Отговори на тема  [ 9 мнения ] 
Работите ли директно с ТМЕ. 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Нед Окт 31, 2004 8:19 pm
Мнения: 4410
Местоположение: Stara Zagora
Мнение Работите ли директно с ТМЕ.
От две години прехвърлям някои от доставките на фирмата към ТМE. Обикновено си правя поръчката на сайта и правя запиване за оферта към някакъв Pietruszewski Jacek. И той ми изготвя оферта и така се организират нещата. Ама той се загубва понякога и си комуникирам тогава с Kawnik Elzbieta. Правим разни поръчки по 1000 -- 5000 евро. Но имам чувството че работя с неадекватни хора, не ми отговарят на половината въпроси за които им пиша, понякога получавам съвсем неадекватни отговори ...
За някои неща дават доста прилични цени и затова се занимавам. Но сега се случва че от 20 дни не мога да оформя поръчката и комуникацията е абсолютно неадекватна. И то се опитвам да направя що годе сериозна поръчка за около 7000 евро.
Някой да има впечатления?


Пон Фев 28, 2022 11:21 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Мар 22, 2006 2:25 am
Мнения: 6014
Мнение Re: Работите ли директно с ТМЕ.
Нямам контакт с ТМЕ но масово големите компании стават все по зле, къде от наемане на некадърен персонал къде от изнасяне на къстъмър сървиса в други държави, първо се увери че комуникираш с правилната държава а не шри ланка или бангладеш, после ако все още са така неадекватни поискай контакт с мениджър някакъв, за предпочитане телефон не имейли, ако и той е неадекватен сменяй компанията, много съм псувал, включително и са ме мамили умишлено, веднъж имах комуникация с един уж печен тип, докато не изпуснаха вътрешна комуникация от препратени имейли, и видях как инструктира персонала да ме лъжат за цени и услуги, понеже бях клиент дълги години и като благодарност, щото си мислеха че съм вързан там


Пон Фев 28, 2022 11:36 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Съб Юни 24, 2006 7:25 pm
Мнения: 2276
Мнение Re: Работите ли директно с ТМЕ.
Правил ли си конкурентно запитване към някой от нашите търговци? Например Комет-а. Със сигурност ще ти обърнат внимание.

_________________
Две плюс две е приблизително равно на четири. Факт!


Пон Фев 28, 2022 1:55 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Апр 20, 2005 11:02 am
Мнения: 8892
Местоположение: Разград
Мнение Re: Работите ли директно с ТМЕ.
Тази тенденция е от 2-3 години. Имам познат който имаше сериозни директни онлайн отстъпки към акаунта си - търговец - вече ги няма. Ако иска нещо по конкретно си говорят с Яцек. Хора - нямат. И за съжаление 1000-5000 евро вече не са им интересни клиенти. Аз лично си пазарувам директно без да им искам отстъпки. Единствено за моя акаунт не мога да поръчвам скъпи неща - примерно осцилоскоп за 3-4к.лв. - трябва да си пишем с тях.


Пон Фев 28, 2022 2:03 pm
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Нед Окт 31, 2004 8:19 pm
Мнения: 4410
Местоположение: Stara Zagora
Мнение Re: Работите ли директно с ТМЕ.
Аз с Комет си работя от много години директно. Но за нещата от TME винаги ми дават цените от сайта. Затова и оптимизирам BOM-a от TME, Комет и още някой.
Значи всече с нашия оборот не сме им интересни, ясно.


Пон Фев 28, 2022 3:19 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Апр 20, 2005 11:02 am
Мнения: 8892
Местоположение: Разград
Мнение Re: Работите ли директно с ТМЕ.
Ами той Анатоли искаше да смени фирмата, тъй като фирмата с която е регистриран и има отстъпки е ЕТ и е на баща му. Яцек в прав текст (на живо като е идвал са си говорили) му го е казал това нещо - с тези обороти не си ни интересен. Старата регистрация все още му дава директни отстъпки на някой неща и прави сложни маневри за да може да ползва отстъпките за дреболиите. На новата регистрация цените са като на всички останали, въпреки че знаят че е за един и същ човек. Като купува по едри работи си проси от Яцек да му прави отстъпки. Той на старата регистрация има и месец отложено плащане с 3500 евро кредитен лимит. Това също си е голяма благинка, щото не те чакат да ти видят плащането, ами веднага задействат поръчката. Ама и такива оферти вече правят само за обороти на 30-40 к. евро на месец.


Вто Мар 01, 2022 9:51 am
Профил ICQ
Ранг: Професионалист
Ранг: Професионалист

Регистриран на: Чет Авг 27, 2015 10:54 am
Мнения: 539
Мнение Re: Работите ли директно с ТМЕ.
Ние работим с тях от самото им начало. В началото доста се стараха. Даже техен представител посети фирмата ни 1-2 пъти тук в България. Но след като започнаха да стават големи обслужването стана ад. Явно попаднаха в капана на неконтрулеруемия бърз растеж.

_________________
www.ev-bg.com


Сря Мар 02, 2022 12:51 pm
Профил WWW
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Ное 30, 2004 11:44 pm
Мнения: 2811
Местоположение: София
Мнение Re: Работите ли директно с ТМЕ.
Nikola Kirov написа:
От две години прехвърлям някои от доставките на фирмата към ТМE. Обикновено си правя поръчката на сайта и правя запиване за оферта към някакъв Pietruszewski Jacek. И той ми изготвя оферта и така се организират нещата. Ама той се загубва понякога и си комуникирам тогава с Kawnik Elzbieta. Правим разни поръчки по 1000 -- 5000 евро. Но имам чувството че работя с неадекватни хора, не ми отговарят на половината въпроси за които им пиша, понякога получавам съвсем неадекватни отговори ...
За някои неща дават доста прилични цени и затова се занимавам. Но сега се случва че от 20 дни не мога да оформя поръчката и комуникацията е абсолютно неадекватна. И то се опитвам да направя що годе сериозна поръчка за около 7000 евро.
Някой да има впечатления?

TME се представя в България от Кет Компонентс ЕООД. Доставките са бързи и безплатни през нея.
Телефон за контакти: +359 2 860 3107, +359 899 881 250 Яна Колева
https://ketbg.com/

_________________
www.bsms.bg - SMS услуги за фирмите с модерно мислене.


Чет Мар 10, 2022 8:23 pm
Профил WWW
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Нед Окт 31, 2004 8:19 pm
Мнения: 4410
Местоположение: Stara Zagora
Мнение Re: Работите ли директно с ТМЕ.
По нагоре казах че няма проблем с доставката на цените на сайта. Просто досега нямахме проблеми с директна работа с доста прилична отстъпка.

Пак финализирахме сделката. След повече от 20 дни кореспонденция и ядове :)
Май по малките искат да ги откажат. Може би следващият път ще ни отсвирят да си пазарим на нормалните цени. Ще видим. Може пък кризата да им промени мнението. Пък ако съсипе бизнеса ни проблема пак ще се реши :)


Пет Мар 11, 2022 8:51 am
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 9 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 30 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни