Отговори на тема  [ 37 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
Монитори и PC за рутене на платки и писане на код 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27994
Местоположение: София
Мнение Re: Монитори и PC за рутене на платки и писане на код
Аз за МАК-а знам, има ням 8 години работех на МАК, половината от тхя бозата беше през виртуалка, то тогава се и отучих да рбаотя на два монитора :)
Аз за друго питах, точно заради скалирането, защото 4к ми се вижда много висока, моята 27-ца в момента е в 2560*1440 и 100% скалиране, 32-ката е е ужасно по-голямаи ми се струва че 4к ще дребнее, но то зависи и от очите. Едно време имах две 21" CRT-та, и ги карах в 1600 ама не съм бил толкова сляп като сега, или затова сега съм толкова сляп ...


Чет Юли 07, 2022 8:06 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Фев 07, 2012 10:22 pm
Мнения: 3074
Мнение Re: Монитори и PC за рутене на платки и писане на код
Аз пък...щото не са ми добре очите, си взех 32 инча стандартно ХДМИ , нарочно не 2,3 или 4к .
Щото нито уиндоуса, нито майсторите на компилатори разбират от проблеми с очите.


Чет Юли 07, 2022 8:52 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27994
Местоположение: София
Мнение Re: Монитори и PC за рутене на платки и писане на код
т.е. аз съм си съвсем добре ако виждам в тая резолюция на 27-ца, успокояваш ме :)


Чет Юли 07, 2022 10:51 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27994
Местоположение: София
Мнение Re: Монитори и PC за рутене на платки и писане на код
сега като се заговорихме за два монитора опитах нещо друго, втория го пуснах в 1080 пак на 100% скалинг и е по-удобно за работа с pdf-и, а и за браузване. при мен той е по в страни, т.е. по-отдалечен, и ако е във висока резолюция трудно виждам, а в 1080 е перфектно.


Пет Юли 08, 2022 6:40 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Окт 11, 2011 10:53 pm
Мнения: 4194
Местоположение: Brussels / Пловдив
Мнение Re: Монитори и PC за рутене на платки и писане на код
ToHu написа:
32 не ти ли е големичко, в 4к ли го използваш ?

Последната година и нещо го закачам на служебния Делл с вин в 4к но и бозата скалира прилично, че вече не съм първа младост и предпочитам по големички букви - реално май го ползвам като FullHD, в портретен режим, че така се виждат 160-170 реда C сорс :D

Прикачени файлове:
266E5152-9C7E-4897-AC58-A54889E66C8D.jpeg
266E5152-9C7E-4897-AC58-A54889E66C8D.jpeg [ 2.37 MiB | Прегледано 614 пъти ]

_________________
Мразя да мразя ...


Пон Юли 11, 2022 11:12 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27994
Местоположение: София
Мнение Re: Монитори и PC за рутене на платки и писане на код
Винаги съм знаел, че хората занимаващи се сериозно със софт са странни извратени птици, това само затвърждава мнението ми :) това като шега, да не се засегнеш
Убий ме не мога да работя в такъв режим, криво ми е някак. Навремето бях дал сума и пари за да си купя lcd ейзо, яма, Нек нещо от сорта беше, не помня вече, специално го взех за да мога да го обърна в портрет режим с идеята че ще ми е много по-удобно да работя с пейджмейкъра /аз все по извратени продукти си падам/. Няма да ти кажа колко дълго изкара и с какъв зор и нетърпение го продадох, излъгах един познат който се занимаваше само с предпечат, той между другото май остана доволен. То вярно, че това беше в зората на лцд мониторите, 2001-2002 нейде, и въобще не можеше да се сравнява по никакъв параметър с crt-тата които използвах тогава, но самия факт че го използвах завъртян убиваше и последните искрици желание да го задържа, просто не ми пасваше. И след това съм пробвал, с далеч по-качествени ама все същото усещане, нещо не е наред, нещо постоянно ме човърка отвътре че това не трябва да е така, все едно да гледаш негър да чете, не мое бе, неестествено е, маймуните не четът....


Вто Юли 12, 2022 3:15 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Окт 11, 2011 10:53 pm
Мнения: 4194
Местоположение: Brussels / Пловдив
Мнение Re: Монитори и PC за рутене на платки и писане на код
То това са си специфики на занаята - обърни внимание какво се вижда на екрана и коя част е празна. Айде представи си го как би изглеждало на нормално ориентиран монитор, колко реда от кода ще виждам и каква част от екрана ще е празна. През годините съм работил на какво ли не, но накрая се върнах пак в терминал с най обикновен текстов редактор защото този сетъп работи навсякъде по един и същи начин и не ми е терсене, че благинките на IDE-то не работят като съм закачен през SSH към някоя платка на която линукса търкаля busybox (т.е. тотално окастрен шелл). Но това върши работа за програмиране, моята работа започва там където свършва тази на платкаджиите :)

_________________
Мразя да мразя ...


Вто Юли 12, 2022 9:50 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27994
Местоположение: София
Мнение Re: Монитори и PC за рутене на платки и писане на код
Е то аз разбирам защо е така обърнат, просто на мен ми е някак си терсене.


Вто Юли 12, 2022 4:09 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Юни 07, 2005 5:20 pm
Мнения: 3227
Мнение Re: Монитори и PC за рутене на платки и писане на код
Пробвайте новия мега як КВАДРАТЕН (16:18) монитор на LG :D
DualUp 28MQ780
И после да кажете как е :P

Не е безкрайно скъп, дори май е на нормална цена, но в БГ го нямаше допреди месец. Сега не съм ровил...


Чет Юли 14, 2022 12:01 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 16, 2006 8:42 am
Мнения: 10935
Местоположение: Гьотеборг
Мнение Re: Монитори и PC за рутене на платки и писане на код
за монитори незнам, но за използване на нови методи за чертаене ще е интересно (като използване на Wacom например)


Чет Юли 14, 2022 12:57 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Юни 07, 2005 5:20 pm
Мнения: 3227
Мнение Re: Монитори и PC за рутене на платки и писане на код
Grubi написа:
за монитори незнам, но за използване на нови методи за чертаене ще е интересно (като използване на Wacom например)


Таблет (без вграден монитор) съм ползвал преди 15-на години. Не знам дали модела беше кофти или нещо друго ама за чертане на платка си е мъка. Мишката си остава най-удобното/прецизното. Аз имах проблеми с дясната ръка от държането на мишка и затова пробвах таблет. Ама се оказа по-лесно и удобно да се науча да боравя с лявата ръка с мишката.


Чет Юли 14, 2022 1:27 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Окт 11, 2011 10:53 pm
Мнения: 4194
Местоположение: Brussels / Пловдив
Мнение Re: Монитори и PC за рутене на платки и писане на код
velio написа:
Пробвайте новия мега як КВАДРАТЕН (16:18) монитор на LG :D
DualUp 28MQ780
И после да кажете как е :P

Не е безкрайно скъп, дори май е на нормална цена, но в БГ го нямаше допреди месец. Сега не съм ровил...

Точно щях да поствам линк към него и гледам, че вече си ме изпреварил :)

https://www.lg.com/us/monitors/lg-28mq780-b

Обаче не е съвсем квадратен, има едно Eizo което си e баш квадратно ХхХ - никаква полза да го обръщаш :)

https://www.eizo.com/products/flexscan/ev2730q/

Да видим кога ще изтрещи някой с кръгъл монитор ... като дърт аналогов скоп

_________________
Мразя да мразя ...


Чет Юли 14, 2022 3:44 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27994
Местоположение: София
Мнение Re: Монитори и PC за рутене на платки и писане на код
Хммм квадратни, кръгли ..има всякакви, като крайни продукти явно сега се сещат за квадратен, но формата отдавна не е проблем, аз лично не ги използвам защото в повечето случаи вдигат цената неоправдано. Всички тия се правят от по-голям стандартен панел, има 5-6 корейски фирми само с такива неща се занимават, поне за нашият бизнес сегмент е така, та цената не е ниска защото има доста работа а и брака за някои не е никак нисък. Като започнахме да правим първите извити, по това време такива изобщо нямаше, бракът отиваше към 20%, а ако сметнеш и увеличените дефекти отиваш на 40% брак. С времето технологията се подобри, производственият брак падна под 10% което не е толкова страшно, дефектите в експлоатация също намаляха доста. Минаха години преди Самсунг и лг да пуснат техни, но при тях радиуса на огъване е много голям, т.е. те са почти плоски и съответно много евтини, брака при огъване е нищожен, не изискват ецване, напреженията в лентовите кабели също са по ниски ....
Та ако някой иска триъгълен монитор да свирка :)
Иначе за работа с таблет, много зор, специално за кафе не знам, има хора използват но според мен не за самият дизайн. За рисуване е друго нещо, дори и такъв без дисплей като му свикнеш е незаменим от мишка, а за хубав с дисплей е чудо. Аз обаче не съм художник нито аниматор, пробвал съм всякакви не е за мен тая работа.


Чет Юли 14, 2022 11:33 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Апр 20, 2005 11:02 am
Мнения: 8888
Местоположение: Разград
Мнение Re: Монитори и PC за рутене на платки и писане на код
Купил съм Wacom 10" на щерката - рисува като професионален художник. Тя и на хартия си рисува обаче на компютъра има всички цветове и всякакви четки и ефекти, без да се цапа. Сега реве за рожденния и ден да съм и купувал по голям и с дисплей.


Пет Юли 15, 2022 2:16 pm
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27994
Местоположение: София
Мнение Re: Монитори и PC за рутене на платки и писане на код
Ами ще купуваш ... лошото е че май евтините с дисплеи не струват. Аз преди време разсъждавах по тоя въпрос, не че щерката е супер художник но иска да рисува, и въпроса беше какво да и вземем. Взех и ipad Pro защото по-параметри е по-добър от сходните по цена таблети с монитор, а истински такъв, особено по-големичък отива на $1500 и нагоре и то за 16-ка. Айпада като параметри мисля, че е сходен с не про серията на Ваком, но освен, че може да рисуваш на него може да правиш и милион други неща, та затова и взехме айпад, иначе не про 16-ката на ваком е около $600 тука. Да вземаш друга марка таблет за рисуване не знам има ли смисъл.


Пет Юли 15, 2022 2:26 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 37 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 9 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни