Отговори на тема  [ 25 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2
Електроника 2022 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 16, 2006 8:42 am
Мнения: 10927
Местоположение: Гьотеборг
Мнение Re: Електроника 2022
Нищо не сте изпусналЕ - но вероятно имаше възможност да видите и срещнете интересни хора, а с някои от тях дори да свършите интересен проект.

Интересно ми е - ако платя един щанд на Ембедед или на Електриника, или на професионално/любителско изложение по ваш избор - и имате възможност за безплатно представяне на ваши си неща - колко ще направят усилието да го направят?


Нед Ное 20, 2022 11:46 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пет Ное 25, 2005 10:41 am
Мнения: 1664
Мнение Re: Електроника 2022
Grubi написа:
Нищо не сте изпусналЕ - но вероятно имаше възможност да видите и срещнете интересни хора, а с някои от тях дори да свършите интересен проект.

Интересно ми е - ако платя един щанд на Ембедед или на Електриника, или на професионално/любителско изложение по ваш избор - и имате възможност за безплатно представяне на ваши си неща - колко ще направят усилието да го направят?


+1


Нед Ное 20, 2022 11:59 am
Профил ICQ WWW
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Яну 25, 2012 8:14 am
Мнения: 4613
Местоположение: Новата земя на племето Мутум'ба
Мнение Re: Електроника 2022
Интересна идея, и съм сигурен че от тук пишещите може да се комбинира нелошо изложение, но по-големия проблем е с презентирането - някой избичен ще трябва да седи там по цял ден с неудобен костюм :) Пък и девойки дето раздават лифлети си трябват...

_________________
'просто' е технически синоним на 'красиво'


Нед Ное 20, 2022 12:29 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Апр 27, 2005 11:48 am
Мнения: 4713
Мнение Re: Електроника 2022
аз още немога да разбера за чий уй ходите на тези изложби
пряк контакт, бира, мацки... убу, а после? чипове нема, супорта "спи" на елементарни въпроси, търговеца - отсъпка йок...

гледам разни снимки в линкедина - 25 човека представители на "огромна" IoT Корпорация - предстатвят: магнитна антена за GSM...
бах мааму другарке

_________________
main[-1u]={1};


Нед Ное 20, 2022 1:01 pm
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Яну 25, 2012 8:14 am
Мнения: 4613
Местоположение: Новата земя на племето Мутум'ба
Мнение Re: Електроника 2022
TheWizard написа:
25 човека представители на "огромна" IoT Корпорация - предстатвят: магнитна антена за GSM...
бах мааму другарке


:lol: :lol:

Така е бизнеса днешно време. Ако не се съберат 25 човека не изглежда сериозна "корпорацията"

_________________
'просто' е технически синоним на 'красиво'


Нед Ное 20, 2022 2:14 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27992
Местоположение: София
Мнение Re: Електроника 2022
Преди години участвахме на себит два пъти, там камарата финансираше нещо, та решихме да изложим един продукт. На първото бяхме единствените нашенци които занесоха нещо повече от брошури, имаше си цял щанд. На второто камарата реши да направи общ щанд, както и да е. От двете изложения резултата е никакъв. По принцип се излагаме доста в момента май имаме 10-на изложения всяка година, с други продукти, не е като да не знаем как се прави изложение, но себит и като цяло тоя тип изложения с малък щанд май е с ефект близо до нула. Много зависи сигурно и от продукта. А за читав щанд на сериозно изложение ни е 0.5м-1м, айде тия за онлайн историите са доста по-евтини, не съм проверявал ама и там едва ли излиза под 100к.
Та мисълта ми е какво има смисъл да излагаш и как.


Нед Ное 20, 2022 3:59 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 16, 2006 8:42 am
Мнения: 10927
Местоположение: Гьотеборг
Мнение Re: Електроника 2022
Изсъхна ми устата да повтарям - и за влаковете, и за пътниците.

Никой и никога не съм завлякъл на изложба, пък била тя и Електроника. Има различни причини, поради които хората ходят там - показване на нови неща, среща със стари и нови клиенти и колеги, показване на възможности, търсене на патньори и други неща за които може и не може да се сетим.
Нито ти трябва костюм, нито гелосана коса, нито дългокрака кака да се излагаш. Има двутажни щандове, колкото малък мол - има и 5м2 с бай/леля Китаец или бай/леля Немец, или който и да е - и по-малкия може да е много по-интересен.Освен това, хората имат право на малко забавление на всеки 2 (в случая 4) години, други през 10-20.

Аз лично се видях със стари колеги, доставчици, че и роднини. Не съм тотално възхитен, тази година по-скоро беше малко объркано, но не съм и разочарован. Направих си изводите, видях нови неща, събрах контакти на неща, които не бях виждал. Видях и малки и големи фирми, които всяка година са там - това говори за предвидимост и постоянство.

Стига ми ;)


Нед Ное 20, 2022 5:45 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27992
Местоположение: София
Мнение Re: Електроника 2022
Това което казвах е, че не знам до колко са полезни такива големи неапециализирани изложения, за чипмейкъти предполагам да, въпреки че и при тях най-вероятно е като при нас, просто трябва да си там. За малките изложението е твърде разнообразни, може би не колкото себита но все така доста разнообразно. Моето наблюдение е, че по-тясно специализираните изложения са доста по-полезни конкретно за малки фирми.
Да речем правиш някакво медицински устройства, или сейфти, или контролери за осветление, какво точно да покажеш на такова изложение, или на изложение като себит? В смисъл ти може да покажеш всичко, но публиката едва ли е точно твоята таргет група, та от тая гледна точка.
То винаги е и/и има го и другият момент, големите изложения влачат по-голяма посещаемост, но пък истината е че тия посетители имат много по-малко време и са наводнени с всякакви продукти ...
Иначе да ходиш като зяпач е друго, да срещу, контакти, може да видиш нещо интересно ...
Въпрос на ситуация, но в днешно време по добре тия 10-15 евра което ти е като Мин едно такова изложение дори да си човек и половина щанд на 5 кв, да ги дадеш за друг тип реклама и маркетинг, или поне някъде където по-голяма част от посетителите ще са в твоята таргет група.
Просто разсъждения на човек който от 20 години ходи по изложения като изложител, но вече сведоха моето ходене до двете основни, иначе миналата седмица свърши едно в Малта и от Вторник започва друго в БГ, но отказах да ходя на което и да е от двете :)


Нед Ное 20, 2022 9:01 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пет Ное 25, 2005 10:41 am
Мнения: 1664
Мнение Re: Електроника 2022
TheWizard написа:
аз още немога да разбера за чий уй ходите на тези изложби


Щото времето не е подходящо ни за ски, ни за море.... :)


Пон Ное 21, 2022 10:05 pm
Профил ICQ WWW
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Фев 13, 2013 2:35 pm
Мнения: 1748
Мнение Re: Електроника 2022
Grubi написа:
Изсъхна ми устата да повтарям - и за влаковете, и за пътниците.

Никой и никога не съм завлякъл на изложба, пък била тя и Електроника. Има различни причини, поради които хората ходят там - показване на нови неща, среща със стари и нови клиенти и колеги, показване на възможности, търсене на патньори и други неща за които може и не може да се сетим.
Нито ти трябва костюм, нито гелосана коса, нито дългокрака кака да се излагаш. Има двутажни щандове, колкото малък мол - има и 5м2 с бай/леля Китаец или бай/леля Немец, или който и да е - и по-малкия може да е много по-интересен.Освен това, хората имат право на малко забавление на всеки 2 (в случая 4) години, други през 10-20.

Аз лично се видях със стари колеги, доставчици, че и роднини. Не съм тотално възхитен, тази година по-скоро беше малко объркано, но не съм и разочарован. Направих си изводите, видях нови неща, събрах контакти на неща, които не бях виждал. Видях и малки и големи фирми, които всяка година са там - това говори за предвидимост и постоянство.

Стига ми ;)

+1
И аз така. Но бях на ембедед-а. Щях да ви пускам презентация, белким ви харесало нещо


Вто Ное 22, 2022 4:48 am
Профил WWW
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 25 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: petko_sz и 12 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни