Отговори на тема  [ 320 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 22  Следваща
Говорилня 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 16, 2006 8:42 am
Мнения: 10892
Местоположение: Гьотеборг
Мнение Re: Говорилня
Някой сеща ли се отпреди 1989(или там някъде) имаше един филм "Германия - мръсна приказка".
Не това ново и съвременно - https://ciela.bg/knigi/hudozhestvena-li ... -prikazka/

а филма беше на някакъв източно-германски журналист май, може и чиста пропаганда да е било, а може и да не е.
Имаше някаква история как търсят кой да измъкне или намести някакво оборудване в атомна централа, но мястото
е такова че трябва да се изложи на смъртоносна доза радиация. И май продумаха някакъв болен турчин,
който така и така си заминаваше. Вид документален филм беше. Но не мога да намеря нищо за него.
Не беше само за атомната, а как цакат гастарбейтерите по всякакви начини.


Сря Фев 22, 2023 3:28 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Яну 25, 2012 8:14 am
Мнения: 4577
Местоположение: Новата земя на племето Мутум'ба
Мнение Re: Говорилня
https://sites.google.com/view/stabledif ... with-brain

Ей това си е направо фантастика! Образи прочетени директно от мозъка

_________________
'просто' е технически синоним на 'красиво'


Пет Мар 10, 2023 7:34 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Яну 25, 2012 8:14 am
Мнения: 4577
Местоположение: Новата земя на племето Мутум'ба
Мнение Re: Говорилня
Някой може ли да разбере какво пише на това лого? От снимка на едно старинно 286 компютърче в нета е, но не е ясен производителя. Искам да намеря и аз да си взема едно
Прикачени файлове:
Screenshot 2023-03-17 110242.png
Screenshot 2023-03-17 110242.png [ 15.51 KiB | Прегледано 644 пъти ]

_________________
'просто' е технически синоним на 'красиво'


Пет Мар 17, 2023 1:08 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10573
Местоположение: София
Мнение Re: Говорилня
Прилича на "Abaco'.


Пет Мар 17, 2023 2:11 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Яну 25, 2012 8:14 am
Мнения: 4577
Местоположение: Новата земя на племето Мутум'ба
Мнение Re: Говорилня
Хм, да би могло да бъде

_________________
'просто' е технически синоним на 'красиво'


Пет Мар 17, 2023 2:14 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Яну 25, 2012 8:14 am
Мнения: 4577
Местоположение: Новата земя на племето Мутум'ба
Мнение Re: Говорилня
Някой ако иска да види как функционира живота на химично ниво (и междувременно да получи главоболие):
https://faculty.cc.gatech.edu/~turk/bio ... thways.png

_________________
'просто' е технически синоним на 'красиво'


Пет Мар 17, 2023 8:54 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Яну 25, 2012 8:14 am
Мнения: 4577
Местоположение: Новата земя на племето Мутум'ба
Мнение Re: Говорилня
Абе вие ще гласувате ли в другиден? Аз съм се навил за пръв път от 30 години да се надигна и да променя нещата :)
Та ако има някой в ук който ще ходи в секция 9 там, да се обади да го полеем...

_________________
'просто' е технически синоним на 'красиво'


Пет Мар 31, 2023 9:41 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 16, 2006 8:42 am
Мнения: 10892
Местоположение: Гьотеборг
Мнение Re: Говорилня
мда, вярно може да те заболи главата.
Ако някой е навит да смени електрониката с физиология, ето - но не е безплатно
https://onlinelearning.hms.harvard.edu/ ... F4EALw_wcB


Пет Мар 31, 2023 9:56 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Апр 20, 2005 11:02 am
Мнения: 8873
Местоположение: Разград
Мнение Re: Говорилня
Н'бабане Гт'муан'га написа:
Абе вие ще гласувате ли в другиден? Аз съм се навил за пръв път от 30 години да се надигна и да променя нещата :)
Та ако има някой в ук който ще ходи в секция 9 там, да се обади да го полеем...


Сакън недейте променя от там нещата - предния път така ги "променихте", че ще им сърбаме попарата още бог знае колко време.

В момента единствено трябва парламент с абсолютно мнозинство (50%+1 в най лошия случай). Като се гласува за случайни партии и партийки това няма как да се случи. Единствената оправия е да влязат 3 партии - сега всички ще ореват света ама една трябва да е ГЕРБ (поне на този етап) другата (на второ място) може и да е ПП+ДБ и третата ДПС. ГЕРБ ще се разберат с ДПС (гаранция) и нещата ще си отидат така следващите 4 години. Дотогава ПП може и да се научат да управляват и вече по да стават за нещо. Ама до тогава - трябва да поседят в опозиция. За да се случи този така невероятен сценарии има два начина - или поне 90% избирателна активност или задължително гласуване със закон. И двете няма да станат; ще влязат 6 партии (минимум) няма да има правителство (отново) и така на есен пак, после догодина - пак... Очевидно в момента никой няма сметка от ВНС и то да направи сериозна реконструкция на законите и конституцията. На месии се нагледахме - един ни "оправя" за 800 дни, други така "промениха" всичко че се разсмърдя и отвъд океана. Копейкин не иска да управлява - той и не може и за това не иска.


Пет Мар 31, 2023 11:02 am
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Мар 22, 2006 2:25 am
Мнения: 6004
Мнение Re: Говорилня
ПП знаят много добре как да управляват, само за няколко месеца заробиха и внуците и правнуците да плащат за гяволъците на американците, нима очакваш утре внезапно да спрат да служат на господарите си?


Пет Мар 31, 2023 11:10 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Фев 06, 2007 7:44 pm
Мнения: 2786
Местоположение: Пловдив
Мнение Re: Говорилня
И аз реших да отида и да заявя отрицателният си вот.
Инак - кучетата си лаят, а кервана си върви на където са го подкарали кукловоди извън БГ ...

Трябва да им се покаже на европедалите в брюксел и на кукловодите им, че ограбването ни и превръщането ни в "гола" територия не е опция за нас. Ако се сетят да променят нещо в действията и отношението си към нас - продължаваме заедно с тях. Ако ли не - някаква "голяма" полза от продължаването на васалството ни към тях лично аз не виждам. (може и да съм кьорав или тъп и за това да не виждам и да греша)

Cekins написа:
или задължително гласуване със закон.
Може и да греша, но май и в момента гласуването е задължително и то със закон. проблема е, че няма санккция за "неспазилите" закона (разбирай не-гласувалите). Няма също и разписано в закона какво да се прави, ако повече от 50% от избирателите задължително "гласуват" за партията "НЕ ПОДКРЕПЯМ НИКОГО".

Определено ГЕРБ стоят много по-добре от ПП+ДБ от където и да ги погледнеш, но преизбирането на тиквоний няма да доведе до никаква положителна промяна. То ако можеше - да го беше направил през последните години на управлението си.
А ДПС - те са готови да са на всяка трапеза, стига да има плюскане на нея и за тях. Това е може би най-вредната партия в БГ (по-вредна и от ПП+ДБ). Предполагам не сте забравили за прасчо и-сие, нали?


Пет Мар 31, 2023 11:17 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Яну 25, 2012 8:14 am
Мнения: 4577
Местоположение: Новата земя на племето Мутум'ба
Мнение Re: Говорилня
Cekins написа:
Сакън недейте променя от там нещата - предния път така ги "променихте", че ще им сърбаме попарата още бог знае колко време.


Ами аз нямах това предвид. Ако визираш ПП, по-вероятно е да съм се гръмнал отколкото да съм пуснал за тях :)

_________________
'просто' е технически синоним на 'красиво'


Пет Мар 31, 2023 11:22 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 2:25 pm
Мнения: 4975
Местоположение: София
Мнение Re: Говорилня
Жена ми ме убеждава да гласувам. Казах и хилядарка за фонда "и аз съм човек". Сега мисли... :D


Пет Мар 31, 2023 11:29 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Фев 26, 2006 5:52 pm
Мнения: 10356
Местоположение: Добрич
Мнение Re: Говорилня
emilvtc написа:
Няма също и разписано в закона какво да се прави, ако повече от 50% от избирателите задължително "гласуват" за партията "НЕ ПОДКРЕПЯМ НИКОГО".


Много добре си е разписано. Всички бюлетини си се броят и всяка увеличава с +50лв бюджета. Партиите, които минат 1% си делкат тоя бюджет.
Ако наистина не подкрепяш никой, по-добре не ходи да гласуваш изобщо.


Пет Мар 31, 2023 11:32 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Апр 20, 2005 11:02 am
Мнения: 8873
Местоположение: Разград
Мнение Re: Говорилня
Точно това имах предвид - предния път като успяха да направят правителство, гласовете от УК доста им помогнаха. Даже не знам как, ама и ДПС им даде малко от техните.

Абе аз се опитвам да измъкна някаква по сериозна информация за прасчо от шефа, ама не приказва много - само казва че не го познава лично и че не го харесва. Казва че е парашутист но не казва по каква причина и че реално в момента той дърпа конците там. ДПС никога няма да излезе от политическия живот - колкото и да говорят че не са партия на етническа основа, показателно е кой гласува за тях - само етноса... Реално има и свестни хора но помалко ги избутват колкото се може по встрани.

Преизбирането на тиквичко няма да доведе до положителна промяна. Избирането на ПП+ДБ ще доведе до отрицателна промяна.


Пет Мар 31, 2023 11:32 am
Профил ICQ
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 320 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 22  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 13 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни