Отговори на тема  [ 122 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Следваща
Телоподаващо 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пет Юни 03, 2005 8:39 pm
Мнения: 1954
Мнение Re: Телоподаващо
Не го заварявай отвътре :)

_________________
Определянето стойността на дадена величина се нарича ИЗМЕРВАНЕ!


Вто Юли 12, 2022 12:17 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Съб Сеп 25, 2004 11:32 am
Мнения: 7878
Местоположение: София
Мнение Re: Телоподаващо
syscop написа:
Не го заварявай отвътре :)


Еми ужким по-здраво искам да бъде


Вто Юли 12, 2022 2:51 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10573
Местоположение: София
Мнение Re: Телоподаващо
Снимки?


Вто Юли 12, 2022 3:08 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Фев 26, 2006 5:52 pm
Мнения: 10356
Местоположение: Добрич
Мнение Re: Телоподаващо
Реконструктор написа:
milenjs написа:
Ако не се вижда защо да го шлайфаш? Иначе с флекса го мяташ с диск за шлайфане.


Щото трябва да пъхна нещо вътре. :)


Значи със сигурност дремел се пъха най-лесно навсякъде... но е малко ювелирна работата с него ;-)


Вто Юли 12, 2022 3:25 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: Телоподаващо
Шлайф, ако е малко за шлайф дремел, или много по-добре инструмент на въздух като това : https://www.harborfreight.com/1-4-quart ... 92144.html
За съвсем тесни пространства и за финиш малък лентов шлайф : https://www.makitatools.com/products/details/9032
Ако заваряващ винкели ако имаш добър провар може да минеш едностранно, стига да имаш 100% провар и да не е порьозен. Ако заваряващ профили ме те съветвам да правиш едностранни заварки, то пак зависи от това как точно ги заваряващ, но при профилите статиката е различна, там получаваш лост. При тях е важно да имаш страничен шев а не само челен и вътрешен.
Дай снимка да видим какво заваряващ. Също избягвай само да прикапваш, прави цели шевове, всяка капка е "ос" около която имаш "лост".
А за начинаещи заварчици, е задължително да заваряват от всякъде, защото 2/3 от шевовете им не държат нищо, наличието на шев не в достатъчно, трябва да има достатъчно добро проникване и в двата детайла. Оная снимка от кормилната колона на ладата е с точно такъв проблем, и това е много лесно да се случи с телоподаващо.


Вто Юли 12, 2022 3:52 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Апр 20, 2005 11:02 am
Мнения: 8873
Местоположение: Разград
Мнение Re: Телоподаващо
С дремел или казано не според марката - прав шлайф. С това дето всички го знаят като дремел (малкото) ще стане утре. Има големи прави шлайфове най-различни марки и с най-различни енергии - пневматичните са малко трудни за точен избор и хубавите са безумно скъпи. Акумулаторни по добре да с нещо по-марково, ама и то скъпо. По поносими са на мрежово захранване ама и там кучите марки изкарват 15 минути, та пак трябва да е нещо по-мастито. Въртялката като цяло не е толкова интересна - по скоро инструмента е важен. За желязо ползват едни подобни на шишарки борчета - метални и с текстура като пила. Не са много евтини но яде като за световно. Само отбелязвам че това е инструмента на първо място в класацията "ЗАДЪЛЖИТЕЛНИ ПРЕДПАЗНИ ОЧИЛА". Всичко квото съм хващал това най-гадно хвърля стружки.

Понеже е конусовидно и върха му е сравнително малък, може да се бръкне навсякъде. С такива изтъркват грубото на всякакви криви места, преди да започнат да гладят със разни шмиргелчета, шкурчици и кечета.

Ето това : https://www.korozia.com/produkt/borche-za-metal-6mm/

Има различни размери, дебелини, големини и т.н. но искат хубав цангов захват.


Чет Юли 14, 2022 11:46 am
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Съб Сеп 25, 2004 11:32 am
Мнения: 7878
Местоположение: София
Мнение Re: Телоподаващо
Бърз въпрос, когато изпука и се прекъсне шева, това какво е? Дали е заради скоростта на подаване на телта?


Нед Авг 14, 2022 4:36 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Мар 22, 2006 2:25 am
Мнения: 6004
Мнение Re: Телоподаващо
когато скоростта на тела недостига започва да се вижда едно топче да виси накрая на тела докато заваряваш, дъгата е между топчето и детайла, увеличаваш скоростта докато изчезне това топче
пукането може да е от друго, като например залепване на телта вътре в дюзата, пръсване със силиконов спрей обикновено помага


Нед Авг 14, 2022 4:45 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10573
Местоположение: София
Мнение Re: Телоподаващо
И противно на всеобщото схващане - заваряването изисква повърхностите да са чисти от ръжда, боя, мазно и т.н.
Знам за приказките като - ама те не пречат, то и с тях става. Спестете си ги. Аз само споменавам как трябва да е. :D


Нед Авг 14, 2022 4:48 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: Телоподаващо
Ицо е прав, като различните процеси са толерантни в някаква степен. За ТИГ напълно чисто, като макс отпечатък от чисто пръстче, МИГ е малко по-толерантно, ако е съвсем леко омазнено, но не както излиза от прокатя да му теглиш парцал, по скоро ако се омасли леко от пипане, от средата. Електрода е най-толерантен, дори към малки остатъци от боя, което ще рече търкано е но тук там е са останали петънца.
Ако някой ви каже нещо друго може да си изхвърли дипломата и да си направи харакири, ако ще и професор в МЕИ да е, знам един такъв.
60% от добрата заварка е подготовка.


Нед Авг 14, 2022 6:51 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Съб Сеп 25, 2004 11:32 am
Мнения: 7878
Местоположение: София
Мнение Re: Телоподаващо
Е вие па. Изтърках го добре с шлайф диск за флекс, от ония, дето са с надиплена шкурка. Лъскаше си на метал.


Нед Авг 14, 2022 7:43 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: Телоподаващо
А аз това по принцип го написах, от масло пука чак да прекъсне много мазно трябва да е. Може скороста ти да е е била ниска, но става и при много висока скорост ако не му насмогваш, но тогава и телта залепва. Често ли се случва?


Нед Авг 14, 2022 8:49 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Мар 08, 2006 1:12 pm
Мнения: 1976
Местоположение: Котел
Мнение Re: Телоподаващо
Ами че Рек не може да регулира скоростта на подаване на телта. Нали и двамата си взехме синергични от Дел. Та при тях не може ръчно нагласяне на скоростта. Само на тока. Аз му свикнах и след 2-3 кила тел заварям доста добре. Нищо общо с предния китаец.
Лека корекция на скоростта на телта като питах човека от Дел може да се направи от менюто Дължина на дъгата. Ама аз там не барам, само си нагласям тока и газ.


Нед Авг 14, 2022 9:43 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: Телоподаващо
Хммм аз таквоз чудо не съм виждал, изпозлвал съм синергични но всички позволяват да регулираш ток и скорост, като според мен винаги гледа скоростта и по нея се опитва да регулира тока около границата която си задал.
Те го моя убавец, и резултат с flux core, имайки в предвид че това е горещо поцинковано, сложих го на 1/8 матерял без много да го мисля и без никаква подготовка на детайлите не е ужасно зле, като се има в предвид, че от 3 години не съм го пипвал. Оказа се че спусъкът нещо задържа, вчера подкарах електрокарчето, сега и ръкохватката ще трябва да ремонтирам :)
Това почистеното е само тръкнато 3-4 пъти с ръчната четка.
п.с. препоръчвам те такива ръкавчета, много са удобни особено за топло време, принципно са за ТИГ, но са идеални да се не само опичаш и в същото време да не се сготвяш с куртката.


Прикачени файлове:
Dsc_2131.jpg
Dsc_2131.jpg [ 331.99 KiB | Прегледано 422 пъти ]
Dsc_2130.jpg
Dsc_2130.jpg [ 235.71 KiB | Прегледано 422 пъти ]
Dsc_2128.jpg
Dsc_2128.jpg [ 290.5 KiB | Прегледано 422 пъти ]
Dsc_2127 (1).jpg
Dsc_2127 (1).jpg [ 415.92 KiB | Прегледано 422 пъти ]
Dsc_2126 (1).jpg
Dsc_2126 (1).jpg [ 325.34 KiB | Прегледано 422 пъти ]
Нед Авг 14, 2022 10:35 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Мар 08, 2006 1:12 pm
Мнения: 1976
Местоположение: Котел
Мнение Re: Телоподаващо
Апарата ми харесва, ръкавчетата и те. Ще видя дали тук се намира нещо подобно че сега лятото все съм изгорен от инцидентни заварки за които ме мързи да облека нещо подходящо.
Заварката поне на снимката не ми харесва, заради самозащитния флюсов тел вероятно. Не стои разлята а все едно е само повърхностна, не е прониканала в дълбочина на материала. Може и така да ми изглежда на снимката и да си държи добре.
Аз затова се отказах от този вид телове. Макар че големите в заварянето /ESAB.../ ги ползват.


Нед Авг 14, 2022 10:59 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 122 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 9 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни