Отговори на тема  [ 64 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща
Медицински анализатори 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 16, 2006 8:42 am
Мнения: 10892
Местоположение: Гьотеборг
Мнение Re: Медицински анализатори
не забравйте катерача за колоноскопия, и гмуркача за язвите.

Майтапа настрана - хапче с камера или камери има отдавна, но обикновенно диагностичните уреди нямат собствено придвижване вътре в тялото - трябва да ги бутат или вадят извън тялото. това ще е следващата стъпка.

ТоНи - значи викаш докторска станция от щама Андромеда ;-) Нищо ново...


Вто Яну 10, 2023 4:01 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: Медицински анализатори
Ни нам, и не искам да знам, платиха си каквото искат това да го правят.


Вто Яну 10, 2023 10:14 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 16, 2006 8:42 am
Мнения: 10892
Местоположение: Гьотеборг
Мнение Re: Медицински анализатори
Четох на малкия Андромедата - и му показвам картинката - позиция на тялото върху стола на тестеra,
и звездичка която трябва да угасне ако всяка част на тялото си е на мястото.
Такъв роботизиран медицински тестер с възможност за проби и дори инжекции винаги ме е впечатлявал,
и съм искал да направя нещо подобно за места където достъпа на лекари е много ограничен или дори невъзможен.


Сря Яну 11, 2023 1:49 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: Медицински анализатори
На тия места местният шаман се справя доста добре и без такъв анализатор :)


Сря Яну 11, 2023 7:49 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пон Юни 05, 2006 12:48 pm
Мнения: 4393
Местоположение: където небето среща земята, ракията е Jameson, а бирата Guinness
Мнение Re: Медицински анализатори
ToHu написа:
На тия места местният шаман се справя доста добре и без такъв анализатор :)

Окадин те , оттук оттам, плюне ти в устата, и синготов.
Е трябва да му платиш с някоя кокошка щото не е по здравна каса :)

_________________
... ако трети ден не ти се работи... това означава, че е сряда !


Сря Яну 11, 2023 10:25 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 16, 2006 8:42 am
Мнения: 10892
Местоположение: Гьотеборг
Мнение Re: Медицински анализатори
Взеха и шаманите да изчезват....Като са трима човека в селото...кой?


Чет Яну 12, 2023 3:25 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Дек 14, 2004 12:31 pm
Мнения: 3284
Мнение Re: Медицински анализатори
Обратно на въпроса за бюджета за разработката на подобен теле-кит:

А. Дигитален отоскоп с камера, IR термометър и клетъчен модем
Б. Дигитален стетоскоп с клетъчен модем

Някой може ли да коментира грубата сметка [евро]?

1. 50к за разработка на кутиите
2. 25к за разработка на PCB платките
3. 50к за части и сглобка на мини серия от 250 бройки
4. 150к за всевъзможни сертификации
4. 250к за разработка на хардуера, вкл. комуникационната част
5. 250к за разработка на приложението, вкл. протоколи за комуникации и подръжка в AWS
6. 250k за системно инженерство, архитектура и алгоритми

умножено по х2.5 за марджин стават близо EUR 2.5е6.


Пет Яну 13, 2023 1:18 am
Профил WWW
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: Медицински анализатори
50к за кутии са много, освен ако не включваш тулинг, с тулинга пък няма да стигнат най-вероятно.

25к за платки ми се виждат малко, схематика/PCB, на АМД V1000 базирана платформа в Тайван излиза около 20к долара, на imx.6 платле около 10k, това ми се струва ще е по-комплексно освен ако не залагаш на готови модули, примерно джесъни и подобни.
50к за 250 бр. ...малее ми нещо, но не е невъзможно, в този случай обаче изцяло къстъм бордове за да оптимизираш цена.
Тия по 250 са ми малко мътни, какво включва хардуера нещо ми се видят много.
250 за приложение също ми се видят много, но и много зависи какво е то.
Системното инженерство е друго, най-дебело ще са алгоритмите и развоя там, т.е. общо 3-те по 250 може и да се компенсират едно друго.
150 за сертификация, тук вече зависи каква, за ста Дарт ите неща е в повече, но ако включиш някакви медицински стандарти може и да не стига, ако иска клинични изпитания съвсем няма да стигнат.


Пет Яну 13, 2023 2:35 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Дек 14, 2004 12:31 pm
Мнения: 3284
Мнение Re: Медицински анализатори
1. 50k за кутии беше замислено да включва заготовката на двете матрици. Предполагам това се разбира под тулинг? Сега като се замисля може би ще е по-добра идея да се ограничим до 30-ина прототипа, които да синтнем на лазерен принтер. Става въпрос за сравнително малки обеми и тъй като имам достъп до такъв би трябвало да се се вместим в 10к, вкл. разходите по 3д дизайна. По-нататък, ако нещата потръгнат и бройките стигнат четирицифрено число, ще се мисли за масово производство
2. 25к за платките ги сметнах на базата на елементарен микроконтролер с аналогов фронт-енд. Алгоритмите ще се смятат в облака. Целта на устройствата е само да запишат и компресират сигнала, и да го пратят към кораба майка. Сега като преразгледах концепта ми се струва, че устройствата ще са три. Отоскоп с термометър, стетоскоп и базова станция. Устройствата ще записват сигнала в паметта, а клетъчния модем ще е в базовата станция. която ще служи и като зарядно. Като приключиш с измерванията поставяш у-вата върху станцията и тя прехвърля информацията към облака. Това ще ни позволи да намалим както размерите, така и BOM-a. Три платки по 10к = 30к в това перо.
3. Смятах го на базата на 200 евро за сет. Дори при малка серия трябва да е достатъчно. Най-скъпият компонент е клетъчния модем. При малка серия от 30 броя ще увелича на 10к
4. Сертификацията ми е много мътна тема и без консултант няма да минем. Уредът не е точно медицински и предполагам и със 100к ще минем
5. 6. 7. могат да се намалят на по 150к всяко. Това са стандартни DSP алгоритми, които могат да се доразработят със SciPy. Идеята е не да се улесни работата на лекаря с някаква сложна аналитика, а просто да се докара информацията до него.

Общо 600к. Ако намаля марджина на х2 стават EUR 1.2е6 или наполовина от първоначалната сметка. Това вече е по-човечно. 5000 бройки ще стигнат за да се избият NRE разходите и 10000 бройки за да си струва начинанието.


Пет Яну 13, 2023 4:16 pm
Профил WWW
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 16, 2006 8:42 am
Мнения: 10892
Местоположение: Гьотеборг
Мнение Re: Медицински анализатори
ако го пуснем в Kickstarter или подобните, мисля че ще утрепеш рибата - но FDA и профсъюзите лекарски ще ти разкажат играта
Ще ни трябва някой, който е работи с FDA или както се казва там.
другия вариант е да се направи в Индия и там да го сертифицираш, след което да почнеш да го развиваш за други държави. Или дори в Африка. Занзибар например - бедна държава с прекрасно време :) Стимулира мисленето, и те кара да си мързелив, което те прави ефективен.


Пет Яну 13, 2023 4:49 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Дек 14, 2004 12:31 pm
Мнения: 3284
Мнение Re: Медицински анализатори
Интересна гледна точка. Мислихме да е само за европейския пазар :)

Ако наистина се окаже изделие от клас IIa на ДИРЕКТИВА 93/42/ЕИО би трябвало сертификацията в една държава членка на ЕС да важи и във всички останали. В България кой сертифицира подобни у-ва?


Последна промяна HCL на Пет Яну 13, 2023 6:02 pm, променена общо 1 път



Пет Яну 13, 2023 5:51 pm
Профил WWW
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 16, 2006 8:42 am
Мнения: 10892
Местоположение: Гьотеборг
Мнение Re: Медицински анализатори
Може и Турция, Сърбия и т.н. че са по-близко до Европа. С Русия, Китай, Корея... някак си не е добре. ТоНи може да се погрижи за Мексико и Южна Америка. Куба може би е добър пазар, също / както и всички океански острови с по-нерестриктивни закони и добър климат :)


Пет Яну 13, 2023 5:59 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: Медицински анализатори
Най-сериознит проблеми ще са в Европа и САЩ, но това според мен са точно пазарите които най-малко се интересуват от подобно у-во. Това би имало смисъл в стрнаи където достъпа до лекар е трудно, а там ограничения почти няма. Центрлана южна амрики, африка, части от Азия ..
3Д принт дори и за малки бройки си има ограничения, зависи от размера на у-вото, но според мен кутия и подобни ще са ти най-малкият проблем, докарай го до там аз ще ти намеря евтино решение.
Аз бих се включил в такъв проект.


Пет Яну 13, 2023 6:20 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Дек 14, 2004 12:31 pm
Мнения: 3284
Мнение Re: Медицински анализатори
В Германия специално се заформя пазар. Здравната система изнемогва, няма персонал. Тази зима педиатричните отделения прехвърляха деца до съседните провинции понеже бяха над капацитет. Легла и оборудване има, персонал няма. 50% от леглата стоя празни, основно заради липса на мед сестри и гледачи.

Проектът е на педиатърката ни. Всичките и познати лекари, връщат деца понеже са претоварени. Тя гледа на продукта като възможност да следи състоянието на пациентите от растояние и да приоритизира, кой кога идва в кабинета.

В Германия има 10.000 педиатъра и 60.000 лични лекари. Държавните се грижат за около 1000 пациента на лекар, частните за около 500. Това по груби сметки. Ако достигне 1% от пазара ще е достатъчно.

По принцип е добре свързана. Ако намери инвеститор ще ви държа в течение.


Пет Яну 13, 2023 6:57 pm
Профил WWW
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 16, 2006 8:42 am
Мнения: 10892
Местоположение: Гьотеборг
Мнение Re: Медицински анализатори
Ами не е зле като идея - така се намалява и вирусното, и психическото натоварване на дете, старик, възрастен, на лекаря им и придружаващите лица. Ако щеш се хаби по-малко бензин, по-малко емисии и по-малко изминати километри/задръствания. Трябва да се намерят точните закони и правила обаче, които да регламентират използването на такива диагностични кутии или кабинети без персонал, и съоветно право или условие при което могат да бъдат отказани от пациент или лекар. Предполагам има някакви наченки в законите. Тук прегледите по телефона бяха станали много популярни, после станах някакви скандали.
Ябълки, Майкрософт, Амазон и Мъск уж отдавна ги дъвчат тия работи....


Пет Яну 13, 2023 7:13 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 64 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 28 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни