Отговори на тема  [ 27 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
"Russia won the race for 3d TV" 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пон Юни 05, 2006 12:48 pm
Мнения: 4393
Местоположение: където небето среща земята, ракията е Jameson, а бирата Guinness
Мнение "Russia won the race for 3d TV"
Някой има ли достъпндо тази публикация?
60-41131 ?
Малконе старичка от 1960...
Но ще ми е интересно какво пише там


Прикачени файлове:
3d.PNG
3d.PNG [ 230.17 KiB | Прегледано 748 пъти ]

_________________
... ако трети ден не ти се работи... това означава, че е сряда !
Чет Яну 05, 2023 11:49 am
Профил
Ранг: Новодошъл
Ранг: Новодошъл
Аватар

Регистриран на: Съб Фев 06, 2016 7:29 pm
Мнения: 167
Мнение Re: "Russia won the race for 3d TV"
В оригинал :twisted: :

Прикачени файлове:
f.1960-04.030.jpg
f.1960-04.030.jpg [ 410.64 KiB | Прегледано 725 пъти ]


Прикачени файлове:
f.1960-04.031.jpg
f.1960-04.031.jpg [ 415.03 KiB | Прегледано 725 пъти ]


Чет Яну 05, 2023 1:16 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пон Юни 05, 2006 12:48 pm
Мнения: 4393
Местоположение: където небето среща земята, ракията е Jameson, а бирата Guinness
Мнение Re: "Russia won the race for 3d TV"
Мерси..

Тука имахме дискусия по въпроса... та ше им покажа достиженията на комсомола ;)

_________________
... ако трети ден не ти се работи... това означава, че е сряда !


Чет Яну 05, 2023 5:54 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: "Russia won the race for 3d TV"
Е това е малко виртуално 3д, но е ефектно и очите не болят, не знаех че са го измислили в СССР, преди 10-на години беше мода за дисплеи на артикули, вместо да слагаш часовник за 100к показваш модела ...


Чет Яну 05, 2023 5:59 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Апр 20, 2005 11:02 am
Мнения: 8873
Местоположение: Разград
Мнение Re: "Russia won the race for 3d TV"
Що да е виртуално 3D? Доколкото виждам от картинките, така си работят 3D кината в момента. На самсунг телевизорите пък беше малко по засукано, ама пак с две картини. Кината пускат две картини като всяка е поляризирана и гледаш с поляризирани очила. Самсунг пък сменяха двете картини и пращаха данни на очилата кой джам да се затваря (двата джама са някво тъпо LCD).


Пет Яну 06, 2023 8:35 am
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пон Юни 05, 2006 12:48 pm
Мнения: 4393
Местоположение: където небето среща земята, ракията е Jameson, а бирата Guinness
Мнение Re: "Russia won the race for 3d TV"
Е аз исках малко аргументи за мойта теза, че хората са правили подобно нещо, когато повечето днешни експерти са си пикали и по дворищата като кокошки... и са се редили на опашка за паница супа на ден в църквата....
И те така.
Много благодаряя за статията

_________________
... ако трети ден не ти се работи... това означава, че е сряда !


Пет Яну 06, 2023 1:02 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Апр 20, 2005 11:02 am
Мнения: 8873
Местоположение: Разград
Мнение Re: "Russia won the race for 3d TV"
Едва ли само руснаците по него време са се сетили как може да стане. Ти самия работиш в западна фирма и знаеш че интереса клати феса ама при западняците това е от край време. Руснаците са го направили от спортна злоба. Погледни в съвременния свят - 3D телевизор по магазините почти не може да се намери. Само преди няколко години всички бяха 3D. Производителите решиха че няма смисъл - хората няма какво да ги правят. Имам на разположение 4 3D телевизора - сумарно на тях са гледани 2 филма. Айде единия два пъти е пускан че щерката искаше да го гледа и тя по едно време. Та то в сегашно време все още консуматора не е узрял за тази технология, камо ли тогава. Руснака е потрошил една камара пари да покаже че може, запдняка се е замислил и си е казал "и какво по дяволите ще гледат?".

Аз даже не знам Самсунг примерно що спряха да ги правят - при тях всичко е само софтуерно. Всичко останало си го имат. Те бяха с active shutter технология и самя екран просто показва две различни картини една след друга като командва очилата да затварят съответното стъкло.


Пет Яну 06, 2023 1:37 pm
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Юни 07, 2005 5:20 pm
Мнения: 3212
Мнение Re: "Russia won the race for 3d TV"
Cekins написа:
Аз даже не знам Самсунг примерно що спряха да ги правят - при тях всичко е само софтуерно. Всичко останало си го имат. Те бяха с active shutter технология и самя екран просто показва две различни картини една след друга като командва очилата да затварят съответното стъкло.


В днешно време и софтуера струва пари. Че дори и поддръжката на някакви си протоколи също (предполагам че предаването на 3D по HDMI е лицензирано). Възможно е да ползват лицензи на нещо си и това да се отразява в цената на уреда (или в печалбата от него).


Пет Яну 06, 2023 1:46 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Апр 20, 2005 11:02 am
Мнения: 8873
Местоположение: Разград
Мнение Re: "Russia won the race for 3d TV"
Е те цените на тв-тата паднаха драстично последните 3 години. Преди има-няма 5 години 40" струваше къде 1100-1200, сега приличен 43" може да се намери за 600. А правеха и 32" 3D (имам един такъв - не че съм искал да е ама само такива бяха тогава). За 32" е абсолютен нонсенс. То и за 40" не е кой знае колко смислено ама по бива. Но за 65" нагоре има смисъл и цената на лицензите няма да окаже такова голямо процентно влияние. Де да знам.
Тая година ако успея да приключа с ремонта на хола мисля да си шляпна един 75" - що да не е и 3D - по торентите си излизат и в 3D вариант филмите. Да де ама то няма 3D. Аз имам едни съмнения че всичко си им седи и само чакат да назрее момента да има достатъчно съдържание и да ги пуснат пак.

То май по едно време бяха почнали директни излъчвания на мачове в 3D да пускат по някой канали. Сега не знам има ли. Моя оператор по едно време беше пуснал 2-3 канала с разни глупости - пейзажи, подводни снимки и разни други подобни. Отдавна ги спряха.


Пет Яну 06, 2023 1:58 pm
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пон Юни 05, 2006 12:48 pm
Мнения: 4393
Местоположение: където небето среща земята, ракията е Jameson, а бирата Guinness
Мнение Re: "Russia won the race for 3d TV"
Цекинс, не ме разбра като че ли.
Аз не искам никого да убеждавам че руснаците са били и са подобри или по лоши....
Исках да покажа, че в 1960 са правени опити за 3д тв и то успешни.
А кой е по добър по лош... си е лично възприятие;)

_________________
... ако трети ден не ти се работи... това означава, че е сряда !


Пет Яну 06, 2023 2:14 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: "Russia won the race for 3d TV"
Много неща са правени, тогавашната система има едно голямо предимство, позволява да се работи в области които не носят пари, не се гледа ако инвестирам Х долара колко ще получа. За запада това е проблем защото се работи само в "перспективни" направления. Някога, сигурно преди 60-70 години не е било така, но от 70-те насам университетите се превръщат във фабрики за пари, а не за познание и това оказва сериозно влияние на всичко.


Пет Яну 06, 2023 4:26 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Съб Сеп 25, 2004 11:32 am
Мнения: 7878
Местоположение: София
Мнение Re: "Russia won the race for 3d TV"
Cekins написа:
Тая година ако успея да приключа с ремонта на хола мисля да си шляпна един 75" - що да не е и 3D - по торентите си излизат и в 3D вариант филмите. Да де ама то няма 3D. Аз имам едни съмнения че всичко си им седи и само чакат да назрее момента да има достатъчно съдържание и да ги пуснат пак.


И аз съм силно разочарован, че спряха 3D телевизорите и вече почти не се правят 3D филми. :( Много ми харесва тоя формат. Все още може да се намерят по разни OLX-и 3D OLED (за кратко се застъпиха двете неща), ама първо, че ОЛЕД на старо и второ просто няма кво да се гледа.


Пет Яну 06, 2023 4:48 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: "Russia won the race for 3d TV"
Те на, само извратени програмисти могат да ги гледат тия неща ... :) Не ми липсват нито 3д телевизорите нито 3д филмите, от тях ме боли глава :D


Пет Яну 06, 2023 5:16 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10574
Местоположение: София
Мнение Re: "Russia won the race for 3d TV"
Реконструктор написа:
И аз съм силно разочарован, че спряха 3D телевизорите и вече почти не се правят 3D филми. :( Много ми харесва тоя формат. Все още може да се намерят по разни OLX-и 3D OLED (за кратко се застъпиха двете неща), ама първо, че ОЛЕД на старо и второ просто няма кво да се гледа.

Хм, че не продават ли външни боксове в които да се вкара 3D сигналът а те да метат към телевизора през кадър каквото требе - един кадър за едната перспектива, и един за другата?
Съвременните телевизори поддържат достатъчно големи рефрешрейтове и технически това не би трябвало да е проблем. Освен ако при обработката в тях не омазват различните кадри де...


Пет Яну 06, 2023 5:35 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Съб Сеп 25, 2004 11:32 am
Мнения: 7878
Местоположение: София
Мнение Re: "Russia won the race for 3d TV"
itso.t написа:
Реконструктор написа:
И аз съм силно разочарован, че спряха 3D телевизорите и вече почти не се правят 3D филми. :( Много ми харесва тоя формат. Все още може да се намерят по разни OLX-и 3D OLED (за кратко се застъпиха двете неща), ама първо, че ОЛЕД на старо и второ просто няма кво да се гледа.

Хм, че не продават ли външни боксове в които да се вкара 3D сигналът а те да метат към телевизора през кадър каквото требе - един кадър за едната перспектива, и един за другата?
Съвременните телевизори поддържат достатъчно големи рефрешрейтове и технически това не би трябвало да е проблем. Освен ако при обработката в тях не омазват различните кадри де...


Един кадър за лявото и един за дясното око. Поляризатора на екрана си сменя ъгъла. Филтрите на очилата съответстват на ъгъла на поляризация съответно всяко око вижда кадрите, предназначени единствено за него. Така работи. Ако LCD-то е статично и не може да си сменя поляризацията, нищо няма да видиш.

https://en.wikipedia.org/wiki/Polarized_3D_system


Пет Яну 06, 2023 10:40 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 27 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 6 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни