Отговори на тема  [ 14 мнения ] 
Нов мултиметър за домашна лаборатория 
Автор Съобщение
Ранг: Новодошъл
Ранг: Новодошъл

Регистриран на: Пон Авг 24, 2020 3:45 pm
Мнения: 169
Местоположение: София, Люлин 3
Мнение Нов мултиметър за домашна лаборатория
Преди време ползвах един Fluke 8080A, който задоволяваше необходимостта от по-точен уред когато дотрябва. Но след множество ремонти вече стана неизползваем. За да попълня липсата му с пенсионерски бюджет се ориентирах към китайски мултимер В41Т+, който има 22000 отчета и прилична точност. Освен това може да се получи с наложен платеж, което е предимство. Останах изненадан от добрите възможности които има. Затова си позволих да го заснема и пусна в тубата. Реших, че някои колеги може да проявят интерес, затова дава адресите (клиповете станаха два):
https://www.youtube.com/watch?v=lmVnXv0UpkU&t=117s
и
https://www.youtube.com/watch?v=y_Aa4gQ2DwI&t=2s
Ако имате въпроси, може и тук да отговоря.
Честита 2023г! Здраве и късмет на всички!


Вто Яну 03, 2023 12:08 pm
Профил YIM
Ранг: Новодошъл
Ранг: Новодошъл

Регистриран на: Пон Авг 24, 2020 3:45 pm
Мнения: 169
Местоположение: София, Люлин 3
Мнение Re: Нов мултиметър за домашна лаборатория
За да не отварям друга тема, ето още един евтин китаец, от който понякога има нужда:
https://www.youtube.com/watch?v=ucanTCNJYEk&t=469s


Пон Яну 09, 2023 1:48 pm
Профил YIM
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Юли 26, 2006 11:15 am
Мнения: 1244
Местоположение: Phoenix AZ
Мнение Re: Нов мултиметър за домашна лаборатория
Проблема с тия китаиските е че отначало работят ама след Х време вече не са това дето уж са.... не може да им се вярва и това е ..... и като добавим че и послъгват още в началото...Китаеца единствено печели в цената и дотам.
Естествено като няма човек кинти ,ще не ще отива на ефтиния.

Но тия дни и аз научих че има брандове дето ако че са на по тънка цена от Флуке , Кеъсаит, и там всички с голямо уж реноме ,предлагат същите ако не и някой път по добри параметри от така наречените маркови и то на цена съвсем леко по вече от китачев.

например
https://brymenmeter.com/brymen-multimet ... rder=price

или
sanwa CD732 - SANWA ☆ Japan - Digital Multi Meter CD732 Made in Japan

В немския Амазон е 103 Евра.


Пон Яну 09, 2023 9:21 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: Нов мултиметър за домашна лаборатория
Тия на браймен определено изглеждат интересни. Аз отдавна им се каня, пуснах запитване тука ама нещо не ми отговориха, ама сега нали отивам към БГ за малко и ще поръчам един от тме, в Европа ги продават под прикритие ът и над път.


Пон Яну 09, 2023 9:35 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Юли 26, 2006 11:15 am
Мнения: 1244
Местоположение: Phoenix AZ
Мнение Re: Нов мултиметър за домашна лаборатория
ToHu написа:
Тия на браймен определено изглеждат интересни. Аз отдавна им се каня, пуснах запитване тука ама нещо не ми отговориха, ама сега нали отивам към БГ за малко и ще поръчам един от тме, в Европа ги продават под прикритие ът и над път.


Ами на много пъти в ютуба ги споменват и ги и ползват за сравнение.
На поне 2 места видях да споменават че чипа дето клкати ЛЦД е нещо от рода BTCxxxxx
И това биле производство на Brymen....
Тука в америка маи само тука там нещо се докарва от тия ...нямам идея що е така.

Обаче Brymen BM859s multimeter Много прилича на Флуке 87
Определно цените за тва дет предлагт са биващи.

Прегледах и
https://www.amprobe.com/
С изненада открих че пише че е бранд на Флуке.
На работата имаме 1 –не знам модела но си е ефтинджос отвсякъде.


Вто Яну 10, 2023 5:37 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: Нов мултиметър за домашна лаборатория
Имат няколко интерсни модела 789 и 869 май са най-интересни. Имат някакъв проблем със зумера, като са близо до магнит, продават едни шилдчета, на новите може и да са фабрични. С фърмуера имаха някои модели проблем, конкретно ауторейнджа когато мериш Ac+DC, и още някаква дреболия имаше. Ей тоя индивид има няколоо видеа за тях :https://youtu.be/ciwBB5kYvJM


Вто Яну 10, 2023 6:27 am
Профил
Ранг: Новодошъл
Ранг: Новодошъл

Регистриран на: Пон Авг 24, 2020 3:45 pm
Мнения: 169
Местоположение: София, Люлин 3
Мнение Re: Нов мултиметър за домашна лаборатория
Разбира се, преди да се насоча към OWON проучих BRYMEN, UNI-T, ANENG, дори B&K PRECISION, както и по-евтините FLUKE. Първия спечели по точки за възможности/цена и най-вече, че го доставя български вносител, т.е. все пак някаква гаранция. А също и наложен платеж.
А второто китайче е за колата, че може да мери и без батерии: имам цифров евтинджос в автомобила и когато ми потрябва се оказва, че 9V-батерия умряла (или съм го забравил на обхват или просто и е дошъл краят).


Вто Яну 10, 2023 10:39 am
Профил YIM
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10573
Местоположение: София
Мнение Re: Нов мултиметър за домашна лаборатория
HSB написа:
Проблема с тия китаиските е че отначало работят ама след Х време вече не са това дето уж са.... не може да им се вярва и това е ..... и като добавим че и послъгват още в началото...Китаеца единствено печели в цената и дотам...

Не са само параметрите на уреда. Чайниците си играят и с безопасността.
В техните уреди масово се използват предпазители за печки и магнетофони.


Вто Яну 10, 2023 11:23 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Юни 07, 2005 5:20 pm
Мнения: 3212
Мнение Re: Нов мултиметър за домашна лаборатория
Brymen имат магазин в Полша, доставят за 20 евра или нещо такова... С гаранция и т.н.
[url]Brymen.eu[/url]

Имам BM867. Малко са ми смесени чувствата. Ама тъй като е за домашна употреба, не ме бърка особено. Да не говорим че 99% от времето ползвам някакъв китайски DT-890, със сменени сонди, че неговите с е разпаднаха за отрицателно време. Масово меря батерийки, съпротивления и диоди. Рядко се налага да меря ток и високи напрежения. Ползвам който ми е удобен на момента.

На работа взехме 87V, доста са надеждни. За 10-на години не е имало проблеми с галетата или нещо друго. Но за работа си е оправдано. Само с микроамперите малко се гледаме накриво с него, че детекцията на сондите явно вкарва някакъв офсет.
Имаме и един Rigol DM3068. Разочароваща и бъгава машина. Дори го хванах че не мери вярно вече. Калибрацията струва към 200-300 EU (1/2 от цената на нов), пък докато се разбереш с фирмата за каква калибрация става въпрос (че масово под калибрация разбират да ти издадат документ за отклоненията на уреда)..., пък аз искам настройка само... Явно няма да го калибрираме, ще вземем друг. Като цяло нуждите от такава точност са доста малки при нас. Вероятно други по-екзотични уреди биха били по-полезни.

Siglent също имат 6.5 мултиметър, и макар да е нисък клас, поне е открит начин по който може да се калибрират в "домашни" условия (процедурата е е разгадана). Въпроса е да имаш спрямо какво да го калибрираш. Мисля че ставаше с таблица, т.е. ако знаеш с колко ти греши, може да го настроиш без да имаш съответния еталон физически свързан с уреда.


Сря Яну 18, 2023 2:32 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: Нов мултиметър за домашна лаборатория
Я разкажи за браймена, че мисля и един такъв да взема да го видя що за животно е.


Сря Яну 18, 2023 4:46 pm
Профил
Ранг: Популярен
Ранг: Популярен
Аватар

Регистриран на: Вто Дек 14, 2004 9:02 am
Мнения: 324
Мнение Re: Нов мултиметър за домашна лаборатория
https://brymen.eu/shop/bm239r/
Това като че ли е нтересен модел със специфични електротехнически функции.


Сря Яну 18, 2023 8:33 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Окт 11, 2011 10:53 pm
Мнения: 4174
Местоположение: Brussels / Пловдив
Мнение Re: Нов мултиметър за домашна лаборатория
Тоя Brymen 867 го хвалеха някъде - май във форума на лудия австралиец. На мен като на прост програмист много рядко ми трябва та не ми се даваха пари за Fluke като ще го ползвам 2-3 пъти годишно и взех един такъв. Даже му добавих и кабел за връзка с ПеЦе, не, че съм го ползвал досега ама да има ... помня, че го взех от френския амазон - учудващо беше по на сметка от немския. Май излезе около 100-на евро.

_________________
Мразя да мразя ...


Сря Яну 18, 2023 8:37 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Окт 11, 2011 10:53 pm
Мнения: 4174
Местоположение: Brussels / Пловдив
Мнение Re: Нов мултиметър за домашна лаборатория
Погледнах си фактурите - в началото на 2021, BM869 ... за 150 пари. В момента е малко над 200 от официалния сайт.

_________________
Мразя да мразя ...


Сря Яну 18, 2023 8:40 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Юни 07, 2005 5:20 pm
Мнения: 3212
Мнение Re: Нов мултиметър за домашна лаборатория
ToHu написа:
Я разкажи за браймена, че мисля и един такъв да взема да го видя що за животно е.


Те са двама братя - 867 и 869 (моя е по-малкия). Втория има малко по-добра точност, две температурни сонди и някакви други ненужни за мен дреболии. И значително по-висока цена.
Като цяло трябва да си припомня какво беше точно положението, но по спомени за да получиш точно измерване трябва да поизчакаш. Предполагам има вътрешно осредняване, което малко спъва нещата. Примерно - подаваш му 8 волта. Той измерва 7.983 и в следващите 2-3 секунди се понамества към 8V. Това го има и за съпротивленията.
Абе ще си поиграя довечера, че нямам пресни впечатления. Но си има странности.


Чет Яну 19, 2023 1:33 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 14 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 12 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни