Отговори на тема  [ 9 мнения ] 
Флашване на телефон Samsung 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Чет Сеп 26, 2013 1:24 pm
Мнения: 1101
Мнение Флашване на телефон Samsung
Драмата е следната: Купих си чисто нов самсунг S9 никога не пускан. Разреших му да си ъпдейтне андроида. Оригиналния беше 8. После се ъпдейтна до 9 и после до 10. Оказа се, че андроид 10 не ми върши работа и ми се налага да върна андроид 8.
Свалих 5-6 версии на андроид 8 от сайта на самсунг и се опитвам да го флашно с Один 3 софтуера но безрезултатно. Тръгва флашването и забива още в началото с някаква грешка на екрана на телефона за бутлоудера.
До колкото четох из нета ако секюрити пача на телефона е по-нов от този на желания фърмуър не става.
Та питанката ми е: Как да си кача оригиналния андроид 8 с който е дошъл телефона? Или ако някой може да свърши тази услуга срещу $$$ също е вариянт.
Всякакви идеи са добре дошли.


Пет Ное 04, 2022 8:38 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Мар 08, 2006 1:12 pm
Мнения: 1976
Местоположение: Котел
Мнение Re: Флашване на телефон Samsung
Пробвай да го върнеш до 9. Иначе има вариант ама с JTAG, например Medusa, кабели се запояват по точки на платката.
Имам 2 бокса /UFST и Octopus/ с които мога да флашвам Самсунг но ме съмнява да успея с тях да го върна към 8. JTAG не съм си купил...
Защо не ти харесва 10?


Пет Ное 04, 2022 11:20 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Чет Сеп 26, 2013 1:24 pm
Мнения: 1101
Мнение Re: Флашване на телефон Samsung
Ако файловете на фърмуера са имиджи не виждам защо да не могат да се върнат.
На 10-ката не тръгват някои неща. Стария вайбър не тръгва, не тръгва стария софтуер на флир уан камерата а новия е с орязана функционалност. Също така вградения софтуер на камерата на 10-ката е отвратителен в сравнение със стария. И като най-главно имам един софтуер за ехограф който много забива на 10-ката. На 8-ицата бачка много по-добре.
Като цяло в момента желязото е напълно неизползваемо.
Какъв Jtag трябва? Някакъв по-специален или J-link върши работа?

Рутване ще помогне ли ?


Съб Ное 05, 2022 12:06 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Апр 20, 2005 11:02 am
Мнения: 8873
Местоположение: Разград
Мнение Re: Флашване на телефон Samsung
С рутване би трябвало да стане. Иначе друг вариант за "мек" доунгрейд май няма. За по стари телефони има всякакви къстъм билдове с най-различни андроиди и УИ-та.


Съб Ное 05, 2022 9:35 am
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Мар 08, 2006 1:12 pm
Мнения: 1976
Местоположение: Котел
Мнение Re: Флашване на телефон Samsung
Ясно, осрали са нелошия телефон. Проблема е в бутлоадера, актуализирал се е до нова версия и не позволява вече флашване на firmware което е с по-стара версия. Може да има някакъв трик да се излъже софтуерно, другото решение е хардуерно - жици за jtag и записване директно във флаша. Питай в някой ГСМ сервиз дали имат jtag, Medusa, Z3x, Easy Jtag са популярни и вършат работа за самсунг.


Съб Ное 05, 2022 9:39 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Апр 20, 2005 11:02 am
Мнения: 8873
Местоположение: Разград
Мнение Re: Флашване на телефон Samsung
С рутване и къстъм ром няма причина да не стане. S9 едва ли ще е гаранционен тъй че най-лошия вариант е брикване и пак да се търси вариант за хардуерно префлашване - не пречи да се пробва.


Съб Ное 05, 2022 9:53 am
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Чет Сеп 26, 2013 1:24 pm
Мнения: 1101
Мнение Re: Флашване на телефон Samsung
Обадих се в 2 сервиза. Единия казаха дай го тука нашия майстор ще го види...
В другия казаха, че срещу 50 кинта ще го оправят, разбират ги тея работи и телефона се отварял. Не можело през кабела. Та утре ще звънна на още 2-3 сервиза за мнение и ако се потвърди диагнозата - отивам да им дам 50-те кинта.


Нед Ное 06, 2022 2:46 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Мар 08, 2006 1:12 pm
Мнения: 1976
Местоположение: Котел
Мнение Re: Флашване на телефон Samsung
И аз си мисля че без отваряне и JTAG няма да стане филма. Само обърни им внимание да се отвори внимателно, да не строшат задния капак при разлепянето. За 50 кинта е добре, като гледам къде трябва да се запоят проводници...


Прикачени файлове:
image_2022-11-06_193420668.png
image_2022-11-06_193420668.png [ 633.45 KiB | Прегледано 461 пъти ]
Нед Ное 06, 2022 7:34 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Чет Сеп 26, 2013 1:24 pm
Мнения: 1101
Мнение Re: Флашване на телефон Samsung
Нещата станаха още по-странни. Успях да ънлокна бутлоудера и сега телефона ми дава да кача произволен къстом ром без да се налага да го рутвам. Обаче не ми дава да му кача неговия си оригинален фърмуер. Нещо правя не каквто трябва ама не знам какво. На всякъде хората го правят с Один 3 само дето при мене не става.


Пон Ное 07, 2022 12:22 am
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 9 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 12 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни