Коли
Grubi написа:
Искам голямо, мощно и трудно развалящо се.
Не ща екстри. Не ми пука дали харчи в повече, може да е бензин, може и дизел. Може и хибрид, но сигурно ще е скъпо.

Ами те американските май не влизат в нито едно от изискванията. За големина не са големи, има доста по-големи мерцедеси и фордове, за развалянето изобщо са много далеч, за мощността ... да двигателите са големи, имат момент, но имат и неприятен разход, европейски дизел ще ти докара същия момент и мощност при 1/3 разход.


Пон Апр 10, 2023 9:15 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пет Апр 13, 2018 3:00 pm
Мнения: 1313
Местоположение: София
Мнение Re: Коли
https://vi.aliexpress.com/item/10050052 ... Z84u4rR5oD
С това ставаш нещо средно между робокоп и главния герой на "Скъпа, смалих децата!".
Ето и по опростен вариант:
https://vi.aliexpress.com/item/32863421 ... wak0W6WlXZ
Но ти ще се спретнеш нещо подобно, без да прибягваш до помощта на китайците от али-дядо.
П.С. Сбърках темата - този форум май няма триене.


Последна промяна al_at на Пон Апр 10, 2023 9:30 pm, променена общо 2 пъти



Пон Апр 10, 2023 9:24 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Окт 11, 2011 10:53 pm
Мнения: 4174
Местоположение: Brussels / Пловдив
Мнение Re: Коли
Grubi написа:
Замислям се за някакъв бус, подобно на кемпер - ама не съвсем. Предимно за дълги разходки и екскурзии. Примерно 8-10 места.
Заглеждам се в едни динозаври - Шевролет Експрес, 3.8-5.8... май няма подобни като обем, комфорт и двигатели
при Волксваген и сие? Електричките засега отпадат, хибриди... не се сещам да има лесно достъпни.

Е, че как да няма .. баш фолксваген има няколко модела точно за туризъм - каравел например. Мерцедес също имат - виано или там както се казваше. При останалите марки също има. Май само за БВМ не се сещам да са на тоя пазар. Всеки бус за превоз на пътници ще свърши работа. Отделно има разни фирми които могат да ти го доокомплектуват и да си стане на къща на колела - бус, рейс, камион - само пари да имаш ...

_________________
Мразя да мразя ...


Пон Апр 10, 2023 9:25 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: Коли
Тука в САЩ са популярни в някои щати, и основно това което се преработва са мерцедеси и фолсвагени, но се преработват като малки кемпери, преди година или две гледах един такъв, един фотограф си го беше оборудвал за да може да си спи в него когато пътува по фотосесии. Но това си е мини кемперче, а доколкото разбирам ти искаш да возиш хора, не да спиш в него .


Вто Апр 11, 2023 12:31 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Нед Ное 21, 2004 10:31 pm
Мнения: 9635
Мнение Re: Коли
вито е с една странична врата.
вианото може да е с две, салона да мимикрира - единия ред седалки се обръща и се слага масичка между тях. багажното отделение е достатъчно за мама, тати и 2-3 големи деца. за бебета (с колички, легла, памперси) може и да не стигне, но винаги може да се сложи 'ковчег' на покрива.

седалките са относително гъзоприятни. май имаше опция предна дясна седалка да може да се върти назад в движение. но за пренареждане на задните седалки си трябват двама яки мъжаги без проблеми в кръста. или мини-повдигача на Тони 8)

като желязо са относително безгрижни до към 250К километра. после се почва 'пипни ме тук, пипни ме там' и всяко 'пипане' е поне хилядарка.
яде ауспуси като сигане - банички. при това от 'неръждавейка'. която кой знае защо ръждясва...

не знам какво е текущото положение с еко-тра-ла-ла, но с моята каруца не мога да влизам в баш центровете на доста 'зеленясали' афропейски градове.


Вто Апр 11, 2023 6:36 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Нед Ное 21, 2004 10:31 pm
Мнения: 9635
Мнение Re: Коли
al_at написа:
П.С. Сбърках темата - този форум май няма триене.

има, сложи си очилата 8O

edit -> и чафка
Прикачени файлове:
delete.PNG
delete.PNG [ 7.98 KiB | Прегледано 2236 пъти ]


Вто Апр 11, 2023 6:59 am
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 2495 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 160, 161, 162, 163, 164, 165, 166, 167  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 21 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни