Отговори на тема  [ 384 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 26  Следваща
ChatGPT 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пет Юни 03, 2005 8:39 pm
Мнения: 1954
Мнение Re: ChatGPT
ToHu написа:
microsoft могат да ме хванат за ... имам акаунт но edge няма да отворя :)...

Хм.., edge преди гугъл беше на порядъци по-добър.
Не съм казвал и пак повтарям :) програмистите работещи в гугъл са най-некадърните в цялата вселена... Само те могат да пуснат update на нещо, след това update на update, ..., и така до края на света...

п.п.
Всякакви прилики с думите от известния сериал(модерен изказ) да се смятат за (не)случайни...

_________________
Определянето стойността на дадена величина се нарича ИЗМЕРВАНЕ!


Пон Апр 24, 2023 7:40 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Яну 25, 2012 8:14 am
Мнения: 4576
Местоположение: Новата земя на племето Мутум'ба
Мнение Re: ChatGPT
syscop написа:
програмистите работещи в гугъл са най-некадърните в цялата вселена... Само те могат да пуснат update на нещо, след това update на update, ..., и така до края на света...


+1
Само гугъл може да има толкова ресурси и въпреки това да бълва недоразумения като андроид и chrome

_________________
'просто' е технически синоним на 'красиво'


Пон Апр 24, 2023 10:21 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: ChatGPT
Абе не знам, ама аз с андроид проблеми няма докато с iOS много .. едно че не е домислено като цяло, второ че има проблеми повече от андроида, а това че в един момент някой софтуер казва мен ми трбява ъпдейт на iOS, ама на твоя дивaйс ни мое сложиш тоя ъпдейт на iOS ... опитвах да използвам айпад за работа невъзможна работа, става единствено да тубене и книги ... на андроид успявам да свърша доста повече работа.


Пон Апр 24, 2023 10:40 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Окт 11, 2011 10:53 pm
Мнения: 4174
Местоположение: Brussels / Пловдив
Мнение Re: ChatGPT
Мисля, че качеството на софтуера е обратно пропорционално на некадърници (да не обиждаме само индийците) в разработката :D

_________________
Мразя да мразя ...


Вто Апр 25, 2023 10:31 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: ChatGPT
Некадърници има навсякъде, но като бройка основната част е в Индия, логично и голяма част от софтуера се прави там защото някой малоумник решава да спести неясно кака, давайки разработка на стадо мангали които и за градинари не бих взел но са завършили някакъв мангали университет, учени от други мангали които за нищо не стават ...


Вто Апр 25, 2023 2:10 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Яну 25, 2012 8:14 am
Мнения: 4576
Местоположение: Новата земя на племето Мутум'ба
Мнение Re: ChatGPT
Ами те даже и тъй-наречения космически кораб си го бяха кръстили официално "Мангалиян" :)

_________________
'просто' е технически синоним на 'красиво'


Вто Апр 25, 2023 3:27 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Окт 11, 2011 10:53 pm
Мнения: 4174
Местоположение: Brussels / Пловдив
Мнение Re: ChatGPT
В сегашния ми проект има бая индийци нищо, че е щатска фирма в щатите. Та и в нашия екип има един малоумник уж с 20 години стаж които обаче му се губят някъде и нивото му е като на джуниър. Хванах го че яко копи пейства без да тества от стак оверфлов. И после се скатава - явно бута няколко проекта дистанционно в паралел. Че даже той ми прави и входящото интервю и като разбра, че имам 30 години стаж с C/C++ реши да ме пита дали знам каква е разликата между function call и macro - насмотах го на момента, че при следващия малумен въпрос ще прекратя интервюто от моя страна. После ми мрънкаха, че не съм бил cultural fit ама все пак ме наеха и ся май индиеца ще изхфърчи, че освен да копира от stack overflow е изкопирал и сумати GPL2 код без да каже на никого.

_________________
Мразя да мразя ...


Вто Апр 25, 2023 5:09 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Дек 14, 2004 12:31 pm
Мнения: 3282
Мнение Re: ChatGPT
Не знам дали сте виждали assessment тестовете на гугъл, но ако сте и въпреки това им насявате програмистите така, евала ви за уменията. Чувал съм, че в Индия изискванията са по-високи от нашите. Казват че имат много материал и топ фирмите могат да отсяват. Работил съм и работя с индийци, както в Интел, така и в Ябълката и е както при всички останали. Има както 10х инженери, така и големи издънки. В Мюнхен, отличниците по училищата много често са деца от Индия и Китай. Родители им имат по-различно отношение и подход към образованието на децата си. Влагат много усилия и време.


Вто Апр 25, 2023 7:36 pm
Профил WWW
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: ChatGPT
Аз за 25+ години, не съм срещнал един читав индиец, един ... да сигурно в повечето време съм се борил със сравнително ниско ниво в йерархията, но това ни един .... отличник не значи нищо .... пълни профани, как пък един проект не случих по който да е работил индиец и да има нещо поне малко от малко направено ...


Вто Апр 25, 2023 8:15 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пет Юни 03, 2005 8:39 pm
Мнения: 1954
Мнение Re: ChatGPT
HCL написа:
Не знам дали сте виждали assessment тестовете на гугъл, но ако сте и въпреки това им насявате програмистите така, евала ви за уменията...

Не знам дали някъде съм го писал: Свързваш си bt свободни ръце към телефона, звънят ти и шибаният андроид ти пали и отключва екрана!? Познай какво се случва ако тела е джоба ти. След три следващи версии още се държеше така. Напоследък не съм го пробвал, че си свързвам телефона към радиото в колата. Как нито един от "великите" програмисти на гугъл не си зададе въпроса: Човекът е с устройство свободни ръце, значи не иска да пипа телефона, може и да не го вижда, за чий да му паля и отключвам екрана?

_________________
Определянето стойността на дадена величина се нарича ИЗМЕРВАНЕ!


Вто Апр 25, 2023 8:58 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: ChatGPT
ммммм моя не го отключва, даже не го и пали май ... да не се окаже, че не е в андроида а в конкретната адаптация за апарата. Аз съм със Sony, вече 6-7 години и нямам оплаквания към андроида и телефона като цяло. Има някои недомислици но сравнени с всякакви ябълковидни истории са като като морски бриз срещу тропически ураган.


Вто Апр 25, 2023 9:08 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Дек 14, 2004 12:31 pm
Мнения: 3282
Мнение Re: ChatGPT
syscop - решението на проблема, който описваш няма нищо общо с работата на програмиста. Последният не прави нищо друго освен да прехвърля задания в код. Самите задания идват от системните инженери. Които пък ги получават от едни други инженери описващи какви функции трябва да има системата. Като цяло мобилните телефони са доста сложни системи по които работят десетки хиляди хора във една фирма като гугъл. Програмистите са много надолу по веригата и с малко изключения рядко са отговорни за това което описваш.

Тони предполагам че просто не ти се е случвало да работиш с L5/ICT5/G10 програмисти в големите фирми. Не че няма недоразумения, но са рядкост. И относително голямо количество колеги са с бакалавърска степен от индийски университети. Наблюденията ми от 10+ години работа са предимно положителни.


Сря Апр 26, 2023 10:38 am
Профил WWW
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: ChatGPT
Имам преки наблюдения над качеството на работа на творения на Оракул и Хъниуел, на вторите вйлю и на ниво код, боза от всякъде, и понеже участвахме в доста сериозен проект в който имаше проблеми, ни свързаха директно с развоя в Индия. Няма да коментирам, че като цяло софта е бозав, недомислен и полуработещ, но и конкретно частта с която имах проблем беше супер омазана. Аз не се имам за никакъв експерт в писането на софтуер, казвал съм го много пъти, но некадърността и незнанието лъхат от всякъде. Каква файда ако е отличник и има 100 сертификата,като не може да реши прост проблем, в случая свързан с ONVIF и комбинацията му със серийно управление на камера. Логически грешки куп, тотално неразбиране на проблема ... И ако кажеш Абе хъниуел ...ок, Ами Оракъл ? Бъгаво, неефективно и полуработещо творение, сбъркано още на концептуално ниво, но видно от реализацията омазано на всички други нива. Там код почти не съм виждал, но не е и нужно, виждам резултатите и не може да ги обясниш само с малоумни мениджърски решения.
Другите с които съм имал директно наблюдение над работата им да речем, че са били в малки аутсорсинга компании като чийт ю, не случайно така им пиша името ама 2000+ девелопера, и не съм видял нито един читаво направен проект ....и още няколко като тях, но допускам всичко това да са изключения.
Но дали пък изключенията не са при теб, естествено, че чисто статистически не може да няма читави, въпроса е колко ....100 човека на 1.5 млрд ....аз не казвам че на други места не е сходно, но процента на читавите според мен е доста по-голям.
Иначе аз имам същото мнение за болшинството машинописки по БГ фирмите, особенно тия с веб технологиите.


Сря Апр 26, 2023 2:18 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Мар 22, 2006 2:25 am
Мнения: 6004
Мнение Re: ChatGPT
https://m.dir.bg/it/tehnologii/integrir ... n-dynamics


Пет Апр 28, 2023 11:14 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Апр 27, 2005 11:48 am
Мнения: 4671
Мнение Re: ChatGPT
реклама ... за чий уи му е на кучето GPT - ще ти разказва вицове ? докато гони роботизирани котки

МНОГО е тъп на тема ембедед ... особено С !!! а като няма "инфо" се разчеква да съчинява небивалици

_________________
main[-1u]={1};


Пет Апр 28, 2023 11:32 am
Профил ICQ
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 384 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 26  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 13 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни