Отговори на тема  [ 138 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10  Следваща
Електрически тротинетки 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пет Юни 03, 2005 8:39 pm
Мнения: 1953
Мнение Re: Електрически тротинетки
Точно на Хемус? Където няма равно място... Не знам, може, но според мен е пълно менте. ТоНи ако може да пусне една симулация каква мощност трябва да има изделието, с прав човек върху него, за да преодолее въздушното съпротивление. Имам някакъв спомен, че зависеше от 2-рата или 3-тата степен на скоростта при една и съща повърхност.

_________________
Определянето стойността на дадена величина се нарича ИЗМЕРВАНЕ!


Вто Юли 12, 2022 6:49 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пон Май 12, 2014 10:49 pm
Мнения: 4379
Местоположение: София
Мнение Re: Електрически тротинетки
От втората степен. 110 км все още е реалистично. Това че няма равни участъци по Хемус, не е вярно. А е и много вероятно, нещото да се е движело по надолнище.

Щом с 500W вдигам 40, без проблем, не виждам, защо с едни 2 KW да не могат да се вдигнат 100.


Вто Юли 12, 2022 7:06 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пет Юни 03, 2005 8:39 pm
Мнения: 1953
Мнение Re: Електрически тротинетки
Единствените равни участъци по Хемус бяха парчетата зелен асфалт преди София. В момента са амортизирани така, че по цялата магистрала няма равно място. Дори последният участък на бат' Бойко е по неравен, отколкото повечето двулентов път до Варна. За парчето откъм Варна не ми се говори.

_________________
Определянето стойността на дадена величина се нарича ИЗМЕРВАНЕ!


Вто Юли 12, 2022 7:14 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Май 29, 2007 1:23 pm
Мнения: 3545
Местоположение: Високо в планината
Мнение Re: Електрически тротинетки
Наскоро един кинезитерапевт ме пита дали правя упражнения за врата?!?!? Мускулите на врата ми били много силни. Замислих се от какво ли може да е, защото аз такива упражнения не правя и реших, че най-вероятно е от каската и мотора. Нямам слюда, а карам в доста изправена поза и след 100-110км/ч вятъра ще ми откине главата, не знам тази кака как го постига....

_________________
Хайде де!


Вто Юли 12, 2022 10:11 pm
Профил
Online
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10573
Местоположение: София
Мнение Re: Електрически тротинетки
Малката маса на обекта изисква скромна мускулатура...


Вто Юли 12, 2022 10:16 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: Електрически тротинетки
Масата няма много общо, тя влияе единствено когато има ускорение, в случая малката площ на това недоразумение, дано Господ си го прибере на участък без други водачи, че някой ще влезе в затвора за нищо. Мощността не е пряка функция на скоростта, и 1 вт е достатъчен за да достигнеш 100 км или 1000000 км ч, друг е въпросът при какво ускорение, т.е. за колко време ще ги достигаш, това ако си във вакуум. Мощността се определя от два фактора, загуби и това дали има спускане /изкачване или е на равно. Загубите от своя страна са чисто механично в задвижващият тракт, триенето на гумите с пътя и в случая най-значимите, челното съпротивление на обекта, което нараства нелинейно, да сме по-точни експоненциално спрямо скоростта. Точно челното съпротивление определя максималната скорост на всеки един автомобил, тя е точката в която мощността на двигателя се изравни със загубите, приемаме че се движи хоризонтално.
Имайки в предвид, че човек на колело лесно може да достигне 40 км час, при това с доста по-малко вложена енергия, не би ме очудило ако с 500 вт може да се достигнат 140 км.ч Та чак симулация няма смисъл, ще потърся какво е челното съпротивление на човек и ще го сметна.


Сря Юли 13, 2022 3:11 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Мар 12, 2008 8:22 am
Мнения: 1402
Местоположение: София
Мнение Re: Електрически тротинетки
Нерде магистрала "Хемус", нерде скоростен път във Варна :D :

> Момиче разви 120 км/ч с тротинетка на скоростен път във Варна (ВИДЕО)

Храбрата кака въпреки комичните джапанки има наколенки, налакътници и каска, та не е съвсем зле откъм екипировка:

Прикачени файлове:
Храбра кака с тротинетка.jpg
Храбра кака с тротинетка.jpg [ 30.4 KiB | Прегледано 696 пъти ]
Вероятно е минала контролно маршрута, за да знае, че няма опасни дупки, а също така е погледнала прогнозата за времето. Нещо като този рацер, дето е избрал участък, равен като тепсия, за да стъпи с двата крака на газта:
Цитат:
> BMW 850CSi 300km/h better quality

Някои коментари под видеото:

- No speed limits and traffic, is this heaven?

- USA have their guns, Germans have their Аutobahn what the fuck are we ment to do for fun in UK.

- the best high speed video on the net. no music.just fast driving nice road and only one car on the road , whose driver must have shat himself when you went past.

- When she tells you she is home alone

- Welcome to BMW airlines. How can I help you?

- Folks, this is what a fast Granturismo is built for, and not to show-off around the block of your local ice coffee.
Към края на видеото има момент, когато дори и на култовия немски аутобан се навлиза в участък с неравности. Проучване на пистата му е майкЯта, иначе бръже-бръже може да се иде при Свети Петър. :)

_________________
-= All our life, we are beta testers =-


Сря Юли 13, 2022 4:38 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пет Фев 04, 2005 8:59 pm
Мнения: 6019
Местоположение: София
Мнение Re: Електрически тротинетки
Private написа:
Храбрата кака въпреки комичните джапанки има наколенки, налакътници и каска, та не е съвсем зле откъм екипировка:

В последствие се оказа че "каката" е с пишчица, но това са подробности.
Трансмомиче, което активно се бори за правата на ЛГБТИ хората с тротинетки: https://dnes.dir.bg/obshtestvo/polovink ... h-po-hemus

_________________
Warriors of the Night, ASSEMBLER!!!


Сря Юли 13, 2022 9:02 am
Профил
Online
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10573
Местоположение: София
Мнение Re: Електрически тротинетки
ToHu написа:
Масата няма много общо, тя влияе единствено когато има ускорение...

Знам, но с толкова обяснения се загуби хумора...


Сря Юли 13, 2022 9:37 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Яну 01, 2012 7:04 pm
Мнения: 2580
Местоположение: Велико Търново / София
Мнение Re: Електрически тротинетки
ето ниско челно съпротивление

_________________
https://github.com/slav4ocom/


Сря Юли 13, 2022 5:47 pm
Профил
Ранг: Почетен член
Ранг: Почетен член
Аватар

Регистриран на: Нед Окт 19, 2008 6:26 pm
Мнения: 607
Мнение Re: Електрически тротинетки
dan написа:
Наскоро един кинезитерапевт ме пита дали правя упражнения за врата?!?!? Мускулите на врата ми били много силни. Замислих се от какво ли може да е, защото аз такива упражнения не правя и реших, че най-вероятно е от каската и мотора. Нямам слюда, а карам в доста изправена поза и след 100-110км/ч вятъра ще ми откине главата, не знам тази кака как го постига....

Карал съм само пистови мотори 20+ години ... некомфортно без каска ми е след 180, и се крия зад стъклото ...
Нормалната скорост с която се чувствах сигурен и в спирането и управлението е 140-160 при 80 все едно карам кола с 40. Чувството за скорост е различно.

_________________
Вниманиене съмвишист....ИЙ.


Сря Юли 13, 2022 9:27 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Юни 07, 2005 5:20 pm
Мнения: 3212
Мнение Re: Електрически тротинетки
Аз имам някакви съмнения дали скоростта наистина е такава. Скоростомера показва нещо, но превозните средства ми се струва че се движта твърде бавно за 110km/h


Чет Юли 14, 2022 11:53 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: Електрически тротинетки
Ами баш толкова може да е, сега няма даа седна, ся няма да седна да смятам заради някакво недоразумение на природата, най-добре би било следващият път да падне и да се свърши, но да си избере място и момент без коли, та и да не го осъдят човечеца ще му потроши колата, а това недоебано нещо не струва и колкото предна броня....


Пет Юли 15, 2022 2:57 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Яну 01, 2012 7:04 pm
Мнения: 2580
Местоположение: Велико Търново / София
Мнение Re: Електрически тротинетки
velio написа:
Аз имам някакви съмнения дали скоростта наистина е такава. Скоростомера показва нещо, но превозните средства ми се струва че се движта твърде бавно за 110km/h

На моята кола при 100 км/ч по километраж GPS показва 94-95км/ч :)
Иначе са ми разправяли за таксиджии които спускали със 120 надолу по Арбанашкия път, но там е ясна хватката...

_________________
https://github.com/slav4ocom/


Пет Юли 15, 2022 7:59 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: Електрически тротинетки
Е ако въпросът е дале е карало със 110 или 100 .....все тая, и с 80 да е пак сие труп на колела, лошото че и за части не става, няма какво да му вземеш.


Пет Юли 15, 2022 8:19 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 138 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 9 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни