Отговори на тема  [ 143 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Следваща
За/против еврото 

За/против еврото
За 58%  58%  [ 29 ]
Против 42%  42%  [ 21 ]
Общо гласове : 50

За/против еврото 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Съб Сеп 25, 2004 11:32 am
Мнения: 7886
Местоположение: София
Мнение За/против еврото
Интересно ми е как е настроен форумът :)


Вто Яну 10, 2023 5:19 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 2:25 pm
Мнения: 4979
Местоположение: София
Мнение Re: За/против еврото
Що само два възможни отговора?
Ако ще ми подаряват евро съм за, на ако аз трябва да подарявам съм категорично против. :)


Вто Яну 10, 2023 5:55 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10614
Местоположение: София
Мнение Re: За/против еврото
Ако е в достатъчни количества няма значение каква е паричната единица.


Вто Яну 10, 2023 6:09 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Юли 26, 2006 11:15 am
Мнения: 1245
Местоположение: Phoenix AZ
Мнение Re: За/против еврото
Говоря като учасник в случилото се, а по точно - 2001 Май запчнах работа в немско , и накрая на годината смениха от Марки в Евро ...... ебането си беше за обикновеия народ.
На някои места даже само изтриха DM и го замениха с EUR без да барат цифрите.

Тогава баба Меркелица излен апо ТВ и каза че ще шибат яко които прави спекула и че ще наблюдават храните ,за другите неща нищо не можели да направят.
Верно храните тогава се позадържаха ама всичко друго беше .......



Демек намалиха заплатите наполовина а цените се дигнаха с на кои колкотому доиде.
И това се случва в немско дето уж има закон и ред и т.н ...... в нашанско просто ми е бедна фантазията какво ще се случи с обикновения човечец.


Вто Яну 10, 2023 6:19 pm
Профил
Ранг: Популярен
Ранг: Популярен

Регистриран на: Чет Яну 19, 2012 10:06 pm
Мнения: 367
Мнение Re: За/против еврото
... аз съм ЗА! - едва чакам да се въведе - просто си казвам същата цифра , но с префикс Еуро (примерно - посещение на адрес 10 , дребен ремонт 30-40 , половин ден кушия 100 , цял 150-200 ...)


:D

_________________
Първата жертва на войната пада ... Истината !


Вто Яну 10, 2023 6:21 pm
Профил WWW
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Мар 22, 2006 2:25 am
Мнения: 6014
Мнение Re: За/против еврото
И клиента ти казва - с тия цени навсякъде пари за теб не останаха...


Вто Яну 10, 2023 7:17 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Дек 14, 2004 12:31 pm
Мнения: 3302
Мнение Re: За/против еврото
Този аргумент така и не го разбрах. Нищо не им пречи да си удвоят цените и без да въвеждат еврото. Като има кой да ги плаща, може и да ги утроят.


Вто Яну 10, 2023 7:42 pm
Профил WWW
Ранг: Популярен
Ранг: Популярен

Регистриран на: Чет Яну 19, 2012 10:06 pm
Мнения: 367
Мнение Re: За/против еврото
nik написа:
И клиента ти казва - с тия цени навсякъде пари за теб не останаха...


Ник - аз съм макс коректен и обявявам АВАНСОВО цена веднага след катo ми стане ясно къв е дерта ... и честно казано нямам спомен някой да е отказал ремонт (ако не си на зор и ти - примерно - и до тоалетната не би отишъл)

А и аз съм частен случай - като ти каже магазинерката "Ми сиренето е 10 евро " ... ще ли и окнеш


- с тия цени навсякъде пари за теб не останаха...

8)


ПП - въпросът ми е реторичен де

_________________
Първата жертва на войната пада ... Истината !


Вто Яну 10, 2023 7:43 pm
Профил WWW
Ранг: Популярен
Ранг: Популярен

Регистриран на: Чет Яну 19, 2012 10:06 pm
Мнения: 367
Мнение Re: За/против еврото
HCL написа:
Този аргумент така и не го разбрах. Нищо не им пречи да си удвоят цените и без да въвеждат еврото. Като има кой да ги плаща, може и да ги утроят.



Писали сме по едно и също време - затова отговарям "разпокъсано" ... ами с левчета боравят 4-5 милиона българи ... Дано съм лош пророк но след 20-ина години ще има и тема "Да запазим ли Българският Език за официален или да преминем на Английски / Китайски / Патагонски (според конюнктура!) ?"


Та ... това е стъпка в "правилната" посока - урбанизация му се вика - нищо лично ...

_________________
Първата жертва на войната пада ... Истината !


Вто Яну 10, 2023 7:52 pm
Профил WWW
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пет Юни 03, 2005 8:39 pm
Мнения: 1971
Мнение Re: За/против еврото
Гласувах против. Не ни искат в Шенген, но ни искат парите. Явно има някакъв интерес левът да изчезне.

_________________
Определянето стойността на дадена величина се нарича ИЗМЕРВАНЕ!


Вто Яну 10, 2023 9:36 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Яну 25, 2012 8:14 am
Мнения: 4616
Местоположение: Новата земя на племето Мутум'ба
Мнение Re: За/против еврото
Аз гласувах "за" 8O
Според мен единна валута е хубаво нещо, както и единна Европа (да, аз съм и за това).
Проблемите не са на валутата нито на идеята за обединение, а на по-горно ниво - системата и методите. Там мнението ми си е непроменено.

_________________
'просто' е технически синоним на 'красиво'


Вто Яну 10, 2023 9:42 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Мар 22, 2006 2:25 am
Мнения: 6014
Мнение Re: За/против еврото
За съжаление зад "обединението" се крият други цели, не тези които си представяш

Ако еврото беше валута за обединение - и аз съм "за"
За съжаление обаче е валута за заробване, въобще целия ЕС работи единствено в тая посока, за справка - затворените реактори в козлодуй

Въобще от как сме в ЕС нямаме право да си защитаваме интереса, както и другите държави "от периферията"


Вто Яну 10, 2023 11:02 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Яну 25, 2012 8:14 am
Мнения: 4616
Местоположение: Новата земя на племето Мутум'ба
Мнение Re: За/против еврото
nik написа:
.......


Аз затова ясно написах, че проблемът е в по-горното ниво - системата и тия които я управляват

_________________
'просто' е технически синоним на 'красиво'


Вто Яну 10, 2023 11:11 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Авг 31, 2005 12:57 pm
Мнения: 1040
Мнение Re: За/против еврото
Лошото е че народа няма дума за или против. Подписана е клауза че с приемането в ЕУ трябва да въведем рано или късно еврото.
А само по себе си уеднаквяването на големи общности от групи и заличаване на културните и индивидуални черти а пагубно.
Огромна маса подчинена на общи закони ще доведе до затягане на контрол и убиване на каквито и да били свободи..... обикновения човек ще се превърне в "зомби"
Еуто си е за англосаксонци..... всеки друг там няма да вирее..... но за съжаление масата хора ич не мислят по въпроса (даже и по какъвто и да е въпрос)


Сря Яну 11, 2023 11:30 am
Профил WWW
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Фев 26, 2006 5:52 pm
Мнения: 10368
Местоположение: Добрич
Мнение Re: За/против еврото
Edesign написа:
Лошото е че народа няма дума за или против. Подписана е клауза че с приемането в ЕУ трябва да въведем рано или късно еврото.


Тази теза има два проблема. Първо, за да има правна стойност подобна клауза, то тя трябва да описва някаква престация. Извинявам се за термина, не мога да го заместя с една дума. Простичко казано, когато се договарят две страни те трябва да си разменят неща с долу-горе еднаква стойност. Примерно аз ти давам кило ябълки, ти ми даваш 5 лева. Тогава и само тогава може да имаме честна сделка. Ако подпишем договор, че аз ще ти дам кило ябълки, без ти да ми ги дадеш нещо насреща, то този договор няма абсолютно никаква правна стойност. Има само едно изключение - завещанията, аз мога да ти завещая ябълки без ти да ми дължиш нещо. Но проблемът е, че това завещание също няма особена стойност докато аз съм жив. Във всеки един момент мога да си променя желанието и да ги завещая на друг.
Така че, ако от правна гледна точка някой твърди че имаме задължение да приемем еврото, то това е признание че това е нещо неизгодно за нас по принцип. Но сме решили да се жертваме в замяна на нещо друго (примерно членството ни в ЕУ).

Вторият проблем е по същество. От икономическа гледна точка по никакъв начин не може да се твърди, че приемането на еврото е някакъв горчив хап, който ние трябва да изпием и от това непременно ще има кофти последствия. Всичко зависи от конкретната ситуация. За някои приемането на еврото може да е полезно, за други може да е вредно. Има куп икономически и политически и други фактори, които определят дали ползите ще са повече от вредите. В случая конкретно за нас според мен вредите ще са повече. Но това е защото нашето дередже към момента е такова, каквото е. При друго едно дередже и при други едни условия, може да имаме по-голяма файда. Може и да греша, т.е. може и в момента да сме на далавера. Така че може да се води спор. Но въпросът беше, че това зависи от конкретиката и не може да се гледа като на 100% далавера или 100% набутвация, без да се оценява дереджето. В тоя смисъл правилното решение би било да приемем еврото *когато* това стане по-полезно за нас. Или поне по-малко вредно, защото дори и да приемем, че е наше задължение да се набутаме (и като такова има правна сила), то няма срок в който да сме длъжни да го направим.


Сря Яну 11, 2023 12:52 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 143 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 12 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни