Отговори на тема  [ 18 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2
ET или ЕООД 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: ET или ЕООД
Е те са гражданските договори са пак през фирмата, и са ти разход.


Съб Ное 05, 2022 9:29 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Мар 08, 2006 1:12 pm
Мнения: 1976
Местоположение: Котел
Мнение Re: ET или ЕООД
Идеята е доставените материали и техника да ги фактурирам на фирмата възложител, там въпросителни няма. А перото за труда да не го фактурирам към тях а фирмата възложител да го оформи като плащане в 2 граждански договора. Примерно 2 х 10 000лв. Така смятам че ще се платят най-малко данъци, едно че има нормативно признати разходи за дейността които не се облагат, останалото с 10% плосък данък. Лицата с гражданските договори са осигурени на макс. доход.


Съб Ное 05, 2022 11:37 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: ET или ЕООД
Ами и така става, но тук се появява друг риск, не знам в как и отношения си с възложителя но има много варианти да не получиш договореното. Това поне ти решава проблема с отговорността, ти хора не назначаваш и да стане нещо няма кой и за какво да те търси, не че е добър пример ама .....аз все си мисля че най-чистият вариант е когато извършвал услугата като фирма и то ДДС регистрирана за да не товариш клиента защото той сигурно е ДДС регистриран. Сега ако ти се случва веднъж на 5 години е друга работа.
Аз изхождам от друго, в повечето случаи ти като фирма занимаваща се с нещо такова имаш по-добри цени от клиента ти без значение колко е голям, поне при мен е така, т.е.имаш печалба и на материалите която иначе я губиш. Лично мое наблюдение поне 50% от печалбата ако правиш инсталации се реализира от материалите.


Нед Ное 06, 2022 4:15 am
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 18 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 14 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни