Отговори на тема  [ 38 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3
Въпрос от физиката 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Дек 14, 2004 12:31 pm
Мнения: 3284
Мнение Re: Въпрос от физиката
С малко констрейнинг


Прикачени файлове:
Screenshot 2023-01-16 at 9.45.22 PM.png
Screenshot 2023-01-16 at 9.45.22 PM.png [ 309.88 KiB | Прегледано 309 пъти ]
Пон Яну 16, 2023 10:46 pm
Профил WWW
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пет Апр 13, 2018 3:00 pm
Мнения: 1313
Местоположение: София
Мнение Re: Въпрос от физиката
Това отговорите на ChatGPT ли са?
Независимо чии са, има логически противоречия в тях.


Вто Яну 17, 2023 8:31 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: Въпрос от физиката
HCL написа:
В Германия казват за училищата, че е същата работа. Даже един познат говореше да се връщат в България заради образованието на щерките. Явно е глобален проблем или глобално мрънкане. Взимал съм дистанционни курсове в MIT и Stanford, и едва насмогвах на нивото на съкурсниците. Не че моето е нещо особено, но определено ме впечатлиха. Но предполагам голяма част не бяха ходили в американски училища

Абе не е само мрънкане, и далеч не се изчерпва само с младите, като цяло общата култура е на много ниско ниво поколения назад, но в момента вече започва да става ненормално. Малкото е на хоум скулинг, не го върнахме братно защото няма смисъл. В нейното училище бяха добре с езиците, но останалата част .....елементарна математика не знаеше. Специално с математиката е главен бален проблем, не знам защо е толкова подценена като цяло, айде световна география, история както и да е. Не че аз много съм ги учил, но поне знам коя страна къде се намира ...като цяло това е страната на посредствеността и изкуственото ...всичко ....да някак работи, може би за да постигнеш работеща модерна икономика това е нужно, но в същото време в много дразнещо. Определено вносът на мозъци е жизненоважен за тяхното съществуване, но се внася и много боклук.


Вто Яну 17, 2023 11:39 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пон Юни 05, 2006 12:48 pm
Мнения: 4393
Местоположение: където небето среща земята, ракията е Jameson, а бирата Guinness
Мнение Re: Въпрос от физиката
HCL написа:
В Германия казват за училищата, че е същата работа. Даже един познат говореше да се връщат в България заради образованието на щерките. Явно е глобален проблем или глобално мрънкане. Взимал съм дистанционни курсове в MIT и Stanford, и едва насмогвах на нивото на съкурсниците. Не че моето е нещо особено, но определено ме впечатлиха. Но предполагам голяма част не бяха ходили в американски училища

Е все пак, курсовете на МИТ не са за всеки, и ако има 10 хиляди дето ги карат и искат да учат, има 300 млн потребитела, които се интересуват само от месечната сводка за например вагиналните инфекции на семейство кардашян. И тези потребители не им трябва в училище да учат нещо повече от това къде да си купи смартфон на кредит и как да плаща месечни такси...
Затова сам трябва да се пънеш и инвестираш в детето си, иначе става поредният зеленчук...

_________________
... ако трети ден не ти се работи... това означава, че е сряда !


Вто Яну 17, 2023 3:05 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: Въпрос от физиката
А ако някои й ми каже какви са тия Кардашян ......зуеал съм 2-3 пъти да се споменава това име но идея си нямам що за животно е това.


Вто Яну 17, 2023 4:01 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Дек 14, 2004 12:31 pm
Мнения: 3284
Мнение Re: Въпрос от физиката
И аз бях питал същото и отговора беше "ами известни са с това, че са известни" :)


Вто Яну 17, 2023 6:00 pm
Профил WWW
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Дек 14, 2004 12:31 pm
Мнения: 3284
Мнение Re: Въпрос от физиката
al_at, да това е ChatGPT. За логически задачи Гугъл репортнаха значителен напредък.
https://ai.googleblog.com/2022/06/miner ... oning.html


Вто Яну 17, 2023 6:05 pm
Профил WWW
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: Въпрос от физиката
HCL написа:
И аз бях питал същото и отговора беше "ами известни са с това, че са известни" :)

Е по тоя критерй сравнен с местните съм тотален имбецил, грам обща култура нямам.


Вто Яну 17, 2023 8:37 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 38 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 14 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни