Отговори на тема  [ 51 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
Избор на телевизор 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Юни 07, 2005 5:20 pm
Мнения: 3212
Мнение Re: Избор на телевизор
Реконструктор написа:
Моя съвет е външен плеър. :) Избирай телевизора единствено като екран - всичко останало, вкл. и звук - външно.


+1 към този съвет.
Каквото и да има вградено в ТВ, по някое време ще му спрат поддръжката (обикновено е 2г). Отделно че няма опции особено да го замениш с друго, по-модерно и по-хубаво. В един момент ще се принуди да мине към този съвет.
На моя ТВ с последния ъпдет на фърмуера изтриха ютубата и други сървиси които вече няма да поддържат... Да не говорим че преди това доста дълго време тубата изобщо не стартираше. Та така.
Но пък от друга страна, едва ли има ТВ със свестен екран, който не е наблъскан с непотребни излишъци. Всичко е за да се чувства изобилието.


Чет Апр 07, 2022 12:28 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Мар 22, 2006 2:25 am
Мнения: 6004
Мнение Re: Избор на телевизор
velio написа:
едва ли има ТВ със свестен екран, който не е наблъскан с непотребни излишъци. Всичко е за да се чувства изобилието.

скоро чух за некви модели дето показвали рекламни банери върху картината... ей така докато ти върви филмчето
а ъпдейтите са просто уникални, платил си за телевизор с ютюб, и по някое време ти го махнат... ама вече не можеш да си искаш парите обратно

относно дистанционните - много хора се оплакват от тия с малкото бутони, голямо приключение било да стигнеш до желаното меню, аз не съм имал такова


Чет Апр 07, 2022 12:50 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: Избор на телевизор
Ами аз не съм фен на тия вградени екстри, но в САЩ имамя някакъв който даже не знам каква марка е, но си му работи и тубата, и нетфликса и Амазон прайма, над две години е, има си ъпдейти и то работещи, скоро ъпдейтвах тубата, че имаше някакви драми. Реално от поне 2 години той се използва единствено за това, ние от 3 години нямаме кабелна.


Чет Апр 07, 2022 1:59 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 16, 2006 8:42 am
Мнения: 10892
Местоположение: Гьотеборг
Мнение Re: Избор на телевизор
Купуваш си къв да е телевизор, и му закачваш Google, Amazon, Apple и си свиркаш.
Гледам да има възможно най-много стари стандарти по него.
Умнотиите предпочитам да са извън телевизора.


Чет Апр 07, 2022 2:25 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Апр 20, 2005 11:02 am
Мнения: 8873
Местоположение: Разград
Мнение Re: Избор на телевизор
Не съм хващал по удобно дистанционно от smart дистанционните на самсунг дето са с 5-6 бутона (One Remote). Когато телевизора не само се прави на умен ами наистина се държи умно, всичко е на 2-3 клика с дистанционното. Отделно дето дистанционното не е IR и няма нужда да се мъчиш да го насочваш. Жалкото е че спряха да ги продават със средните серии - не знам даже дали не ги продават само в най наточените модели. А едно време се продаваха и с 6-та серия. А сега ако искаш да си го купиш трябва да се бръкнеш като за 1/4 тв...


Чет Апр 07, 2022 2:35 pm
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Юли 11, 2007 9:16 am
Мнения: 1705
Мнение Re: Избор на телевизор
Ами то без вградени екстри има ли изобщо актуални модели? Аз лично не съм виждал де. Всичко мейнстрийм в момента си е "смарт". Далаверата е да вземеш по-пресен, че да имаш ъпдейти поне 2 години.
Иначе е удобно да имаш туба, нетфликси и там още 2-3 стрийм провайдъра на едно копче разстояние.

nik написа:
коро чух за некви модели дето показвали рекламни банери върху картината... ей така докато ти върви филмчето
а ъпдейтите са просто уникални, платил си за телевизор с ютюб, и по някое време ти го махнат... ама вече не можеш да си искаш парите обратно

За рекламите и аз го чух, но за щастие, моя май няма такива екстри или няма за нашия регион, та не съм виждал.

nik написа:
относно дистанционните - много хора се оплакват от тия с малкото бутони, голямо приключение било да стигнеш до желаното меню, аз не съм имал такова

Дам, аз съм с такова. Първоначално го хейтих, после явно му свикнах и сега изобщо и не го мисля. Има разни хитринки да не те разхождат много много да цъкаш.

Сега както е тръгнало следва предложение за проектор + външен медиа плеър/"флашка" :lol: .


Чет Апр 07, 2022 2:35 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Юни 07, 2005 5:20 pm
Мнения: 3212
Мнение Re: Избор на телевизор
nik написа:
velio написа:
едва ли има ТВ със свестен екран, който не е наблъскан с непотребни излишъци. Всичко е за да се чувства изобилието.

скоро чух за некви модели дето показвали рекламни банери върху картината... ей така докато ти върви филмчето
а ъпдейтите са просто уникални, платил си за телевизор с ютюб, и по някое време ти го махнат... ама вече не можеш да си искаш парите обратно

относно дистанционните - много хора се оплакват от тия с малкото бутони, голямо приключение било да стигнеш до желаното меню, аз не съм имал такова


Не е фатално това с дистанционното. Продават се такива с много бутони, за скромните 80лв (преди време беше толкова за някакъв Самсунг). Другия вариант е неоригинален заместител от БГ за 10-на лв или от китай за още по-малко. Варианти има.


Чет Апр 07, 2022 3:50 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Юни 07, 2005 5:20 pm
Мнения: 3212
Мнение Re: Избор на телевизор
ToHu написа:
Ами аз не съм фен на тия вградени екстри, но в САЩ имамя някакъв който даже не знам каква марка е, но си му работи и тубата, и нетфликса и Амазон прайма, над две години е, има си ъпдейти и то работещи, скоро ъпдейтвах тубата, че имаше някакви драми. Реално от поне 2 години той се използва единствено за това, ние от 3 години нямаме кабелна.


В един момент от историята Ютубата минаха от Флаш на HTML5. Май съм хванал баш тоя период.
BTW въпросния телевизор е купуван 2012г. Скоро му гледах датата, щото го местих. Изчакай още година-две, ще си проличат всички драми с тия ъпдейти.

А понякога незнайните марки са по-издръжливи в това отношение, просто щото не са им сложени всички вълшебни защити за "авторско право" и други бъгни, а понякога щото ги домързява да им спрат съответния сървис, знам ли.
Пример:
LG могат да записват предавания на USB сторидж. Ама ги записват кодирано. Не могат да се гледат на РС, че дори и на друг ТВ.
В същото време скапан приемник от "цифровизацията" си дращи .mts файлове като пич на FAT флашка и може да си ги гледаш където ти е кеф.


Чет Апр 07, 2022 3:56 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: Избор на телевизор
Ами моя е или LG или Sony, ние други не сме купували, и по вероятно да е LG. Тубата е html, то флаш отдавна не се поддържа. Нямам оплаквания, но то и толкова го ползваме, гледаме по някой филм от дъжд на вятър.


Чет Апр 07, 2022 6:40 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 20, 2009 10:54 pm
Мнения: 11338
Местоположение: "Занзибар"
Мнение Re: Избор на телевизор
Пък моето дърто LG няма дори цифров тунер, Full HD е, което по ония времена беше като сегашното 4К. Основен телевизор ми е: жената спи на него и няма да го сменя докато не изгори. Турил съм му свястни 2+1 компютърни колонки. Последно за плеър/тунер купих няк'во китайче за около 40лв, май при добро настроение може да се свърже с тубата и видеоплатформи, но през компа става по-лесно.
По принцип имам някакъв комп близо до телевизора, ползвам го за бекъп и мултимедия, но в момента го извадих да го чистя от прахоляк и така си стои, поне е защитен от вируси и случайно изтриване на информация :)

Това се опитах да кажа по-горе: избираш по екран, другото е преходно и алабала. А за размера: гледам от 1.5 до 2.5 метра и 32-та инча са ми достатъчни, въпреки че съм много недоскив. Предвидил съм място за до 45 инча, 50 може да не се хванат.


Чет Апр 07, 2022 8:51 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10573
Местоположение: София
Мнение Re: Избор на телевизор
Cekins написа:
...Отделно дето дистанционното не е IR и няма нужда да се мъчиш да го насочваш...

Чак ми се насълзиха очите като прочетох какви трудни неща трябва да правят съвременните хора - да насочват дистанционното... :mrgreen:


Чет Апр 07, 2022 10:30 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Съб Сеп 25, 2004 11:32 am
Мнения: 7878
Местоположение: София
Мнение Re: Избор на телевизор
velio написа:
Реконструктор написа:
Моя съвет е външен плеър. :) Избирай телевизора единствено като екран - всичко останало, вкл. и звук - външно.


+1 към този съвет.
Каквото и да има вградено в ТВ, по някое време ще му спрат поддръжката (обикновено е 2г). Отделно че няма опции особено да го замениш с друго, по-модерно и по-хубаво. В един момент ще се принуди да мине към този съвет.
На моя ТВ с последния ъпдет на фърмуера изтриха ютубата и други сървиси които вече няма да поддържат... Да не говорим че преди това доста дълго време тубата изобщо не стартираше. Та така.
Но пък от друга страна, едва ли има ТВ със свестен екран, който не е наблъскан с непотребни излишъци. Всичко е за да се чувства изобилието.


Всъщност, това е интересен въпрос - дали HDMI входовете минават през процесора с екстрите преди да се декодират и покажат, и ако да, дали може да се шунтира?


Чет Апр 07, 2022 11:30 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Апр 20, 2005 11:02 am
Мнения: 8873
Местоположение: Разград
Мнение Re: Избор на телевизор
itso.t написа:
Cekins написа:
...Отделно дето дистанционното не е IR и няма нужда да се мъчиш да го насочваш...

Чак ми се насълзиха очите като прочетох какви трудни неща трябва да правят съвременните хора - да насочват дистанционното... :mrgreen:



Ами тв-то с това дистанционн ми е в спалнята. Разцъквам си без да си вадя ръката над завивката :) Самото дистанционно е изключително удобно направено за цъкане без да гледаш какво натискаш - понеже има само няколко копчета, които са все различни и няма как да объркаш копчетата. Реално няма нужда от маркировка за слепи за да се ориентираш какво натискаш.

Абе мързела си е двигател на прогреса както и да го гледаме :)


Пет Апр 08, 2022 12:40 pm
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Яну 01, 2012 7:04 pm
Мнения: 2581
Местоположение: Велико Търново / София
Мнение Re: Избор на телевизор
Не е сложно да се направи такъв модул за кое да е IR дистанционно. Чудя се дали ще има интерес или случаят е единичен :)

_________________
https://github.com/slav4ocom/


Пет Апр 08, 2022 2:38 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Апр 20, 2005 11:02 am
Мнения: 8873
Местоположение: Разград
Мнение Re: Избор на телевизор
Може - да - ама това си е готово направено и сдвоено с телевизора - това си е фийчър дето за мен си е отличен. Е оня ден бях на село и там приемника на булсат-а е на много кьораво място - голямо ръкомахане пада докато го нацеля.


Пон Апр 11, 2022 1:01 pm
Профил ICQ
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 51 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 8 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни