Отговори на тема  [ 6 мнения ] 
Какво е "t add the computer to the Administrators role... 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Мар 08, 2006 1:12 pm
Мнения: 1976
Местоположение: Котел
Мнение Какво е "t add the computer to the Administrators role...
Въртя един сървър със софтуер за четене на номера на коли. 8-9 години и бачка без проблем ама аз си го създадох като реших да обновя софтуера. Подкарах всичко, основния софт е на един сървър, трябва да кача модула за четене на друг сървър. И преди си беше така. На 2-рия компютър като качвах старата версия на софта се въвеждаше IP на сървъра, администраторското му име и парола. В новата има само IP обаче. И почва да реве че нямал потребителски права. И като си играх цял следобед реших да хвърля око на документацията. Там пише -
Цитат:
If you install the LPR server on a different computer, you must add the computer to the Administrators role as a Windows user

Нещо не мога да го осмисля в момента, какво и кака искат да се направи :?


Вто Юли 19, 2022 10:19 pm
Профил
Online
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пет Апр 13, 2018 3:00 pm
Мнения: 1324
Местоположение: София
Мнение Re: Какво е "t add the computer to the Administrators role..
На същото място има линк за продължение, където е описано стъпка по стъпка:
https://doc.milestonesys.com/2020R3/en- ... ersAnd.htm
Аз го разбирам да се включи новия компютър към ролята на администраторите като уиндоус потребител.


Сря Юли 20, 2022 9:38 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Окт 11, 2011 10:53 pm
Мнения: 4194
Местоположение: Brussels / Пловдив
Мнение Re: Какво е "t add the computer to the Administrators role..
Milestone имат офис в София - намери някой познат там да ти обясни :D

_________________
Мразя да мразя ...


Сря Юли 20, 2022 10:06 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27996
Местоположение: София
Мнение Re: Какво е "t add the computer to the Administrators role..
Да юзера с който ще се лихва този комп трябва да е в листа на администраторите. Какъв е боза към който се връзваш, сървър някакъв, и коя версия. Имаше някакви промени в по новите версии на боз сървър точно в тази връзка, ама вече не помня какво беше.


Сря Юли 20, 2022 2:41 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Мар 08, 2006 1:12 pm
Мнения: 1976
Местоположение: Котел
Мнение Re: Какво е "t add the computer to the Administrators role..
al_at, благодаря за линка, не го бях видял, нали традицита е да се ръчка ден-два и тогава да се отдели 5 мин. за четене. Ще мъча нещата от там.
Milestone имат офис и служители в София, имам някакви телефони, преди 8-9 години колега от форума ме свърза с човек от тях. Ама имат странна политика, пращат те към фирми които ги представят, те не работели с крайни клиенти.
Тони, сървъри са и двете машини, виндоски - 2019 и 2012. Не съм в час много с тези сървъри, досега все потребители съм добавял в актив директори. Ама в написаното доколкото разбирам искат да добавя другия компютъра към административните роли.
Баси, хич не ми харесват тези нови работи, едно време всичко си беше лесно, инсталацията я направих за 15-на минути ,в инсталаторите всичко си беше ясно, имаше полета за имена, пароли. А сега както казва щерка ми работата е гъз - сложно, увъртяно, да четеш на 20 места кое как е и за какво е. И всичките хубави функции ги махат, например в старата версия можех да задавм на операторите кои камери могат да гледат, на кои записите и други такива благинки. На новата версия - няма такава опция. 2 дена рових, после 1 час четох, накрая във форума им писах и чак там ми беше казано - вече ги няма, ако искаш да има - минаваш към по-горната версия. Пък за нея парите които искат си мисля че не ги познават нещо, объркали са евро с рубли ;)


Сря Юли 20, 2022 4:34 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27996
Местоположение: София
Мнение Re: Какво е "t add the computer to the Administrators role..
Да с Майлстон а и не само е така, но и това е ОК. Ако ти трябва помощ кажи, ще те свържа с някой в Сектрон, те са партньор и имат що годе добре обучени кадри. Аз лично майлстона никога не му станах фен, опитвал съм какво ли не, но не и майлстон, това от ден 1 от както се е появил, както се казва тъп и упорит. Дълго време беше страшно недоразумение, тов аче не съм го инсталирал не означава че не съм го виждал и работил с него. Преди 10-на години май взеха да го пооправят, чувам започнаха да го хвалят, ама защо не е ясно, може би защото не знаят, че има алтернативи и то немалко. Сега те се засилиха да го правят PSIM решение, не знам до къде я докараха. Аз много харесвах на AxonSoft решението, леко, бързо, гъвкаво а и лесно се работи с тях да ти добавят драйвер, не ми се отдаде възможност да го сложа на някоя сериозна инсталация но не поради технически а поради политически причини. Не знам до къде са го докарали, аз първо се срещах с представителя им в БГ, след това и с развойния екип по една случайност, имаха някои свежи идеи, и аз им дадох някои които казаха че ще ги имплементират, ако са ги добавили може да е станало кръстоска между стоножка и пиле /ама не стоножка с крила/.


Сря Юли 20, 2022 6:33 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 6 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: emilvtc, Google [Bot] и 11 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни