Отговори на тема  [ 320 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5 ... 22  Следваща
Говорилня 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Яну 25, 2012 8:14 am
Мнения: 4576
Местоположение: Новата земя на племето Мутум'ба
Мнение Говорилня
Място за случайни единични постове, които не заслужават собствена тема, както и за неща, които не се вместват никъде другаде
Но без злоупотреби. Дори псуването може да се прави прилично :D


ПС. исках да я лепна горе, ама явно трябва по-голям чорбаджия за тая работа

_________________
'просто' е технически синоним на 'красиво'


Чет Ное 10, 2022 11:24 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Яну 25, 2012 8:14 am
Мнения: 4576
Местоположение: Новата земя на племето Мутум'ба
Мнение Re: Говорилня
https://pine64.com/product/128mb-ox64-s ... ber-2-2022

Изглежда интересно...

_________________
'просто' е технически синоним на 'красиво'


Съб Дек 03, 2022 7:57 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: Говорилня
уфффф напоследък се занимавам с ардуино недоразумения, 4-ти клиент вече, все странни проблеми и повечето се свеждат до хардуер, това сигурно ще е следващото в списъка :) Използваме техни платки,. Rockpro64 дръвце, особено след като почна пандемията явно смениха я доставчик, я фабрика но не са розови нещата, има ясна тенденция да дефектират, и това на база над 1000 платки, т.е. не е да сме купили 10 или 50 и да има 5 дефектни ...

п.с. не знам дали се стикна.


Съб Дек 03, 2022 11:07 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Нед Ное 21, 2004 10:31 pm
Мнения: 9635
Мнение Re: Говорилня
не се е стикнала, явно нямате достатъчна 'тежест' в административните права 8)

всеобща е заблудата, че ардуиното става за нещо различно от хоби проекти.
имам клиент, който си е сковал някакъв прототип с ESP32 и ардуино (платформ.ио). демонстрирал прототипа, получил ОК, и сега, като трябва да го докара до работещо състояние, почна да врещи 'помагай'. к'во да помагам...
http сървъра му връща 500 (вътрешна грешка). ходи търси дебъг съобщения, логове, ако въобще ги има за включване. сървъра не е от IDF, колега с българско име (прилича) го е писал. няма лошо. но не ми се четат сорсове.
опитах се да кача средата, че да сме на една страница с него. дори това не можах да направя :roll:


Нед Дек 04, 2022 6:55 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: Говорилня
Ами пришки ми излязоха да го обяснявам, като тръгнеш от хардуер и стигнеш до софтуер. Е оня ден, понеже ми стои някакво клиентско, и уж има I2C и всичко и правя някакъв I2C щракалник и викам айде, тъкмо ще му напиша и функция за цъкалото да не уморят соленоидите ... ей пишман станах ... накрая теглих една майна, взех някаква от мойте платки с i2c закачих го, тествах го, написах великита функция има няма за 20 мин, с това ардуино до де разбера че удвоява адреса .... мое ли си толкова малоумен ... поне на един чип дейта шийта не прочете ли барим да се осъзнаеш че адресите ги дават като 8 битово число .... аз не се имам за никакъв писач, ама да им го го туря на пишман програмистите. ... е после и на ардуиното го подкарах, не че кой знае какво ама закачай анализатори да видиш че шифтват адреса.
А рутерчето ми играчка, в контролера му сложили някакво Уно, да върти някакъв .. кавъвто беше там G код интерпретатор .... мъка, голяма мъка. Шашка се от компресора, махнах го, шашка се от драйверите си ... абе .....


Нед Дек 04, 2022 7:48 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Нед Ное 21, 2004 10:31 pm
Мнения: 9635
Мнение Re: Говорилня
уно не беше ли с мега8?
това, на което му викаш 'рутер' явно не може и един IP пакет да прекара, ти искаш да си намери G-точката. макар, че някои младШи вече говорят за 5G-точки, явно съм остарял веке.
аз за рутери използвам само х86, по-скоро само AMD64 :P

миналата седмица имах съмнителното удоволствие да наблюдавам на живо дълбачка на LPKF. :rolleyes:
говорим за машинка+софтуер за към 50К афро. нЕма такова малоумие. преди всеки цикъл машинката се ориентира по звездите за време надвишаващо един фас, после тегли един тигел за 5 секунди и пак почва като новородено. отделно ме накефи, като направиш 'ресет', има цикъл от 30 МИНУТИ за 'загряване'. а най-близката лафка за цигари беше на няколко километра...

оказа се, че дори гербери, прекарани през САМ 350 не знае какво да ги прави. показва ги, ама не можеш да им сложиш в леър. и съответно не можеш да им пришиеш инструмент.
друг е въпроса защо за фрезоване му трябва гербер, а не мил файл.


Нед Дек 04, 2022 8:23 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Апр 27, 2005 11:48 am
Мнения: 4671
Мнение Re: Говорилня
не е виновно Ардуиното, а чип мейкърите дето правят I2C 8 битови адреси :)
Диното просто се опитва да универсализира I2C драйвера

_________________
main[-1u]={1};


Нед Дек 04, 2022 8:48 am
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Апр 27, 2005 11:48 am
Мнения: 4671
Мнение Re: Говорилня
... всеобща е заблудата, че ардуиното става за нещо различно от хоби проекти...
Дедо, набии драскача :D Историята помни и по-трагични случаи

Код:
int main(void){
    setup();
    while(1)
        loop();
}



btw: оня с бг името ... има един пич в ESP дето е нашенец, голяма част от ESP диното е негово

_________________
main[-1u]={1};


Нед Дек 04, 2022 8:56 am
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 16, 2006 8:42 am
Мнения: 10892
Местоположение: Гьотеборг
Мнение Re: Говорилня
@ДедоБоре - ако си гледал някой развален LPKF, вероятно е възможно.
Иска Гербер - щото конвертираш милинга според машината и това, което искаш да направи(както и е с 3D принтерите, и с лазерния вариант). Работил съм с PADS2007/2009 и Altium 2010/2020, с LPKF C60 и колегите после почнаха с S100, не ми остана време да се науча на втората, хем беше роботизирана. Не съм виждал плъгини на LPKF за CAD...Имам C60 ей тук до мене, но не ми е останало време да и намеря място, и да видя какво е останало след предишните собственици, но и това ще стане.
Ако файловете са малки (за каквото е направена машинката), ти трябват 5мин да генерираш и стартираш.
Като пуснеш "подгрева на мотора" - 1мин. и почва да дълбае.
Незнам какви звезди - но си има позиция за смяна на инструмент, позиция за зареждане и всичко друго според инструмента.

Нали не искаш да кажеш, че LPKF 20+ години правят боклуци, а целия свят ги купува? Или усвояват успешно фондове...


Нед Дек 04, 2022 9:58 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10573
Местоположение: София
Мнение Re: Говорилня
ToHu написа:
...А рутерчето ми играчка, в контролера му сложили някакво Уно, да върти някакъв .. кавъвто беше там G код интерпретатор .... мъка, голяма мъка. Шашка се от компресора, махнах го, шашка се от драйверите си ... абе .....

После пак обяснявайте какви пичове са ония смотаняци от чайника и колко хубави продукти произвеждали... :D

Grubi написа:
...Нали не искаш да кажеш, че LPKF 20+ години правят боклуци, а целия свят ги купува? Или усвояват успешно фондове...

Москвич са произвеждали боклуци повече от 40г. и е било прието за нещо нормално и обичайно.
Защо трябва да сме учудени, че има и други фирми които го правят?


Нед Дек 04, 2022 11:02 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 16, 2006 8:42 am
Мнения: 10892
Местоположение: Гьотеборг
Мнение Re: Говорилня
Щото Ице, никой не ти бута LPKF в ръчичките, нито пък не е като да няма конкуренция на такива машини. А Москвичите ги купуваха щото нямаше какво друго, като се появи избора - сами си умряха.
И пак имаше - и Лади, и Шкоди, че и Застави и Фиати, да не говорим за Вартбург и Трабант. Така е и с машините - който му не трябва, или не му харесва - не се занимава.


Нед Дек 04, 2022 12:46 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10573
Местоположение: София
Мнение Re: Говорилня
Grubi написа:
Щото Ице, никой не ти бута LPKF в ръчичките...

Ако това е атестация за качество, значи разговорът отива на зле... :D


Нед Дек 04, 2022 1:30 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 16, 2006 8:42 am
Мнения: 10892
Местоположение: Гьотеборг
Мнение Re: Говорилня
Атестацията за качество е, че машината си вършеше работата почти 20 години, преди разни нАучни гении да и видят сметката, при минимална или никаква подръжка. Новата машина я наследи,
и няма да се гътне скоро, въпреки че беше втора/рециклирана употреба и пак се отнасят неоптимално с нея. Нямам нито време, нито желание да си чеша езика - за мен машинката си работи. Щом на някой не му харесва - пазар, кош, модификации - кой каквото му е на душата.

Ама не така с рогите напред - боклук, бавна, неработеща и т.н. Има конкуретни продукти, има и платкаджийници - свободен избор.

Приятна неделя!


Нед Дек 04, 2022 2:45 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: Говорилня
Ицо това е канадска играчка, не китайска :) ако беше китайска сигурно нямаше да има такива грижи защото китаеца нямаше да използва ардуино и щеше да си рутне сам платката;)
Дедо, аз за cnc рутерчето говоря бре ...


Нед Дек 04, 2022 4:42 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Яну 25, 2012 8:14 am
Мнения: 4576
Местоположение: Новата земя на племето Мутум'ба
Мнение Re: Говорилня
ToHu написа:
щеше да си рутне сам платката;)


Ами... Моите наблюдения са че китайците се докопват отнякъде на една рутната платка (може и някой техен да се е помъчил, но не е задължително) и след това 50 фирми позват същата платка и само сменят логото на кутията

_________________
'просто' е технически синоним на 'красиво'


Нед Дек 04, 2022 6:41 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 320 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5 ... 22  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 7 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни