Отговори на тема  [ 51 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
Избор на телевизор 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Юли 26, 2006 11:15 am
Мнения: 1245
Местоположение: Phoenix AZ
Мнение Re: Избор на телевизор
Реконструктор написа:
velio написа:
Реконструктор написа:
Моя съвет е външен плеър. :) Избирай телевизора единствено като екран - всичко останало, вкл. и звук - външно.


+1 към този съвет.
Каквото и да има вградено в ТВ, по някое време ще му спрат поддръжката (обикновено е 2г). Отделно че няма опции особено да го замениш с друго, по-модерно и по-хубаво. В един момент ще се принуди да мине към този съвет.
На моя ТВ с последния ъпдет на фърмуера изтриха ютубата и други сървиси които вече няма да поддържат... Да не говорим че преди това доста дълго време тубата изобщо не стартираше. Та така.
Но пък от друга страна, едва ли има ТВ със свестен екран, който не е наблъскан с непотребни излишъци. Всичко е за да се чувства изобилието.


Всъщност, това е интересен въпрос - дали HDMI входовете минават през процесора с екстрите преди да се декодират и покажат, и ако да, дали може да се шунтира?


Като закачиш ТВ към ПЦ на ХДМИ - няма никва разлика от монитор , ТВ се идентифицира като едиакаъв си монитор и от там нататък е проблем на сорса да подаде нужните сигнали така че нищо не е декодира и т.н

Моите 5 стотинки по ТВ темата.
ОЛЕД е върха ,единствения проблем е че никои няма да ти каже колко е тока през органичните ЛЕД и съответно за колко време ще се сговнясат.
Аз се опитах да поразуча , все пак имам доста връзки с фирмите дето правят дисплеи но се оказа че ТВ ОЛЕД и другите ОЛЕД -от 1 до 10 инча са съвсем друга губерния и не знаят.
Иначе ползваме в сегащната ми фирма 3 инча ОЛЕД ,монохромни и за 10г проблем няма,ама това е ала бала щото наще ОЛЕД бачкат от време на време и става сравнение на ябълки и круши.
и аз съм за концепцията - някво ПЦ и ТВ като монитор - и наи нещасния i3 ще се справи с декодиране и т.н по добре отколкото тва дето са наблъскали в ТВ то .


Пон Апр 11, 2022 6:28 pm
Профил
Ранг: Минаващ
Ранг: Минаващ

Регистриран на: Нед Мар 15, 2015 10:44 am
Мнения: 71
Местоположение: Пловдив
Мнение Re: Избор на телевизор
Искам телевизор, който обезшумява всички реклами.
За по късно ще искам телевизор, който затъмнява свички реклами.
:arrow:
Абе да се изключва сам по време на рекламите. Да не хаби поне енергия за това което не искам.


Пон Апр 11, 2022 9:59 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 20, 2009 10:54 pm
Мнения: 11338
Местоположение: "Занзибар"
Мнение Re: Избор на телевизор
Елементарно, Vasseto! Пускаш на запис и после прескачаш ненужното. Чудо голямо, че ще гледаш с час-два назад, лошото е като стигнеш реалното време.


Пон Апр 11, 2022 10:26 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Съб Сеп 25, 2004 11:32 am
Мнения: 7885
Местоположение: София
Мнение Re: Избор на телевизор
HSB написа:
Моите 5 стотинки по ТВ темата.
ОЛЕД е върха ,единствения проблем е че никои няма да ти каже колко е тока през органичните ЛЕД и съответно за колко време ще се сговнясат.
Аз се опитах да поразуча , все пак имам доста връзки с фирмите дето правят дисплеи но се оказа че ТВ ОЛЕД и другите ОЛЕД -от 1 до 10 инча са съвсем друга губерния и не знаят.
Иначе ползваме в сегащната ми фирма 3 инча ОЛЕД ,монохромни и за 10г проблем няма,ама това е ала бала щото наще ОЛЕД бачкат от време на време и става сравнение на ябълки и круши.
и аз съм за концепцията - някво ПЦ и ТВ като монитор - и наи нещасния i3 ще се справи с декодиране и т.н по добре отколкото тва дето са наблъскали в ТВ то .


Бате, точно подобни терзания имах и аз днеска. :) ОЛЕД-а е верно друга планета, по-добро е и от кино. Начи производителите му дават живот нещо като 8-10 години, обаче по разни форуми и фейсбоклуци съм срещал мнения, че примерно към 5-тата година вече има видима деградация на яркостта. От което автоматично следва, че е от критично значение като си купуваш ОЛЕД, да е чисто нов и никога да не е пускан. Което е проблематично, защото бай Ганьо бизнесмен има навика да ти продава мострени телевизори, които са бичили 24/7 незнайно колко месеца или даже години. Това се отнася с особена сила за най-скъпите телевизори (каквито се явяват ОЛЕД) от които сигурно има по 1 бройка в магазин (тая, дето работи на щанда).


Вто Апр 12, 2022 7:09 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10610
Местоположение: София
Мнение Re: Избор на телевизор
Не съм се интересувал дали при по-съвременните TV има подобна функция, но при компютърните монитори отдавна има таймер за времето което са навъртели.


Вто Апр 12, 2022 7:34 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Яну 01, 2012 7:04 pm
Мнения: 2586
Местоположение: Велико Търново / София
Мнение Re: Избор на телевизор
А ако се повреди мострата, в магазина, няма да има гаранция. :)
Иначе аз имам два телевизора, обаче и двата имат някакво забавяне на обработката на сигнала от HDMI. Картината си върви перфектно, за видео е 6+, обаче курсорът на мишката плува - ако я местя бързо трудно се нацелват обектите.

_________________
https://github.com/slav4ocom/


Вто Апр 12, 2022 8:33 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Съб Сеп 25, 2004 11:32 am
Мнения: 7885
Местоположение: София
Мнение Re: Избор на телевизор
slav4o.com написа:
А ако се повреди мострата, в магазина, няма да има гаранция. :)
Иначе аз имам два телевизора, обаче и двата имат някакво забавяне на обработката на сигнала от HDMI. Картината си върви перфектно, за видео е 6+, обаче курсорът на мишката плува - ако я местя бързо трудно се нацелват обектите.


Тва е щото HDMI-то минава през процесора и се рендерира в някво webview. :) Явно процесорчето не му стига силица и кляка.
Иначе гаранция за намалена яркост едва ли има, а ако тръгнеш да ги съдиш, знаеш какво следва в тая държава.


Вто Апр 12, 2022 11:22 pm
Профил
Ранг: Почетен член
Ранг: Почетен член
Аватар

Регистриран на: Съб Окт 30, 2004 4:18 am
Мнения: 632
Мнение Re: Избор на телевизор
Не ги бях гледал отдавна телевизорите, има олед на по-ниски цени. Преди имаше само някакви големи по 10-15к пари. Забелязвам, че само LG, Philips u Sony предлагат олед. Лг разбрах, че произвеждат матрици, тез другите имат ли производство или ползват лг? Самсунг нямат олед ами qled което с едно четене по диагонал си е пак лед?!
Аз бих си взел някакъв монитор олед заради черното, ама за момента няма.

_________________
Не мога да знам всичко,а и не искам.Тогава би било прекалено лесно и скучно!


Сря Апр 13, 2022 6:15 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Юли 11, 2007 9:16 am
Мнения: 1705
Мнение Re: Избор на телевизор
nobodyshadow написа:
Аз бих си взел някакъв монитор олед заради черното, ама за момента няма.

Има, но хич няма да ти хареса цената.
Mini LED е също много яка матрица, но не съм търсил ТВ-та с нея. При мониторите е тотална брадва.


Сря Апр 13, 2022 7:15 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Юли 26, 2006 11:15 am
Мнения: 1245
Местоположение: Phoenix AZ
Мнение Re: Избор на телевизор
nobodyshadow написа:
Не ги бях гледал отдавна телевизорите, има олед на по-ниски цени. Преди имаше само някакви големи по 10-15к пари. Забелязвам, че само LG, Philips u Sony предлагат олед. Лг разбрах, че произвеждат матрици, тез другите имат ли производство или ползват лг? Самсунг нямат олед ами qled което с едно четене по диагонал си е пак лед?!
Аз бих си взел някакъв монитор олед заради черното, ама за момента няма.


Филипс отдавна да го наречем не е Филипс,може и да е останал някои продукт дето наистина да коват нещо в тяхна си фабрика а,а за ТВ всичко е сковано в някоя китаиска фабрика с лепенка Филипс.Сега дали дизаина,схемата и ка да го сковат е от Филипс ...не знам но съдеики от това дето съм пипал ,маиче само казват сковете ни едиколко си ТВ с лепенка Филипс.
Сони когато проучвах маи имаха тяхни ОЛЕД ама при същите параметри като ЛГ цените им са пон 20% нагоре.

Ку ЛЕД не е ОЛЕД , мързи ме да пиша а и има доста локуми по мрежата за подсветките на новите ТВ.


Сря Апр 13, 2022 7:16 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 20, 2009 10:54 pm
Мнения: 11338
Местоположение: "Занзибар"
Мнение Re: Избор на телевизор
Като ви чете човек: големи сте телезрители :D
А гумите на колата скоро сменяли ли сте? :)

PS От два месеца съм в неведение дали ми оправиха булсата на село. Пратете ми някоя млада да ѝ връча дистанционното! :D


Сря Апр 13, 2022 8:32 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Мар 08, 2006 1:12 pm
Мнения: 1976
Местоположение: Котел
Мнение Re: Избор на телевизор
Бонго, ти голям мързел си станал. Една антена да не можеш да оправиш. Или викаш по тежко от чаша и женски крака не вдигаш :D


Сря Апр 13, 2022 9:08 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 20, 2009 10:54 pm
Мнения: 11338
Местоположение: "Занзибар"
Мнение Re: Избор на телевизор
Ама не, бе, тя антената си е добре - аз я донастройвах. После имаше нещо с регистрациите.
Няма кой да натисне копчето и да гледа - мъъъка!


Сря Апр 13, 2022 9:39 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Окт 11, 2011 10:53 pm
Мнения: 4194
Местоположение: Brussels / Пловдив
Мнение Re: Избор на телевизор
Доколкото знам големите OLED матрици (32" и нагоре) ги прави май само LG. Самсуняците също ги споменаваха преди време ама те май си заложиха на QLED - сигурно е някаква патентна война. Philips имат ambiet light - детето ме крънкаше за такъв ама все още нямат плосък модел който прилепа плътно към стената. Sony не знам защо са по скъпи от LG въпреки, че май по нито един техничекси показател не са по хубави, нито имат екстра като Филипс. Мисля, че съм мяркал реклами за OLED телевизори и на Panasonic и разните му там стари японски ТВ марки. Дали нямаше също и Blaupunkt, Bang & Olufsen и т.н.

А за OLED монитори цената доскоро беше голяма брадва - не стига, че бяха по няма и 20" ами и все по много хиляди - но преди няколко месеца LG най накрая изкараха 4к 32" OLED монитор на сравнително разумна цена - 1500-1600 пари. След някоя друга година като ми стане за мяна сегашния монитор сигурно ще го сменя с OLED - дано тогава ценита са под $1000.

_________________
Мразя да мразя ...


Нед Апр 17, 2022 4:36 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27994
Местоположение: София
Мнение Re: Избор на телевизор
Ами цените в Европа са по-скоро манипулирани. Не остана производител на домашна техника който да произвежда нещо друго освен някаква led технология, като панел говоря. Това което е на пазара са от складови наличности. В момента двата производителя които имат конвенционални tft са AUO и BOE, има разни екзотики още от Панасоник и подобни но са силно ограничени като модели и са на преживяване.
Та в тоя ред на мисли, OLED, и аналозите им трябва да са на цените на които преси се продаваха tft, но най-вероятно дистрибутори и дилъри опитват да разкарат наличности.
В САЩ отдавна е моделите които не са олед, са по-малко и основно от Vizio, Hisense и подобни. Сега гледам 55" Samsung QLED $999.


Нед Апр 17, 2022 4:50 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 51 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 9 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни