Отговори на тема  [ 51 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4  Следваща
Избор на телевизор 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Май 29, 2007 1:23 pm
Мнения: 3545
Местоположение: Високо в планината
Мнение Избор на телевизор
Не съм очаквал да пусна такава тема, но ето че времената (и хората) се променят.
Телевизорът ще се използва основно за разни филми примерно от HBO, YouTube и може и някой торент. Не знам как седят нещата със субтитрите на свалени филми, трябва ли да обърна внимание на нещо специфично?
Първоначално гледах разни големи модели, с идеята да ми е лесно да виждам субтитрите, но ще се гледа от около 2.5 м, та какъв диагонал би бил подходящ?
Като видях колко различни модели има по магазините и ми се изправи косата.

_________________
Хайде де!


Вто Апр 05, 2022 2:16 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Чет Апр 16, 2009 12:26 am
Мнения: 2636
Местоположение: София
Мнение Re: Избор на телевизор
Носиш си флашка с филм със субтитрите и бучиш и гледаш в магазина и те тека.


Вто Апр 05, 2022 2:29 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пет Юни 03, 2005 8:39 pm
Мнения: 1954
Мнение Re: Избор на телевизор
За 2.5м - 50'' е ОК. По принцип ако не трябва да си въртиш главата наляво-надясно, когато гледаш не е голям екрана. Много е важно да вземеш дистанционното и да поцъкаш. При някои телевизори цъкваш, пиеш кафе, а той още мисли...

_________________
Определянето стойността на дадена величина се нарича ИЗМЕРВАНЕ!


Вто Апр 05, 2022 2:46 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Окт 11, 2011 10:53 pm
Мнения: 4174
Местоположение: Brussels / Пловдив
Мнение Re: Избор на телевизор
От месец имам лг олед ... имаше хубави промоции и се възползвах на цената на 55" да взема 65". Хубав е, според мен си струва парите, монтира се на стената и е дебел има няма 2см, високо говорителя е някакъв пиезо ефект в стъклото на екрана. Сам си надуши архива с филми в мрежата и всичко си тръгна отраз, но филмите съм ги конвертирал на ръка в .mkv с вградени субтитри. Общо взето ако бюджета ти го позволява го препоръчвам. Гледам, че има и 48" модел но разликата в цената с 55" е пренебрежимо малка и не мисля, че си струва.

_________________
Мразя да мразя ...


Вто Апр 05, 2022 3:02 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 24, 2005 10:41 pm
Мнения: 1025
Местоположение: Pz
Мнение Re: Избор на телевизор
И аз имам като на @palavrov (почти - моя е 55"). Гледам го от 3...3,5м и вече започна да ми изглежда малък :lol: Със субтитрите не съм имал проблем, но с кодеците е друга бира - не поддържа много от аудио и някой от видео форматите. До сега не съм имал случай, да не ми тръгне филм свален от маймунда или друг тракер, но разни клипчета кодирани с незнайни версии на някой кодек не зацепват. Звук съм имал на около 10% от всичко което съм свалял.
За това пък има няколко HDMI входа на 120Hz и няма проблеми с компа.
С youtube не съм имал никакъв проблем с видео и аудио.


Вто Апр 05, 2022 3:52 pm
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Фев 26, 2006 5:52 pm
Мнения: 10356
Местоположение: Добрич
Мнение Re: Избор на телевизор
syscop написа:
При някои телевизори цъкваш, пиеш кафе, а той още мисли...


При някои?
Преди година когато търсих май само Сони имаха модел с малко по-сериозен проц., но по нашенско мисля че не се продават.
Може и да са се появили "бързо мислещи" и ако някой знае да споделя. Иначе са си жива трагедия. Аз специално взех LG и на теория си има всичко, но като пуснеш тубата или някоя по-натоварена веб страница и изпада в дълбок размисъл.


Вто Апр 05, 2022 4:02 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пет Апр 13, 2018 3:00 pm
Мнения: 1313
Местоположение: София
Мнение Re: Избор на телевизор
По причина бавния интерфейс си взех едно компютърче втора ръка 20 х 20 см с i3 процесор
и го ползвам за мултимедийно устройство към телевизора. Дори се обнови към Widnows 11.
Иначе, един колега, след 3 годишни гаранционни и извънгаранционни мъки със Самсунг,
си взе 55" LG OLED и е много доволен от образа и възможностите му.


Вто Апр 05, 2022 5:01 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Юли 11, 2007 9:16 am
Мнения: 1705
Мнение Re: Избор на телевизор
Дефинирайте колко точно е "мисли". Аз карам със Самсунг (UE49RU8002U) и определено не мисля, че е бавен, нито съм успявал с нещо да го натоваря. Произволни филми съм пускал от флашка и отделни субтитри и не съм имал проблем с тях.

Дан, просто се цели в модели над средния клас на ЛГ или Самсунг. Сони имаха някакви ограничения като ги бях разглеждал преди време и освен това не са с добри цени. То други смислени марки май няма, освен ако не ти се екпериментира.


Вто Апр 05, 2022 5:08 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Фев 26, 2006 5:52 pm
Мнения: 10356
Местоположение: Добрич
Мнение Re: Избор на телевизор
michev написа:
Дефинирайте колко точно е "мисли".


Много от функциите отнемат зверско време. Примерно на моето LG има опция след включване да покаже на кой канал е. Значи включваш и след 4-5 секунди успява да покаже инфото, после още 5-6 секунди не реагира. Резултатът е, че ако преди това някой е изгасил на друг канал, аз трябва 10-15 секунди да седя с дистанционното и да зяпам тоя канал, преди да мога да го сменя. Тъпо е.
Друг пример - има броузер, този броузер може да си го отвориш на половината екран. Готино е, мога хем да си зяпам новините, хем да чета тоя форум примерно. Обаче... това дали да е на половин или цял екран е опция, която упорито често забравя. Браузерът пък не може да плейва видео ако е на половин екран. В резултат на това я си цъкнал някоя страница дето реши да изкара поп-пъп с видео и се почва.... Първо минава на цял екран, после затваряш рекламата, после го връщам на половин екран и всяка от тая стъпка отнема няколко секунди, щото за всяко нещо му трябват секунди. Страшно дразнещо е и вероятно нямаше въобще да ползвам телевизор за интернет, но пусто съм кьорав и лаптопите не са толкова удобни.
Същото е ако искаш да видиш програмата на телевизията, пак историята с половините екрани и пак няколко стъпки и пак на всяка мисли...

Абе усещането е като да ползваш от най-най-първите смартфони. Уж може да пуснеш всичко, ама всичко се влааачи... И няма как да не се влачи, щото е с някакво допотопно 4-ядрено процесорче.

Иначе за филми няма проблем. Пак е на стъпки, трябва да избереш home, пък после storage щото аз съм закачил външно SSD, да отвориш папките и т.н. И пак на всяка стъпка си мисли, ама това е еднократно и затова казвам, че не е проблем.


Вто Апр 05, 2022 5:50 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Съб Сеп 25, 2004 11:32 am
Мнения: 7878
Местоположение: София
Мнение Re: Избор на телевизор
Моя съвет е външен плеър. :) Избирай телевизора единствено като екран - всичко останало, вкл. и звук - външно.


Вто Апр 05, 2022 8:30 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10573
Местоположение: София
Мнение Re: Избор на телевизор
Нещо такова ли търсиш? :D
Прикачени файлове:
arduino_1.jpg
arduino_1.jpg [ 829.1 KiB | Прегледано 830 пъти ]

Прикачени файлове:
arduino_2.jpg
arduino_2.jpg [ 739.26 KiB | Прегледано 830 пъти ]


Вто Апр 05, 2022 9:33 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Юли 11, 2007 9:16 am
Мнения: 1705
Мнение Re: Избор на телевизор
miro_atc написа:
..

Е то това не звучи като като да влачи (или по-скоро не си виждал какво е това да влачи наистина - 30+ секунди например) :) Не знам какво очакваш при пускане на ТВ. 10-12 секунди звучи напълно нормално. Операциите с ТВ после са по 2-3 секунди, като през това време е напълно в час и може да приеме нови команди. Така или иначе ТВ не е заместник на PC. Връзвай си лаптопа/настолния на ТВ и си работи на голям екран.

itso.t написа:
Нещо такова ли търсиш? :D

Как издържа тоя фен без да го боли врата не знам. Всичките ми проби да ползвам ТВ за друго освен гледане на филми са били провал.

dan написа:
...
Първоначално гледах разни големи модели, с идеята да ми е лесно да виждам субтитрите, но ще се гледа от около 2.5 м, та какъв диагонал би бил подходящ?
..

Аз съм малко кьорав (късоглед), но добре виждам субтитрите от точно 2.5 метра на 49".


Вто Апр 05, 2022 9:54 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 20, 2009 10:54 pm
Мнения: 11338
Местоположение: "Занзибар"
Мнение Re: Избор на телевизор
Никога не бих обвързал телевизора с копютъра! Т.е. две в едно.


Вто Апр 05, 2022 10:06 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Мар 12, 2008 8:22 am
Мнения: 1402
Местоположение: София
Мнение Re: Избор на телевизор
itso.t написа:
Нещо такова ли търсиш? :D
michev написа:
Как издържа тоя фен без да го боли врата не знам.
Темата, където е писано и коментирано:

> Dual 75" 4K TV Floor Computing

Може да се окаже, че има леб в тая история. :)

Цитат:
> Dual 75" 4K TV Floor Computing - пост от автора на сетъпа

I've had this setup for a while and only just now occurred to me I don't think I've seen anything like my setup posted.

It's not very aesthetic, I just like having a lot of uninterrupted screen workspace without being constrained to windows being in fixed subareas like with other 3+ monitor setups I've seen. I'm generally a minimalist hence the floor setup so was almost going to call it that, but not sure that label would be fair seeing as it's, well, dual 75" 4K TVs...

With regular 28"/32" 4K monitors I was always at something like 175%-200% text scaling anyway because text is unreadably tiny at that size, so I realised I wasn't really utilising all the pixels I had at my disposal. So I figured it makes more sense to just get a larger screen so I can actually be at 100%-125% text scaling, and just sit as close to a large screen TV as I would be if it was a quad 1080 monitor setup on a desk.

Edit: Since a few people are commenting about input-lag/latency issues, I don't game on this so no idea, this is just my setup for general computing. I probably wouldn't use this setup as-is for any gaming use-case.

Edit: People keep asking about specs but it's really not very exciting, driving dual 4K displays for general computing use-cases does not require much grunt at all. I repurposed my old gaming PC from a long time ago to be this HTPC, it's just an i7 4790 and a GTX 970 and they are not working hard at all to run both at 60hz.

Edit: Further context a bunch of people asking/commenting about:

I've been tuning/experimenting with this setup for about a year, and I have another vanilla desk setup which has all the trimmings and ergonomics you'd expect from PCMR (incl where my mech kb is for you elitists). Over time I found I unknowningly just tended towards being at this setup most of the time instead of my desk for most use-cases, so it seems to just naturally work better for me and my processes. The desk setup is also where I do videoconf so I don't draw attention to myself at work.

I use a lightweight non-mech keyboard on this because on occasion it does go on my lap, but most of the time it's fine on the side with one hand and the other on the mouse. With modern code autocomplete and other advanced text editor features I find there's actually not that much manual keyjamming of every single character that happens in programming nowadays to require typing with both hands, I've found the majority of the time I don't feel the need to move it to my lap. A mech would just be that tiny extra bit more bulky and weighty to add friction to that transition when I do want it.

With the speaker placement, I got all my audio gear a long time ago before I joined the army, but now have some high frequency hearing loss from all the shooting, so squeezing out that tiny bit of extra audio fidelity from the tweeter angle doesn't matter as much to me anymore.

Text clarity of the screens is perfect. I downscaled the photos a little to try to discourage people snooping at what exactly every character on screen was and taking away from the spirit of this post.

I've tried window managers with snapping etc, it just doesn't work for me. I find I run into the same issue as with multi-monitor setups that it just becomes constraining if i have preset fixed zones. Apparently my natural processes like to be extermely freeform with my windows.

A lot of people bringing up VR, I also use VRDesktop with an Oculus Go when I'm feeling exceptionally lazy and want to work from bed. The screens are overall more comfortable than having the weight/pressure of something on your head for extended periods.

Keyboard: Microsoft Designer Compact Keyboard
Mouse: Logitech MX Ergo Trackball
Speakers: JBL LSR305 Studio Monitors and LSR310S Subwoofer (pre mkII)
TV: Blaupunkt 75", I just found the cheapest panels I could find for the size/res, they were about $1,000 each.
TV Stands: https://www.amazon.com.au/gp/product/B07MT87SN5/ and https://www.amazon.com.au/dp/B07DCK3Q9J
Chair: https://www.amazon.com.au/dp/B07VCJJF6G
Side 'Tables': Minimal speaker stands I had custom-made by a metal shop for the LSR305s back when they were on the desk, just happened to be about the right height so repurposed them.

Edit: Since this blew up I've now turned off comment notifications as it's too much to try to keep up and it's mostly shitposts.

Also a lot of speculation about my personal situation of what's outside the frame of this photo of a single corner of a room, and I'm not going to doxx myself by confirming/denying any of it. With that I suppose I encourage everyone to just go with whatever surrounding image of me that will make you the happiest (my job, single or married, apartment or mansion, fat or thin, rich or poor, sad or full life, mentally ill, etc), I just want you to be happy.

_________________
-= All our life, we are beta testers =-


Сря Апр 06, 2022 6:39 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Апр 20, 2005 11:02 am
Мнения: 8873
Местоположение: Разград
Мнение Re: Избор на телевизор
Аз съм с малко поостарял Samsung с Tizen - все още всичко върви нормално. Даже и новия софтуер на HBO. За филми ползвам Plex - каквото не се поддържа от телевизора като audio/video codec се прекодира на компа преди да потече по мрежата и нямам абсолютно никакви проблеми с гледането на каквото и да било. Засега сървъра на Plex ми е на лаптопа ама като понапредна с оправянето на къщата мисля да сложа някой NAS и всичко от там.


Сря Апр 06, 2022 1:56 pm
Профил ICQ
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 51 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: mitko_el и 18 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни