Отговори на тема  [ 138 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 10  Следваща
Електрически тротинетки 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Окт 11, 2011 10:53 pm
Мнения: 4195
Местоположение: Brussels / Пловдив
Мнение Re: Електрически тротинетки
Cekins написа:
Аз за това щерката съм и казал никога да не застава от дясната страна на кола. Мен са ме блъскали точно така само че идиота реши че ще паркира и му огънах вратата. Освен смачканата врата нямаше други поражения ама си ми е обица на ухото и сега голямата като почна да щъка с колело съм и казал и показал какво да не прави.

Ще оплескаме темата ама - една майка с кошче с бебе щях да я набия като на едно кръгово докато гледам в ляво за идващи коли тя ме изпреварва от дясно и вместо да се движи по периферията на кръговото си сече направо т.е. без да я видя какво е направила виждам, че ми се отваря дупка да се вмъкна и влизам с ряз в кръговото и добре, че имах време да реагирам като я видях пред колата ... това калпавите колоездачи са много нагло племе, искат правилата за пешеходци да важат за тях докато се движат около колите - за пешеходците си има тротоари и пешеходни пътеки където и те и шофьорите внимават. Като си се наредил между колите ще си спазваш правилата ... години от тази случка и още се паля по темата, за малко такъв грях щях да си сложа да помета с колата майка с бебе ...

_________________
Мразя да мразя ...


Чет Апр 21, 2022 3:43 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Дек 14, 2004 12:31 pm
Мнения: 3306
Мнение Re: Електрически тротинетки
Относно защитата от кражба. На моя съм му сложил един AirTag. Батерият държи 1.5г и ако някой пишман крадец реши да го гепи, поне ще знам къде да го търся. От професионални крадци спасение няма. Машинката се побира в багжника на всяка кола и се разфасова за 10 мин.


Пет Апр 22, 2022 3:23 pm
Профил WWW
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Съб Сеп 25, 2004 11:32 am
Мнения: 7893
Местоположение: София
Мнение Re: Електрически тротинетки
HCL написа:
Относно защитата от кражба. На моя съм му сложил един AirTag. Батерият държи 1.5г и ако някой пишман крадец реши да го гепи, поне ще знам къде да го търся. От професионални крадци спасение няма. Машинката се побира в багжника на всяка кола и се разфасова за 10 мин.


Няма ли някаква по-евтина алтернатива това? :)


Пет Апр 22, 2022 4:37 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Дек 14, 2004 12:31 pm
Мнения: 3306
Мнение Re: Електрически тротинетки
Това е най-евтиното. Tile са още по-скъпи. Имай в предвид, че 50-те лева който плащаш покриват не само хардуера, но и ползването на инфраструктурата в рамките на живота на продукта. Т.е. няма месечни такси.


Пет Апр 22, 2022 4:56 pm
Профил WWW
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Юни 07, 2005 5:20 pm
Мнения: 3230
Мнение Re: Електрически тротинетки
HCL написа:
Относно защитата от кражба. На моя съм му сложил един AirTag. Батерият държи 1.5г и ако някой пишман крадец реши да го гепи, поне ще знам къде да го търся. От професионални крадци спасение няма. Машинката се побира в багжника на всяка кола и се разфасова за 10 мин.


Стига крадците да не са фенове на Самсунг/Андроид...


Вто Апр 26, 2022 12:54 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Съб Сеп 25, 2004 11:32 am
Мнения: 7893
Местоположение: София
Мнение Re: Електрически тротинетки
HCL написа:
Това е най-евтиното. Tile са още по-скъпи. Имай в предвид, че 50-те лева който плащаш покриват не само хардуера, но и ползването на инфраструктурата в рамките на живота на продукта. Т.е. няма месечни такси.


Хмм, не му ли трябва някаква сим карта?


Вто Апр 26, 2022 1:38 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Дек 14, 2004 12:31 pm
Мнения: 3306
Мнение Re: Електрически тротинетки
Това с феновете на Самсунг не го разбрах. Самият AirTag се локализира от Apple устройство, но това засяга по-скоро мен, а не крадците. Или имаш нещо друго в предвид?

От сим карта няма нужда. Това е един чип, който broadcast-ва по bluetooth и разчита на минаващи наблизо Apple у-ва да прихванат broadcast-a и да го препратят към кораба майка. Колкото повече такива у-ва наоколо, токова по-прецизна е локализацията. И тъй като във всяко село вече има юнак с айфон, на практика функционира доста добре.


Вто Апр 26, 2022 2:50 pm
Профил WWW
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Юли 11, 2007 9:16 am
Мнения: 1705
Мнение Re: Електрически тротинетки
Само си представям някой в БГ ти гепа тротинетката и се завре в някой панелка с 5 входа и 15 етажа всеки. Успех с локализирането :) Отделно какво от това като си я локализираш (поне в БГ)? В Германия може това да отработено и ясно как се процедира, но изпитвам силни съмнениея за тук.
Отделно скоро мисля че четох новина за апп който "вижда" тия тагове и може да ти каже, че в близост до теб има такава джаджа.
Мисълта ми е, че вероятно е по-добре от нищо, но далеч не е ултиматното решение на проблема.


Вто Апр 26, 2022 3:27 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пон Май 12, 2014 10:49 pm
Мнения: 4379
Местоположение: София
Мнение Re: Електрически тротинетки
lcr написа:
lcr написа:
У нас, не е, като да няма дупки и поради това, колкото и да са големи колелата, винаги ще се намери "подходящата" дупка. :D

Както и да е, поръчах тази китайщина:

https://www.amazon.de/gp/product/B09QKG ... UTF8&psc=1

10 инчови гуми, не са крайно малки.

Към края на този месец, ако не са ми гипсирани ръцете, ще мога да напиша някакви отзиви :D


Заради някакви неразбории, за които писах, в крайна сметка, поръчката беше анулирана служебно.

Поогледах се още малко и направих нова поръчка но на тази:

https://www.bogistshop.com/product/bogi ... c-scooter/

Освен, че е с около 30% по-евтина, ми се вижда с по-стабилно окачване.

Недостатъкът е че предната спирачка не е дискова, но ще го преживея.
За сметка на това има седалка, която може да се ползва.

Ето разликата в окачването:

Прикачени файлове:
tro.jpg


Първи отзиви:

- Доста добро окачване, паважът не се усеща.
- Лепи за седалката.
- Има темпомат
- no zero start и zero start (тръгва веднага или иска лека засилка)
- рекуперативната спирачка работи прилично (20 - 0 км.ч за около 5 м)

накратко - доволен съм :D


Вто Апр 26, 2022 7:25 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пон Май 12, 2014 10:49 pm
Мнения: 4379
Местоположение: София
Мнение Re: Електрически тротинетки
Още малко впачатления:

- Бай Китай се е осрал с регулатора на мощността. Регулирането става в много малък диапазон от хода на ръчката и това е проблем особено, когато трябва да се подържа ниска скорост, примерно при обратен завой. Няма и ход по инерция а винаги работи моторната спирачка. Могло е да го напряват при пусната ръчка, нещото да си върви по инерция (примерно).

Това ще го преработя, щото ме дразни.

- Нощното осветяване е повече от добро.


Сря Апр 27, 2022 2:03 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Юни 07, 2005 5:20 pm
Мнения: 3230
Мнение Re: Електрически тротинетки
HCL написа:
От сим карта няма нужда. Това е един чип, който broadcast-ва по bluetooth и разчита на минаващи наблизо Apple у-ва да прихванат broadcast-a и да го препратят към кораба майка.


Точно де. Ако няма наоколо айфон (и то над 11) не става работата.
Отделно че явно имало възможност, ако си айфон, да те предупреди ако чужд таг се движи заедно с теб. Това не го разбрах защо и как действа ама явно разбива прикритието на тайния таг. Т.е. крадеца би трябвало да се усети (да бъде предупреден)...


Сря Апр 27, 2022 5:48 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10621
Местоположение: София
Мнение Re: Електрически тротинетки
lcr написа:
Още малко впачатления...

Дрифти ли, пили ли гуми, изправя ли се на задна гума? :D


Сря Апр 27, 2022 5:57 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пон Май 12, 2014 10:49 pm
Мнения: 4379
Местоположение: София
Мнение Re: Електрически тротинетки
Не пили гуми, но катери наклон до 15 гр. А това са си едни 25%, което и за автомобил не е много лека задача.

И най-важното - когато ускоряваш, чуваш само звука на вятъра :D


Сря Апр 27, 2022 6:02 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Май 29, 2007 1:23 pm
Мнения: 3546
Местоположение: Високо в планината
Мнение Re: Електрически тротинетки
lcr написа:
...чуваш само звука на вятъра :D

Точно това може да ти изиграе много лоша шега с блеещи пешеходци и шофьори. Това е една от причините моторите да не ги правят много тихи, за да се чуват отдалече

_________________
Хайде де!


Сря Апр 27, 2022 7:15 pm
Профил
Ранг: Популярен
Ранг: Популярен

Регистриран на: Чет Яну 19, 2012 10:06 pm
Мнения: 367
Мнение Re: Електрически тротинетки
velio написа:
HCL написа:
От сим карта няма нужда. Това е един чип, който broadcast-ва по bluetooth и разчита на минаващи наблизо Apple у-ва да прихванат broadcast-a и да го препратят към кораба майка.


Точно де. Ако няма наоколо айфон (и то над 11) не става работата.
Отделно че явно имало възможност, ако си айфон, да те предупреди ако чужд таг се движи заедно с теб. Това не го разбрах защо и как действа ама явно разбива прикритието на тайния таг. Т.е. крадеца би трябвало да се усети (да бъде предупреден)...


Стана ми интерестно - а нормативно как са вързани нещата ?!?
Има ли опция да деактивираш тая фунция на СОБСТВЕНИЯТ СИ телефон ??
Какво още тече по "служебният канал" ???

_________________
Първата жертва на войната пада ... Истината !


Сря Апр 27, 2022 8:32 pm
Профил WWW
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 138 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 10  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 8 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни