Отговори на тема  [ 143 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Следваща
За/против еврото 

За/против еврото
За 58%  58%  [ 29 ]
Против 42%  42%  [ 21 ]
Общо гласове : 50

За/против еврото 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Фев 06, 2007 7:44 pm
Мнения: 2786
Местоположение: Пловдив
Мнение Re: За/против еврото
dan написа:
...
Бъркаш, цените в големите вериги на запад са доста по-ниски спрямо цените тук. За един и същи (масов) продукт


Наистина ли? И що така? Щото ни "източват", или щото стандарта ни на живот е по-висок от този на западняка и ние можем да си позволим по-високите цени?


Пон Фев 13, 2023 12:56 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: За/против еврото
Не е луд тоя който яде баницата ...


Пон Фев 13, 2023 2:02 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10573
Местоположение: София
Мнение Re: За/против еврото
dan написа:
Бъркаш, цените в големите вериги на запад са доста по-ниски спрямо цените тук. За един и същи (масов) продукт

Всъщност и ти бъркаш. Цените тук са по-високи, но стоките не са същите. Или поне не малка част от тях.
Тук са с по-ниско качество. Дори и да са еднакви според етикетите им...


Пон Фев 13, 2023 5:41 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Апр 20, 2005 11:02 am
Мнения: 8873
Местоположение: Разград
Мнение Re: За/против еврото
Ами така е защото максималните заплати в България са много по високи от средните в Европа => следователно сме по богати и с по-висок стандарт на живот ...

А по въпроса за пенсионерите - винаги съм се чудил от къде пенсионер с 250лв. пенсия има 100к.лв. в буркани??? Аз, дето работя, и мога да кажа че взема доста над средното за региона, съм в сериозен минус към банка...


Вто Фев 14, 2023 11:09 am
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Яну 25, 2012 8:14 am
Мнения: 4577
Местоположение: Новата земя на племето Мутум'ба
Мнение Re: За/против еврото
Cekins написа:
Ами така е защото максималните заплати в България са много по високи от средните в Европа => следователно сме по богати и с по-висок стандарт на живот ...


Част от народа яде наденички, а останалите ядат боб - средностатистически, народът яде боб с наденички :D

_________________
'просто' е технически синоним на 'красиво'


Вто Фев 14, 2023 11:25 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Апр 20, 2005 11:02 am
Мнения: 8873
Местоположение: Разград
Мнение Re: За/против еврото
Ъъъъ я си помисли пак :) Боба в "земятанапазаруването" нерядко е по-скъп от наденичките...


Вто Фев 14, 2023 11:28 am
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10573
Местоположение: София
Мнение Re: За/против еврото
emilvtc написа:
stefan63 написа:
Бе ...не знам, и курсът е силно под въпрос(който мникой не ще да коментира, защо ли).

Не го коментират, защото предполагам, че коментарите ще са отрицателни ...

Ами курсът щял да бъде какъвто е:
Цитат:
По какъв курс ще се обменят левовете в евро след въвеждането на еврото в България?

Зaмянaтa нa лeвa c eвpo ще стане пo ceгaшния ĸypc 1,95583 лв. зa 1 eвpo. Ангажиментът на българските власти страната ни да се присъедини към еврозоната единствено със сегашния фиксиран курс е потвърден както в Националния план за въвеждане на еврото в Република България, приет от Министерския съвет през месец май 2022 г., така и в Решението на Народното събрание от 27 октомври 2022 г.

И още ЧЗВ:
https://offnews.bg/ikonomika/kolko-shte ... 95909.html


Чет Фев 23, 2023 11:30 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Дек 14, 2004 12:31 pm
Мнения: 3282
Мнение Re: За/против еврото
Cekins те затова казват, че в Европа имане се акумулира през няколко поколения. Америка предоставя възможности този процес да бъде съкратен значително. Само, че ние влизаме в европейския съюз, не в американския. За много това означава калибриране към новата реалност, като това започне наи-вероятно през ДоД...


Чет Фев 23, 2023 7:39 pm
Профил WWW
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Фев 06, 2007 7:44 pm
Мнения: 2786
Местоположение: Пловдив
Мнение Re: За/против еврото
itso.t написа:
emilvtc написа:
stefan63 написа:
Бе ...не знам, и курсът е силно под въпрос(който мникой не ще да коментира, защо ли).

Не го коментират, защото предполагам, че коментарите ще са отрицателни ...

Ами курсът щял да бъде какъвто е:
Цитат:
По какъв курс ще се обменят левовете в евро след въвеждането на еврото в България?

Зaмянaтa нa лeвa c eвpo ще стане пo ceгaшния ĸypc 1,95583 лв. зa 1 eвpo. Ангажиментът на българските власти страната ни да се присъедини към еврозоната единствено със сегашния фиксиран курс е потвърден както в Националния план за въвеждане на еврото в Република България, приет от Министерския съвет през месец май 2022 г., така и в Решението на Народното събрание от 27 октомври 2022 г.

И още ЧЗВ:
https://offnews.bg/ikonomika/kolko-shte ... 95909.html


Не съм специалист по темата за да споря, но един такъв коментира точно това в това интервю (виж следващата 1 минура от този клип, на който съм нагласил времето. То и цялото интервю си заслужава да се види).
Та за мен това слага точка на този спор (е, докато не се промени нещо в предпресъединителните условия и договорености де, което да ГАРАНТИРА курса такъв, какъвто на нас ни се иска...)


Пет Фев 24, 2023 8:57 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10573
Местоположение: София
Мнение Re: За/против еврото
Публикувах горното, защото според статията това е официална информация от БНБ.

А интервюто ще го пропусна. Ако кликах на всеки линк водещ към йотубието, по цял ден щях да гледам всевъзможни щуротии.


Пет Фев 24, 2023 9:04 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Фев 06, 2007 7:44 pm
Мнения: 2786
Местоположение: Пловдив
Мнение Re: За/против еврото
itso.t написа:
Публикувах горното, защото според статията това е официална информация от БНБ.

Официална информация от БНБ аз бих чел на страницата на БНБ http://www.bnb.bg , а не в някакъв измислен offnews.bg бог знае от кого финансиран ...
Да не говорим, че на БНБ (която всички данъкоплатци издържаме) беше поставена задача да направи доклад с анализ от позитивите и негативите от влизането ни в зоната, който трябвале да представи в НС, но така и не го представи (Що ли?). Та част от него "изтече" неофициално и ако помниш доста го дъвкаха по медиите. Като цяло резултата от него е, че резултата ще е негативен за нас.

itso.t написа:
А интервюто ще го пропусна. Ако кликах на всеки линк водещ към йотубието, по цял ден щях да гледам всевъзможни щуротии.

Направи това усилие да изгледаш САМО следващата 1 минута от клипа. Нагласил съм момента точно, когато коментира с цитати въпроса с "гаранциите" на обменния курс лев/евро.

Та ако още не сте се подписали за референдума, на който трябва да кажем ДА или НЕ за еврото - подпишете се. Смятам, че ще е срамота сами да се отказваме от правоти ни да бъдем питани за неща, които определят бъдещето ни.
Иначе оставяме еничари и хора като ХаПРЪДцумян да решават вместо нас.


Пет Фев 24, 2023 9:23 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 16, 2006 8:42 am
Мнения: 10892
Местоположение: Гьотеборг
Мнение Re: За/против еврото
Ми ей на - договорете се с някой НПО или излезте на площада с искане да
пуснат целия, нерадактиран доклад публично - или ако не искат да е публично,
да го дават за четене на всеки който се регистрира.


Пет Фев 24, 2023 10:14 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Фев 06, 2007 7:44 pm
Мнения: 2786
Местоположение: Пловдив
Мнение Re: За/против еврото
Grubi написа:
Ми ей на - договорете се с някой НПО или излезте на площада с искане да
пуснат целия, нерадактиран доклад публично - или ако не искат да е публично,
да го дават за четене на всеки който се регистрира.

Добре като идея, но е неработеща.
Парламентарна група в парламента не успя да се "пребори" и да получи доклада от БНБ (БНБ е на наша издръжка с насилствено взети от нас пари под формата на данъци), та някакво НПО.

В случая факта, че полагат толкова усилия и упорство да НЕ го покажат за мен е достатъчен и означава, че доклада не е за показване, защото никак не подкрепя напъните да ни вкарат в зоната.

Нали се сещате, че ако беше "положителен" - денонощно с него по националните средства за масова дезинформация щяха да ни продънват ушите колко шъ ни е гот в зоната?


Пет Фев 24, 2023 10:43 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Фев 07, 2012 10:22 pm
Мнения: 3074
Мнение Re: За/против еврото
emilvtc написа:

Нали се сещате, че ако беше "положителен" - денонощно с него по националните средства за масова дезинформация щяха да ни продънват ушите колко шъ ни е гот в зоната?


Ми.. аз не се сещам..
-инфлацията е над критериите за влизане ....и май е доста над средно-европейската ...
-дефицитът е над критериите за влизане ...отскоро...

Това дали не са инструменти за отлагане ?
И дали някой не ги прилага умишлено?


Пет Фев 24, 2023 11:01 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Фев 06, 2007 7:44 pm
Мнения: 2786
Местоположение: Пловдив
Мнение Re: За/против еврото
Поставяш добър въпрос, над който си струва да се помисли.

Умишленото "прилагане" на каквото и да било може да го прави единствено правителството. Високата инфлация като средство за отлагане на влизането ни в зоната не ми звучи смислено. То е все едно да режем клона, на който седим.
Ако се прилага в "народен интерес" - то би трябвало да се отложи, без народа да обеднява заради инфлацията.
Дефицита е голям, защото в "безвремието" в момента управлявани от служебни правителства никой не следи за събиране на данъци и масово се укриват.
Щом и в селските магазинчета "забравят" да ти издадат касова бележка, какво остава за другите ...

Освен това както вече е правено, непокриването на изискванията не е било и вероятно няма да бъде пречка за влизане в зоната. Не една и две държави в съвсем близкото минало са "влезли" с непокрити изисквания ...
Като искат да ни присъеденят - ще го направят независимо от непокритите от нас изисквания. Ще си измислят съответните извинения и причини и ще го направят (както при другите държави, за които говоря).
Ти съмняваш ли се в това?


Пет Фев 24, 2023 11:17 am
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 143 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 16 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни