Отговори на тема  [ 27 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2
"Russia won the race for 3d TV" 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Мар 08, 2006 1:12 pm
Мнения: 1976
Местоположение: Котел
Мнение Re: "Russia won the race for 3d TV"
Без да съм сигурен на 100% самите LCD матрици на телевизорите с 3D са различни от нормалните.


Пет Яну 06, 2023 10:42 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Апр 20, 2005 11:02 am
Мнения: 8888
Местоположение: Разград
Мнение Re: "Russia won the race for 3d TV"
LG поляризират двата кадъра на матрицата, Samsung "затварят/отварят" стъклото на очилата за съответния кадър. Така че при Samsung не би следвало да е проблем. Там матрицата няма значение каква е само трябва да имаш очила и те да могат да се синхронизират с телевизора. Мисля че ползват блутут някакъв.


Съб Яну 07, 2023 11:59 am
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Съб Сеп 25, 2004 11:32 am
Мнения: 7884
Местоположение: София
Мнение Re: "Russia won the race for 3d TV"
Cekins написа:
LG поляризират двата кадъра на матрицата, Samsung "затварят/отварят" стъклото на очилата за съответния кадър. Така че при Samsung не би следвало да е проблем. Там матрицата няма значение каква е само трябва да имаш очила и те да могат да се синхронизират с телевизора. Мисля че ползват блутут някакъв.


Тая система е отвратителна.


Съб Яну 07, 2023 12:24 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Апр 20, 2005 11:02 am
Мнения: 8888
Местоположение: Разград
Мнение Re: "Russia won the race for 3d TV"
Коя от двете?

LG не съм гледал. Със Samsung отначло е малко странно, ама то оня ден щерката ме завлачи на Аватар на кино та и там пак първите 20-30 минути не ми беше конфортно.


Съб Яну 07, 2023 4:52 pm
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пет Фев 04, 2005 8:59 pm
Мнения: 6019
Местоположение: София
Мнение Re: "Russia won the race for 3d TV"
В "Града на Греха" са демонстрирали 3D OLED лаптопи на Азис, без очила.
https://www.zdnet.com/article/ces-2023- ... r-glasses/
https://ces.vporoom.com/2023-01-04-ASUS ... 126621-111
https://www.asus.com/laptops/for-creato ... led-h7604/

_________________
Warriors of the Night, ASSEMBLER!!!


Нед Яну 08, 2023 9:20 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27994
Местоположение: София
Мнение Re: "Russia won the race for 3d TV"
Ами то 3д екрани без виртуални очила има отдавна, но всички които з съм виждал имат някакви недостатъци, дори и ней-съвършенните. Инфиниън бяха придобили една фирма която имаше технология за 3д инструментални клъстъри, това беше доста отдавна може би около 2012-та, и там имаше разни недостатъци но беше нещо смислено, но от както го придобиха всичко май потъна.


Нед Яну 08, 2023 10:47 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Юни 07, 2005 5:20 pm
Мнения: 3227
Мнение Re: "Russia won the race for 3d TV"
Cekins написа:
LG поляризират двата кадъра на матрицата, Samsung "затварят/отварят" стъклото на очилата за съответния кадър. Така че при Samsung не би следвало да е проблем. Там матрицата няма значение каква е само трябва да имаш очила и те да могат да се синхронизират с телевизора. Мисля че ползват блутут някакъв.


При LG всеки втори ред е поляризиран противоположно на съседните. Очилата са кръгови поляризатори (май) с различна поляризация за всяко око (ако имате три очи... не знам).
Съответно 3Д картината е с половин вертикална резолюция. Затова е измислен и формата top and bottom (всеки кадър съдържа изображенията за двете очи - горната половина за едното, долната за другото. Телевизора ги размества презредово при декодирането). Това е пасивната система - стават очилата и от киното и обратното - с очилата от ТВ може да се ходи на кино (Real3D)

При Самсунг беше активна системата (то и LG имаха в пъвите си модели такава). Активните очила просто затъмняват последователно лямо и дясно око, на екрана се изобразяват последователно изображенията за ляво и дясно око. Матрицата трябва да е бърза за да се справи с това. Първите модели на ЛГ с активни очила бяха пълна скръб.
Проблема е с очилата - ТВ-то има IR излъчвател за синхронизация на очилата.

Като цяло Самсунг залагаха на VA матрици, докато ЛГ на IPS. Вероятно това обяснява разликата в скоростите и предпочитаната система за 3Д.


Последна промяна velio на Вто Яну 10, 2023 9:07 pm, променена общо 1 път



Вто Яну 10, 2023 9:04 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Юни 07, 2005 5:20 pm
Мнения: 3227
Мнение Re: "Russia won the race for 3d TV"
ToHu написа:
Ами то 3д екрани без виртуални очила има отдавна, но всички които з съм виждал имат някакви недостатъци, дори и ней-съвършенните. Инфиниън бяха придобили една фирма която имаше технология за 3д инструментални клъстъри, това беше доста отдавна може би около 2012-та, и там имаше разни недостатъци но беше нещо смислено, но от както го придобиха всичко май потъна.


Имаше дори телефони такива - 3Д без очила. Мисля че HTC имаха такива модели (може и да не са били те). Един колега си беше купил. Интересно преживяване. И камерата беше 3Д.


Вто Яну 10, 2023 9:06 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Апр 20, 2005 11:02 am
Мнения: 8888
Местоположение: Разград
Мнение Re: "Russia won the race for 3d TV"
Много интересно как ще реагира когато някой мине зад тебе и ти погледне в екрана да види кво правиш. Аз по принцип най-мразя като работя и да ми гледат в екрана - супер ми е дразнещо, ама с такова нещо като види още един чифт очи какво ще стане - никой не знае...


Сря Яну 11, 2023 8:22 am
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пон Юни 05, 2006 12:48 pm
Мнения: 4406
Местоположение: където небето среща земята, ракията е Jameson, а бирата Guinness
Мнение Re: "Russia won the race for 3d TV"
Velio,
Аз още имам два sharp aquos телефона модел 2012 и 2013... дисплея е 3д, в смисълаконго гледаш от 30-40 см инвключиш на 3д си гледаш някаква псевдо 3д филми. Много яко...
Но явно пазара не е готов за това.
Шото по-късно и с телевизорите беше напън за две три години и пак се отказаха.

_________________
... ако трети ден не ти се работи... това означава, че е сряда !


Сря Яну 11, 2023 10:18 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пет Апр 13, 2018 3:00 pm
Мнения: 1324
Местоположение: София
Мнение Re: "Russia won the race for 3d TV"
И аз на времето си взех 3D камера DXG като тази:
https://www.bhphotovideo.com/c/product/ ... 0p_3d.html
Екранчето е 3D и това, което си снимал, го гледаш обемно /отблизо и само ограничен ъгъл/.
Тогава се бях ентусиазирал и си взех и анаглифни очила за гледане на 3D в два допълващи се цвята на обикновен компютърен монитор.
Но като гледаш 5 минути такова видео, после половин час виждаш различни цветове с лявото и дясното око.
След това си взех и 3D телевизор LG LG 49UB850V, на който доста добре се възпроизвеждаше заснетото 3D видео.
И след това ентусиазмът ми постепенно отмина. Сега видях, че батерията на камерата е паднала и я включих да се зарежда.
Дано оживее, бях я забравил за много месеци.


Сря Яну 11, 2023 10:54 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Юни 07, 2005 5:20 pm
Мнения: 3227
Мнение Re: "Russia won the race for 3d TV"
Cekins написа:
Много интересно как ще реагира когато някой мине зад тебе и ти погледне в екрана да види кво правиш. Аз по принцип най-мразя като работя и да ми гледат в екрана - супер ми е дразнещо, ама с такова нещо като види още един чифт очи какво ще стане - никой не знае...


Според мен е пасивна и тая технология. И много силно зависи от какъв ъгъл гледаш екрана. Общо взето трябва да уцелиш разстоянието и да гледаш що-годе директно в него.

MYXATA написа:
....


По-любопитно ми е как превключват режимите. Щото същия екран може да работи и в 2Д режим, при това с по-добра резолюция от 3Д (донякъде има логика). Но как точно става...


Сря Яну 18, 2023 2:08 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 27 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: jordan-bg и 10 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни